Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 9

  • 21 361
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6
Мами ходих на лекар и той ми каза, че в този период на бременността било нормално да са се появявали разни обриви, обади се на кожна лекарка и ми записа час, за да ме погледнела и тя! Каза да не се мажа с нищо за да не повлияе на симптома  и каза, че се съмнявал за нещо но при него не можело да се изпише мазило защото ако е момиченце се увеличавало окосмяването и най-добре да ми "забъркат" крем! Успокои ме, че не страшно за бебока, въпреки, че аз все си го мисля и ще видим какво ще каже кожната! Въпреки това ще сменя чаршафите и пижамата макар, че не вярвам да е от това!Искренно се надявам да мине от самосебе си!

# 721
  • Мнения: 6
Pepsita86 Ето тук намерих нещичко има и за обривите.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=638
Пробвай да се купеш и няколко дни с бебешки сапун може и да е от душ-гела,които ползваш.

# 722
  • Мнения: 51
Pepsita 86 аз имах подобен проблем в 8-ми месец.Ходих на дерматолог в Александровска болница каза ми ,че е уртикария появявала се при бременни.Моите обриви,започнаха да се появяват и през деня и бяха ужасни.Изписа ми да пия и се мажа с разни неща,всичките бяха кортикостероидни ,въпреки,че бях казала ,че няма да вземам ако са такива и тя каза ,че няма проблем за бебето.Започнах едно самолечение-след като четох тук и в други форуми- миех се с отвара от коприва няколко пъти на ден /и нощем дори/ ,мажех се с крем от калигула и ментолов спирт.Чукам на дърво сърбежът спря и обривите се заличиха - останаха малки пъпици ,които аз сама направих защото много се чешех Joy
Дано е нещо моментно и бързо ти премине Peace

# 723
  • Варна
  • Мнения: 18 038
Чаршафите ги сменям доста редовно, даже в деня в който ми се появиха бяха сменени, пижама също! Праха и душ гела ми един и същ и да вечерно време си вземам душ! Нищо по различно от преди не правя! Именно за това и аз не мога да проумея какво става! Да на едно и също място се получават - по ръцете и много малко по краката и то по краката последният път!

И аз ги имах, започнаха от 8 месец и продължиха до раждането. Страшно неприятни са наистина, според лекаря ми били на нервна почва. Имах такива и преди един изпит по висша математика. Crazy

# 724
  • Мнения: 6
Благодаря ви за отговорите! Ще пробвам с бебешкия сапун и ще изчакам да дойде часът ми за кожен лекар! И ако тя ми изпише такива мазила и аз ще пробвам с бабините! И аз гледах в нета за уртикария, но не са ми чак такива обривите! Незнам ще видим какво ще ми каже лекарката!През нощта забелязах,  че са понамалели пъпчиците, но ако се бутна някъде където няма обрив  се появява и там!А аз ще гледам да съм по-спокойна и няма да се впрягам на работата може и от нервите да е!

# 725
  • Мнения: 108
На последната консултация лекаря ми каза ,че плацентата ми е много ниска.Вече съм в 8 месец.Това може ли по някакъв начин да навреди на бебето или ще окаже влияние само на раждането.Дали има време да се вдигне.

# 726
  • София
  • Мнения: 39 873
нани-нани, какво друго ви каза? Превия ли е?
Според мен няма за кога да се вдига.
Моята плацента може би към 4-5м се беше вдигнала вече. Иначе в началото беше на 20мм от канала.

# 727
  • Мнения: 5 776
нани-нани, какво друго ви каза? Превия ли е?
Според мен няма за кога да се вдига.
Моята плацента може би към 4-5м се беше вдигнала вече. Иначе в началото беше на 20мм от канала.
Означава много да се пазиш,да не вдигаш нищо тежко,при мен се наложи секцио

# 728
  • Мнения: 1 402
Здравейте момичета, а аз искам да попитам може ли от висока плацентата да стане ниска. Аз съм в седми месец и до сега са ми казвали, че плацентата ми е задна висока, възможно ли е последните месеци да стане ниска и да създаде проблеми?

# 729
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Надали. Доколкото знам плацентата се мести в началото, до към 20 и някоя седмица (23та-24та, нещо такова). Не съм чувала за случаи, когато да слезе надолу в третия триместър.

Нани-нани, чак сега ли са го забелязали това?  newsm78 Много странно ми се струва до сега да не се забележи, че плацентата ти е ниско. Евентуално може да създаде проблеми, но много зависи точно колко ниско е. Направи консултация и с друг гинеколог, да не стават грешки. Иначе, ако наистина е ниско, надали ще се вдигне на този етап, съжалявам.

# 730
  • София
  • Мнения: 39 873
toanto, термина се използва за захвата на плацентата.
Ниска плацента се вижда още в началото, т.е. могат да кажат къде се е захванала и т.н.
На мен на ФМ ми затвърдиха, казаха ми на какво разстояние от канала е и т.н.

нани-нани, обикновено при ниска плацента майката може да има болки в начална бременност.
Моите болки бяха до към 5ти месец. Може би тогава се е дигнала и плацентата.
Направете и 2ра консултация.

# 731
  • Мнения: 6 713
Майчета, искам да ви питам за лохиите. Днеска видях, че имам на превръзката като някакъв съсирек Rolling Eyes. Иначе точно ми бяха взели да понамаляват лохиите от вчера и днеска доста се учудих с това нещо, а после се усилиха и самите лохии. Имам час за контролен преглед след 20 дена, но да ви питам и вас все пак, имали ли сте такова нещо?? newsm78 Аз нямам никакви оплаквания като болки в корема, температура, или каквото и да било...

# 732
  • Мнения: 9 776
Лурдес, нормално е Peace. Лохиите спират, тръгват. При мен и цикълът е така.

# 733
  • Мнения: 2 447
Лурдес,нормално е .И при мен бяха така...

# 734
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Лурдес, и при мен бяха на етапи. Знам, че е нормално.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт