страничните ефекти на Утрогестана

  • 34 211
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 375
И при мен вагиналното поставяне на Утрогестан е без страни4ни ефекти Peace

и при мен така  Peace
не съм го пила та не знам как би ми подействало Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 84
Вагинално - при мен повишен апетит и ревливост.

# 17
  • Мнения: 153
При мен при последния ми опит се получи някаква алергична реакция, /никога преди това, от три години имам опит със инсета, стимулации, инвитро/ но беше истински кошмар, не бих искала да описвам за да не изплаша останалите Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 219
Когато го ползвах вагинално направих някаква алергична реакция - зачервяване, сърбежи, направо бях станала на ранички. След консултация с доки - почнах да го приемам през устата, в резултат на което бях като парцал - само лежах и спях, започна да ме боли корема долу ниско в дясно, направо беше някакъв ад. При второто инвитро бях на дуфастон и нямах проблеми.

# 19
  • Мнения: 119
Извинявам се че пиша в тази тема, но не намерих по-подходяща да задам въпроса си.
Някой има ли представа защо лекарите масово  изписват утрогестана от 16 до 25 ден включително, т. е тези 10 дни достатъчни ли са, за да се получи достатъчна дебелина на маточната лигавица? А и защо толкова често го изписват през устата, като се получават странични ефекти? Не разбирам кое е определящо, за да ти го изпишат перорално или вагинално?

# 20
  • София
  • Мнения: 23 165
Някой има ли представа защо лекарите масово  изписват утрогестана от 16 до 25 ден
Защото в общия случай идея си нямат защо го изписват. Най-безобидното е според тях.
А лигавицата до 16 ден ако не е порастнала, утрогестана и с кофи да го изписват все тая, вече няма смисъл.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз мисля, че Утрогестанът задържа лигавицата от излющване, а не помага тя да нарастне. На практика Утрогестана компенсира занижените собствени нива на прогестерон и послъгва тялото, че е бременно (при бременност естевено расте равнището на прогестерон). 

# 22
  • Мнения: 5
Утрогестана го пия. Имах замайване в началото но сякъш вече привикнах. На всичкото отгоре ми увеличиха и дозата, защото съм в 11-ти ден след трансфера и имам зацапване, което беше кафяво първоначално, а сега започна да добива черен цвят.
Не знам вече какво да мисля

# 23
  • Мнения: 5
..... всъщност знам какво да мисля.
На пролет пак. Няма да се отказвам. Дано от втория опит да стане.

# 24
  • Мнения: 41
аз го вземам вагинално , но не усещам нищо по-различно. Интересува ме на колко часа по колко глобули си слагате?

# 25
  • Мнения: 1 849
Пих го веднъж и за кратко. Нямах странични ефекти, но отключи едно страхотно напълняване при мен... Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 16 197
Колко странно .. а на мен ми действа диуретично, отводняващо, даже първия месец когато слагах глобули 2 х 1 гл. дневно, спаднах за 3 дена с 3 кг без да намалям храната и водата- от отводняване на целулитните депа (което лично мен направо ме потресе като страничен ефект). А преди 2 седмици, след пункцията, след първите 3 глобули колко много вода изпишках, поне 10 пъти ставах през нощта..

# 27
  • Мнения: 625
Много добро лекарство.Не съм имала проблеми с него. Peace

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен. Един въпрос как го използвате вагинално при мен е 3 пъти по 2 но оставате ли тогава да полежите и колко време. Защото имам чувството че изтича.

# 29
  • Мнения: 4 737
Здравейте и от мен. Един въпрос как го използвате вагинално при мен е 3 пъти по 2 но оставате ли тогава да полежите и колко време. Защото имам чувството че изтича.

При мен дозировката е 3х3, но е и орално и вагинално. За да  не изтича, тези през деня, когато си ги слагам после полежавам час-два различно, а вечерната доза си я слагам преди лягане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт