25-та младежка бригада по магребско се подвизава!

  • 45 588
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте на всички тук !!   bouquet 
Първо искам да поздравя хората, които са създали тази прекрасна  група !   bouquet  bouquet  bouquet Очарована съм ,изумена съм от всичко от цялата информация ,която сте изложили за арабския свят ,традиции ,обичаи ,нрави ,снимковия матерял ... Благодаря ви !! От снощи не мога да спра да чета ,толкова е увлекателно ,интересно ,че забравих за какво щях да ви попитам  Grinning
Никога не съм вярвала ,че мога да се докосна до подобен начин на живот ,но ето ,че съдбата  и мен ме докара тук в Мароко - Казабланка  ...  Всичко е твърде различно за мен ... ново и супер екзотично ...  те първа ще се сблъскам с много неща ..
Искам само да Ви попитам един въпрос ,който много ме вълнува във момента ,може и да сте го коментирали в предишни теми ,но не ми достига времето да ги изчета всички наведнъж ,а се нуждая от спешно инфо. Как стои въпроса с детегледачките във Казабланка ,мога ли да си намеря жена ,която ще се грижи за моето две годишно момиченце ? Опитахме със съпруга ми да я дадем на детска ясла ,но детето не я понесе добре ,травмира се ужасно много поради различни причини ,а и на мен не ми допадат условията като цяло ...  Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете повече информация ?  Peace Желая на всички Ви Здраве и Успех !!   Peace  До скоро !   bouquet

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ох, каква болна тема! макар,4е на мамите  по магреба едва ли им се е налагало да си наемат жени за да им гледат децата, защото докато са малки едва ли някой  е рискувал да по4не  работа! те просто си стоят  у дома и предпо4итат да си вземат май4инството като право! аз ли4но съм много на нож с всякакви прислужници, гувернантки от местните, защото гледането на деца или на4ина на  поддръжка на едно домакинство е  с огромни разли4ия! моята то4но заради стресирането в градината  тръгна направо на забава4ка, еле с голяма пси подготовка!но си е до дете, ако е контактно и обстановката е мирна и децата подбрани става мисля и за 4ужден4е! малко или много ще му е много объркано в на4алото и на вас неспокойно! аз ходех няколко пъти на ден да наглеждам и правех забележки или директно се месех, 4е то май и на големите се налагаше да давам тон! в каза май нямаме ве4е никой, имахме в рабат и в един друг град ,както и агадир ,но пък там за малко беше бг следата!не знам какво мога да предложа, ако наистина се налага да се вземе жена, гледайте поне да оби4а децата и да умее да се грижи добре! не знам ,ако имате приятели 4ужденци с малки деца , помолете ги да ви препоръ4ат  някого ,който се е грижил за техните деца!

# 17
  • Мнения: 560
Привет Мила 78bouquet
Изправени сте пред голям проблем. Thinking
Не бих те посъветвала да взимаш гледачка. Naughty
За съжаление,жените извършващи тази услуга са необразовани,
в много случаи и неотговорни.Тук децата в повечето случаи се гледат между другото.
Рядко можеш да попаднеш на свястна жена.Другата преграда е езика.
Детенцето ти е много малко,ако ти е възможно,гледай си го ти. Peace
Мое мнение разбира се. Simple SmileАз не бих се доверила на никоя. Naughty
Успех!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 7 854
Я да почерпя и тук с една дядова бохча


С луканков и телешки колбас, картофи, сварени яйца, пастет, топено сирене, кашкавал и подправки.

# 19
  • Varna
  • Мнения: 2 592
ХАДЖИ,
И тука да ти благодаря за бохчичката  bouquet

МИЛЕ wavey
Добре си дошла,
Те няма сЪ сетят Магребкините да почерпят, ама нЪл си имат един верен фен, да ги отменя аз. Дано да не ми сЪ сърдят Hug

Да дода аз да съм гУвИрнатка бе. Ама шЪ плямпам само на английски и български. ДрУгУ низам Embarassed Laughing И шЪ науча дИтето на много  щуротии smile3508 Най-добре да не идвам, щото шЪ мЪ изгоните Wink

# 20
  • Мнения: 560
Леле,срам нямате! #Cussing out
Такива вкусотии да пускате нощно време!   Sick
Делтич,ако ти откажат в Мароко,аз те чакам тук! Hug
Пък и хич да не говориш,пак те искам! Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 7 854
Леле,срам нямате! #Cussing out
Такива вкусотии да пускате нощно време!   Sick
Делтич,ако ти откажат в Мароко,аз те чакам тук! Hug
Пък и хич да не говориш,пак те искам! Heart Eyes

Моля моля пуснали сме ги по тунизийско време баш за вечеря. А това че вие ни навестявате посред нощите си е ваш проблем.  Laughing

# 22
  • Мнения: 3
Благодаря Ви за отговорите ...  Heart Eyes Мисля и друг вариянт ако мога да си докарам някоя от БГ може би ще бъда по спокойна .. ако не стане  си мислех и друго дали има някакви клубове или нещо като центрове ,където мога да ходя с детето под формата на игра и двете да учим френски ... нещо такова  newsm78 ... малее отчаях се ...  Embarassed
Делта ... Благодаря за почерпката изглежда вкусно  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 427
               Здравейте на всички и от мен   bouquet
  Извинявам се че нахълтвам така , но се нуждая от помощта ви  Praynig
  Някъде напред в темите ви прочетох че може да се закупи онлайн Корана , преведен на Бг от Цветан Теофанов.
  Само не можах да разбера точно откъде  Embarassed
  Искам да си го поръчам , и затова се обръщам за помощ.
  Ако може да ме насочите с линк , откъде да го поръчам .
  Благодаря ви.   bouquet

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
сайда, не помня да сме говорили за корана в  магребската, особено онлайн издание, но ако искаш книжното му издание сигурно го има към джамиите! ако е онлайн да го 4етеш и слушаш има доста сайтове ,преди дадени в арабската или питай някоя от жените в бг ,които са муслим! в арабската със сигурност имаше доста сайтове и линкове с коран и за коран на бг ! http://islamforbulgaria.com/koran/quran/

# 25
  • Мнения: 427
       Марси благодаря  Hug  bouquet
       Може и да съм се заблудила , толкова много търсих в интернет , че  ooooh!
       Ще попитам в нашата джамия тук.  Grinning Инаяе си го изтеглих да го чета , но искам и да си го купя  Grinning
       Лек ден на всички   bouquet

# 26
  • Varna
  • Мнения: 2 592
ДИДОНЧЕ,
Ми кЪт не мЪ искат във Мароко- губят newsm03 А ти щом мЪ искаш, като едното нищо шЪ дойда. Само още веднъж да мЪ ИдосЪ мойтЪ либоФФ  Wink Ей, сЯ му казах и той сЪ хили.
И Дидонче, шЪ напрая Софито, спортистка и танцЬОркЪ smile3503 Или най-малкото ще я накарам да обича спорта и танците. Да е във форма, цял жИвот Wink И на дърти години да и казват, че е Убавица newsm47

# 27
  • София
  • Мнения: 7 854
ДИДОНЧЕ,
... А ти щом мЪ искаш, като едното нищо шЪ дойда. ...

Иди иди, тя Дидончето живее близо до летището (я има час път я няма).Тамън ще ти е удобно да прескачаш и до София чат пат.

# 28
  • Мнения: 560
ДИДОНЧЕ,
Ми кЪт не мЪ искат във Мароко- губят newsm03 А ти щом мЪ искаш, като едното нищо шЪ дойда. Само още веднъж да мЪ ИдосЪ мойтЪ либоФФ  Wink Ей, сЯ му казах и той сЪ хили.
И Дидонче, шЪ напрая Софито, спортистка и танцЬОркЪ smile3503 Или най-малкото ще я накарам да обича спорта и танците. Да е във форма, цял жИвот Wink И на дърти години да и казват, че е Убавица newsm47

ДИДОНЧЕ,
... А ти щом мЪ искаш, като едното нищо шЪ дойда. ...Иди иди, тя Дидончето живее близо до летището (я има час път я няма).Тамън ще ти е удобно да прескачаш и до София чат пат.
Идвай,идвай! Hug За спортистка,не знам,но за танцьорка,определено има данни.
Толкова обича музика...!Представи си,че я кърмя,а тя като чуе музика с единия крак и едната ръка танцува. Joy


Даже на звука на пасатора танцува. hahahaЩе си паснете много! Heart Eyes

А,само на 10мин.сме от Монастир.

Последна редакция: пт, 12 ное 2010, 14:00 от Didona007

# 29
  • Мнения: X
Привет, привет!

Saidah, мяркала съм Корана в книжарница Пингвините. Аз оттам си купувам онлайн книги и учебници и съм много доволна от обслужването. Дори ако нямат нещо в наличност, до 2-3 дни дни го набавят. А, ето намерих.

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=28994

А също и в книжарница Труд.

http://www.trud.cc/?cid=9&pid=10382&pt=0&cat=&lng=bg

Anik@, справи ли се с кус-куса? На мен това ми е любимо ястие откакто го открих, но рядко го правя, тъй като отнема доста време. Иначе използвам кус-кус на същата фирма от снимката, която си дала. Аз го правя с два вида месо и много зеленчуци. Колкото по разнообразни зеленчуци има, толкова по-вкусно става. А самия кус-кус съм опитвала да го държа над тенджерата в гевгир, обаче нищо не се получава. Стои сух и твърд и затова го заливам с гореща вода и става много пухкав, без да се слепва. Също ползвам и една индийска подправка /пастообразна/ Тика Масала. Придава невероятен вкус. Ами на мен ми харесва много повече този, който аз приготвям, от този, който предлагат в Мароканския ресторант. Е,е умря ми циганката ама карай. Wink Май можеше да се приготвя и като десерт с ядки и стафиди ама там магребинките ще кажат.
Мила, добре дошла! Аз не мога да помогна, но ако искаш да си помогнеш можеш да ползваш помощничка, която да се грижи за домакинската работа, а ти да си гледаш детенцето. Или искаш да работиш?
Делти, как е Писан? Тъгувал ли е докато ви нямаше? Радва ли се, като се прибрахте? Аз моята Писана по никакъв начин не мога да я заинтригувам от моята особа. Tired Такава дистанция държи, че чак се чудя каква котка е да не се гали. Ама и аз много я мачкам насила и затова сигурно ме избягва. Ама всъщност тя избягва всички. Странничка си е, обаче мнооого я обичам! Heart Eyes
Деде, много вкусно изглежда тази бохчичка ама и аз си поръчвам със сиренце.
Още малко до края на работния ден, а как се влачи времетооо. Confused
 Hug Hug Hug на всички!

Общи условия

Активация на акаунт