Как да се борим с крадци?

  • 6 306
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 509
 Звънчета или от китайските дрънкулки над всяка врата и прозорец!

 

  Нещо такова!

Със сигурност ще го чуят и ще го махнат за секунди. Това са профита все пак.
   Kaк ще ги махнат, ако е от вътрешната страна?Те ще се раздрънчат при отварянето.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 45
Тъй като и аз съвсем скоро преживях подобно нещо и още не мога да се отърся от ужаса и страха, който изпитах тогава. Оказа се, че новите дограми не са никаква пречка за крадците, отвориха си прозорец без проблем, качествена дограма, с хубав обков, но...Говоря в мн.ч. защото отвън си бяха подпряли една огромна стълба от съседен строеж, която от един човек не може да се вдигне. И това, което направихме освен включването на СОТ, бе да сменим обкова на всичките си отваряеми прозорци и врати на дограмата с противовзломен. Дано не се налага да се убеждавам в надеждността му, но видимо изглежда, че наистина отвън вече няма как да се отвори нито с лостове, щанги и т.н., като това е заради самата форма на сглобките му.

# 32
  • Мнения: 126


Дай повечко информация за това чудо.

# 33
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Бръмбофръц, кучето е решение ако е вътре в дома, на двора обикновено ги убиват или отравят.
Ами ние имаме къща на село, където пази единствено куче.Но там е друго, хората се познават, имат страх може би, пък и ни уважават, та не са му посягали.
Научен е от непознати да не взима, но пу-пу да не се налага да разбираме доколко си помни урока.
У дома сме с аларма и когато съм сама и ме хване шубето я пускам.
Но не е СОТ, а такава, която само пищи и вдига блока на главата си при нарушаване на Зона 1 примерно- отваряне на входна врата.

Дано не ви набележат.  Praynig

Това е предишната тема и виж поста на росито_м_м:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=525159.15

# 34
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764

Бръмбофръц, кучето е решение ако е вътре в дома, на двора обикновено ги убиват или отравят.
Ами ние имаме къща на село, където пази единствено куче.
Но там е друго, хората се познават, имат страх може би, пък и ни уважават, та не са му посягали.
Научен е от непознати да не взима, но пу-пу да не се налага да разбираме доколко си помни урока.
У дома сме с аларма и когато съм сама и ме хване шубето я пускам.
Но не е СОТ, а такава, която само пищи и вдига блока на главата си при нарушаване на Зона 1 примерно- отваряне на входна врата.
Може би си нямате мангали наоколо.Сега да не ме порицаят за етническа нетолерантност Rolling Eyes

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 45


Дай повечко информация за това чудо.
Това са металните части, които се слагат отстрани на крилото и които се движат чрез дръжката. При обикновения обков отвън след като се изкриви крилото чрез натиск / а това е възможно при пластмасовите дограми / се бърка с някакъв предмет в едни дупчици на обкова и се придвижва целия механизъм, все едно, че се движи дръжката. А при този обков, такива дупчици няма, просто и при достъп отвън няма как да задействат механизма. Освен това има много повече точки на заключване -  на 5-7 места, в зависимост от големината на крилата. За всяка система /марка обков/ е различно. Ако системата, която е монтирана, има такъв вариант, се слагат само допълнителни насрещници и др.механизми. Но ако няма, тогава трябва да се смени всичко. Нашият обков беше на SIEGENIA и има противовзломен вариант, така че не се наложи да сменяме всичко. Но този прозорец, който бяха отворили, беше с друг обков, защото правихме изнасяне на тераса и го поръчвахме допълнително. Все си мисля,че неговият обков е бил по-слаб и затова са успяли там да проникнат. Но...няма как да съм сигурна. Защото имам общо 5 прозореца и една врата в хола, като само този е различен и са отворили точно него.

# 36
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
 Звънчета или от китайските дрънкулки над всяка врата и прозорец!

 

  Нещо такова!

Със сигурност ще го чуят и ще го махнат за секунди. Това са профита все пак.
   Kaк ще ги махнат, ако е от вътрешната страна?Те ще се раздрънчат при отварянето.

Мислех, че говориш за външно закачване, защото китайските звънци се слагат отвън.

Мерките трябва да са насочени към разколебаване на крадците при самото взимане на решение за нападение /т.е. да забележат, че са максимално затруднени и да потърсят по- лесна жертва/, а не към възпрепятстване, когато вече са разбили вратата/прозореца. Тогава работата им е наполовина свършена и не е сигурно дали ще се откажат. А стресът и ужасът да чуеш звънчето, т.е. да разбереш, че вече е разбито и има някой отвън, ще бъде  Shocked

# 37
  • Мнения: 384
Преди два дена и нас ни обраха. Няма да описвам емоционалните си проблеми......повечето от пишещите са го преживяли.... Tired Моля за мнение за СОТ-а към Полицията, така наречения СОД. По-надежден ли е от частните?

# 38
  • София
  • Мнения: 29 051
Двата апартамента под нас са към тях. Сирената се беше включила няколко пъти. Първия път дойдоха след около 15-20 мин., втория бяха "бързи" - нямаше 10 мин. Доколкото знам, по договор всеки СОД трябва да идва до 3 мин.

Общи условия

Активация на акаунт