Пак за дохранването.

  • 2 706
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
И аз имам подобен проблем с кърменето, но не бих казала че е кърмаческа стачка след като продължава толкова дълго време. Най-важно за детето ти е да бадеш спокойна и любеобвилна майка. Кърменето не трябва да е на живот и смърт. Все пак имаш пример че баткото ти е бил на формула, а пак е пораснал и е станал нормално дете. Въпреки че продължавам да се боря с кърменето, защото вярвам че важно за детето понякога съм страшно изнервена от тази борба с детето и се чудя дали не си задоволявам майчиният инстинкт без да се съобразявам с бебо. От няколко дена му давам в 18.00 часа по 40 мл. добавка хипоалепгична на Милупа/за фамилнообременени деца с алергии/, но за мой ужас пак му почнаха колики и по цяла нощ се носим на ръце. Като добавим, че съм с бъбречно заболяване и в събота бях цял ден на системи и с зверски болки мисля че мога да те разбера колко ти е тежко.
Надявам се скоро да преминете през тези трудности и да се радваш пълноценно на двете си деца. Grinning

# 16
  • Мнения: 277
Извинявайте госта съм аз

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Iva_D
Dodo, съжалявам, но явно сте в стачка. Не се притеснявай, нещата са обратими, макар и трудни. Прочети статията за кърмаческата стачка. Защо си толкова разтревожена за наддаването на Ерик?  Той е голямо момченце и трябва да му се доверяваш, че няма да се остави да гладува. Изглежда ли зле, липсва ли му жизненост, нервен ли е непрекъснато?
Това, което ти трябва в момента е много упоритост, ако искаш да продъ;жиш с кърменето. А за глада, направо казано, да, не му давай шише изобщо. Това е пътят и за съжаление зависи от това доколко ще ти издържат нервите.  Пробвай да го кърмиш когато е сънен илил спи и през нощта. Знам, че противоречи на принципите ти, но няма друг начин, съжалявам наистина...
Ние също сме минали през стачката и знам колко е трудно, но вече сме 2г3м, а инволюцията на кърмата не се вижда наблизо;)...
Предполагам, че си изчела доста по въпроса, но искам само да подчертая едно, защото някак не го видях сред другите постинги – голямата нощна пауза, която Ерик прави – тя е “виновникът” за намаляването на кърмата ти и трябва да занеш, че никакви добавки не могат да помогнат при липсата на достатъчна стимулация. Разбирам, че си страхотно натоварена и изобщо не си представям как бих се справяла на твое място, просто само  споменавам това като факт.  Останах с впечатлението, че Ерик заспива към 8, така ли? Ако е така, то ти би могла да го кърмиш още 1,2 пъти преди ти самата да си легнеш, без да го събуждаш разбира се. Ако те интрересува като терминология, нарича се dream feed. Просто го поднасяш към гърдата и той инстинктивно ще си отвори устата и започне да суче.  Можеш да увеличиш кърмата и като се изцеждаш с помпа в продължение на 5-10 минути след кърмене, дори да не тече кърма, така имитираш сукането на бебто и организмът получава сигнал, че трябва да произважда повече.
Успех и знай, че можеш да се справиш!!!


Сега бяхме на консултацията. 7200 на 66см. е. 950гр. е качил от предният месец. И то премерен точно след едно стабилно около половин килограмово на око акане Laughing Чак се наложи да го прибера в къщи и да го измия и пак да се върнем при доктора.
Очевидно качва. Но не мога да знам дали дохранването последните дни не си е казало думата.
Снощи пожела да яде само от гърда и заспа така. От сутринта не съм давала адаптирано, а в 11 часа му дадох изцедена кърма от шише. Но и от нея едва с много насландисване изяде 60мл. Явно преди това се беше наял от гърдите. Но защо тогава е кисел и ревлив????????? Shocked
Не знам вече...
Едва ли е стачка. И двамата му доктори казаха, че на тоя ръст вече само кърмата нямало начин да му е достатъчна и съвсем било нормално да не му достига. Припоръчаха ми захранване.
Мисля да го почна със зеленчуково пюренце. Какво мислите? няма смисъл да чакам до 6 месеца при положение, че давам понякога формула. Но пък от снощи ми прави впечатление, че сякаш млякото се е увеличило. След като сутринта след ядене изцедих 50мл. от едната гърда за 5 минути....
Оффффф ! Че дилеми !
Имам чувството, че цялата аз съм се превърнала в една голяма, тлъста дилема. Sad
Също не мисля, че нощната пауза прави проблемите. Той от доста отдавна така заспива - към 20, 20.30 часа та до 7 сутринта. Даже  вече и до 8 откарва, но аз го будя зорлем за да го накърмя преди брат му да е станал за градина, за да мога на спокойствие да го приготвя него.
И нямаше проблеми с млякото толкова време досега. Явно от нервите ми идва всичко това.
С Денис много се ядосвам. Няма нещо което това дете да направи доброволно. Няма дума която да му се каже и  която да не го доведе до истерия. Пръст да му покажеш и почва да реве. Това от своя страна е направило и Ерик много стреслив. Когато се кърмим почти не трябва да дишам, защото той ревва неутешимо. Е хубаво аз не дишам, но Денис като дойде и му изкряка в ухото, а аз съм сама и няма как да го отклоня преди това и става една.......с часове после не мога да го накарам пак да прояде..мъка....
Как да не съм изнервена и аз.... Cry И това рефлектира на кърмата ми.
Не мога да го будя насила нощем да яде, уморена съм до изнемога. Преди лягане се цедя и това е.
Та така........
Дано да потръгне. Това хомеопатичното нещо незнам дали подейства. Пих в петък - чак вчера позасили. И то не зная дали е трайно и дали въобще е така или само си въобразявам - надежди говежди.
Пия бирена мая, боза, чайовете лактогонните ги спрях заради хомеопатичното....цедя, повече не мога да дам от себе си....на моменти съм така изтощена, че ми иде да зарежа всичко.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Anna_D

По принцип в такива случаи се препоръчва въобще да се изхвърли шишето и кутийката с мляко, за да няма дразнители. Бебето ти е почти на 4 месеца – класическа възраст за кърмаческа стачка:
....................................................................................................



Работата е там, че при него от доста време има проблеми при кърмене. Не е от как стана на 4 месеца. Първо правеше стачки сякаш, после взе да изявява явно предпочитание към едната и пренебрежение към другата гърда, та досегашното положение.
Иначе се държи точно както е описано в пуснатата от теб статия - бута се с ръце и крака, иска да го разнасям, все още мрази лявата гърда, съпротивлява се и реве. Любопиства ужасно много. Значи какво прави - суква два-три пъти и извива назад глава и почва да фиксира стаята с поглед, направо я сканира, след това пак захапва, цоква два-три пъти и пак същото разглеждане и така докато не полудее човек, защото дефакто той почти не суче, а само зяпа. Накрая той се изнервя и почва да реве и да се бута.....
Твоите пози също съм ги пробвала - и това с надвесването и с разхождането и почти изправен го държа...но влезе ли във фаза няма сила която да го накара да спре. Реве до пръсване.
Признаците ми, да мисля че не достига кърма са освен, че са ми меки гърдите / въпреки че знам че това не е показател/, също и че той суче известно време и след това пуска зърното рязко, пак го захапва и смуква веднъж и пак го пуска рязко. Така няколко пъти и вече се изнервя и почва да плаче. И след хранене /ако може въобще да се нарече хранене/ е много неспокоен, реве, мрънка, иска на ръце, но и това не го успокоява - очевидно е гладен. В такъв момент като му предложа формула я изсмуква като помпа със скоростта на светлината.
А на мен отдавна спря да ми тече кърма между храненията. Даже понякога и като го храня от едната, другата не пуска - преди така ставаше. Сега вече рядко.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: nadq

бу, не е ли малко смело, да не кажа лудо, да дава млякото с чашка та ако ще и за ракия!?!
по въпроса дохранването на Ерик, додо не се тревожи!  кърмила си до сега, ок, ама да не спиш нормално при цялото ти натоварване за да предлагаш гърдата, та барем се стимулира лактацията можеш да си позволиш, ако някой на другият ден между храненията ти поеме другите задачки и ти си легнеш да спиш! Системното недоспиване и натрупаната умора ( а тя с две деца, които са с малка възрастова разлика и домашни ангажименти хич не е малко) могат такива поражения да предизвикат в физиологията ни свързани със сериозни болести!!! нека сме разумни, хубаво е да кърмиш, ама не с толкова висока цена и без друго ти се струпа много в последните месеци! дохранвай си и не се тревожи, кърмила си до сега- чудесно, сега пък ще дохранваш, важното е да си спокойна, защото малкият мъник е като финна мембрана, върху която резонра всяко твое настроение настроение!


Мерси за куража Simple Smile
Ще се опитам още малко въпреки всичко. Все още не съм напълно отчаяна. Работата е там, че съм напълно сама през деня. Но пък Денис тръгна на градина. Е, вярно, че на втората седмица беше вече с бронхит, та след пауза една седмица/ не ме питай как се оправях през това време, нищо чудно че кърмата беше на изчезване/ днес отново тръгна. Моля се на Господ да го запази здравичък!!!!!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: anuschka
Мила dodo, не се тревожи, че сте започнали дохранването. Изненадана съм само, че Ерик не иска кърмата даже и от шише.
Опитай да му я предлагаш известно време след като си започнала да го храниш с формула.
За количеството на добавката какво да ти кажа. Моето бебе от самото начало си регулираше само храненето. Аз му приготвях определно количество, но той в повечето случаи не го изяждаше цялото. И сега продължава да е така, с тази разлика, че вече окончателно отказа да суче Sad  и получава колкото изцедя само от шише. Мен лично и този вариант ме устройва, защото за мен най- важно е спокойствието на детето.
За да имаш база за сравнение (нали сме почти връстници), моят Пепи се храни 6 пъти на ден през 3 часа, с нощна пауза около 7-8 часа. Когато сме на разходка и не получава кърма, му приготвям 150 ml. В останалото време получава 120 ml формула и колкото успея да изцедя (в последно време едва-едва 10-15 ml  Sad ). Значи евентуално максимално за деня: 900 ml. Държа да кажа, че много рядко си изсуква каквото съм му приготвила и го оставям сам да си решава колко иска да яде.
Преди да се отбие окончателно сучеше по около 5 минути, а след това изяждаше max 100 ml добавка, но аз последния месец така или иначе му приготвям по 120 ml.
Искрено се надявам нещата при вас да се поуспокоят! С риск да се повторя, даже и да не успееш да възобновиш кърменето, НЕ СЕ САМООБВИНЯВАЙ.
Малко дълго стана, извинявай, дано съм ти в полза.
Успех, стискам палци!!!


Благодаря ти ! Simple Smile
Ще намаля количеството на формулата ако пак се наложи да я ползваме, че ще му се пръсне тумбака на човека Grinning

# 21
  • Мнения: 3 379
Бозата не помага, само ще ти се лепне някъде  Simple Smile

Иначе и Георги прави така като Ерик - суче, суче, па почва да пуска и да захапва и пак да пуска. Аз го вдигам тогава, оригвам го и пак го слагам да яде. Ако не иска от същата гърда, прехвърлям го на другата и си суче от там. После пак почва да пуска и така... В един момент спирам да го чакам да се върти ту към гърдата, ту на другата страна и приключваме с яденето. Той не реве, но писка и вика, а след ядене си смуче ръцете яко. Но аз не го отдавам вече на глад, тъй като като му предложа не иска. А иначе си пръска, така че мляко има. Ще видим другата седмица как е наддал. На 1 авгурс беше 66 см и 6700 гр,, беше наддал и той 950 гр, но за предния месец.

Иначе и аз като теб започнах да се чудя дали не е време да го подготвям за захранване  Confused:  Не мисля да започвам веднага пюрета, а по-скоро да почна сокче между храненията по малко, да видя как ще реагира на нова храна, а и как ще се справя с лъжичката. Ако го видя, че успява да "прибере" с езика сока, без да го изтласква навън, ще го пробвам и с пюре. А и сокът може да му изостри апетита, та да видим ще засуче ли повечко или пак ще си караме по няколко минути. Но мисля пюрето да е все пак към края на четвъртия, началото на 5-тия месец... Иначе аз също мисля да започна със зеленчуково пюре или с каша, но по-скоро със зеленчуково. Още не съм решила, мислех да пускам скоро тема тук с въпроси. Confused:  Confused:  Confused:

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: mariane
Dobre de moje da sam losha maika moje da sam nekompetentna i vsi4ko ostanalo ama ne razbiram kav e problema sas formylata davash my na deteto da si xapva i tolkoz zashto sa teia nervi i kakvo tolkova strashno ako deteto mine na formyla sveta li shte svarshi ili kakvo. Kato ne shte da sy4e neshte zashto triabva da se iznervia moje da ne sam prava no az voina s desata si nepravia i sega ne riadko sina otkazva da iade ot tova koeto sam prigotvila zashtoto ne go xaresva i otiva v zakysvalnia e nito sam my spriala gjobnite nito si izxvarliam iadeneto vapros na vkys triabva da sme tolerantni dori i kam bebetata.


Едва ли си лоша майка Simple Smile
Личното моето усещане е, че кърмата е най-доброто което мога да дам на детенцето си. И след като я имам или съм я имала искам да положа максимално усилия така, че възможно по-продължително време да му давам най-доброто.
Когато Ерик беше на две седмици брат му направи бронхит. Започна с вирусна инфекция. Ерик не се разболя, не се зарази. Макар, че децата са в близък контакт. Преди два месеца Денис прекара много тежък летен вирус от който се заразихме в последствие и ние с баща му. Ерик пак беше непокътнат.
Вярвам, не, убедена съм, че имунитета му е толкова силен защото го кърмя и поради никоя друга причина.
А да, в момента Денис току що се възстанови от пореден бронхит. Ерик отново нищо не разбра.....
Когао видя, че просто не става и няма кърма - тогава разбира се, че ще прибегна до формулата. Но след като в момента все още не съм напълно убедена, че положението е необратимо - защо трябва да лишавам детето си от този имунитет?
Аз също смятам, че трябва да бъдем толерантни към децата, но освен това и да се стремим да правим най-доброто за тях. Дори за сметка на нашият конфорт и удобство понякога.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Anonymous
И аз имам подобен проблем с кърменето, но не бих казала че е кърмаческа стачка след като продължава толкова дълго време. Най-важно за детето ти е да бадеш спокойна и любеобвилна майка. Кърменето не трябва да е на живот и смърт. Все пак имаш пример че баткото ти е бил на формула, а пак е пораснал и е станал нормално дете. Въпреки че продължавам да се боря с кърменето, защото вярвам че важно за детето понякога съм страшно изнервена от тази борба с детето и се чудя дали не си задоволявам майчиният инстинкт без да се съобразявам с бебо. От няколко дена му давам в 18.00 часа по 40 мл. добавка хипоалепгична на Милупа/за фамилнообременени деца с алергии/, но за мой ужас пак му почнаха колики и по цяла нощ се носим на ръце. Като добавим, че съм с бъбречно заболяване и в събота бях цял ден на системи и с зверски болки мисля че мога да те разбера колко ти е тежко.
Надявам се скоро да преминете през тези трудности и да се радваш пълноценно на двете си деца. Grinning


Да, вярно е това за брат му. Порасна. Но знаеш ли колко много боледува Cry  Постоянно е болничък..сърцето ми се къса. Едва ли е само от това, че не е кърмен. Но сега виждам Ерик колко е здрав, направо пръщи и ще се пръсне. Един лъскав такъв, абе здраво дете. Денис никога не е бил такъв. Беше едно пъпчиво, слабичко бебенце...
Всъщност като две капки вода са Денис и Ерик на 4 месеца. Онзи ден баща им гледа една снимка на Денис и вика - яяя, колко прилича Ерик на Денис. Аз пък му казвам - но това е самият Денис ! Laughing Представи си щом собственият им баща не може да ги различи Laughing  Laughing  Laughing
Само дето няма бузките на Ерик, е това е ...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: SZA
Бозата не помага, само ще ти се лепне някъде  Simple Smile

Иначе и Георги прави така като Ерик - суче, суче, па почва да пуска и да захапва и пак да пуска. Аз го вдигам тогава, оригвам го и пак го слагам да яде. Ако не иска от същата гърда, прехвърлям го на другата и си суче от там. После пак почва да пуска и така... В един момент спирам да го чакам да се върти ту към гърдата, ту на другата страна и приключваме с яденето. Той не реве, но писка и вика, а след ядене си смуче ръцете яко. Но аз не го отдавам вече на глад, тъй като като му предложа не иска. А иначе си пръска, така че мляко има. Ще видим другата седмица как е наддал. На 1 авгурс беше 66 см и 6700 гр,, беше наддал и той 950 гр, но за предния месец.

Иначе и аз като теб започнах да се чудя дали не е време да го подготвям за захранване  Confused:  Не мисля да започвам веднага пюрета, а по-скоро да почна сокче между храненията по малко, да видя как ще реагира на нова храна, а и как ще се справя с лъжичката. Ако го видя, че успява да "прибере" с езика сока, без да го изтласква навън, ще го пробвам и с пюре. А и сокът може да му изостри апетита, та да видим ще засуче ли повечко или пак ще си караме по няколко минути. Но мисля пюрето да е все пак към края на четвъртия, началото на 5-тия месец... Иначе аз също мисля да започна със зеленчуково пюре или с каша, но по-скоро със зеленчуково. Още не съм решила, мислех да пускам скоро тема тук с въпроси. Confused:  Confused:  Confused:


Да де, пропуснах да напиша Grinning  Първо сокчето ще започна и аз и след известно време като видя как му понася и пюренцето. В тази връзка ще ми припомните ли дали ХИП имаха морков с картоф? Вече съм забравила.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: SZA
Бозата не помага, само ще ти се лепне някъде  Simple Smile

Иначе и Георги прави така като Ерик - суче, суче, па почва да пуска и да захапва и пак да пуска. Аз го вдигам тогава, оригвам го и пак го слагам да яде. Ако не иска от същата гърда, прехвърлям го на другата и си суче от там. После пак почва да пуска и така... В един момент спирам да го чакам да се върти ту към гърдата, ту на другата страна и приключваме с яденето. Той не реве, но писка и вика, а след ядене си смуче ръцете яко. Но аз не го отдавам вече на глад, тъй като като му предложа не иска. А иначе си пръска, така че мляко има. Ще видим другата седмица как е наддал. На 1 авгурс беше 66 см и 6700 гр,, беше наддал и той 950 гр, но за предния месец.

Иначе и аз като теб започнах да се чудя дали не е време да го подготвям за захранване  Confused:  Не мисля да започвам веднага пюрета, а по-скоро да почна сокче между храненията по малко, да видя как ще реагира на нова храна, а и как ще се справя с лъжичката. Ако го видя, че успява да "прибере" с езика сока, без да го изтласква навън, ще го пробвам и с пюре. А и сокът може да му изостри апетита, та да видим ще засуче ли повечко или пак ще си караме по няколко минути. Но мисля пюрето да е все пак към края на четвъртия, началото на 5-тия месец... Иначе аз също мисля да започна със зеленчуково пюре или с каша, но по-скоро със зеленчуково. Още не съм решила, мислех да пускам скоро тема тук с въпроси. Confused:  Confused:  Confused:


Да де, пропуснах да напиша Grinning  Първо сокчето ще започна и аз и след известно време като видя как му понася и пюренцето. В тази връзка ще ми припомните ли дали ХИП имаха морков с картоф? Вече съм забравила.  Embarassed


Да, имат - бебешки моркови с картофи, 125 гр. С него ли мислиш да започнеш? Аз много се чудя как точно да направя това захранване и още не съм избрала точна схема... Трябва да обменим опит  Bulb

# 26
  • Мнения: 934
Dodo,
naj-napred se izwinqwam za latinicata:)
950 grama za 4-ija mesec e tvarde dobre! Daje prekaleno. Nie w 5-ija naddadohme 800 g. i pediatarkata mi se skara, 4e ja prehranvam!  Ne o4akvaj wse po kilogram da naddava ottuk-natatak!!! Taka, 4e spoko!A kato gledam snmkite, dosta puhklavi4ak ti e Erik Grinning
Pozdravi!

# 27
  • Мнения: 1 220
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Anonymous
И аз имам подобен проблем с кърменето, но не бих казала че е кърмаческа стачка след като продължава толкова дълго време. Най-важно за детето ти е да бадеш спокойна и любеобвилна майка. Кърменето не трябва да е на живот и смърт. Все пак имаш пример че баткото ти е бил на формула, а пак е пораснал и е станал нормално дете. Въпреки че продължавам да се боря с кърменето, защото вярвам че важно за детето понякога съм страшно изнервена от тази борба с детето и се чудя дали не си задоволявам майчиният инстинкт без да се съобразявам с бебо. От няколко дена му давам в 18.00 часа по 40 мл. добавка хипоалепгична на Милупа/за фамилнообременени деца с алергии/, но за мой ужас пак му почнаха колики и по цяла нощ се носим на ръце. Като добавим, че съм с бъбречно заболяване и в събота бях цял ден на системи и с зверски болки мисля че мога да те разбера колко ти е тежко.
Надявам се скоро да преминете през тези трудности и да се радваш пълноценно на двете си деца. Grinning


Да, вярно е това за брат му. Порасна. Но знаеш ли колко много боледува Cry  Постоянно е болничък..сърцето ми се къса. Едва ли е само от това, че не е кърмен. Но сега виждам Ерик колко е здрав, направо пръщи и ще се пръсне. Един лъскав такъв, абе здраво дете. Денис никога не е бил такъв. Беше едно пъпчиво, слабичко бебенце...
Всъщност като две капки вода са Денис и Ерик на 4 месеца. Онзи ден баща им гледа една снимка на Денис и вика - яяя, колко прилича Ерик на Денис. Аз пък му казвам - но това е самият Денис ! Laughing Представи си щом собственият им баща не може да ги различи Laughing  Laughing  Laughing
Само дето няма бузките на Ерик, е това е ...



dodo, Денис болеъва както всяко дете на неговата възраст, моята приятелка карми дъщеря си до 6 месец и в яслата беше перманентно болна! а що се отнася до Ерик, до 6 месец той ще има имунитет от твоите антитела! Ти само се пази, не се напрягай, важното е да си здрава да си гледаш малките мишлета!

# 28
  • Мнения: 277
Аз започнах да давам на Пепи сок от ябълка, но той категорично отказва всякакви течности освен мляко чак ме яд на него.  Моята педиатърка препоръчва захранването да започне с пюренце от тиква и ябълка, като междинен вариант на плод и зеленчук, но след навършването поне на 4.5 месеца, а преди това може да пробвате между храненията с плодово пюренце за да му свикне малко стомахчето. Ние ще отложим захранването и по друга причина откриха на детенце коли бактерии в урината и сега сме в процес на лечение. Все пак тези бактерии обясняват до някъде безпокойството на бебо и честото му будене нощем.
 Искам да кажа на Додо, че аз съм кърмена до 1 год. а по кекав и болнав човек от мен не познавам, а сестрами е хранена с формула преди 30 год. и е здрава като бик Simple Smile .

# 29
  • Мнения: 117
Цитат на: dodo_dodo
Любопиства ужасно много. Значи какво прави - суква два-три пъти и извива назад глава и почва да фиксира стаята с поглед, направо я сканира, след това пак захапва, цоква два-три пъти и пак същото разглеждане и така докато не полудее човек, защото дефакто той почти не суче, а само зяпа. Накрая той се изнервя и почва да реве и да се бута.....


Е, разбира се, кой ще се занимава с ядене, когато има толкова много интересни неща  наоколо:)   Laughing
и при нас беше същото, аз се покривах с голяма пелена докато кърмих за да не се разсейва, също  кърмих и в банята на тъмно  Laughing
Сигурна съм, че ако бях давала адаптирано мляко щеше да го пие, само че аз не давах, и през ум не ми минаваше. Всичко е в главите ни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт