Отговори
# 60
  • Мнения: 1 274
Пижамка, адмирации за лекарката ти Hug
Монкас, Калина е права, че когато в слузестата запушалка има кървави нишки или чиста кръв най-вероятно раждането ще настъпи скоро, но ако е само гъста слузеста смес, може да се изкра достна време.Аз забравих да те попитам, гъст и слузест ли е състава?

# 61
  • Мнения: 1 006
Привет и от мен, вместо запис, ще споделя, че пролежах една седмица в болницата, та сега ще я карам леко и внимателно, като започна да ям, както се изразиха докторите, щото явно не съм се хранила достатъчно и правилно, въпреки голямото бебе, , което върви с 2 седмици напред  Shocked Rolling Eyes Shocked
Та, нищо не разбирам вече, ама  Mr. Green карай, да сме добре и да сме още малко поне дваата заедно Peace Стискайте ми палци Peace

Ще се върна назад да чета сега и после може пак да се включа!

Пожелавам ви спокойна нощ и да стискате до последно! Heart Eyes

# 62
  • София
  • Мнения: 701
Ох и аз днеска цял ден бях по улиците  Whistling Ама много се уморих.

Ходих до НОИ да си извадя прословутия ПИК, за да си следя обезщетенията, които ще ми плащат. В тая връзка да питам някоя мама с опит - кога да очакваме пари за 45 дневния болничен? Като изтекат въпросните 45 дни ли?  Thinking
И моя бебо ако не се обърне, ще ми назначат секцио, а хич не искам - искам да си се появи през декември....Ама ще говоря в понеделник с докторката, да видим какво ще каже   Thinking

# 63
  • Мнения: 6 396

second, не се сърди на момичетата и аз понякога се чувствам все едно сама си говоря (в случая пиша). Дори се е налагало по 2-3 пъти да задам въпрос, докато някой ми отговори. Но не се сърдя на никого, защото всяка от нас е в един неин си свят и очаква нейното единствено и неповторимо бебе, и понякога успяваме да подминем другите, улисани от своите си мисли и вълнения.

Разбира се че не се сърдя. Докривя ми, но отдавна ми мина Simple SmileПросто когато не сме от най активните минаваме между капките Simple Smile))
Нито веднъж не съм си позволила да се оплаквам тук от каквото и да било, въпреки че определено съм имала не един повод. И без това не успявам винаги от многото общи приказки да отсея важното за мен, остава и аз да пълня темата с ненужни подробности Simple Smile
Например не си спомням кой беше питал за това кога да си стерилизираме помпата и евентуално шише за болницата... а дали този въпрос имаше отговор ми се губи съвсем newsm78. Ако някой си спомня ще съм благодарна да ме подсети   bouquet

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 687

second, не се сърди на момичетата и аз понякога се чувствам все едно сама си говоря (в случая пиша). Дори се е налагало по 2-3 пъти да задам въпрос, докато някой ми отговори. Но не се сърдя на никого, защото всяка от нас е в един неин си свят и очаква нейното единствено и неповторимо бебе, и понякога успяваме да подминем другите, улисани от своите си мисли и вълнения.

Разбира се че не се сърдя. Докривя ми, но отдавна ми мина Simple SmileПросто когато не сме от най активните минаваме между капките Simple Smile))
Нито веднъж не съм си позволила да се оплаквам тук от каквото и да било, въпреки че определено съм имала не един повод. И без това не успявам винаги от многото общи приказки да отсея важното за мен, остава и аз да пълня темата с ненужни подробности Simple Smile
Например не си спомням кой беше питал за това кога да си стерилизираме помпата и евентуално шише за болницата... а дали този въпрос имаше отговор ми се губи съвсем newsm78. Ако някой си спомня ще съм благодарна да ме подсети   bouquet

Аз бях питала, но май не получих отговора от тук, а от моя приятелка  newsm78( с този моя бременелски мозък и името си ще забравя) , която ми каза, че ги стерилизирали в болницата, но не знам колко е вярно, защото то май във всички болници е различно  Thinking

# 65
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
second  Hug  Laughing Аз даже незнаеш, че  и шише трябва да взимам за болницата. Малее , че съм зле. Да кажете ни моля, дали си го стерилизираме ние или в болницата, че сега май се сещам една майка беше писла, че в Окръжна там го стерилизирала  newsm78
Момичета пазете леглата, че ние сме си деккемврийки, а още е началото на Ноември  Naughty, искам ви всичките  тогава на отчет, рано ни е още.
Аз пък днес си взех Ланохсил и като извадих тубичката и видях колко е малка, направо ми стана смешно, ами при 2 мазания на ден ми се струва, че другата седмица пак трябва да взимам. Май още е рано да се мажа с него, ама чета , че други са почнали та се зачудих и аз дали  да почвам  newsm78

# 66
  • софия
  • Мнения: 1 707
second   Hug  Laughing Аз даже незнаеш, че  и шише трябва да взимам за болницата. Малее , че съм зле. Да кажете ни моля, дали си го стерилизираме ние или в болницата, че сега май се сещам една майка беше писла, че в Окръжна там го стерилизирала  newsm78
Момичета пазете леглата, че ние сме си деккемврийки, а още е началото на Ноември  Naughty, искам ви всичките  тогава на отчет, рано ни е още.
Аз пък днес си взех Ланохсил и като извадих тубичката и видях колко е малка, направо ми стана смешно, ами при 2 мазания на ден ми се струва, че другата седмица пак трябва да взимам. Май още е рано да се мажа с него, ама чета , че други са почнали та се зачудих и аз дали  да почвам  newsm78
     ок ама нужно ли е да се мажем,не е ли рано.Мила защо по 2 пъти , чувала съм и за гермастан -разясни ми че никук не съм в час

# 67
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ами де да знам, за мазането по 2 пъти го прочетох на  опаковката  newsm78. А тубичката изглежда като гланц за устни, толкова е малка.
Четох тук, че някои момичета са почнали с мазането та затова  питам и аз дали е рано  newsm78

# 68
  • Мнения: 152
Пак съм тук,
Second аз също понякога пиша ли пиша, задавам куп въпроси и никой не отговаря. Но си е нормално ... много сме ... много пишем.  На мен много често ми се случва да искам да пиша по няколко теми и да напиша по няколко въпроса, но докато изчета 5 или 6 стр и забравям какво е имало в началото. А пък и това не ми е урока по история за училище, че да го препрочитам и запаметявам дословно  Mr. Green А и моя бременен мозък вече не работи много добре и забравям  Confused Така че то не че се сърдиш, ама не се чувствай и пренебрегната. Просто както си казала всеки влиза гледа да прочете, ако напише напише по темите и гледа да си драсне това което му е на ума Simple Smile Питай по няколко пъти тогава и отговор ще получиш Simple Smile

За помпата не бих разчитала в болницата да ми я стерилизират. Незнам кой би се заел с тази задача. Като се има и предвид, че ще я използвате за стимулация да потече кърмата и няма да храните бебето с изцеденото не виждам защо да не я серилизирате още сега. После така и така след първото цедене ще я измиете само с топла вода. За шише аз не мислех да си взимам, защото не мисля че ще трябва, но след като някой тук даде идеята, че може да се ползва като топъл компрес с топла вода реших да си взема и ако ми потрябва такова да пробвам за гърдите.

Josepha болничния го получаваш когато приключи месеца и съответно работодателя го предаде в НОИ. Понеже не мога да го обясня добре ще дам пример: Ако си болничен от 4.11 до 18.12 парите по болничния ще ги получиш на 2 пъти. Веднъж за периода от 04.11 до 30.11 съответно през декември, като  ако работодаделя ти предаде болничния до 5-6 число на месеца до 15-то ще имаш парите и второто плащане ще е януари за периода 01.12 до 18.12 пак по същия начин. Януари би трябвало да имаш и 2 превода веднъж за 45 дневния болничен за дните от декември и веднъж за следващия болничен от болницата за дните до края на декември. Най- добре следи от началото на декември в сайта на НОИ и ще ти стане малко по- ясно Simple Smile

# 69
  • Мнения: 524
second, и аз съм имала такова усещане  Wink, че постовете ми се подминават, но изобщо не се сърдя. Нормално е по-активно пишещите да определят посоката на разговора в темите. Пиша от 3 години в този форум и това се случва не само тук, а и в отчетните, здр.справочник и пр. Просто рисковете на виртуалното общуване  Wink. Аз затова съм търпелива и имам ли въпрос питам пак.

Съкровищница, почивай повече, защо си лежала в болница и как така да ядеш повече, след като бебето е достатъчно голямо. Според мен е относителна зависимостта между това колко хапва майката и как расте бебето. Приятелката ми наддаде 12 кг и роди близначки по 3 кила едната, друга се скъсваше да яде, става 110 кг.  #Crazy при старт от 65 и роди 3,500.

Josepha, болничният няма да се изплати като изтекат тези 45 дни. Той обикновено обхваща 2 месеца, така че ще се изплати на два пъти за съответните месеци, след като работодателят внесе осигуровки и подаде нужните придружаващи документи в НАП и НОИ. Така че ако фирмата си внася текущо осигуровките до 10-15 число на следващия месец, значи че за дните от ноември ще получиш парите към 15-20 декември. По същия начин парите за декември - през януари. Т.е изплащането на обезщетението за временна работоспособност зависи именно от плащането на осигурителните вноски, а те си езвършват след като изтече месецът, в който тя е настъпила.

# 70
  • Мнения: 1 572
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.  Whistling  Mr. Green

Например не си спомням кой беше питал за това кога да си стерилизираме помпата и евентуално шише за болницата...
Предполагам зависи от болницата. Ако се ползва серилизатор и капака му не се отваря, шишетата са стерилни около 6-8 часа. Но извадите ли да пренасяте до болница вече не става.
Преди 3г. в Токуда отказваха да стерилизират и това, което изцеждахме го изливахме в мивката  Tired Затова се стараех помпата да е само за облекчаване на гърдите преди кърмене, а не за цялостно изцеждане. Когато гърдата е много пълна и твърда, особено в началото, на бебето му е по-трудно да захапе. Аз помпех 3-4-5 пъти колкото гърдата леко да омекне, коластрата да тръгне и после слагах детето. Знаете историята за "предно" и "задно" мляко, т.е. не бива да се прекалява с помпенето, ако ще кърмите след това.
Питайте как се процедира в болницата, която сте избрали.

# 71
  • Мнения: 524
Ивчето ме е изпреварила, но мисля, че и двете сме писали едно и също  Wink Wink Wink

# 72
  • при моите любими
  • Мнения: 2 550
Second и да си я стерилизираш помпата вкъщи, никой няма да ти го зачете Simple Smile в смисъл, че или пак ще ти я стерилизират или няма да ти дадат да използваш изцеденото мляко от нея. Така че може да си я измиеш и стерилизираш за собствено успкоение и да ти е подготвена.
Дани ти си си купила малката разфасофка на Лансинох от 10гр. Така ти излиза по скъпо, ако го ползваш активно. Продава се разфасовка от 56гр., ето ти магазин където знам че го продават, но по аптеките съм го срещала. http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1_ … ;products_id=2114

# 73
  • Мнения: 1 006

Съкровищница, почивай повече, защо си лежала в болница и как така да ядеш повече, след като бебето е достатъчно голямо. Според мен е относителна зависимостта между това колко хапва майката и как расте бебето. Приятелката ми наддаде 12 кг и роди близначки по 3 кила едната, друга се скъсваше да яде, става 110 кг.  #Crazy при старт от 65 и роди 3,500.

До момента съм наддала 9 кг, но изникна проблем от кръвните изследвания, и затова трябва да се опитам да наваксам сега с хранене, пазене и т.н. Което изобщо не ми е в стила и ми е много трудон, колкото и да си повтарям, че целта си заслужава и е най-важното в момента Crazy нали знаете, насила хубост...... Но ето, днес поне спах следобед, което си е напредък Peace
Остават ми малко дни и се успокоявам, че все ще издържа newsm78

# 74
  • Мнения: 305
Благодаря на Ваня и Мари за отговора. Значи при мен няма слузесто а само петно розова кръв, това беше снощи а днес имам малко кафеникави капки кръв. А ти Мари колко време след първото кървене роди? Аз пак ходя на работа, но смятам на 12 ноември да спирам. Вместо на 19 ноември

Общи условия

Активация на акаунт