Аmerican Dream - мит или реалност?

  • 11 805
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 837
Е, чак пък да се каеш  Grinning Предполага се, че като живееща в тази страна, следва да си наясно, колко бесмислени са обобщенията, били те и от сигурен източник  Grinning

# 181
  • Мнения: 65
Трай ся, че пак ще се развихря Wink

А по дървета и в градини вместо нормални плодове, само хибриди растат. Сливоябълки, портокало...нещо неразпознаваемо, нектариноябълки  Grinning

ПС Абе не правех точно обобщения, а по-скоро споделях лични впечатления. Инак, заради статистиката, проведох кратко интервю сред колегите от страните, жертви на дискриминация, които бях споменала преди. Ами и те са с моите впечатления...изпитани на собствен гръб. Тъй като, за съжаление, не познавам 100% от арабите в Щатите, няма как да ги споделя, щото няма са точни  Grinning И линк към сайт не мога да дам, щото официално дискриминация не съществува...

# 182
  • Мнения: 523
И линк към сайт не мога да дам, щото официално дискриминация не съществува...

labby, пак пишеш недоразумения.

# 183
  • Мнения: 65
?!
В смисъл? Че официално има дискриминация по националност и статистика за нея ли?
Ако е така, признавам си честно, че не го знаех  Grinning

ПС Никой досега не ми в обръщал толкоз внимание на приказките в този форум! Някакво много куул такова, 5те минути слава...  Grinning

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 03:29 от labby

# 184
  • Мнения: 523
?!
В смисъл? Че официално има дискриминация по националност и статистика за нея ли?
Ако е така, признавам си честно, че не го знаех  Grinning

ПС Никой досега не ми в обръщал толкоз внимание на приказките в този форум! Някакво много куул такова, 5те минути слава...  Grinning



Статистика за дискриминацията има някаква, да,  дали е по националност не мога да ти кажа. Фактa, че нещо там се отчита на официално ниво означава, че дискриминация има и това не се отрича, както ти се опита да намекнеш. Може и нещо друго да си имала предвид.

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 03:48 от eagle

# 185
  • Мнения: 65
Ox.
Това, което исках да кажа е, че никой не застава на трибуната с бялата качулка и не обявява: "Сега ще ви дискриминираме, защото идвате от еди-къде си. После ще си доавяме по една чертичка на всеки дискриминиран, за да подготвим официална статистика колко сме успели да прецакаме"
А, че има, е ясно. Предполагам също, че не е официална политика  Simple Smile
Айде стига вече, че ми изтекоха 5те минути  Grinning

# 186
  • Мнения: 64
Американската мечта може да стане реалност, но за висококвалифицирани кадри, предимно инж. или доктори.
Разбира се, че може и да се разчита само на късмета, но случаите са един на милион или дори по-малко.
Същото важи и за Европа. В Германия забелязах голяма дискриминация, особено на хора от Източна Европа, 10 години се пребивавах в тази страна, включително и завърших висшото си образование там.
Според мен Швейцария е страната на неограничените възможности в Европа, данъците са малки, заплатите високи, а
стандарта с около 20/30 процента по-висок от Германия. В Цюрих съм от скоро и за първи път в чужбина се чувствам вкъщи.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 19:49 от Tinkerbell-che

# 187
# 188
  • Мнения: 3 241
Tatjana, какво пише отдолу със ситните букви?
Кой е "отговорен" за това?

# 189
  • Мнения: 407
Американската мечта може да стане реалност, но за висококвалифицирани кадри, предимно инж. или доктори.
Разбира се, че може и да се разчита само на късмета, но случаите са един на милион или дори по-малко.
Същото важи и за Европа. В Германия забелязах голяма дискриминация, особено на хора от Източна Европа, 10 години се пребивавах в тази страна, включително и завърших висшото си образование там.
Не знам за Америка, но и моите впечатления са подобни за ЮАР. Има голяма дискриминация спрямо хора, които не са родени тук. Като към всичко това се добави и т.н. affirmative action е направо невъзможно да си намериш прилична работа освен, ако наистина не си някакъв много високо квалифициран и търсен кадър. И аз завърших висше образование тук, но впечатленията ми са че работодателите подчертано предпочитат местните.

# 190
  • Мнения: 7 605
Tatjana, какво пише отдолу със ситните букви?
Кой е "отговорен" за това?

Инициатива на http://www.serviceplan.com/

# 191
  • Мнения: 2 032
Какво общо има тази леко (и може би иронично) хомофобска, расистка и мисогинистка реклама с темата?
Сървис план е рекламна агенция, но кой е клиентът им в случая?

# 192
  • Мнения: 7 605
Писах че е инициатива на сървисплан, не само изпълнение.

Общото с темата е че се прави конкуренция на американската мечта  Wink и рекламата е отговор на включването на тинкербеллчето: 
Цитат
В Германия забелязах голяма дискриминация, особено на хора от Източна Европа, 10 години се пребивавах в тази страна, включително и завърших висшото си образование там.
Според мен Швейцария е страната на неограничените възможности в Европа

# 193
  • Мнения: 616
Т.е. се опитват да променят неактуалната вече репутация на страната или се опитват да провокират германеца да се промени и в ежедневието?

# 194
  • Мнения: 2 032
Все едно аз да кажа, Елате в България- страната на неограничените възможности,

- Където бивш бодигард на диктатор може да стане министръ председател,
- Където няма проблем за сътрудник на тайните служби да стане президент, а
- За председателката на парламентарната група се твърди, че хем е замесена в имотни измами, хем в уреждане на поставени лица в митниците (без да й се отрази на апетита даже)...


и някой да го приеме насериозно.

Хайде, спирам, да не отклонявам темата (макар че тя вече се е разляла като Нил след дъждовния сезон, ама нейсе).

Общи условия

Активация на акаунт