Ту наляво, ту надясно, януарско бебче ритка бясно! -14 тема

  • 22 609
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 539
Въй, изтървала съм драмите за маста. Аз не мисля да си мажа детето с мас, ужасно мазно ми се струва, а тооооолкова хубаво си мирише Мустелата, цялата къща мирише на бебе, ама на хубаво миришещо бебе, защото аз веднъж се намазах с мас и  Sick
И кожичката му една мекичка става на детето и ... защо всъщност трябваше с мас да го мажа  Naughty

Така, че споделям мнението на Мила Иванова Simple Smile Ама това не означава, че критикувам обичащите мас  Joy
За солта - абсурд отново.
Peace Peace Peace
Изцяло подкрепям!
Има толкова видове бебешко олио, че е безумие да се върнеш 50 години назад - и не само заради аромата... Да ме прощават почитателките на естественото, ама... какво естествено има в това да си намажеш бебето с нещо от корема на прасето   Thinking?
За солта - абсолютно категорично! Има случаи със сериозни, ама много сериозни проблеми за бебето...

Имам нужда от съвет, момичета:
Решила съм да имунизирам синчето, но са ми нужни насоки в избора на противогрипна ваксина!
Моля, помагайте бързо, защото ми се ще утре да му я сложи сестрата, че се задават вече хладни дни...

Jorjianaaa
, как си със здравето? Бъбреците по-добре ли са?
А Saxophone появи ли се? Чувал ли я е някой? (За съжаление, не си разменихме телефоните, сега ми е притеснено за нея и Яна)

# 721
  • София
  • Мнения: 171
Едни познати сега открили тайната на спокойния сън за детето им кърмаче - по половин чаша червено винце на вечеря и всичко е наред. Чак от крайни лишения няма смисъл според мен, както каза док в началото всичко може, но по малко, в нормални граници.
А цигарка с винцето дават ли му или е още малък  rotfImao
Боже, боже, то тва не е много за смях! Еййй много простотия има по този свят, само незнам защо трябва да страдат децата!

# 722
  • Мнения: 6 444
Аз и Ти, Саксофон писа преди няколко страници.Наред е всичко  Peace

# 723
  • Мнения: 539
Аз и Ти, Саксофон писа преди няколко страници.Наред е всичко  Peace
Благодаря, Патенце, няколко дни не съм влизала...
  bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 311
И какво толкова смешно и фатално има в половин чаша винце, изпита от 60-70 кг човек - колко мислите, че попада в бебето чрез кърмата? Или аз не разбрах - нали не го дават на детето?
Със сигурност през кожата минава много повече - и токсини от маста, и боклуци от зехтина, ако не сте сигурни как точно е направен... За солта вече си е доказано опасно за новородени.
Аз ползвах козметика на Себамед, но гледах да не се престаравам.

# 725
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
уф, айде да свършва вече темата, че да оставяме тая мас!

Чакат ни къде къде по-генерални спорове:

Кърмачки срещу АМ привърженици
Забелващи срещу Незабелващи чурката мами
Хомеопатки срещу Привърженички на традиционната медицина
За ваксините - Против ваксините
За проходилките - Против проходилките

 Crazy

# 726
  • Мнения: 488
Забрави за подсладената вода, глюкозата, меда, чайчетата.... Hug

# 727
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
 smile3521

# 728
  • София
  • Мнения: 175
Аз пък ужасно много обичам споровете. В крайна сметка не мога да съм прочела и научила всичко, знам, че мнението ми няма как да е меродавно и затова обичам да чета чуждите гледни точки. Но това което не мога да понасям, е липсата на толерантност, незачитането на чуждото мнение и откровените подигравки и сарказъм. Призовавам не към липса на спор, а към спазване на добрия тон.  Peace

# 729
  • Мнения: 2
уф, айде да свършва вече темата, че да оставяме тая мас!

Чакат ни къде къде по-генерални спорове:

Кърмачки срещу АМ привърженици
Забелващи срещу Незабелващи чурката мами
Хомеопатки срещу Привърженички на традиционната медицина
За ваксините - Против ваксините
За проходилките - Против проходилките

 Crazy

 smile3521

Някои от тях вече ги дъвкахме (за кърменето, за ваксините), но това не значи, че няма пак да ги дъвчем Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 444
Аз пък не съм по споровете, за мен всеки си има мнение и нямам никакво желание да му натиквам моето или да го убеждавам. Разумни хора сме, който могат да четат и пишат. Информация колкото щеш, можеш да си извадиш поуки и заключения!

Аз и ти вече съм по-добре, утре ще давам стерилна урина  ooooh! писнаха ми вече тези изследвания, чувствам се като лабораторна мишка  Mr. Green

Щях да ти пиша за Сакси, но видях че Патето ти е отговорила  Party

# 731
  • София
  • Мнения: 175
Ами то по тази логика защо въобще да пишем в тази тема - щом така или инче за всяка тема всичко е изписано и можем да си го намерим и прочетем. Simple Smile

# 732
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Alluria, напълно споделям твоето мнение.

На практика обаче не мога да подмина, когато някой нарече моят избор "безумие", както в 2-3 поста по-нагоре, при все че и аз и други момичета призовахме за толерантност и уважение на правото на избор на всяка една от нас. Кому са нужни подобни квалификации    ooooh!

# 733
  • Мнения: 488
И да не е спор, но поне да е обмяна на информация. Вярно, че всички можем да четем и пишем, но съгласете се, че никой не е в състояние да изчете милиони страници инфо. Затова е хубаво кой каквото намери за интересно да го сподели, да се обсъди, да се разнищят различни гледни точки  Peace
Ако ще е само за статистиката 20 кърмят, 15 са на АМ примерно , просто наистина се губи смисъла от подфорума.

# 734
  • Мнения: 422
Връщам се от жк с беба всичко е наред още си е надолу с главата слава богу. Качила съм за 1 месец 1кг само и общо стават 11 кг. Бба обаче я измериха към 1700 и нещо мен ми се вижда малка а според док си е в рамките на седмицата. Аз от днес минавам в 33 седмица т.е се води последен ден на 32 не знам дали не е малка  newsm78 т.е беше 1160 преди месец качил е към 600 гр за един месец  newsm78 Според док си е в норма не изостава,но като чета тука ги дават в 33 седмица 1900-2000  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт