Как да се борим с крадци?

  • 6 310
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
 Shocked а по каква причина не натисна паник бутона, а звъня на кола?

# 16
  • София
  • Мнения: 406
Паник-бутонът се ползва именно, когато си вкъщи. И в договора със СОТ си пише как са длъжни да реагират (в някои от случаите трябва да пратят екип дори и да се обадиш по телефона и да им кажеш, че е грешка). Иначе и аз съм "хващала" крадец на терасата...

# 17
  • София
  • Мнения: 29 059
В нас сме със СОТ и няма никакъв проблем да се пуска докато има хора в апартамента. При монтирането се програмират зони и и нощем примерно се пускат само определени зони. Примерно само входната врата и прозорците са под охрана, а в жилището се разхождате без проблем. Ако някой се опита да влезе през прозорци или врата, алармата писва. Може и само вратата. Варианти много.

# 18
  • Мнения: 97
Откритието на топлата вода е голямо постижение.Следва тока.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 488
На едни съседи им се беше включил СОТ-а и пичовете ни чакаха отвън, за да им отворим входа...Те ония може да са офейкали през врата на гаража през това време  Tired

Една колежка със СОТ я обраха 2 пъти по същата схема- СОТ чака някой да им отвори входа, крадците бягат със "стоката" през гаража.

# 20
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
В нас сме със СОТ и няма никакъв проблем да се пуска докато има хора в апартамента. При монтирането се програмират зони и и нощем примерно се пускат само определени зони. Примерно само входната врата и прозорците са под охрана, а в жилището се разхождате без проблем. Ако някой се опита да влезе през прозорци или врата, алармата писва. Може и само вратата. Варианти много.

 Peace + Сложи отвън сензорни лампи, които се включват при движение. Оставяй светнати лампи в къщата. Ползвай паник-бутона.

# 21
  • Мнения: 97
Е, всеки се пази както може.Не смятам да обсъждам методи.Остава и адрес да се иска. Има начини.Паник бутон- дрън дрън, да да не си в каса или магазин?

# 22
  • Мнения: 1 312
Щом е къща кучето е решение!

# 23
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Shocked а по каква причина не натисна паник бутона, а звъня на кола?
Тогава още нямах
В нас сме със СОТ и няма никакъв проблем да се пуска докато има хора в апартамента. При монтирането се програмират зони и и нощем примерно се пускат само определени зони. Примерно само входната врата и прозорците са под охрана, а в жилището се разхождате без проблем. Ако някой се опита да влезе през прозорци или врата, алармата писва. Може и само вратата. Варианти много.
СОТ-а не ни казаха за  такава възможност Rolling Eyes

 Peace + Сложи отвън сензорни лампи, които се включват при движение. Оставяй светнати лампи в къщата. Ползвай паник-бутона.

И сензорна лампа имаме, обаче тя се вкл. при вятър.

# 24
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Shocked а по каква причина не натисна паник бутона, а звъня на кола?
Тогава още нямах
В нас сме със СОТ и няма никакъв проблем да се пуска докато има хора в апартамента. При монтирането се програмират зони и и нощем примерно се пускат само определени зони. Примерно само входната врата и прозорците са под охрана, а в жилището се разхождате без проблем. Ако някой се опита да влезе през прозорци или врата, алармата писва. Може и само вратата. Варианти много.
СОТ-а не ни казаха за  такава възможност Rolling Eyes

 Peace + Сложи отвън сензорни лампи, които се включват при движение. Оставяй светнати лампи в къщата. Ползвай паник-бутона.

И сензорна лампа имаме, обаче тя се вкл. при вятър.

По- добре да се събудиш от нещо, което е отвън, отколкото от нещо, което е вътре. При всички случаи, за да се защитиш, трябва да приложиш серия от мерки, които да ги затруднят и забавят, само с едно няма да ги откажеш.

Бръмбофръц, кучето е решение ако е вътре в дома, на двора обикновено ги убиват или отравят.

# 25
  • Мнения: 1 100
Външните щори не пазят ли? Ние сме в къща и ме гонят същите страхове. Побърквам се да пускам и вдигам щори, заради евентуалните крадци. Мисля, че няма начин да ги вдигнат безшумно.

# 26
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Само за това не се бях сетила. Но така пък ако вършеят из двора няма да чуя...Оххх, пълно щастие няма  Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 15 511
  Звънчета или от китайските дрънкулки над всяка врата и прозорец!

 

  Нещо такова!

# 28
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
  Звънчета или от китайските дрънкулки над всяка врата и прозорец!

 

  Нещо такова!

Със сигурност ще го чуят и ще го махнат за секунди. Това са профита все пак.

# 29
  • Мнения: 1 312

Бръмбофръц, кучето е решение ако е вътре в дома, на двора обикновено ги убиват или отравят.
Ами ние имаме къща на село, където пази единствено куче.
Но там е друго, хората се познават, имат страх може би, пък и ни уважават, та не са му посягали.
Научен е от непознати да не взима, но пу-пу да не се налага да разбираме доколко си помни урока.
У дома сме с аларма и когато съм сама и ме хване шубето я пускам.
Но не е СОТ, а такава, която само пищи и вдига блока на главата си при нарушаване на Зона 1 примерно- отваряне на входна врата.

Общи условия

Активация на акаунт