Противозачатъчни(2-ра тема)

  • 57 267
  • 218
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 59

Никой ли тук не пие Jangee?

# 76
  • Мнения: 1 198
Момичета, не знам за къде точно е въпросът ми, но понеже тук всички пиете противозачатъчни бихте могли да ми кажете - приемате ли някакви витамини с тях и какви по-точно, които да не влияят на действията на хапчетата. Изпаднала съм в някакъв ужас, че с моята попринцип слаба имунна система, сега пък започнаха да ми се появяват афти в устата. Преди 3-4 дена мина една дето беше много упорита и сега като гледам ще се появяват нови 2 (ще ги смажа с Гранофорин), но за да предотвратя появата им - да си засиля организма. Вие знаете ли дали заради противозачатъчни може да имам такъв проблем - слаба имунна система и впоследствие афти ? .. Благодаря предварително Simple Smile

# 77
  • Мнения: 702
Аз не мисля,че е свързано с противозачатъчните,в листвката има всички странични реакции,които могат да се появят,а за витомините мисля,че можеш да си вземеш каквито поискаш без значение,те не оказват влияние върху действието на ОК.
Иначе аз ти препоръчвам Центрум!

# 78
  • Мнения: 310
Според мен е възможно да се появят афти щом е възможно да се появят и микозни (гъбични) инфекции на влагалището. На мен ми се възпаляват венците докато пия противозачатъчни. Освен това се сдобих с повишено кръвно налягане и висок холестерол. Всичко това е от личен опит и не знам дали би могло да  е валидно за всеки и всякакви противозачатъчни. Моите  бяха Линдинет 30.

# 79
  • Мнения: 1 198
Извинявам се, че не съм споменала какви пия - голям пропуск. Приемам Ясмин. И на мен венците ми правят проблеми от тях, а и преди това си ми бяха слаби и сега съвсем. И аз мисля по същия начин като veti_dPeace   И все пак много бих била благодарна ако се вкючат още момичета с мнение за витамините. Благодаря ти, Gali D за препоръката.  Hug

# 80
  • Мнения: 702
Пия Ясмин от 1г. и бях много доволна но от известно време забелязвам,че вените по левият ми крак започват да стават по видими,явно това са разширени вени,сигурна съм,че е от хапчетата,защото никога не съм имала такъв проблем.
В момента съм в седем дневната пауза и мисля да не ги започвам повече хапчетата,но много се притеснявам да не получа някакви проблеми и най вече да не ми се появят пъпки,прочетох много информация в нета и при доста момичета се е появило акне  след спирането на ОК.
Моля момичета които са били на ОК да пишат при тях имало ли е проблеми след спирането им и за колко време са отшумели те?

# 81
  • София
  • Мнения: 5 543

Моля момичета които са били на ОК да пишат при тях имало ли е проблеми след спирането им и за колко време са отшумели те?
След спирането на Жанин малко ми беше нередовен цикъла,но за 3-4 месеца се оправих.
Когато правих почивка с Логест нямах абсолютни никакви проблеми,точен като по часовник,както и преди хапчетата

# 82
  • Мнения: 1 198
Момичета, здрвейте. Пия Ясмин от 1 година вече .. и понякога си ме понаболяват гърдите .. тя тая болка май не е само докато организма се нагоди към хапчетата. Искам да попитам дали и при вас е така ?   bouquet

# 83
  • Мнения: 702
И мен ме боляха гъдите при приема на Ясмин но първите 4,5месеца след това не,аз също ги пия от година и в момента правя почивка,но може би няма да ги започна отново.
Иначе за сега нещата вървят добре,излезнаха ми две три пъпчици на брадичката,но не мога да кажа че е от хапчетата,аз и докато ги пиех си ми излизаха от време на време.Но започнаха доста да ме наболяват яйчниците,предполагам защото вече има овулация,чакам първи цикъл след седмица,и според статистиката 80% от жените,които са раждали имат овулация още в първият месец след спирането на ОК!

# 84
  • София
  • Мнения: 5 543
Но започнаха доста да ме наболяват яйчниците,предполагам защото вече има овулация,чакам първи цикъл след седмица,и според статистиката 80% от жените,които са раждали имат овулация още в първият месец след спирането на ОК!
Е то при всички се получава овулация веднага след спирането,дори шансът за зачеване след спиране на хапчетата е по-голям,вероятността за близнаци също.За второто не мога да твърдя със сигурност дали е така,източникът ми е един студент по медицина от МУ.
 Гали ти защо не искаш да ги почваш пак?

# 85
  • Мнения: 702

[/quote]

 Гали ти защо не искаш да ги почваш пак?
[/quote]
Не,че не искам,напотив много добре се чувствах с Ясмин,просто ми се появиха по видими венички,на краката,също и спукани капиляри,и мисля,че може да е от хапчетата,мисля да се консултирам с моя лекар евентуално за смяна,ако въобще могат да се приемат ОК в този случай.

За близнаците,в групата на дъщеря ми има две красавици,заченати още в първият месец,след спиране на ОК!

# 86
  • Мнения: 61
Здравейте, и аз от 3дни пия Ясмин заради хеморагично жълто тяло на левият яйчник. Когато прочетох листовката меко казано ме шокира факта,че по време на прием се увеличава риска от карцином на гърдата. По принцип имам голямо доверие на моят гинеколог, знам също, че много жени с години пият хормонални препарати поради различни причини, но все пак се стреснах.Моля, ако някоя от вас има информация по въпроса да сподели.Благодаря предварително!

# 87
  • Мнения: 93
здравейте.незнам дали тук е правилната тема да пиша,но ми е спешно и се надявам да ме посъветвате нещо.трябва да си изместя цикъла,т.е. да го предизвикам да ми дойде по рано,с около една седмица от нормалната дата.някой дали знае някакви лекарства?
благодаря предварително!

# 88
  • София
  • Мнения: 5 543
Gali D ,наистина,най-добре се консултирай,не съм чувала да причиняват подобни неща,но все пак питай

vali-bali ,не се впрягай толкова с листовките,много изписват да се презастраховат.Дори и да има риск,той е минимално завишен,ако си предразположена към някакви заболявания трябва да го споделиш с доктора си

,консултирай се с гинеколог,и да ти кажем какви са лекарствата недей да ги прилагаш на своя глава

# 89
  • Мнения: 1 198
Моят въпрос беше дали през времето, което ги пиете имате болки в гърдите .. без да смятаме привикващия период за организма ? ...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт