Бавно идва баба Зима, АПРИЛчето лудее за двамина!

  • 38 879
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 309
Благодаря ви, момичета, за хубавите думи!Скоро ще се опитам да кача още снимки, ако Ния ми даде.Жулиетке, засрами ме Blush, скоро и Ния ще я покажа, обещавам! Blush
Мимето*, така е, Ния е копие на баща си, мен кучета ме яли....но по характер прилича повече на мен!Което не е много добре, ама пак и от мен има нещичко... Simple Smile
Вери найс, радвам се за новата ти работа, все пак е някаква промяна, надявам се да ти потръгне там и нещата скоро да си дойдат на мястото!Много прегръдки имаш от нас! HugИ ние все сме без пари, и в нашия бранш кризата се усеща много, да не говорим и колко се спекулира! ooooh! Ти все пак имаш някаква работа, а аз нищо не мога да намеря! TiredС работа зле, без работа още по- зле, само плюса е, че си гледам аз Ния, а не я водя на ясла.
Ние днес бяхме в Южния парк, изкарахме много добре.Само дето Ния още е много кисела и нервна, в количката вече почти не стои, бабите много са я разлигавили, ама така е като са я гледали по 2-3-ма човека!
Вери, забравих да пиша, че и аз съм зле с въображението в кухнята.Ния също яде само от нашата храна и то пак с 300 зора, трябва да имам много голям асортимент от храна, за да може в крайна сметка да се наяде, защото тя по- скоро опитва храната, рядко изяжда необходимото количество от една манджа.Ще се радвам и аз да чуя някои идеи!Например вчера готвих леща и скумрия на скара.Ния вечеря и от двете неща + половин ябълка  ooooh!.Днес имам свинско с ориз, за утре не знам какво ще правя, че и хладилника ни е празен... ooooh!

# 31
  • Мнения: 2 090
Здравейте, банда! Ние поскитахме на село и героите са мнооого уморени, та ще използвам времето да попиша. Децата много лудяха навън вчера и днес, направо не искам да свършва лятото (циганското Sunglasses). Сашко си засади дърво, много се радва милия, сестра му му помага, и така.

Бърз отчет за нас:
1. Моята победа  Laughing: Анелия спи вече в чувал! От една седмица Grinning, не посмях да се похваля по-рано, от страх да не е '' всяко чудо за 3 дни''. Ама си спи детето (Олче, даже започна и тя да ходи с него). Учудващо, желязната тактика наистина помагала.  Mr. Green
2. Започна да казва кога и се ходи да a*a. Но не за да я сложа на гърнето, което е ужасно страшно, а просто ей така да си знам. Laughing. От утре започват опитите на ''истинска'' тоалетна чиния, т.е. за големи Sunglasses.
3. Яденето- прояде мляко, пу-пу. Обаче само и единствено един вид (което за мен е повече нишесте, отколкото мляко, но по-добре така, отколкото без никакво) Whistling

 Confused: И едно въпросче, може би към майките с по-големи момиченца: Има ли детско спрейче/балсам за коса, но без отмиване? Идеята е да се разплита след сън тупираната отзад коса.  ooooh!

snesh, дано се е оправил вече Вики  Hug. Мамочка, и сладкото дупце на Миша също така  Hug.

*L.V*, оздравявайте и вие  Praynig, и ни покажи когато имаш възможност красивите синеочки  Heart Eyes Heart Eyes!

very nice, радвам се, че сте по-добре. Честита ти нова работа, дано ти донесе удовлетворение  bouquet
Снимките са чудесни (и тук да кажа Blush), особено на хранещите се сетрички Heart Eyes

brilliantine, честито обръщане на бебешока  newsm32 Grinning

poem, Мамочка ти е дала такъв хубав отговор на въпроса за децата и зимата   202uu! Аз за съжаление (на децата си) съм от онези майки, дето все се тревожат да не замръзнат случайно дечицата  Embarassed, и милите все сърдити се прибират, искайки още и още. Аз съм виновна, много съм зиморничава, и все си мисля, че аз като мрЪ от студ, и другите са така Crazy.
За зимна форумска среща- категорично ще пропуснем ако има такава, за съжаление. Желанието е огромно, но финансите са обратнопропорционални на него Rolling Eyes.

Цитат
Деси, Маги веднага каза,че това е братче и сестриче! питах я ,по какво позна. Тя каза ,че първо очите им са кафяви, а второ-блузки им са единакви! 35 но ,наистина, и на мен приличат Ани и Саши в очите.
Мамочка, опасна е Маги  Laughing, ама ако не бяха еднакви блузките щеше да се затрудни Joy. Цункай я по умната главица, и сестричката и също.  Heart Eyes

По-късно ще кача нови снимки от нас, че сега ме привикват вече хора всякави Crazy







# 32
  • Мнения: 172
 Вери найс, радвам се да чуя, че в професионално отношение нещата се нареждат. Дано бързо се излекувате напълно и Вики се поуспокои...може би и тя усеща милата, че покрай смяната на работата си напрегната и го преживява с теб  Hug Много гушки от нас  Hug
 За яденето ще споделя нашите гозбички за вечеря. Сами и той яде от много отдавна от нашата храна , защото живеехме както знаете на края на света до края на лятото и такова нешо като детска кухня нямаше в радиус 10 км  Joy Та за яденето де- обикновено правя супа за вечеря- пилешка, топчета, зеленчукова, крем супа... и като се храним му надробявам поне една филия вътре, за да го засити. По принцип много сухи готвени неща не харесва, но картофи с пилешко на фурна яде...стига пилешкото да е от бутчета, бялото месо го дъъъвчеее дъвчеее и плюе. Ориз с тиквички също харесва много. Всъщност ориз със зеленчуци всякакви си хапва с апетит...ама трябва да  е дс подправки задължително яденето ...иначе цъ. Малката гадинка си има и любими подправки...не ми се вярваше...но на няколко пъти пробвах да променям някои неща и ефекта беше  ooooh!  Обича кюфтенца на скара или фурна, кебапчета също...винен кебап яде, но не с охота, фрикасе пак така- яде го...но не му е сред любимите. Грах с картофи също много обича. Всъщност ние на всички супи слагаме грах...защото иначе не ги изяжда до края  Crazy На грахчетата казва бам бамиии...и на върха на всяка лъжица трябва да има бам баммии  Mr. Green  Пържено до сега не съм му давала...освен когато сме на гости и си опита от нещо. В къщи като цяло не ядем пържено...с изключение на риба и пържени тиквички...което се случва изключително рядко ... в годината не повече от три пъти. Когато сме в периоди като вчера и днес...боли го едно зъбче...или поне така твърди и мрънчи и не яде нищо почти...му правя от най най най любимите неща- таратор и такива разни и ... разбира се сухите храни които ненавиждам- салам, кашкавал...сирене, кремвирш  Tired Режа краставичка, домат и тн...и си яде то тях. За готвенето предполагам , че когато са два броя децата е доста сложно да се угоди и на двамата, но като е като Сами само един брой...всъщност го храня с каквото ние ще ядем, само вместо олио слагам масло и не използвам от лютите подправки и намалена сол.
 Ставам да пооправя малко , че цял ден се бях отдала на нищоправене  Blush

# 33
  • Мнения: 75
аа, не мога да не се включа! Вери, как така не ти ядят децата? На всяка показана снимка Вики то с питка, то с яблъка, то с Габи правят някаква гозба!  hahaha Изглеждат весели, хубавки и засмяни!!!!! Радвам се,че си намери нова работа! Точно такъв шеф с малки деца пожелах и Бен да намери! Стискам палци, всичко, което те обещаха да спазват!  Praynig

За готвене особенно не се чудя. Маги яде предимно въздух и шоколад, а Миша кухня + от вечеря на Маги, на тати, на мама... Сега е в сополив период и изяжда половина от храна, но постоянно отваря шкаф за плодове и сушени кайсии. Люспи от грозде и мандарини редовно намирам в памперса. Тя така ги глъта бързо- някой да не вземе!
По принцип, моите обичат супи изброени от Поем, чушки с ориз, картофки запечени с броколи и кашкавали (на Миша слагам без синьо сирене, иначе с него най-вкусно), спанак с яйца на очи (голяма играчка само че), готвя и в иеноглас каквото има +топено сирене. Риба всяка седмица задължителна, най-често взимам жив шаран на околовръстно (там го чистят, мият и нарязват, само хвърляш на тиган). Всички ястия обилно посипвам с къри, то хем вкусно, хем помага на добро храносмилане. Маги много обича луканки и сушеници, гледам на етикета по-малко консерванти и Е-та (има такива в Била,но много бързо се развалят.

Да ви почерпя за днешното ни тържеството! Вече си имаме христианче! (Ох, едвам не искисках в църква, като кръстникът трябваше да каже "взех ти го еврейче, а връщам християнче" Joy )

# 34
  • Мнения: 172
 Мамочка, честито християнче  Heart Eyes...а снимки от събитието няма ли да видим  Blush За люспите в памперса и при нас е така...в началото му белех гроздето...ама то няма насмогване...като види плод и му се отваря трети стомах  Joy
 ЛВ, сватя...много ни е дотъжала за вас със снахичките...покажи ни ги за малко  Heart Eyes Heart Eyes, че се забравиха децата вече....нали знаеш поговорката за очите дето се не виждат  Joy Бързо да оздравявате...аман от болести вече.
 Толкова съм се травмилара от последното боледуване та сега като излизаме само да видя че има деца някъде и ги заобикалям стратегически  ooooh! То добре че все още Само не проявява никакъв интерес към децата от негов ръст.
 snesh , дано не е нов вирус това и бързо се оправи Вики  Hug
 Момичета преди време обсъждахме нощните буденки на децата и истериите им. Ввъв форма намерих темичка по повода и ще пусна инкче към нея, който иска да прочете. Малко по надолу има и описанине на едно подобно на нашето състояние...на мен лично ми беше интересно да прочета по тази тема...защото при нас се завърна това...  ooooh! и всъщност причините които мислех че о предизвикват...сега ги няма и съм доста объркана.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=506082.0
 лека вечер то нас и до скоро  Hug
 

# 35
  • Мнения: 13
Мамочка честито християнче Мишенка! Чакам снимки с нетърпение от кръщенето Wink Как се държа тя плака ли много?
ВериНайс честита нова работа! Дано там да ти върви по вода и да се чустваш добре! Hug
За вечерите и ние се храним с каквото има за вечеря за големите такова и за нея, а ако не иска винаги имам под ръка зеленчукови или плодови пюрета с оатмил или ориз и преди да заспи задължително 200мл прясно мляко Peace
Принцеса Рая не се притеснявай Ния може сега да е копие на татко си, но по нататък може да е на теб Peace Диди като се роди беше копие на баща си ама вече не сега повече на мен докарва Mr. Green аа и винаги може да пробваш с второ  Wink да си провериш късмета Joy

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 347
poem, Далинка има такива нощни пристъпи понякога  Confused споменах преди време за тях, дере се от рев, хем иска да се гушне в мен, хем ми се извива в ръцете и иска да я пусна, удря ме, буйства, каквото и да опитам, за да я успокоя, не успявам, накрая започнах да я изчаквам сама да се успокои, защото явно точно от това има нужда... Не зная какво ги причинява тези пристъпи, сега като видях темичката някак, мъничко, съвсем мъничко ми поолекна, че се е случвало и на други и си има обяснения.
Благодаря ти, че сподели!!!   bouquet Hug

very nice, дано новата ти работа ти носи нови положителни емоции и успехи  Hug

Мамочка, Честито Християнче! Да ви е жива и здрава малката прекрасница  Heart Eyes
Благодаря ти за пожеланието, за съжаление не смятам, че ще успея да намеря такива.... Сегашните ми шефове са с малки деца и въобще не им пука. Днес ми се обадиха да ми кажат, че много държат на мен като кадър и ще ме вземат на работа след нова година, да се оправям тези два месеца сама  Shocked Търсенето продължава, от утре съм неплатена. Търся и квартира още, налага се да я сменим, защото не смятам, че тази е достатъчно добра, за да предпази крехкото й здраве за момента.

Все още е на АБ, продължава и диетата, тези дни наблюдавам леко подобрение в памперса, дано се случва по-често  Praynig
Ще сменям педиатърката, защото по-безхаберен лекар не съм виждала, в болницата където им минават стотици през ръцете сигурно, ми обърнаха специално внимание как детето НЕ трябва да ходи на ясла поне месец, за да й закрепне организма след пневмонията, а Личната й педиатърка, която уж я е грижа за здравето й я пуска от утре на ясла Twisted Evil Close Shocked

snesh, дано вече е по-добре сладуркото  Hug

brilliantine, чудесни новини  Hug

Стискам палци на всички болнички да се оправят бързичко  Praynig Hug

# 37
  • Мнения: 172
бен, радвам се че  темата те е поуспокоила...и на мен така ми подейства като видях че не сме единствените  Crazy А за работата...дори не мога да си представя колко ти е трудно сега и си нямам и представа как би могла да се справиш без помощта на бабите и таткото- да я гледат по някакъв начин през врмето когато си на работа. Иначе се надявам да намериш работодател, който да не прави проблем , че отсъстваш, но...не знам, това ми се струва доста трудна задача ...и за теб и за работодателя. Много ви гушкам с Далина  Hug
 Днес поставих свой нов рекорд по брой постове на една и съща страница  Joy

# 38
  • Мнения: 2 090
бен78, в много трудна ситуация си. Дано намерите по-хубава квартира по-скоро, а с работата и аз не знам как, но дано се наредят нещата по някакъв начин ( и дано тези два месеца не се превърнат в по-продължително време) Praynig. Най-важното е да ти е здравичка Дали Hug Heart Eyes, добре си решила за смяната на педиатъра.

Мамочка, Честито! Да ви е жива и здрава малката християнка! Heart Eyes
И аз се нареждам за снимки. Blush
Малко от нас, от тук нататък  photo
Чак сега видях, че си имаме албумче с каки и батковци на априлчета. Кака Дени е много хубава ученичка, най-хубавата. Heart Eyes. Енигмааааа, бързо да се яви на отчет. Как са дечицата? Hug

П.П. поем, доста интересна информация   bouquet, за NIGHT TERRORS не бях чувала до сега.


Втора редакция  Embarassed:

Честит имен ден на Мишенка! Както и на едно Аче-юначе, дето майка му не е писала не помня от кога Naughty.
Със здраве да си носят хубавите имена дечицата ви, Мамочка, Мамасита!   bouquet

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 09:21 от Desirée

# 39
  • Мнения: 3 211

Честито на Миша и на Ачо! Да са живи и здрави!

Благодаря за предложенията за яденета. Направих си списък. Мъжът ми не яде нищо от тях, но ще го кара на сухоежбина, децата са по-важни Crossing Arms Той е много капризен откъм ядене и толкова години все съм се съобразявала с него, но тези дни той сам ми каза него да не го мисля, а да гледам децата.

# 40
  • Мнения: 44

Архангел Михаил е символ на доброто, на справедливостта и светлината....

Бъдете здрави, щастливи и дните ви да са изпълнени със светлина...

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Честит имен ден на именЯците, много здраве, късмет и щастие да им носят хубавите имена!
Специално на моята голяяяма слабост - МишенЬка, да расте все така прекрасна и все така да изпълва с щастие и любов дните на мама, тати и кака! Бог да я води само напред и да и сочи Верния път, винаги!



Аз имах един много красив, вълнуващ и необичаен уикенд. По системата - "женени" БЕЗ деца! Laughing Точно като принцеска се почувствах за кратко млада Laughing, безгрижна и доволна от живота си, от постигнатото до момента. Не бях попадала на място като това... Копривщица ме спечели завинаги. Атмосферата, спокойствието, идилията, уюта, историята, пушекът от комините... крият нещо неописуемо, нещо вълшебно! Все едно се върнах назад в минал век, в минал живот...
Децата са забавлявали баба и дядо както си трябва, добре, че са им свикнали на щуротиите и дивотиите, справили са се. Heart Eyes
Посрещна ме 1 бр. изключително нахилен и разлигавен  Велизар Mr. Green + една придаваща си до немай къде Laughing тежест Елина Heart Eyes, даваща си първоначално сърдит вид, заради това, че сме я оставили.  Laughing Висяха ми по краката цялата вечер вчера, не ми оставиха възможност да сваля снимките. Grinning
Осъзнах колко е празен животът ми без тях. Въпреки спокойствието и разсейката, от които така отчаяно се нуждаех. Не ми е пълно, не ми е свойствено без тях, двамата! Heart Eyes

Деси, вери, много красиви и разхубавени дечица! Все така да ги снимате и да ни радвате с техни фотоси! Пупу! Heart Eyes
Останалите също имат какво да покажат Mr. Green, чакаме си обещаното!!! Naughty

# 42
  • Мнения: 7 109
Честит имен ден на Мишенка и Ангел! Да са ви живи и здрави имената, човечета прекрасни!   bouquet
Честит имен ден на мама на Ния! Рая, много щастие и хубавото настроение от снимките да не те напуска!   bouquet
Вери, хубави промени ти предстоят, не го мисли толкова.  Hug
Деси, знаех си че ще направиш най-добрия избор в оформлението.  Grinning
Страхотни снимки на всички показани модели и мадмоазели!!!  Heart Eyes
Мамочка, честито ти християнче!   bouquet
За яденето няма какво да пиша. Ако не са пюретата за 4 месечни Мария може и да си кара на фотосинтеза. Знам, че допускам грешки в храненето, но не мога да оставя майка ми да се ядосва заради храненето. Който гледа или е гледал злоядо дете знае за какво говоря.  Tired (колко странно, е, че не му личи на моето  Simple Smile) Ако яде нещо от нашата храна, това е риба или супа. Обича особено много водичка от супа. Иначе усеща и кога тати е готвил. Неговите манджи ги харесва определено  Mr. Green. Важното е да бъдат пасирани надлежно. 
Мария пропи и сокове, но когато й ги прави баба й. Открихме топлата вода така да се каже. Всъщност точно в топлината е откритието. Оказа се, че мари може да лочи вода или сок, ако е доста приятно затоплен.  Crazy.
Хайде, приятна седмица засега.   bouquet

# 43
  • Мнения: 3 211
Досега четох темата за Night terrors. Нашият случай не е такъв, рядко става и буйства, по-скоро лежи по гръб и се извива настрани от яд и реве с пълно гърло и това 30-тина минути. Успокоява се само с шише с чай, преди й стигаше по 120мл, но сега иска на всяко будене по 2 шишета. Резултатът-до 3часа беше изпила 700мл чай ooooh! и памперсът й пропусна, че я преобличах, сменях завивките и й сложих една хавлия на матрака, че нямаше как да сменя и чаршафа.
В четвъртък вечерта спа при майка ми и е вдигнала през нощта темп., аз бях оставила Панадол, но майка ми не го видяла и не дойде да ме събуди, а й дала да пие колкото иска чай и изведнъж (явно след като се е изпишкала) свалила темп. и заспала. На сутринта пак беше подгизнала.

Чудя се дали да продължавам да давам чай колкото иска и евентуално към 3 да сменям памперс. Или пък да почна пак да й давам мляко, да не би да е гладна, защото вечер почти не яде Thinking
Днес съм ужасно изморена, с главоболие и много ми се спи. Свинчето ни се беше пооправило, започна само да яде, но вчера пак нищо не яде цял ден и един такъв отпуснат си стои само в един ъгъл-не пие вода, не яде... Снощи го нахраних пак със спринцовка, но сутринта нямах време и сега само го мисля...

# 44
  • Мнения: 309
Честит имен ден на Михаела на Мамочка!И честито кръщене!Да е жива и здрава!!!
  bouquet  bouquet  bouquet  
Честит имен ден и на Ангел на Мамасита!Да му е живо и здраво името!
   bouquet  bouquet  bouquet

Днес и аз празнувам имен ден, ето малко почерпка! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт