Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 10

  • 81 152
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488

flower_  Честито!  Hug  И аз имах същите спазми и аз няколко дена се чувствах все едно ще ми дойде. Пийвах си но шпа и ми минаваше. После постепенно отшумяха!

# 16
  • София
  • Мнения: 38 530
Ох, ще се пръсна! Много ми е зле.
Едвам дишам и съм вдигнала кръвно.
Вярно 130/80, обаче аз по принцип съм със 90/60 и сега го усещам яко.
И вече почти всяка вечер съм така.

# 17
  • Мнения: 4 615
Следи го тогава сутрин и вечер и ако се повиши  се обаждаш на чичо доктор. Но ти с знаеш де. Мъничко остана, дръж се! Лека да ти е до края и успешна.

# 18
  • Мнения: 386
Благодаря ви, момичета Simple Smile
Доста се поуплаших от болките и се обадих на лекаря.Каза ми да пия утрогестан.Порових се във форумите и разбрах, че е добре да си го пия и чисто профилактично.

# 19
  • Мнения: 6 713
Дилянка, обезателно на доктор! Моя приятелка така накрая вдигна кръвно и имаше опасност от прееклампсия, ох не знам така ли се пише Embarassed, но трябваше да ходи често на тонове и да взимат кръв. Може и нищо да не е, но все пак се консултирай. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 39 773
Дилянка, обезателно на доктор! Моя приятелка така накрая вдигна кръвно и имаше опасност от прееклампсия, ох не знам така ли се пише Embarassed, но трябваше да ходи често на тонове и да взимат кръв. Може и нищо да не е, но все пак се консултирай. Peace
Моя съвет е същият, консултирайте се със следящият ви бременността.

Raffaella Sanzio, е написала как и кога да следите кръвното си.
Замерването може да се прави в рамките на седмица - десетина дена, рано сутрин, след ставане от сън; на обяд; вечер преди лягане.
Може да е нещо инцидентно, но за всеки случай направете консултация с гинеколога си.

# 21
  • Мнения: 4 335
И аз по принцип винаги сьм била с крьвно 90/60,в 7-ят месец започнах да вдигам 130/85,което за мен беше много и се чувствах зле.Изписаха ми лекарства и ходих на тонове през ден,докато се убедят,че всичко е наред,а крьвното ми се нормализира.
Обезателно се консултирай с лекаря си.

# 22
  • Мнения: 263
Здравейте! В петък правих изследване на урина и резултатите са опалесценция и множество бактерии. В понеделник след обяд ще ида при моя АГ, но дотогава ще откача. За бактериите сигурно ще трябва да приемам антибиотик, а дали това ще навреди на бебето точно на финала...

# 23
  • Мнения: 90
Здравейте,

гинекологът ми ме изпрати на ЛКК. За съжаление обаче забравих да го питам  -при минаване на ЛКК от кога започват да текат болничните - същия ден, в който съм се явила или след като излезе решението? И има ли срок за излизането на това решение?

 Благодаря Ви предварително!  Hug

# 24
  • Мнения: 776
   Почват от денят, в който си отишла на ЛКК. От там ще те викнат след няколко дни, за да ти дадат болничният ти лист.

# 25
  • Мнения: 1 262
Момичета, преди малко в къщи ме ожили една оса-най-вероятно.Долу ниско в десния крак.Доста ме заболя поду се малко но след като направих комрес с оцет започна да спада.Предполагам, че не е опасно по време на бременност при условие ,ч е не правя някаква алергична реакция newsm78

# 26
  • Мнения: 488
Цитат
Здравейте Мами! За първи път пиша, но доста често преглеждам темичките! От два дена имам проблем, но да уточня първо, че това ми е първа бременност и съм 6-я месец! Та на въпроса-през ноща получавам някъкви обриви, които са придружени със сърбеж става като опарено от коприва, но на сутринта изчезва! Нищо няма до следващата вечер! Довечера съм на лекар, но няма да е лошо ако някоя мама може да ми обясни нещо! Притеснявам се много за бебето! Аз цял ден се ровя в нета и нищо не мога да намеря! Благодаря ви предварително!

Нещо подобно да не кажа същото ми се случи. През нощта се обринах много. Наистина подобно е на опарване от коприва, но много и на много места от тялото. На сутринта нямаше нищичко!  newsm78 
При мен обаче май е от притеснение.
Pepsita86 при теб какво какво каза дерматоложката?

# 27
  • Мнения: 488
mari:) "долу ниско" към глезена ли имаш пред вид? Аз не мога нищо да ти кажа, не знам. На мен ми се струва, че не е проблем, но не знам. Питай следящият те АГ за спокойствие.

# 28
  • Мнения: 1 262
kilimiotlista , да точно там, под глезена.Вече и отока спадна, само остана една неприятна болка, и аз смятат така, че няма нужда да ходя на лекар, ще го питам за всеки случай .

# 29
  • Мнения: 4 335
И мен ме беше ужилила оса,отвьтрешната част на бедрото,за момента ме заболя,но на другият ден нищо нямаше вече.Дори не сьм питала лекарката си тогава,не сьм се замисляла да има някакьв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт