Как да се борим с крадци?

  • 6 299
  • 38
  •   1
Отговори
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Моля да споделим  как го правим, какви законни и не чак толкова средства използваме. Интересува ме как да се спася от тях вкъщи. Не вярвам много на СОТ и на полиция. Оръжие ли да си купя, спрей ли, да си инсталирам токов проводник ли?

# 1
  • Мнения: 431
Психолог за лечение на повишената тревожност.

# 2
  • Мнения: 4 916
Зависи от много неща.
Ето тук е описано добре за апартаменти - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=646287
За Сот - също зависи от много неща, има и добри фирми.

# 3
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Психолог за лечение на повишената тревожност.
Ако преди няколко дни беше на мое място не вярвам да мислеше така.

# 4
  • Мнения: 126
Психолог за лечение на повишената тревожност.

Ааа не, психолог ти трябва след като видиш посред нощ чужд човек да се разхожда в къщата ти. А ако не си го преживял ти се струва малко пресилена тази тревожност.
Варианти бол, но нищо не е ефективно. Новите дограми се отварят с поглед, СОТ не ти върши работа, защото когато си си вкъщи е изключен. Май най-добрия вариант ако усетиш, че имаш неканен гост е да си лежиш неподвижно и да не ти пука, що ще изнесе от къщи, т.к. този човек след като е рискувал да влезе във вас, не е влязъл  с празни ръце.

# 5
  • Мнения: 431
Не ми е пресилена тревожността ви и не ви подигравам, просто не вярвам, че има "начини за борба с крадци".

Изброените в началния пост са абсурдни. Лично оръжие се придобива трудно и изисква опитност, характер, каса; с газово не бих пуцала на закрито, спрей тоже. Статистиките при самоотбрана с оръжие са много интересни, но не са в полза на разтрепераната жертва. Ключалките се отключват за миг и колкото по-скъпи са, толкова повече сигнализират "имам какво да краднете от мен". Форумските теми за СОТ-ове са красноречиви.

Така че не знам каква борба може да водим срещу крадците, освен да не се държат злата и големи суми в брой вкъщи, плюс застраховка срещу кражба на дребната техника.

# 6
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Дааа, но да доуточня, тъи като явно не стана ясно. Що се отнася до оръжие имах предвид газов пистолет, въздушна пушка. съзнавам, че няма хладнокръвно да стрелям на месо.  И поне в моя случай борбата ще е с крадци от най нисък клас - "кокошкари". Не ме е страх толкова,че нещо ще ми вземат, колкото стреса, който ще ми причинят/ и го направиха, та от известно време не съм на тоя свят/.

# 7
  • Мнения: 126
Въздушна пушка имаме и ние, но от поста ти разбирам, че вече си преживяла такова нещо и си наясно, че в такъв момент няма как да се сетиш точно за нея и да търчиш да я търсиш, а пък не вярвам да я държиш под възглавницата си всяка нощ.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Добре, де, нали имаше закон, който забранява (тоест подсъдно е) да нараняваш крадеца. Беше нещо с клас оръжия, тоест ако той носи пистолет, ти може да го подгониш с нож, иначе не може. Whistling
Тоест, аз трябва да си имам един арсенал под ръка. Виждайки крадец в къщата си, аз трябва да го попитам учтиво:
- Извинете, с какво оръжие разполагате?
И след като той също така учтиво ми оговори, аз да седна и да помисля, та да преценя кое точно оръжие да използвам. След това честно, в двубой да го надвия, та да запазя каквото съм струпала за двадесетина години работа и труд.  bowuu Или пък той да надвие и да отнесе каквото си хареса от скромния ми дом. Което вече стана. Дор два пъти.

Междувременно може и да са променили закона, ама не ми се вярва.  Thinking

# 9
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Под възглавницата - не, но под леглото бих. В "такъв" момент разбрах, че мога да запазя самообладание, "замръзнах", не извиках, набрах само един тел. номер. А онези гадове ми светеха с нещо /запалка или слабо фенерче/ в стаята. Бях в по-изгодната позиция да ги виждам, докато те мен в тъмното едва ли.И се чудех дали да не реагирам за да не ги провокирам или трябва да викам, за да разберат, че там има някой и да не решат да влизат да крадат.

# 10
  • Мнения: 234
На зло куче -зъл прът.
Или олово.
Зависи от домакина.
И от късмета на "госта"

# 11
  • Мнения: 4 586
Абе я не казвай на час по лъжичка, ами разкажи какво стана.


Така че не знам каква борба може да водим срещу крадците, освен да не се държат злата и големи суми в брой вкъщи, плюс застраховка срещу кражба на дребната техника.
И да не пазаруваме от заложна къща нечия собственост.

# 12
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Ами аз го казах. Влезнали в градината някакви, счупили прозорец на изба. От нея не са взели абсолютно нищо, според мен не са и влизали. Нямам обяснение. Спя супер леко, чух шум, докато се чудех да стана ли, че ме хвана шубе и един мина пред прозореца ми  Shocked Shocked Shocked Набрах телефон, докато затворя, мина още един. После стояха на прозореца, гледаха навътре. Не вярвам да са ме видяли, после надничаха от ъгъла на къщата към улицата /може би проверяваха да не дойде някой/. После пак се лепнаха на прозореца и засветиха с нещо. И пак на ъгъла, да гледат. Дойде колата, дето я извиках. Като я видяха, че спира побегнаха в обратна посока и така... Та от тогава ми се причуват, привиждат и се чудя какви мерки да взема. Че пак може да дойдат и нищо да не вземат,ама ми изкараха акъла и сърцето.

# 13
  • Мнения: 4 916
Както вече е казано има безброй варианти - сот, паник бутон, застраховка... по вкус и желание.

# 14
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Както вече е казано има безброй варианти - сот, паник бутон, застраховка... по вкус и желание.
Вече имам СОТ и паник бутон,които на практика не ми вършат  мн. работа, щото като съм вътре СОТ-а е изключен. И сега по цяла нощ не спя, а слухтя да не пропусна. Аз не искам никой да влиза!!!!! Не просто нищо да не взимат, а да не ми изкарват акъла.

Общи условия

Активация на акаунт