Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 13 част

  • 44 975
  • 886
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 2 200
искам да попитам,помощта при бременност от 150 лв 45 дни преди термина полага ли се за бременни,които се осигуряват във фирма и ще взимат майчинство 2 год мин 240 лв Благодаря предварително
Полага се ако нямат необходимия стаж, за да получават обезщетение от НОИ и дохода е под 350 лв. на член от семейството.

# 856
  • Мнения: 21
И аз имам едно питане Thinking Да речем че бременната жена няма никакъв стаж дори и тези 12м през целия си живот  ще взима ли някакво майчинство? благодаря  bouquet

# 857
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И аз имам едно питане Thinking Да речем че бременната жена няма никакъв стаж дори и тези 12м през целия си живот  ще взима ли някакво майчинство? благодаря  bouquet

ако дохода на човек е под или равен на 350 лв бруто,ще има право на социално майчинство 100 лв на месец за една година.също и на помощ за бременност 150 лв еднократно.ако дохода е по-голям,няма право на нищо

за всички майки има помощ за раждане.пак еднократна

# 858
  • Мнения: 21
 Аха благодаря елфи  Hug А относно тези 12м трудов стаж през целия си живот и да се намери ефективно 45 дни преди термина някаде да те водят на работа ми се струва малко странно дали нои няма да го откаже кой би взел бременна жена в 7 8 да речем на работа?

# 859
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аха благодаря елфи  Hug А относно тези 12м трудов стаж през целия си живот и да се намери ефективно 45 дни преди термина някаде да те водят на работа ми се струва малко странно дали нои няма да го откаже кой би взел бременна жена в 7 8 да речем на работа?

НОИ не отказват.ясно е,че е заради майчинството разбира се

правят проверки на осигурявали се на две места.като второто на висока сума.или изведнъж почваш на 2000 лв

# 860
  • Мнения: 351
Здравейте,

Днес говорих с гинеколожката,  която следи бременността ми по здравна каса.
Болничният ми - 45 дни преди датата на термина трябва да бъде издаден на 04.08.2011г.
Поради подчертано отпускарския период тя няма да е в града по това време.
Уговорихме се болничният да бъде издаден на 15.08.2011г., когато се връща от почивка (не можело да бъде издаден по-рано от 04.08).
Моля за мнение - това би ли могло да създаде проблем при работодателя ми?
Ако съм на работа до 03.08.2011г. и излезна в болничен от 04.08.11г., мога ли да занеса болничния на 15.08.11? Губя ли нещо и трябва ли това разминаване в издаването на документите да ме притеснява?
Предварително благодаря за отговора.

# 861
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,

Днес говорих с гинеколожката,  която следи бременността ми по здравна каса.
Болничният ми - 45 дни преди датата на термина трябва да бъде издаден на 04.08.2011г.
Поради подчертано отпускарския период тя няма да е в града по това време.
Уговорихме се болничният да бъде издаден на 15.08.2011г., когато се връща от почивка (не можело да бъде издаден по-рано от 04.08).
Моля за мнение - това би ли могло да създаде проблем при работодателя ми? не
Ако съм на работа до 03.08.2011г. и излезна в болничен от 04.08.11г., мога ли да занеса болничния на 15.08.11?-да Губя ли нещо и трябва ли това разминаване в издаването на документите да ме притеснява?-нищо не губиш и няма разминаване.боничния започва на 8,а ще е с дата на издаване 15-нищо странно и ненормално няма
Предварително благодаря за отговора.

# 862
  • Мнения: 351
Не очаквах такъв светкавичен отговор.
Благодаря отново за бързата реакция.  bouquet
Лека вечер!

# 863
  • Мнения: 44
Здравейте , момичета!Имам следното питане,ако се върна на 4 часа на работа на трудов договор,на половинден,колко ще ми спрат от тези 240лв.,след 410 дни.

# 864
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте , момичета!Имам следното питане,ако се върна на 4 часа на работа на трудов договор,на половинден,колко ще ми спрат от тези 240лв.,след 410 дни.

половината майчинство ще получаваш,защото работиш на ТД
ако си на граждански,ще си получаваш 100 процента от майчинството
нали ще започваш работа на ТД  след като ти изтекат 410 те дни?

# 865
  • Мнения: 44
работодателя ми предлага втората година от майчинството да се върна на 4 часов работен ден на трудов договор, според вас има ли друг начин да вземам полагащото ми се майчинсво от 240лв , а не 120лв

# 866
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
работодателя ми предлага втората година от майчинството да се върна на 4 часов работен ден на трудов договор, според вас има ли друг начин да вземам полагащото ми се майчинсво от 240лв , а не 120лв

ще се връщаш при същия работодател,от който си излезнала в майчинство,нали и на трудов договор-няма начин да взимаш 240 лв майчинство

# 867
  • Мнения: 44
Имам едно последно питане,ако ме назначат на граждански договор пак при същия работодател пак ли 120 лв ще получавам

# 868
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам едно последно питане,ако ме назначат на граждански договор пак при същия работодател пак ли 120 лв ще получавам

Прочети отново първия ми отговор към теб

# 869
  • Мнения: 93
Мили помагащи момичета, имам нужда от вашата помощ  Praynig
Погледнах си справката за социално осигуряване (тази с ПИК и ЕГН в сайта на НОИ) и забелязах следните неща:
1. След като съм излязла по майчинство са започнали да ме осигуряват на по-ниска заплата! - Възможно ли е това да стане без мое знание и съгласие? Нали съм подписала трудов договор на определена сума?
2. След изтичане на първата година от майчинството, в графата "Осигурен за Пенсия, болест и майч., тр. злоп. и безработица", не фигурира нищо (т.е. има нулеви стойности)? Върнах се на работа 3 месеца преди изтичане на майчинството - от месеца на връщане пак имам осигуряване, но защо преди това има нулеви стойности?  newsm78
Моля, разяснете ми, за да знам какви права да търся и пред кого ...  Tired
Благодаря ви!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт