ВТОРИ клас съм вече аз! - 4

  • 55 504
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 279
Здравейте. Grinning
И аз имам второкласничка, казва се Лора.
Сега се връщам да чета, че ми стана доста интересно. Hug

# 241
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета! Аз също имам второкласник, но за съжаление успявам само от време навреме да ви чета, но не и да пиша. Днес се изкуших обаче, защото видях в каталога на Метро - до 24.12. за играчките, че има игра "100 магически трика" на цена 21.60 с ДДС. Не зная дали е същото, за което се коментираше преди 1-2 страници, но се надявам да е полезна информация. Лек ден!

# 242
  • Мнения: 4 967
Добре дошли на новите майчета!
Има ли го онлайн този каталог с играчки на Метро?
При нас след театъра сега организират посещение на коледен цирк, каквото и да означава това. Съответно събират по 12 лв, но не е задължително.
Има и още едни 12 лв, които решихме да събираме за коледното тържество на децата. С тях ще бъде купена по една книга на децата и подарък на учителката.

# 243
  • Мнения: 6 031
.....
Има ли го онлайн този каталог с играчки на Метро?
....

Има го онлайн каталога, трябва да имаш карта и да въведеш някакъв код от нея.

И ние сме болни.  Cry
Половината клас отсъства от училище!!! Трябва да наваксваме материал за цяла седмица.
От днес се включи и малкият в боледуването.

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
svetlaem при Марти има учителка точно по Музика, не е тяхната госпожа.  Утре имат музика и наблюдавам, че Марти си извади папката без  желание мушна я в раницата и каза, че няма какво да учи. Дано не намрази този предмет заради учителката. Всъщност проблема, който не може да разбере моята дъщеря е, че сега може да знае нотите, но преди няколко часа не се е справяла и затова са и писали 5. Тя обаче е убедена, че щом е показала знания без грешка трябва да се отчетат точно те. Laughing Средно аритметично не върви за нея.   Mr. Green

За коледната подготовка все още нищо не се е коментирало при нас. Аз всъщност не се виждам с никакви майки, т.к. сутрин я водя почти първа и я взимам от занималня след работа. Но ние си контактуваме с родителите чрез sms.
Добре дошли на новите майчета Ламбрина и blossom !
Бързо оздравяване на всички болни дечица! Какъв вирус върлува в момента?

# 245
  • Мнения: 6 031
ivben , нашият вирус е със страхотна кашлица, температура, болки в гърлото и т.н.

Нашите по музика не учат ноти/ще ги учат другата година/. Миналата седмица моят ми разказваше истории за Моцарт, които им е разказала госпожата. Беше много впечатлен.

# 246
  • Мнения: 93
Здравейте  майчета на второкласници -и аз имам един у дома.Много ми е интересна темата и съжалявам че чак сега я намирам , и ако никой няма нищо против искам и аз да се в присъединя към вас  bouquet

п.п.Моят син също беше много впечетлен от историята за Моцарт-кога е роден ,как са го наричали, кога е умрял и т.н.-чак не му повярвах  и отворих учебника да проверя.  Embarassed
Това е от мен ,ще се опитам да бъда дейна в темата.

# 247
  • Мнения: 4 967
Аз си имам код за Метро, просто изобщо не открих играчки в новите брошури. Затова питах дали има такава брошура онлайн.

# 248
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Музиката е хубав предмет, който за съжаление в началното училище често се пренебрегва, а после се изоставя напълно. В "нашето" училище музиката се води от учителката по всички други предмети.
Тя също съжалява безкрайно за това, защото определя себе си като "музикален инвалид". Пуска им песнички по CD, но май не се получават нещата добре.
Явно за отделен учител по музика няма я щат, а хорариум.
Жалко.


# 249
  • Варна
  • Мнения: 5 532
И при нас музиката се преподава от госпожата, която е по всичко, включително и по физическо. Оценяването по музика става на база знаенето на текста на песничките. Иначе ги пеят, и правят някакви упражнения в тетрадката по музика, но ноти не са учили.
http://issuu.com/proomo/docs/toys-deco_24_1-32/1
Ето го каталога с играчките на Метро.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
мими.ива дано бързо да се оправите! Peace
Аз разглеждах преди дни каталога на Метро, но нищо не си харесах.

# 251
  • Мнения: 4 204
Бързо оздравяване на всички болнички! Hug
И ние сме в отбора, тоест малкия. 4дни издържа този път на градина. С температурка е и дълбока кашлица, много учестено дишане. Следобяд е нашата лекарка.
Аман вече!

# 252
  • Мнения: 51
Аман и от мен.
И ние от вчера сме с кашлица, без температура, без хреми. Кашлицата е суха, обаче доста дразнеща гърлото. Днес и ние сме на лекар. Половината клас са болни. Имам чувството, че това "неопределено" за сезона време, нещо не им действа добре.

# 253
  • Мнения: 279
Здравейте, обръщам се най-вече към майките на момчета.Какво са си пожелали от Дядо Коледа, трябва да купя подарък за момче( на 9 години ) и нямам никаква идея какво да е. newsm78
 
Моята щерка , все още не може да си избере ,какво да си пожелае.
Писмото до Дядо Коледа го пишем вече за четвърти път и все не може за си избере конкретен подарък.Казах й ,че до края на седмицата трябва да го измисли вече.
 А вашите деца вярват ли още в Дядо Коледа , моето дете има вече някакви съмнения ,
че не той носи подаръците,но успявам да я забаламосам все още.

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 12:20 от Ламбрина

# 254
  • Мнения: 436
Здравейте и от мен!
Ламбрина, зависи до каква сума си подготвена да дадеш. Моето момче още не е писало писмо до Дядо Коледа, но ето на какво се зарадва от подаръците за рождения си ден: писта на Hot Wheels, колички на Hot Wheels, голямо метално Ауди (на Maisto - те са като мини макет на колата, вероятно си виждала такива коли, мащаб 1:18 май беше), дартс, Лего - самосвал и фадрома.

Честно казано, чудя се дали още вярва в Дядо Коледа, не сме говорили скоро по въпроса. Нищо не е казвал и за писане на писмо, може би с приятелчетата му още не са на тази вълна.

Бързо оздравяване на болните! Наистина времето е много сбъркано и може и то да е причината...

Общи условия

Активация на акаунт