Защо спряхте да кърмите/ започнахте да дохранвате?

  • 6 678
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Първото си дете кърмих до 1г- спрях да го кърмя по съвет на педиатъра.
С дъщеря ми( тя е N 2) се кърмихме едва до 4 месец. Кърмата ми спря - нищо не ми помогна за продължаване и увеличаване на лактацията. Между големият син и дъщеря ми, разликата е 1г .и 11м.
С N 3 се кърмихме до 5,5 месец. Започнахме да въвеждаме сокове и пюрета и кърменето беше до там! Нищо  не можа да го накара да вкуси кърмата-не му харесваше вече вкуса!
А с най-малкия кърменето продължи до почти 7 месец, като от 5, 5 месеца не желаеше да бъде кърмен от гърдата...какво ли не опитвах...лъжеше се само вечер или нощем. Накрая започнах да се изцеждам и му давах кърмата от шише. И така докато спря лактацията!
Според мен лактацията може да се поддържа дълго време, единствено и само, ако бебето се кърми директно от гърдата(поне личният опит ми е  показал това) !   Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 241
Анна, явно не е точно така за лактацията, аз нямах проблем с цедене да поддържам. Спрях по други причини.
Има една тема на майките даващи изцедена кърма и там има такива правили го до година, а и повече Simple Smile
Разбира се трябва да се спазват някои правила - като например цедене нощно време Simple Smile

# 17
  • Мнения: 176
записвам се да следя темата  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 150
Да кърмя в буквалния смисъл на думата така и не успях (с редки изключения през нощта). Синът ми не успяваше нищо да изсуче, заспиваше на гърдата, въобще пълен крах. Още от родилния дом започнах да се цедя и да го храня от шише. Изцяло на кърма беше 5 месеца, после просто започна да не ми стига изцеденото количество и започнах да дохранвам. Като стана на 7 месеца реших да спра окончателно - кърмата ми вече беше намаляла доста, бях уморена от безкрайното цедене и миене на помпа и контейнери за кърма. В началото много драматично преживях даването на АМ, но сега съм доволна. Даже на момент съжалявам, че не се отказах от цеденето по-рано.

# 19
  • Мнения: 514
Кърмехме се до 3-я месец, а до 6-я месец се цедях и ядеше от шише. Направих грешката да му давам вода от биберон, а не с лъжичка, както и заспиваше с биберон и той сам се отказа от кърменето - по-лесно му беше от шише. А кърма имах много и можех още да продължа с изцеждането, въпреки че ми беше писнало, но той отказа и шишето. Така окончателно приключих с кърменето в 6 месец. Сега се надявам да се справя по-успешно, поне ще избегна грешките от първия път, но не знам как ще справя в началото тъй като ще раждам секцио и първите дни бебка ще е на АМ. Стискайте ми палци  Praynig

# 20
  • Мнения: 7
Първия път кърмих точно 2 дена ,през който детето ми имаше разтройство и докторите ми казаха да спра да си оправя хранителния режим т .е да мина на суха храна за да се запече бебо .И кърменето беше до там защото гърдите ми се пълниха постоянно с обилно количество кърма започнаха да се втвърдяват и аз не издържах за лкоето много се обвинявах и се заканих че 2 път няма да бъде така.Но уви дойде и номар 2 бебе започно се кърменето добре и започна пак обилната лактация >Имах кърма да цадя ден и нощ без изобщо да ми спре.Ядосах се и тъй като нямах хапчета за спиране на кърмата се престегнах.И о чудеса на сутринта гърдите меки и има кърма .Така започна успешно кърмене,но на 1 консултация човека не беше качил нито грам и през тия дни на кърмене сменях по 15 наакани памперса.Ако някой има обяснение.

# 21
  • Мнения: 49
Анна, явно не е точно така за лактацията, аз нямах проблем с цедене да поддържам. Спрях по други причини.
Има една тема на майките даващи изцедена кърма и там има такива правили го до година, а и повече Simple Smile
Разбира се трябва да се спазват някои правила - като например цедене нощно време Simple Smile
Възможно е в болшинството от случаи да е така, но при мен  не се получи ! Изцеждала съм се и през нощта,когато не успявах да излъжа Крис!
При мен, с първото ми дете беше най-успешно кърменето- продължи цяла година и малко...

# 22
  • София
  • Мнения: 12 568
Спрях, защото нямах кърма.
Като родих кърмата слезе чак на седмия ден. Синът ми се роди голям и 20 мл, които имах в гърдите изобщо не можеха да го нахранят. Така от раждането беше на смесено хранене. На втория месец кърмата спря.

# 23
  • Мнения: 931
При мен, с първото ми дете беше най-успешно кърменето- продължи цяла година и малко...

Странно, като че ли при повечето майки с всяко следващо дете е по-добре, все едно организмът се научава.
Ние май сме на път да се включим с опит в тази тема. Три дни съм с температура и нямам никаква кърма...

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Кърмих няма и месец - просто нямах кърма.

# 25
  • Мнения: 9 142
Не успях да кърмя, защото бебето не искаше да суче. Може би не съм била достатъчно настоятелна, но то се мяташе и въртеше отчаяно, ако се опитам да му дам гърда, а шишето го захапваше на секундата и изяждаше три дози, преди да спре да се дере отчаяно. Мен така и не пожела да ме уважи, каквото и да правех. Само като видеше, че му подавам гърда и започваше да пищи и да се дере отчаяно, все едно на светата инквизиция ще го подлагам.
Затова и ми е много странно като чета как на бебета това им била едва ли не най-силната потребност, как се успокоявали от контакта с майката кожа до кожата. Какво ти успокоение, моето нервната криза го хващаше  Tired
Това е и нашата история. Все едно аз съм го писала...
Само че се цедих до 4-ти месец, кърмата просто спря, защото няма време да се цедя, детето ми изискваше цялото ми внимание, нямах време да си измия зъбите...
Много страдах затова, че не успях да кърмя, но вярвам, че според обстоятелствата направих всичко по силите си. Реших, че най-важното е аз и детето да бъдем здрави и спокойни, дори това да значи хранене с АМ.

# 26
  • Мнения: 158
Спрях, защото нямах кърма.
Като родих кърмата слезе чак на седмия ден. Синът ми се роди голям и 20 мл, които имах в гърдите изобщо не можеха да го нахранят. Така от раждането беше на смесено хранене. На втория месец кърмата спря.

Същото се получи и при мен. А раждах в клиника "приятел на бебето" и веднага след като се роди го сложиха на гърдите ми. Засука вяло, имах само коластра. На всеки половин час виеше от глад, а аз успявах да изцедя 10-15мл. Персоналът на клиниката беше настървен на тема кърмене, защото статистиките и рейтинга им се развалят ако някоя жена се откаже да кърми и не ми оставяха минутка покой, дори и през нощта ме будеха през половин час, защото синът ми непрекъснато спадал на тегло. Изредиха се 20 акушерки, какво ли не пробваха помпи, масажи, мокри компреси. Аз просто нямах кърма. Будеха заспалото ми бебе, щипейки го и го слагаха на гърдите ми, а в тях нямаше нищо. Бебето пищеше от глад, аз плачех, защото не можех да нахраня собственото си дете. Накрая им казах да донесат биберон с АМ и синът ми изпи 100мл наведнъж. Така продължих с АМ и до 10 ден с помпа изцеждах 10мл, и така постепенно милилитрите намаляваха, докато кърмата ми съвсем спря. Моето кърмене беше моя кошмар. Надявам се да мога да кърмя нормално следващите си деца.

# 27
  • Мнения: 931
Същото се получи и при мен. А раждах в клиника "приятел на бебето" и веднага след като се роди го сложиха на гърдите ми. Засука вяло, имах само коластра. На всеки половин час виеше от глад, а аз успявах да изцедя 10-15мл. Персоналът на клиниката беше настървен на тема кърмене, защото статистиките и рейтинга им се развалят ако някоя жена се откаже да кърми и не ми оставяха минутка покой, дори и през нощта ме будеха през половин час, защото синът ми непрекъснато спадал на тегло. Изредиха се 20 акушерки, какво ли не пробваха помпи, масажи, мокри компреси. Аз просто нямах кърма. Будеха заспалото ми бебе, щипейки го и го слагаха на гърдите ми, а в тях нямаше нищо. Бебето пищеше от глад, аз плачех, защото не можех да нахраня собственото си дете. Накрая им казах да донесат биберон с АМ и синът ми изпи 100мл наведнъж. Така продължих с АМ и до 10 ден с помпа изцеждах 10мл, и така постепенно милилитрите намаляваха, докато кърмата ми съвсем спря. Моето кърмене беше моя кошмар. Надявам се да мога да кърмя нормално следващите си деца.

 #Crazy  #Crazy  #Crazy Че това професионално отношение ли е?!! Възмутена съм!!!!  #2gunfire  #2gunfire

Аз раждах в Шейново - бях във ВИП зала и също имах възможността да сложа бебето веднага на гърдата - е, да се опитам да го сложа на гърдата. С татко му как ли не го въртяхме върху това хлъзгащо се легло да може да се долепи. Носиха ми го на 3 часа, първият ден и половина нямах дори и коластра, но го държах на гърдата през всичкото време като ми го донесат. По някое време почна да тече коластра. Истинската кърма дойде наистина може би към седмия ден. не знам колко са го дохранвали в болницатаАз също не успявах да изцедя повече от 10-20мл поне до към 20тия ден, ако не и повече, даже си мислех, че помпата не работи  Laughing.

Не че съм пример за най-успешното кърмене, но ако и с мен бяха постъпили както и с теб в болницата, сигурно и аз нямаше да издържа!!! #Cussing out

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 22:55 от Lulu25

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Lulu25, професионално отношение си е, всеизвестно е ,че нощното кърмене на често стимулира лактацията. Аз сама навивах часовника да ме буди, защото детето ми беше със силна жълтеница и поспаливо. А за да я събудя и за да не заспи на гърда, не само пощипвах, но и събличах гола, за да й е студено и некомфортно. Това е единствения начин, по който да стимулираш лактация, да не говорим, че за жълтеницата кърмата е най-доброто лекарство. Само където с първото дете нямаше кой да ме открехне на тези неща, слагах го на гърдата под режим на 3-4 часа. Като се оплачех, че детето не ще да суче, а  спи, ми се смееха, е къде се е видяло бебе да не иска да суче. Три дни след раждането го закараха в Педиатрията за смяна на кръвта, набучиха го със системи и го сложиха в кувьоз. АМ и система беше храната на синът ми първите дни от неговия живот  Rolling Eyes Много съм благодарна, че с второто попаднах на хора разбиращи от работата си и имащи желание да споделят знанията си и да окуражат майчета като мен! Ако нямах тази подкрепа, опредлено нямаше да се справя сама и щях да предложа АМ. И да, трудно е да гледаш бебето как губи тегло, докато чакаш да ти дойде кърмата, затова е хубаво да си заобиколен от компетентни хора, паниката в такива моменти не помага  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 04:59 от Merry

# 29
  • Мнения: 931
И да, трудно е да гледаш бебето как губи тегло, докато чакаш да ти дойде кърмата, затова е хубаво да си заобиколен от компетентни хора, паниката в такива моменти не помага  Crossing Arms
Мери, напълно съм съгласна с теб!
Това, което имах предвид под непрофесионално отношение, е именно създаването на паника. Съдейки по себе си, има едно чисто физиологично време, което е нужно при някои жени, за да дойде кърмата. И ако организмът още не е "дозрял", е ужасно да стресираш майката па този начин. Моето бебе също не помня да е било особено старателно в сукането в първите часове и дни, но никой не го е щипал, будил и тормозил, а мен карал да цедя и да се стресирам от това, че нищо не мога да изцедя. По-късно съм ревала заедно с него много пъти, когато по някаква причина не съм можела да го нахраня и мога да си представя какъв стрес е това да ти се случи веднага след раждане, уморена и неотспала и на това отгоре едва ли не да ти забраняват изкуственото мляко. Аз съм се справяла по-късно с тези проблеми именно благодарение на адекватни съвети за кърменето, подкрепа от околните... и успокоението, че какво пък, кутията с АМ е в шкафа. Но никога не съм издевателствала над себе си и над детето, още повече че той е бил вече по-голям

Общи условия

Активация на акаунт