Противозачатъчни(2-ра тема)

  • 56 891
  • 218
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
От седем дни пия Ясмин по лекарско предписание,имам киста на левият яйчник,за сега всичко е нормално,мисля,че ми се отразяват добре,започнах ги от първият ден на цикъла,който беше доста по оскъден от обикновено,най-вероятно е от хапчетата,след няколко дни съм на преглед и ще го споделя с моя гинеколог!
Аз ги пия в 20 часа и си навивам алармата на телефона,за да не забравя,до колкото разбрах е хубаво да се пият в един и същ час.
В другата тема прочетох,че доста момичета се интересуват да ли са защитен в седем дневната пауза,моя лекар каза,да.
Това е за сега от мен, надявам се да продължат да се развиват добре нещата при мен,ще следя темата!

# 1
  • София
  • Мнения: 618
На дъщеря ми и изписаха Диане. Основното за което и ги изписаха е изчистване на кожата, има акне, а от около половин година взеха да и излизат дълбоки и болезнени пъпки по брадичката и гърба. Много се притеснявам да не напълнее от Диането. Лекарското предписание е да ги пие 6 месеца. През май ще  е абитуриентка. Има ли пили Диане без да качат килограми или обратното. Има ли пили за изчистване на кожата и дали е помогнало. 

# 2
  • Мнения: 4
Ефекта върху мен от противозачатъчните беше фиброаденом в гърдата. Повече не бих пила хормони по никакъв повод  Peace Пила съм Жанин, ако това има значение.

# 3
  • Мнения: 1
пия ясмин вече 6 години-няма проблеми.много съм доволна от него.
не съм спирала.

# 4
  • Мнения: 4 569
В момента не пия.
Пила съм Диане 35 и Линданет 30.
Не съм качвала килограми.
Всъщност на мен хапчетата само ми правеха да имам цикъл.
Странични ефекти нямах.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 487
Както писах и в предходната тема,пия Логест от около година и съм много доволна,нямам никакви оплаквания.
Преди това бях на Жанин,също бпх доволна,но малко силни ми дойдоха и ми ги смениха.
И на Джаз бях за няколко месеца (след Жанин-а и преди Логест),но явно не са това моите хапчета,излезнаха ми гадни подкожни пъпки #2gunfire,а от Жанин лицето ми беше станало кадифено

rozibozi,защо са й изписали точно Диане,правени ли са й хормонални изследвания?Не че са чак толкова силни,но има доста по-нови и пречистени със доста добър козметичен ефект.
А дъщеря ти как се чувства с тях?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Повече не бих пила хормони по никакъв повод  Peace
И аз. А още по-малко ще позволя на дъщерите ми да пият. Хеле пък за козметични дефекти!

# 7
  • София
  • Мнения: 618
Дъщеря ми още не ги е почнала. Аз също съм против да ги пие, но слуша ли те някой, колко обяснявах за странични ефекти изтъкнах и дори напълняване, но уви засега твърдо е убедена, че ще ги пие.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 487
Темата за противозачатъчните е много спорна,едни са за,други против,всеки сам преценява за себе си,само искам да кажа че днешните котрацептиви не са онова,което познаваме от преди 20-30 години.

rozibozi ,дъщеря ти води ли полов живот?Може освен пъпките,това да е другата причина поради която иска да ги започне,но да се притеснява момичето.
Друг вариант е прочистването,да пие много вода(1.5/2 л минимум) и да набляга на плодовете,зеленчуците и супичките.

Все пак няма да е зле ако не сте правили хормонални изследания да пуснете едни,особено ако има пъпки и около брадичката.

# 9
  • Мнения: 702
Момичета, пия Ясмин вече 13 дни и за сега ми се отразяват чудесно,никакви страничн действия нямам,не знам дали не е твърде скоро за такъв ефект,но е факт,че кожата ми от комбнрана към мазна вече е нормална,доста ми се омазняваше в т зоната, сега този проблем почти е изчезнал,предполагам че е от хапчетата,защото в листовката пише,че имат такова действие върху кожата!

# 10
  • София
  • Мнения: 618

rozibozi ,дъщеря ти води ли полов живот?Може освен пъпките,това да е другата причина поради която иска да ги започне,но да се притеснява момичето.
Друг вариант е прочистването,да пие много вода(1.5/2 л минимум) и да набляга на плодовете,зеленчуците и супичките.

Все пак няма да е зле ако не сте правили хормонални изследания да пуснете едни,особено ако има пъпки и около брадичката.
Вкопчила се е отчаяно в противозачатъчните заради пъпките. Излизат огромни и дълбоки по брадичката, почти здраво място не е останало. Пролетта ще е абитуриентка и иска да си изчисти лицето. Обиколихме почти всички светила в дерматологията и нищо не помогна. Прави хормонални изследвания - всичко в норма. Не води полов живот. Не разбирам много, но мисля, че Диането е по-силно и с повече странични ефекти, затова и потърсих тук мнение.

# 11
  • Мнения: 14 133
И за съм пила Диане и не качих килограми.
Доволна съм и от Линдинет и Милигест.
Ясминът така и не го понесох, но това не означава, че тези таблетки няма да са подходящи за друг организъм.
Всичко си е строго индивидуално.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 727
На дъщеря ми и изписаха Диане. Основното за което и ги изписаха е изчистване на кожата, има акне, а от около половин година взеха да и излизат дълбоки и болезнени пъпки по брадичката и гърба. Много се притеснявам да не напълнее от Диането. Лекарското предписание е да ги пие 6 месеца. През май ще  е абитуриентка. Има ли пили Диане без да качат килограми или обратното. Има ли пили за изчистване на кожата и дали е помогнало. 

Пила съм го 6 месеца точно заради акне, изчисти ми лицето идеално, по никакъв начин не ми се отрази на килограмите, доволна съм.

# 13
  • Мнения: 4 569
Вкопчила се е отчаяно в противозачатъчните заради пъпките. Излизат огромни и дълбоки по брадичката, почти здраво място не е останало. Пролетта ще е абитуриентка и иска да си изчисти лицето. Обиколихме почти всички светила в дерматологията и нищо не помогна. Прави хормонални изследвания - всичко в норма. Не води полов живот. Не разбирам много, но мисля, че Диането е по-силно и с повече странични ефекти, затова и потърсих тук мнение.
Щом всичко е в норма защо пие Диане?те са силни и са предимно за кисти.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 487
Не разбирам много, но мисля, че Диането е по-силно и с повече странични ефекти, затова и потърсих тук мнение.
Да,така е,има доста по-леки и пречистени препарати,които също много добре се справят с кожните проблеми.
Не съм доктор,но според мен Диането не са за младо,здраво и нераждало момиче,все пак се консултирайте и с друг доктор.
  Щом казваш че нищо досега не е помогнало и хормоните са в норма,да не е от някакъв вид коки,микробиология правена ли й е

Дано се изчисти момичето!

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 19:33 от *Bubble*

# 15
  • Мнения: 702
Искам да попитам знаете ли дали може да се ходи на солариум,при прием на противозачатъчни,нищо не пише в листовката на Ясмин за това,аз ходя веднъж седмично и днес се замислих да не си навредя нещо.Там където ходя момичето ми е близка,и тя ми каза,че няма проблеми и,че има много клиентки,които ходят на солариум и пият хормоналн таблетки.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 487
Искам да попитам знаете ли дали може да се ходи на солариум,при прием на противозачатъчни,нищо не пише в листовката на Ясмин за това,аз ходя веднъж седмично и днес се замислих да не си навредя нещо.Там където ходя момичето ми е близка,и тя ми каза,че няма проблеми и,че има много клиентки,които ходят на солариум и пият хормоналн таблетки.
Няма ниакакъв проблем и аз ходех доста време на солариум и си пиех таблетките,просто трябва да се наблюдаваш в началото (то и за хората които не пият хапчета се отнася)

# 17
  • Мнения: 27
Izvinqvajte za latinicata, no nqmam kirilica na komputara. Diane sa edni ot protivozy4aty4nite, koito imat antiandrogenen efekt, zatova te, a ne drugi se izpisvat pri nali4ie na akne. 

# 18
  • Мнения: 702
Момичета,на вас кога ви идва цикъла след,като свършите с хапчетата?

Изпих вече първата опаковка Ясмин и вече съм на 3-тия ден от почивката,но още няма цикъл,моя доктор каза,че обикновенно идва на 3,4ден от свършването на хапчетата,надявам се утре да ми дойде,а и съм правила два пъти секс без предпазни мерки на 5 и 18 хапче,дано да съм била предпазена,в листовката пише,че ако се започнат от първият ден на цикъла,(какт направих аз)си предпазен от първият ден,дано наистина да е така.

Иначе нямам никакви странични действия от хапчетата,нямала съм и никакво зацапвяне през месеца,даже започнаха да се проявяват положтелните действия на хапчетата,омазняването на кожата ми значително намаля

Виждам,че никой не се е включил в темата Simple Smile,но аз все пак да напиша,че днес ми дойде Simple Smile,на четвърти ден от почивката,доволна съм!

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 13:57 от mama galka23

# 19
  • София
  • Мнения: 5 487
mama galka23,на мен обикновено ми идва на третия ден следобяд,много ми е точен,ама този месец за сефте ми дойде на 4-тия ден и ми беше доста слабичко в сравнение с друг път.

На вас хапчетата много ли в сравнение с обикновено ви намалят кървенето?

# 20
  • Мнения: 702
При мен,кървенето е значително по малко,макар и да ги пия само от месец,цикъла ми обикновено е около 6 дни,като първите два е доста обилен,а този път беше 3дни много по малко като количество,а на 4ден беше просто зацапване.

Вече съм на 5хапче от втората опаковка,и да ви кажа малко се изпъпчих,не че преди не са ми излизали пъпки,но очаквах точно обратното да се случи,нали Ясмин изчистват кожата,освен кистата това беше втората причина поради която реших да ги пия.При вас кога повлияха положително на кожата и възможно ли е това изпъпчване да е нещо като изчистване.

# 21
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
И аз миналата година пих Ясмин , заради киста на яйчника която не се повлия от хапчетата  , но кожата на лицето ми се изчисти , килограми не натрупах , но през цялото време докато ги пих се чувствах много поттисната и притеснена .Сега пия Регулон за нормализиране на цикала след операция и да ви кажа честно въобще не се чувствам добре , в смисъл че кожата на лицето ми се изприщи , вкусовите ми рецептори са объркани тотално но въпреки всичко ми се яде непрекъснато  , напоследък изпитвам тъпа болка в лявата част на тялото концентрирана около сърцето а и цикала първете два дни ми бе много болезнен и обилен и продължителноста доста дълга .Ако зависи от мен въобще не бих пила противозачатъчни !

# 22
  • Мнения: 1 198
Здравейте! Искам да ви попитам, тези които сте ползвали Ясмин кога ви дойде менструацията след първата опаковка, защото не знам какво да очаквам? При мен приема беше горе-долу лек. Имах кафеникаво зацапване, имах еднодневно съвсем леко и оскъдно кървене, болят ме гърдите от около 1 седмица, но не ми се е гадило или да съм повръщала.  Бих била благодарна ако ми отговорите. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 702
На мен ми дойде на 4ти ден,след свършването на първата опаковка.

Момичета някоя от вас взимала ли е две опаковки една след друга без почивка, и как и се отрази,в листовката пише че така може да се отложи цикъл и тъй като на мен трябваше да ми дойде на Коледа точно реших да започна третата  опаковка Ясмин без почивка,не съм имала зацапвания,но гърдите ме боляха малко повече този месец,предполагам е от това,доста ми бяха напрегнати и се бях разтревожила малко, но вече съм на третият ден от почвката след изпиването на опаковката и гърдите ми са спокойни и не ме болят.
Иначе за кожата да кажа че доста се изчисти,преди все ми излизаха един гнойни пъпчици по брадата сега вече няма и помен от тях,кожата ми от комбинирана стана нормална към суха,особено по бузите доста се изсушава.

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:44 от mama galka23

# 24
  • Мнения: 1 198
Момичета, искам да ви питам (тези,които са на "Ясмин") .. колко време продължиха болките в гърдите(ако сте имали такива) , защото почвам да се шашкам. Никога не съм имала такъв проблем, дори когато ми идва цикъла ме болят много леко. А сега е остра болка при натиск, отстрани на тях.
Благодаря Wink  Hug

# 25
  • Мнения: 2 357
Момичета, заради Ясмин, Жанин и Хлое, изписвани за регулиране на МЦ и болки свързани с протичането му получих фиброаденом на лявата гърда, който бе отстранен оперативно на 2 година от приема на Жанин. Започнах Ясмин като уж по-добро лекарство, но на 8 месец от приема получих кървене м-у МЦ, гадене и главоболие...спрях го и се оказа, че яйчниците ми са бронирани от кисти и нямам Овулация. Борихме се почти 2 години за да мога да забременея ooooh! Cry Хлоето ми бе изписано за 6 м с цел премахване на кистите  Sick груба грешкаааа .... влизах в болницата 3 пъти с хипертонични кризи...лекарите казаха :От хлоето е, радвай се, че нямаш и тромби" #Crazy иследваха ми бъбреци, сърце, пълна кръвна картина, скенер, доплер и така, заключението бе "Противозачатъчните са виновни за високото кръвно, всичко ти е наред, хормоните вдигат кръвното" и в листовката го пише, но кой да чете.... За 1 година качих 18 кг ooooh! Sick
Ужасно съжалявам за наивността си...не бих ги пила отново за нищо на света!!!! Заради тях толкова се поболях, че развих паническо разстройство...ако има начин да ги избегнете-НАПРАВЕТЕ ГО!
 Hug   bouquet

# 26
  • Мнения: 59
От 6 месеца пия ясмин , гинеколожката ми го предписа заради поликистозни яйчници. Въпроса ми е дали сега докато ги пия мога да изследвам хормоните си , понеже не съм ги изследвала или трябва да ги спря и тогава, и колко време след като ги спра мога да си ги изследвам.

# 27
  • Мнения: 2 357
Спираш ги и след първия чист цикъл, след спирането им може да си правиш изследвания!
Успех! Hug

# 28
  • Мнения: 702
Момичета как мислите алкохола отслабва ли действието на Ясмин?
Нищо не пише за това в листовката,не става въпрос за големи количества,а да кажем аз пия по една чаша червено вино всяка вечер в къщи,също и почти всяка събота си излизаме с мъжо и си пийвам около 100гр твърд алкохол(водка),и започнах да се замислям по въпроса,даже вчера започнах 4та опаковка и си смених часа на приемане,преди ги взимах в 20 часа сега реших да е към обед/следобед и ги взех в 14 часа.
Иначе равносметката при мен-вече 4 опаковка и само благоприятни действа имам,гърдите ми малко пораснаха,няма един номер,но все пак мъжа ми забелязва разликата Simple Smile,не са напрегнати и не ме болят в момента,кожата ми не се омазнява,имах голям проблем с това в т- зоната,доста се изчисти,отново проблемите бяха по брадичката,цикъла ми идва точно на четвъртият ден от почивката,продължава само 3 дни и е доста по оскъден,само за сравнение преди хапчетата беше по 6,7дни и първите два доста обилен.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 487
Галка,ти не изпиваш застрашителни количества алкохол,не мисля че може да създаде някакъв проблем Simple Smile

# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
.... влизах в болницата 3 пъти с хипертонични кризи...лекарите казаха :От хлоето е, радвай се, че нямаш и тромби" #Crazy
Пия Марвелон от почти две години...Не знам дали това е причината , но напоследък вдигам кръвно 140 на нещо си...и не се чувствам никак добре, боли ме главата по цял ден..Та въпреки твърденията на гинеколог, че няма нищо общо  Shocked и , че хапчетата не могат да ми причинят такова нещо ги спрях...На всякъде пише точно обратното  #2gunfire...Сложих се малко на диета без сол, с ограничени течности , повече плодове и зеленчуци...Та малко съм по-добре...Но влизам тук за да питам нещо друго. Знам, че след спирането на противозачатъчните вероятността за забременяване е доста по-голяма. Имате ли идея за колко време важи това? ПРез паузите , които правех , гинеколжката ме посъветва да се пазя двойно - с презерватив и с някакви гелове или вагинални свещички /едноверменно/...Та за това питам...

# 31
  • Мнения: 2 357
Поне 3 месеца, докато влезе в час цикъла и овулацията! Hug

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Поне 3 месеца, докато влезе в час цикъла и овулацията! Hug
Мерси!  Hug Някой ако има други "двойни" идеи за предпазване - моля да сподели. Четох , че адско парене и сърбеж причинявали тези вагинални противозачатъчни гелове  Laughing, та не съм ги пробвала още...На презерватив не смея само да разчитам, защото често са ни се късали...

# 33
  • Мнения: 0
Приема на противозачатъчни аз лично го подкрепям горещо, не само защото е сигурен метод за контрацепция, но и подобрява състоянието на кожата, лекува кистозни образувания и от хормоните фигурата на жената става по-женствена и елегантна.
Имам доста изчерпателна информация по темата и не знам някоя девойка до сега да е споделила за драстично качване на килограми, понеже това особено вълнува почти всички, които пишат. Напротив килограми дори се смъкват заради дроспиренона, който освобождава течности, задържани в организма. Ясмин, който е с по-голяма дозировка на дроспиринон е подходящ за дами с наднормено тегло и такива, които са склонни към напълняване или задържане на течности.
Разбира се, не е достатъчно само това да знаете, за да започнете прием. Най-добре ще прецени лекар по направен хормонален профил, защото концентрацията на хормони в различните хапчета варира и трябва да пасва конкретно за вашия.

# 34
  • Мнения: 702
Приема на противозачатъчни аз лично го подкрепям горещо, не само защото е сигурен метод за контрацепция, но и подобрява състоянието на кожата, лекува кистозни образувания и от хормоните фигурата на жената става по-женствена и елегантна.
Имам доста изчерпателна информация по темата и не знам някоя девойка до сега да е споделила за драстично качване на килограми, понеже това особено вълнува почти всички, които пишат. Напротив килограми дори се смъкват заради дроспиренона, който освобождава течности, задържани в организма. Ясмин, който е с по-голяма дозировка на дроспиринон е подходящ за дами с наднормено тегло и такива, които са склонни към напълняване или задържане на течности.
Разбира се, не е достатъчно само това да знаете, за да започнете прием. Най-добре ще прецени лекар по направен хормонален профил, защото концентрацията на хормони в различните хапчета варира и трябва да пасва конкретно за вашия.
И аз съм на същото мнение!

Но все пак на всеки организъм влияят различно,аз съм много доволна от Ясмин,за сега само благоприятни действия имам от него,но също има и момичета на които въобще не е повлиял добре,имали са страшно много странични реакции, и като цяло не са доволни от него.

# 35
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 846
Започнах да пия Диане 35. Гинекологът ми каза да започна от 5тия ден, пия 21 таблетки, 7 дни почивка и от 8мия ден нова опаковка. Като 2-3 ден след спирането трябва да ми дойде МЦ. Четох и упътването на хапчетата и там е написано малко с г... Laughing Пише да се пият "от 8мия ден, дори кървенето да продължава", което е малко двусмислено.

Този 8ми ден, в който трябва да започна да пия наново Диане 35 е:
а) 8мия ден от както съм спряла да пия хапчета? Т.е. 8мия ден е 1вия ден след 7 дневната пауза ?
б) 8мия ден от началото на МЦ ?

# 36
  • Мнения: 1 198
Tanati, осмия ден е осмия ден след 7дневната пауза - броиш 1,2,3,4,5,6,7 ден (паузата) и на 8мия ден почваш хапчетата.

# 37
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 846
Tanati, осмия ден е осмия ден след 7дневната пауза - броиш 1,2,3,4,5,6,7 ден (паузата) и на 8мия ден почваш хапчетата.
Тенкс  bouquet

# 38
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 846
Имам едно такова питане:
Понеже не съм сигурна дали цикълът ми ще дойде точно на 2ри-3ти ден от спирането на хапчетата, а ми трябва да го отложа с точно 1 ден Mr. Green Та може ли вместо 21 хапчета да взема 22 и след това да прекъсна за 7 дни. Или не минава номерът само с 1 хапче и трябва да изпия всичките нови 21 хапчета?

# 39
  • Мнения: 90
Не мисля, че ще има някакъв проблем като пиеш +1 хапче.

Аз докато приех противозачатъчни, лятото покрай морета и почивки удължавах приема на хапчета съобразно плановене ни за ваканции. Не съм имала проблеми, нежелани реакции или странични ефекти.

# 40
  • Мнения: 1 198
Здравейте пак, момичета. Искам да попитам нещо - пия Ясмин от три месеца вече, в момента съм почивка след третата опаковка(3ти ден).. всичко наред, никакви проблеми, никакви пропуснати хапчета и така. Досега все на 3тия ден ми идваше като последния път беше в 11 часа вечерта, но пак го броих като 3ти ден. Искам да ви питам дали при стриктен прием на хапчетата ви е пропускал цикъла някога? .. Мерси, предварително.  Hug

# 41
  • Мнения: 4 569
При стриктен прием пак има разминаване с един до три дни идването.Понякога има разлика и в продължителността.

# 42
  • Мнения: 702
Момичета един спешен въпрос имам,искам да си сменя хапчетата,в момента пия Ясмин,но започнаха да ме болят гърдите доста от тях и искам да ги заменя със Жанин,и тъй като утре трябва да започна нова опаковка,питането ми е дали ще съм си предпазена с новите хапчета или трябва да ползвам и бариерен метод?

# 43
  • Мнения: 1 198
Естел, благодаря ти.  Hug Днес ми дойде, та явно ще има разминаване. Simple Smile   bouquet

# 44
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
някой пие ли в момента регулон? беше ми изписан миналата година, но го бяха спрели от продажба, а не съм проверявала скоро дали пак го има в аптеките ....

# 45
  • Мнения: 310
Здравейте,
ще споделя и тук с вас моя проблем
Пила съм Линдинет 30 и 20 преди година две заради кисти и горе долу всичко си беше наред. Имах и зацапване първия месец, но не беше страшно.
Реших отново да пия Линдинет 20, но този път е различно. Като ги почнах този месец на 07.03 , цяла седмица не ми дойде цикъл , а само кафеникаво зацапване. По принцип съм с дълъг  цикъл.
Втората седмица течението се засили и заприлича повече на цикъл, но с разни съсиречета наподобяващи парцали.
Тази седмица (трета поред)в понеделник посетих гинеколожката , обясних и ситуацията. След преглед и ехограф , не откри нищо притеснително (заболяване или бременност). Каза че като свърши опаковката трябва да ги сменя с Линдинет 30 (явно 20 са слаби) и до 2 месеца ако не отшуми, да сменя марката.
Аз се успокоих , но още от същия ден корема и кръста ме болят, кървенето се засили, както при нормален цикъл. Няма намерениеда спира. Пия вит. С, билки - коприва , бял равнец, овчарска торбичка.

Питането ми в случая е кога ще спре това кървене? Имам да изпия още 3 таблетки от опаковката, след което 7 дневна пауза, в която трябва пак да ми дойде  newsm78.
Чудя се да продължавам ли с препоръката на гинеколожката или изобщо да спирам да пия противозачатъчни?
Ако някой е прживял подобно нещо, моля, да сподели  Confused

# 46
  • Мнения: 1 198
Здравейте пак. Имам въпрос към вас - понеже сменихме времето с час напред, как е по-добре да продължа да пия хапчетата? Пак в 9 часа вечерта ( в колкото си ги пиех досега) или с час напред т.е. в 10ч. или няма никакво значение ?

# 47
  • Мнения: 702
Честно казано аз за смяната на времето въобще не помислих,изпих си  хапчето в 20часа както обикновенно.
Да ви кажа нещо странно което ми се случи,по принцип си пиех хапчетата в 20часа,но реших да сменя часа с 14,като мислх че така ще ми е по удобно,и да ви кажа няколко пъти ми се случи след като си пия хапчето и да получавам разтройство,не знам аз ли си въобразих,не би трябвало да има никаква връзка с часа на приемане,но е факт,че от както се върнах отново към вечерният час и този проблем вече го няма.
Някой да е получавал обриви от Ясмин?
Излизат ми едни ситни пъпчици,и стоят зачервени като обрив над горната устна,а там никога не съм имала такива,излизат през деня и да другата сутрин вече ги няма,и така това се случва вече доста често.
Също искам да попитам някой дали пие Жанин събирам отзиви за тях!

# 48
  • Мнения: 10
аз нямам.Ясмин (за мен) са супер!

# 49
  • Мнения: 2 274
Аз пия Ясмин от 3 години без прекъсване. За тези три години постепенно качих 9 килограма. Не знам дали се дължи на хапчетата, но животът ми с нищо не се е променил за тези 3 години, нито пък храненето ми. Понякога гърдите започват да ме болят седмица преди да спра хапчетата, но не винаги и не силно. От известно време се чудя дали не е добре да направя пауза за няколко месеца, да дам почивка, така да се каже, на тялото  newsm78.

# 50
  • Мнения: 0
Момичета, не се стресирайте толкова до минута да ги пиете  Rolling Eyes Плюс-минус час-два си е перфектно, денонощието е 24 часа все пак, не е кой знае какво отклонение. ако им прометете листовките, ще видите че и 12 часа да закъснеете не е проблематично (стига да не става навик!).

Да споделя, че от Джаз не съм доволна, цикъла ми стана по-болезнен и се изринах. Като не се чувствате добре с изписаните хапчета, отидете да ви изпишат нови, не чакайте да стане нещо по-сериозно и чак тогава да се засилите към гинеколога, от опит ви го казвам.

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте! Да споделя и аз опита си с противозачатъчните.
Пих джас точно седмица и половина и ги смених. Кървене не съм имала, но болки в корема и кръста, стомаха ми беше много зле (основната причина да ги сменя), безсъние и световъртеж, главата ми все едно в менгеме я стягат. Не издържах и ги смених с ясмин след 11-12дни. Директно преминах от едните на другите. В листовките им пише , че е ОК това. С Ясмин много по-добре. Аз ги почнах заради проблеми с акне. Лицето ми се изчисти супер, но след време ми се появиха леки петна над веждите. Гърдите ме болят редовно, което ми създава лек дискомфорт, но най- лошото е сухотата по време на секс. И две кила лубрикант да сложа не е същото като естественото овлажняване  Rolling Eyes
Пробвала съм и жанин. Мисля, че са по слаби или щадящи да кажа. Почти никакви проблеми освен сухотата, но не ми помагат особено за проблема с акнето.
На всичките съм им прочела листовките много старателно  Shocked и трябва да кажа, че са супер стряскащи. Тези хапчета , поне според листовките, пречат на мноого неща. Моето лично мнение е, че не бива да се пият ако има вариант да минем без тях.

# 52
  • Мнения: 10


Здравейте! Да споделя и аз опита си с противозачатъчните.
Пих джас точно седмица и половина и ги смених. Кървене не съм имала, но болки в корема и кръста, стомаха ми беше много зле (основната причина да ги сменя), безсъние и световъртеж, главата ми все едно в менгеме я стягат. Не издържах и ги смених с ясмин след 11-12дни. Директно преминах от едните на другите. В листовките им пише , че е ОК това. С Ясмин много по-добре. Аз ги почнах заради проблеми с акне. Лицето ми се изчисти супер, но след време ми се появиха леки петна над веждите. Гърдите ме болят редовно, което ми създава лек дискомфорт, но най- лошото е сухотата по време на секс. И две кила лубрикант да сложа не е същото като естественото овлажняване  Rolling Eyes
Пробвала съм и жанин. Мисля, че са по слаби или щадящи да кажа. Почти никакви проблеми освен сухотата, но не ми помагат особено за проблема с акнето.
На всичките съм им прочела листовките много старателно  Shocked и трябва да кажа, че са супер стряскащи. Тези хапчета , поне според листовките, пречат на мноого неща. Моето лично мнение е, че не бива да се пият ако има вариант да минем без тях.

съгласна
обаче за съжаление те са най-сигурния начин

# 53
  • Мнения: 1 902
А пушите ли докато пиете противозачатъчните?
На мен ми е изписан Жанин за един месец и доста се притеснявам да го започна,имайки предвид какво пише като противопоказания-стяскащо си е.

# 54
  • Мнения: 12
pimi, не трябва да се пуши, защото така се стесняват кръвоносните съдове => по-голям шанс от тромбоза. А именно това е най-страшното за противозачатъчните (според мен де.. особено ако имаш флебит или такава наследственост). За един месец не е нужно да ги спираш Peace

На мен точно това са ми най-големите страхове от тия хапчета Tired

# 55
  • Мнения: 1 902
Да,ама то като съм пушила през последните 10 години,дали ще има значение дали сега ще спра newsm78
Другото което ме притеснява е,че съм разширени вени на краката,които също предразполагат към тромби,даже личния лекар каза,че съм си за хапчета.
Ще видим,ще говоря с лекаря,ако мога да мина без тях най-добре.

# 56
  • Мнения: 12
^^ Мисля, че при наличието на разширени вени + пушене е абсолютно противопоказно за противозачатъчни. Консултирала съм се със съдов хирург, който ми каза, че - ако флебитът не се е появил още - при хапчета с ниска концентрация на хормони няма проблеми. Но ако болестта вече е тук, мисля, че рискът е твърде голям Rolling Eyes

http://www.inate.org/en/1/2/6/19/default.aspx - ето нещо по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403721.0 - обсъждането тук

# 57
  • Мнения: 1 902
Благодаря ти!Значи ще си поговоря с доктора,преди да ги започна,аз чак когато прочетох в листовката се замислих по-сериозно,а личния ми каза да внимавам,че не е малка работа разширените вени.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 148
Аз пия Ясмин от 3 години без прекъсване. За тези три години постепенно качих 9 килограма. Не знам дали се дължи на хапчетата, но животът ми с нищо не се е променил за тези 3 години, нито пък храненето ми. Понякога гърдите започват да ме болят седмица преди да спра хапчетата, но не винаги и не силно. От известно време се чудя дали не е добре да направя пауза за няколко месеца, да дам почивка, така да се каже, на тялото  newsm78.

със сигурност е добре да правиш почивка.  вярно, че са ниско дозирани и не се налага на 6 м, но на година 1 месец  е хубаво да правиш.

Аз си правя на 6 м по 1 почивка, просто иначе мн ме удря в мигрената....
Пия ясмин, вече 4+ години... за килата...качила съм 7...НО  доста по-малко се движа от преди и доста по-нормално ям...та го отдавам на това, не на хапчетата....

pimi - когато на мен ми ги изписваше д-р пита дали пуша, каза, че до 30-годишните  могат да пушат до 5 цигари на ден с  хапчетата, над 30 - да ги откажат напълно.  Т.е. не мисла, че това, че си пушила има значение, важно е с тях да не пушиш.

аз друго забелязвам последните 2-3 месеца ми се появиха ПМ симптоми, никога съм нямала, сега преди да ми дойде  ме болят зърната и корема...та чудя се...има ли връзка с хапчетата? нормализирали са хормоните ли нещо....или какво...защо на 28 години за първи път получавам предменстуални симптоми(вероятно трябва да питам лекарката просто)....

# 59
  • Мнения: 2 274
Angel_Dust, благодаря много за отговора   bouquet!
 Между другото и при мен понякога се появява свръх чувствителност на зърната преди да ми дойде /чак болят при докосване/.
Аз сериозно се замислям за спиране на хаповете, защото съм и с разширени вени от 18 годишна и в последно време усещам тъпа болка и напрежение в прасците / никога не съм пушила, просто слаба съединителна тъкан/. Ще говоря с лекаря, после ще ги спра за месец-два и ако се чувствам по-добре ще мисля за други начини за превенция  Rolling Eyes.

# 60
  • Мнения: 1 198
Сладурки, здравейте!
Пия Ясмин от 5 месеца, сега тече шести. Замислям се за почивка и кога би трябвало да я направя. Чувствам се добре с тях. Но съм на 18 години и в следващите поне 6-7 години не планирам бебета. Но и да ги пия без прекъсване в този период май не е много удачно. Та въпросът ми е - на колко време се прави почивка и какво да очаквам през нея. Чела съм, че ако спреш хапчетата забременяваш по-лесно, та не планирам секс по време на тази почивка.
Случва ли се нещо като кървене и от сорта неща или само се възвръща ПМС и цикъла е по-обилен.
Мерси предварително.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 148
аз правя на 6 месеца, иначе много  ми се засилва мигрената, но можеш спокойно 1 път в годината.
 спираш ги, идва ти цикъла, минава, заминава, пазиш се качествено ако правиш секс, не с  прекъснат полов акт по възможност, после пак ти ива и от първият ден си почваш новата опаковка.

Да моят гинеколог ми е казвал, че през почивката ужким и от поглед се забременява, е за 5 години, ни погледи, ни действия са довели до 2 черти.... хем  далеч не винаги прекаляваме с пазенето... от друга страна имаи една теория , че при дълъг прием, те продължават да действат и месец, два след  прекратяване на пиенето...кое е истината..не знам, може би според организма...
Ако разбира се не правиш секс, най-няма да има защо да се тревожиш през почивките.
Цикълът ми е  нормаленкато сила в случаите на почивка, само при мен доста закъснява, понеже аз ги пия заради кисти...та заради тях ми закъснява при почивките по 10-тина дни +- няколко... но ако ти нямаш подобни проблеми, вероятно ще ти дойде на очакваната дата.

# 62
  • Мнения: 1 198
Angel_Dust, ние и сега си се пазим с презерватив въпреки хапчетата, защото съм голяма параноя и нищо не ми пречи да си внушавам всичко. И аз така го мислех след около 4 месеца като стане година да направя почивка, но си мислех, че ще има някакъв хормонален дисбаланс и съответно зацапвания и от сорта. Но когато се случи въпросната почивка няма да има контакти, заради гореспоменатата параноя. Благодаря ти за бързия и полезен отговор. Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 44 148
а иначе зацапване евентуално може да има при първоначалните месец/и прием на хапчетата, т.е. организма наново да привиква...но не е задължително.

# 64
  • Мнения: 5 577
здравейте момичета, и аз от снощи пия противозачатъчни, първото хапче ми беше вчера.
този месец ми дойде 10 дена по-рано и ми ги изписаха /Логест/ за нормализиране на цикъла.
хем и като контрацептив.

честно да ви кажа, струва ми се супер сложно  Embarassed и изчетох почти цялата тема и ще продължавам да я следя.
една приятелка ми каза, че след пиенето на първоти хапче цикъла спирал?? което за мен е нелепо, нали се почват именно от първият ден, не може да имаш еднодневен цикъл. също така - още нямам навика, и снощи пих половин чаша бира след приема и се притесних  Rolling Eyes
през ноща ми говореха звездите по едно време, но се надявам да ми понесат и да нямам станични ефекти. не съм привърженик на хапчетата като цяло, броени пъти съм пила каквото и да  е през живота си, но и да ми идва на 3 седмици не приемам, та за сега ще чета тук

# 65
  • Мнения: 5 577
а, забравих да спомена, че имам и някакви странни съсиреци? бях на преглед в неделя /тогава ми ги изписаха/ и нямам никакви кисти и миоми.

# 66
  • Мнения: 4 569
Вергилия, трябва да разбереш как ти влияят хапчетата.Ако се чувстваш като умряла или прекалено нервна не е нормално.
На мен от произволно изписани си лежах една седмица защото се чувствах много слаба и ми се виеше свят.

# 67
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Аз имам малко по-друг въпрос...След като започнах да пия ОК /Марвелон/, качих около 2 -3 кг. в талията и ханша...Имах и положителни последици - изчезнаха ми досадните пъпки по раменете...Пих го година и нещо и в единствената пауза , която направих, свалих килограмите , пъпките пак се появиха и така...Да, но сега вече почти 5 месеца не пия , а нещата си останаха същите...Така ли ще си останат килограмите ми или има шанс с времето организма ми да си върне предишното хормонално равнище ? newsm78 Никакви диети, дори и най-строгите не ми действаха докато пиех хапчетата, сега е същото... Tired

# 68
  • Мнения: 32
Здравейте, бихте ли споделили нещо за  Lindynette 30 ? Досега не съм приемала никакви ОК, след ПКК и още други изследвания, гинекологът ми ги изписа само с цел предпазване. Нямам никакви хормонални нарушения или противопоказания. Мога ли да се чувствам сигурна с тях като единствен метод за предпазване от нежелана бременност? И има ли ли сте странични ефекти от тях след адаптационния период от 1-2 месеца?

# 69
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте и от мен. От няколко месеца пия Линдинет 20. Иска ми се, обаче, ако може да си изместя цикъла напред или по-добре назад във времето, защото при сегашния прием ще ми дойде точно за морето, за което сме направили резервация. Има ли начин това да стане по безопасен начин, без много разбъркване на хормоните, без 7 дневна почивка например... Реално имам 3 месеца (3 опаковки) за да го направя и се чудя как точно да стане... Не че не мога да го преживея, но е гадно че точно тогава се пада Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 44 148
ами или спираш ден-два-три по-рано или  пиеш няколко хапчета допълнително... смяташ колко дни искаш да го изместиш и имаш 3 месеца да коригираш, за да не е с по много накуп.

# 71
  • Мнения: 5 577
оф момичета, абе да питам.
значи аз нали писах, че от този  месец пия Логест, защото ми дойде 8 дена по-рано и за регулиране.
Да, ама то изобщо не ми спря, дори имам чувство, че днес ми идва сериозно, след 8 дневно кървене.  Shocked Попринцип точно днес трябваше да ми дойде обичайно.
То изобщо ще ми спре ли  Shocked докато свършат тия 21 хапчета?

Ясно ми е, че като ги приемам за пръв път може да има някакво отклонение, ама чак толкова ... кръвта си е червена, не се съсирва /не е обилно, изключвам кръвоизлив/.

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте,изчетох цяла тема за Ясмин в този форум..но въпреки това имам 1 въпрос и ще бъда благодарна,ако ми помогнете.
На 19 години съм и за по-сигурно с приятеля ми решихме за мина на хапчета. Майка ми директно ми изписа Ясмин,без хормонални изследвания,просто защото били ниско хормонални и най-вероятно според нея нямало да има проблеми. Искам,не искам се съгласих с нея и ги почнах точно както пише-на първия ден от цикъла ми.Освен гадене първия ден нямам други проблеми засега ((само от няколко дни ги пия)),но още след приема на първата таблетка цикъла ми намаля значително,реално сега е просто някакво зацапване-2,3 капки,при това не червени,ами по-към кафеникави на ден..Това за нормален ефект от хапчетата ли се води? Мерси предварително Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте,изчетох цяла тема за Ясмин в този форум..но въпреки това имам 1 въпрос и ще бъда благодарна,ако ми помогнете.
На 19 години съм и за по-сигурно с приятеля ми решихме за мина на хапчета. Майка ми директно ми изписа Ясмин,без хормонални изследвания,просто защото били ниско хормонални и най-вероятно според нея нямало да има проблеми. Искам,не искам се съгласих с нея и ги почнах точно както пише-на първия ден от цикъла ми.Освен гадене първия ден нямам други проблеми засега ((само от няколко дни ги пия)),но още след приема на първата таблетка цикъла ми намаля значително,реално сега е просто някакво зацапване-2,3 капки,при това не червени,ами по-към кафеникави на ден..Това за нормален ефект от хапчетата ли се води? Мерси предварително Simple Smile


Здравей, и при мен е така, аз съм на 3-4 хапче и съответно 3-4 ден от цикъла и ми е съвсем леко течението. Отдавам го на хапчетата, защото по принцип е доста по-силно, само се надявам да не се проточи 20 дни... Иначе съм много доволна, изобщо не ме боли, принципно ми е доста болезнен и не се разминавам без аулин, така че сега дори си ходя на тренировки  Grinning За килограмите и преди 2-3 години пиех пак Ясмин, и дори бях свалила килограми, сега ще видя и ще пиша.  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 10
Здравейте,изчетох цяла тема за Ясмин в този форум..но въпреки това имам 1 въпрос и ще бъда благодарна,ако ми помогнете.
На 19 години съм и за по-сигурно с приятеля ми решихме за мина на хапчета. Майка ми директно ми изписа Ясмин,без хормонални изследвания,просто защото били ниско хормонални и най-вероятно според нея нямало да има проблеми. Искам,не искам се съгласих с нея и ги почнах точно както пише-на първия ден от цикъла ми.Освен гадене първия ден нямам други проблеми засега ((само от няколко дни ги пия)),но още след приема на първата таблетка цикъла ми намаля значително,реално сега е просто някакво зацапване-2,3 капки,при това не червени,ами по-към кафеникави на ден..Това за нормален ефект от хапчетата ли се води? Мерси предварително Simple Smile

нормално е в началото (2-3 месеца)всичко да се намества, променя, докато цикълът се установи,и хормоните. след това -ще се нормализира , ще имаш нормален цикъл от около 3-5 дни,нормално кръвотечение. аз ги приемам от около 6години и съм много доволна.

# 75
  • Мнения: 59

Никой ли тук не пие Jangee?

# 76
  • Мнения: 1 198
Момичета, не знам за къде точно е въпросът ми, но понеже тук всички пиете противозачатъчни бихте могли да ми кажете - приемате ли някакви витамини с тях и какви по-точно, които да не влияят на действията на хапчетата. Изпаднала съм в някакъв ужас, че с моята попринцип слаба имунна система, сега пък започнаха да ми се появяват афти в устата. Преди 3-4 дена мина една дето беше много упорита и сега като гледам ще се появяват нови 2 (ще ги смажа с Гранофорин), но за да предотвратя появата им - да си засиля организма. Вие знаете ли дали заради противозачатъчни може да имам такъв проблем - слаба имунна система и впоследствие афти ? .. Благодаря предварително Simple Smile

# 77
  • Мнения: 702
Аз не мисля,че е свързано с противозачатъчните,в листвката има всички странични реакции,които могат да се появят,а за витомините мисля,че можеш да си вземеш каквито поискаш без значение,те не оказват влияние върху действието на ОК.
Иначе аз ти препоръчвам Центрум!

# 78
  • Мнения: 310
Според мен е възможно да се появят афти щом е възможно да се появят и микозни (гъбични) инфекции на влагалището. На мен ми се възпаляват венците докато пия противозачатъчни. Освен това се сдобих с повишено кръвно налягане и висок холестерол. Всичко това е от личен опит и не знам дали би могло да  е валидно за всеки и всякакви противозачатъчни. Моите  бяха Линдинет 30.

# 79
  • Мнения: 1 198
Извинявам се, че не съм споменала какви пия - голям пропуск. Приемам Ясмин. И на мен венците ми правят проблеми от тях, а и преди това си ми бяха слаби и сега съвсем. И аз мисля по същия начин като veti_dPeace   И все пак много бих била благодарна ако се вкючат още момичета с мнение за витамините. Благодаря ти, Gali D за препоръката.  Hug

# 80
  • Мнения: 702
Пия Ясмин от 1г. и бях много доволна но от известно време забелязвам,че вените по левият ми крак започват да стават по видими,явно това са разширени вени,сигурна съм,че е от хапчетата,защото никога не съм имала такъв проблем.
В момента съм в седем дневната пауза и мисля да не ги започвам повече хапчетата,но много се притеснявам да не получа някакви проблеми и най вече да не ми се появят пъпки,прочетох много информация в нета и при доста момичета се е появило акне  след спирането на ОК.
Моля момичета които са били на ОК да пишат при тях имало ли е проблеми след спирането им и за колко време са отшумели те?

# 81
  • София
  • Мнения: 5 487

Моля момичета които са били на ОК да пишат при тях имало ли е проблеми след спирането им и за колко време са отшумели те?
След спирането на Жанин малко ми беше нередовен цикъла,но за 3-4 месеца се оправих.
Когато правих почивка с Логест нямах абсолютни никакви проблеми,точен като по часовник,както и преди хапчетата

# 82
  • Мнения: 1 198
Момичета, здрвейте. Пия Ясмин от 1 година вече .. и понякога си ме понаболяват гърдите .. тя тая болка май не е само докато организма се нагоди към хапчетата. Искам да попитам дали и при вас е така ?   bouquet

# 83
  • Мнения: 702
И мен ме боляха гъдите при приема на Ясмин но първите 4,5месеца след това не,аз също ги пия от година и в момента правя почивка,но може би няма да ги започна отново.
Иначе за сега нещата вървят добре,излезнаха ми две три пъпчици на брадичката,но не мога да кажа че е от хапчетата,аз и докато ги пиех си ми излизаха от време на време.Но започнаха доста да ме наболяват яйчниците,предполагам защото вече има овулация,чакам първи цикъл след седмица,и според статистиката 80% от жените,които са раждали имат овулация още в първият месец след спирането на ОК!

# 84
  • София
  • Мнения: 5 487
Но започнаха доста да ме наболяват яйчниците,предполагам защото вече има овулация,чакам първи цикъл след седмица,и според статистиката 80% от жените,които са раждали имат овулация още в първият месец след спирането на ОК!
Е то при всички се получава овулация веднага след спирането,дори шансът за зачеване след спиране на хапчетата е по-голям,вероятността за близнаци също.За второто не мога да твърдя със сигурност дали е така,източникът ми е един студент по медицина от МУ.
 Гали ти защо не искаш да ги почваш пак?

# 85
  • Мнения: 702

[/quote]

 Гали ти защо не искаш да ги почваш пак?
[/quote]
Не,че не искам,напотив много добре се чувствах с Ясмин,просто ми се появиха по видими венички,на краката,също и спукани капиляри,и мисля,че може да е от хапчетата,мисля да се консултирам с моя лекар евентуално за смяна,ако въобще могат да се приемат ОК в този случай.

За близнаците,в групата на дъщеря ми има две красавици,заченати още в първият месец,след спиране на ОК!

# 86
  • Мнения: 61
Здравейте, и аз от 3дни пия Ясмин заради хеморагично жълто тяло на левият яйчник. Когато прочетох листовката меко казано ме шокира факта,че по време на прием се увеличава риска от карцином на гърдата. По принцип имам голямо доверие на моят гинеколог, знам също, че много жени с години пият хормонални препарати поради различни причини, но все пак се стреснах.Моля, ако някоя от вас има информация по въпроса да сподели.Благодаря предварително!

# 87
  • Мнения: 93
здравейте.незнам дали тук е правилната тема да пиша,но ми е спешно и се надявам да ме посъветвате нещо.трябва да си изместя цикъла,т.е. да го предизвикам да ми дойде по рано,с около една седмица от нормалната дата.някой дали знае някакви лекарства?
благодаря предварително!

# 88
  • София
  • Мнения: 5 487
Gali D ,наистина,най-добре се консултирай,не съм чувала да причиняват подобни неща,но все пак питай

vali-bali ,не се впрягай толкова с листовките,много изписват да се презастраховат.Дори и да има риск,той е минимално завишен,ако си предразположена към някакви заболявания трябва да го споделиш с доктора си

,консултирай се с гинеколог,и да ти кажем какви са лекарствата недей да ги прилагаш на своя глава

# 89
  • Мнения: 1 198
Моят въпрос беше дали през времето, което ги пиете имате болки в гърдите .. без да смятаме привикващия период за организма ? ...   bouquet

# 90
  • Мнения: 37
Да подбутна малко темата... аз пия Логест, които до колкото разбрах са най-ниско дозираните. Четох отзиви във форума, в които се споменава как било легенда, че от противозачатъчните се пълнеело, но хич не е така, за съжаление. Ако бях с наднормено тегло, сега сигурно щях да съм като слон. Бях за 10 дни на морето, където карах повече на течности и плодове, попринцип всяко лято свалям едно 5 кила, а сега килограмите ми въобще не мърдат, което не е трагедия, имайки предвид, че съм в норма и спортувам, но при един застой и хубаво хранене, не ми се мисли какво ще стане. Това все пак са хормони и единствената им "положителна" страна е, че пазят от бременност, всичко останало вреди и то яко.
Да не се заричам, но ми се иска това да е последния път в живота ми (от общо два), в който се тровя с такива хапчета...

# 91
  • Мнения: 273
момичета,аз сьщо пиех 3 години Логест,естествено с прекьсване,и сега ми се реве.от няколко месеца сьм ги спряла и правя ужасни крьвоизливи.Днес бях пак на лекар и той каза,че е заради тях.Не се знае кога ще спрат крьвоизливите.Да не говорим,че правим опити за бебе и нищо не става,което сьщо може да се дьлжи на хормоните от хапчетата.Толкова сьжалявам,че ги пиех.Сега незнам как да се оправя.Моят сьвет е ,ако можете да не взимате такива лекарства.

# 92
  • Мнения: 37
slancice, при мен пък днес, втори ден цикъл, след първи месец Логест, умрях от болки в корема направо! Четох как някои жени изобщо не усещали, че са в цикъл, след прием на противозачатъчни, а при мен такива болки не съм имала от години, когато заради някакви кисти бях със супер болезнен.
Тогава именно за това ми изписаха противозачтъчни, за регулиране на цикъла и за болките.

От сутрина до следобяд лежах, свита на кълбо и чак, когато ми тръгна нормално, тоест ярко червена кръв, чак тогава ми мина корема. Иначе, аз която не се тръшкам се нагълтах с болкоуспокояващи, защото имах чувството, че ще припадна от болка, ама ефект най много за час...
Сигурна съм, че е заради хапчетата и ако и втория месец съм така, ще ги спра.

Съжалявам, че така се случва с теб... Истината е, че противозачтъчни с лечебен ефект няма. Само като погледнеш колко негативни ефекти са изредили в листовката...

Стискам палци да се оправиш! Мисли си хубави неща, повтаряй си, че всичко отминава и вече си добре и не натъртвай на самообвинения, така не си помагаш.

# 93
  • София
  • Мнения: 44 148
slancice - защо не пробваш да пиеш бял равнец?

# 94
  • Мнения: 273
не сьм чувала какьв ефект има равнеца,но ще попитам и ще пробвам.мерси за сьвета.мен не ме болеше корема ,като ми идваше сьс хапчетата и се чувствах добре,но ето ,че има друг страничен ефект от тях.благодаря ви за разбирането и подкрепата. Hug

# 95
  • София
  • Мнения: 44 148
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=444627.0;topicseen има цяла тема тук, в началото е инфо, може него да прегледаш....
 често се препоръчва и смесен равни части  равнец, невен, коприва.... и баните с равнец са хубаво нещо....

# 96
  • Мнения: 431
Здравейте, момичета, искам да ви попитам болят ли ви гърдите от противозачатъчни? ..

Аз отскоро пия Жанги (състава е като Ясмин). Както пише и на листовката, забелязвам болки и увеличение. Знам, че е нормално, все пак пия хормони, но болката е неприятна... и в момента е от почти седмица!!! Отделно са надути, чувствителни, тежки, и сигурно порастнали с чашка-две (да, всички край мен се чудят как се оплаквам, но откровено казано, бих ги спряла заради това!!!)...

Да вметна и че си запазих час, за да попитам гинеколожката, но е чак след 3 седмици... Също и преди около месец ходих на мамолог -- профилактично -- просто за да знам как са били в началото на приема. Не намериха нищо, никакви бучки и образувания, но болката я имаше и тогава. Предписа ми хапченца на д-р Тошков, но не съм ги купила. (не съм и особено окуражена).

Какво ще ме посъветвате Sad тази болка значи ли, че хапчетата не ми понасят? Да ги спирам ли, или да търся второ мнение на мамолог?...  newsm78

# 97
  • Мнения: 37
Меичка и мен ме болят гърдите, но болката наподобява на тази по време на овулация и не ми е проблем. Отделно са ми и по-големи. Всичко това е нормално. Пиеш хормони.
Болката предполагам, че си зависи от праг на болка...

# 98
  • Мнения: 431
Да, и аз си мислех същото -- имам нисък праг и пропищявам от малко  Embarassed

Дано се панирам излишно, защото много ме е страх за гърдите  Sad ..

# 99
  • Мнения: 37
Да, и аз си мислех същото -- имам нисък праг и пропищявам от малко  Embarassed

Дано се панирам излишно, защото много ме е страх за гърдите  Sad ..

Като ти е притеснено и те е страх, по-добре не ги пий. Или питай дали не могат да ти ги сменят с Логест, примерно, макар че пак гърдите ти няма да са същите.
Но трябва да си ок с всяко твое действие, не си ли, обаждат се болести. "Здрав дух, здраво тяло."

# 100
  • София
  • Мнения: 44 148
Мен след 5 годишен прием почнаха да ме наболяват гърдите + че се озовах с почти нон стоп мигрена.... и си ги спрях на моя глава, сега се чувствам прекрасно, НО  ужасно ми закъснява всеки месец по 10-14 дни...което също никак не си е работа, може би трябва други да пробвам....но така ми е хубаво в момента, че изобщо не ми се....

# 101
  • Мнения: 37
Angel_Dust, 5 години прием си е яко предозиране. Laughing Аз не бих за толкова време, сега ги приемам така да се каже по спешност и със сигурност няма да ги пия повече от година. Голям компромис направих дори с това, че ги почнах, но наистина ми е важно точно сега да не забременявам и понеже се знам, че ще се случи точно, когато не го очаквам и съответно не съм готова за него, реших да се предпазя и да изпреваря евентуалните изненади. Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 44 148
ами аз лично нямам голям избор, т.е. пиех заради кисти, от което най-веероятно и към момента са ми закъсненията, те лекарите казаха до менопаузатано  на мен вече ми дойде прекалено с тази мигрена имах чувство, че няма да издържа до менопаузата аз самата......

# 103
  • Мнения: 37
Абе лекарите казаха... Майната им на лекарите. Дай да се натровиш докато убиваш кистите...
Аз на твое място бих потърсила друг метод, примерно бих започнала (ако не си) да спортувам и бих променила хранителния си режим. Спортът дава кислород на клетките, а кислородът е живот.
Ние, всеки един от нас е със саморегулиращ се организъм, тоест той сам се спрвя с болестите, стига да му дадем възможност да го направи. Това не се получава като бягаме от естествената си среда и се друсаме с хормони...

# 104
  • Мнения: 702
Аз пиех Ясмин 1 година и от както съм ги спряла цикъла ми закъснява с по 10-12 дни,първо си мислих,че това ще е първите няколко месеца,но вече осем месеца положението е такова.Нямам кисти,но моя доктор каза че яйчниците ми нещо не функционират правилно,защото и цикъла ми е доста по кратък от обикновено.Препоръчаха ми хормонални изследвания и тогава ще се решава какво ще ми изписват.Първите вече ги направих,сега чакам да ми дойде цикъла и ще направя и вторите,ще пиша какво са ми изписали,но според моя доктор най-добрият вариант е противозачатъчни хапчета.

# 105
  • София
  • Мнения: 5 487
Първите вече ги направих,сега чакам да ми дойде цикъла и ще направя и вторите,ще пиша какво са ми изписали,но според моя доктор най-добрият вариант е противозачатъчни хапчета.

Това отново да ти изписват хапчета,след като проблема ти е дошъл от тях ме очудва.Защо не потърсиш и друго мнение?
 Аз като пиех Жанин също ми закъсняваше в продължение на 3-4 месеца след спирането им,но после всичко си дойде на мястото.Доколкото знам до 6 месеца организма трябва да се е изчистил от хапчетата.

# 106
  • Мнения: 4 569
Преди години ми изписаха противозачатъчни заради кисти.
Пила съм Диане 35, Мергулон, а най - много време Линданет 30, последно Линданет 20. Спрях ги за почивка за почивка и чакам от февруари да ми дойде.
От нито едни не съм качвала кг.
Уж имах кисти, изчистих ги, уж кг ми бяха малко, качих до 50 кг. Доста лекари смених, никой не пуска изследвания.
Мога да отида и да ми изпише Примолут нор за предизвикване и пак да ги почна, но нещо не искам.
Защо го няма, мамка му?
Бременност като евентуална причина е тотално изключена.
Вече не знам какво да правя.  Confused

# 107
  • София
  • Мнения: 5 487
Доста лекари смених, никой не пуска изследвания.
Мога да отида и да ми изпише Примолут нор за предизвикване и пак да ги почна, но нещо не искам.
Защо го няма, мамка му?
Бременност като евентуална причина е тотално изключена.
Вече не знам какво да правя.  Confused
А какво ти казват лекарите?

# 108
  • София
  • Мнения: 44 148
Естел - аз изобщо не бих чакала, бих го предизвикала и то  не знам след толкова време как е, но когато не е голямо закъснение може и с дуфастон, което е по-леко все пак.
И задължително отдавна да съм направила изследванията..просто не мога да си представя половин година да стоя и да чакам...

# 109
  • Мнения: 4 569
Бабъл, първо причината били кистите, изчистих ги, после кг - то, качих. Сега не знам какво ще каже. 47 кг малко ли са?


Ейнджъл, нали някой лекар трябва да ми каже какво точно да изследвам.
Доколкото съм чула 17 - 25 лв е един хормон. В момента не мога.  Confused

# 110
  • София
  • Мнения: 44 148
да скъпи са... и да, лекар трябва и ако до сега не се е сетил, не знам, може би трябва друг специалист...
Не знам, аз от 4 юли чакам, днес ходих, на единият е тръгнала работата към киста, ще пия дуфастон...после не знам, ще чета за хомеопатия нещо ако има шанс, с белият равнец нещо нямам резултати...

Ти пробвала ли си билки, хомеопатия, нещо в това време докато чакаш?

# 111
  • Мнения: 4 569
Не съм, защото ме е страх да не се обърка нещо.

На сегашната таксата ѝ на частно е 20 лева. Едвам отделям тях. Затова не съм търсила друг осми поред лекар.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 148
те какво казват всъщност има ли на къде още повече да се объркат нещата ако ти предизвикат цикъла...

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 20:47 от Angel_Dust

# 113
  • Мнения: 4 569
Никой нищо не казва.

При сегашната - нямам цикъл от февруари - чакай да ти дойде и почвай хапчетата.  ooooh! Tired
Ако отида и ѝ искам да ми изпише хапчета за предизвикване, ще го направи. В момента обаче не мога да отида. Confused

# 114
  • София
  • Мнения: 44 148
 Hug дано се намери решение...

# 115
  • Мнения: 37
Естел, аз съм пила Примолут Нор и имам цяла опаковка от него в срок на годност. Ако ти го изпишат и искаш да си спестиш разходи, можеш да разчиташ на мен! Желая ти успех!

# 116
  • Мнения: 4 569
Когато все някога отида, ще пиша тук какво е станало.
Ще те имам впредвид, Принцес Звездичка, благодаря ти!   bouquet

# 117
  • Мнения: 55
Аз съм пила Ясмин,около 3 години.Не съм имала проблеми никакви.Изписаха ми ги заради кисти на яйчниците,след операция на една спукана киста и анемия,поради много обилен и болезнен цикъл.Като ходих на един профилактичен казах на лекаря че искам да ги спирам и той каза -ми добре ,но не помня след колко време ми е дошъл цикъл.Нямала съм никакви кръвоизливи или болки по време на приема им и след това.И след няколко месеца забременях.Единственото от което се притеснявах след като ми се възобнови цикъла след раждане което се случи след 1г2м,тъй като все още кърмя,е дали пак ще бъде толкова болезнен и обилен.Въпреки уверенията на гинеколога ми че няма да е,е пак си е така. smile3503

# 118
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Миналия месец ми се наложи да сменя ОК - от Линдинет 20 (които приемам от над 10 години и съм изключително доволна - никакви странични ефекти  Peace) минах на Ясмин. За месец качих 3-4кг и се надух като балон.  ooooh! Явно не са "моите" хапчета... Върнах се към стария изпитан Линдинет от понеделник, но ме притеснява връщането на килограмите.  newsm78 Коремът ми е като на бременната в 7-мия месец колежка след приемането на каквато и да е течност/храна   #Crazy
Това ми е и питанката: някоя от вас има ли опит с подобни ситуации (напълняване след смяна на ОК) и колко време е необходимо за  влизането в старата форма? Режимът ми на хранене не е променян от години - километричен е списъкът със "забранени" вредни храни и няма накъде да изключвам повече  Laughing

# 119
  • Мнения: 431
Хммм, скоро може да ти кажа, защото ми предстои евентуална обратна смяна -- от Жанги (които са със същия състав като Ясмин) към Линдинет. Simple Smile Дано не бъркам, но двете съдържат естрадиол и се различават само в другия хормон. Може би при твоя организъм реагира със задържане на течности от... дроспиренон? newsm78 Предполагам за месец (или след още един цикъл) ще се върнеш към старата форма Peace

Между другото (вече Embarassed) изобщо не искам да сменям моите -- изключително доволна съм, организма ми ги понася добре... с изключение на един страничен ефект, за който съм писала по-горе (=болка в гърдите) и поради който пропищях на гинеколожката да ми ги смени. Но пък сега и той буквално отшумя! и съм в чуденка какво да правя...

# 120
  • Мнения: 0
Меичка, убедих се, че всичко е строго индивидуално - мои познати не спират да ръсят суперлативи за Ясмин. Да, но зпри мен не са ок. Аз лично от Линдинета нямам оплаквания. Дано и при теб да липсват странични ефекти, ако въобще се решиш да ги сменяш. Мой съвет: щом се чувстваш добре с тези, недей да рискуваш с евентуална смяна!  Naughty Преди години за няколко месеца бяха спрели вноса на  Линдинет, та  се наложи да ги сменям (май Милигест бяха, вече не помня) - последствията бяха като сегашните. Но след това спрях за месеци всякакви хапчета изобщо, докато не се появят Линдинет. Благодаря ти за отговора! Дай, Боже, до месец да се изчистя...

# 121
  • Мнения: 702
На мен след хормонални изследвания ми изписаха Джаз,в края на месеца чакам цикъл и ще ги започна,надявам се да ми понасят добре,иначе хормоните са ми напълно в нормата,мислих,че имам хормонален дисбаланс,но няма такова нещо.
Ясмин съм пила една година и ги понасях добре,особено след 6м на приема,гърдите спряха да ме болят,кожата ми стана много хубава,не съм качвала килограми.
Момичета какво мислите за почивките,според моя доктор не трябва да се прави такава,но аз въпреки това мисля да си почивам по 1 месец на година.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 10:57 от Gali D

# 122
  • Мнения: 334
Какво имаш в предвид за почивките?

Аз пиех Джаз 1 месец и ги смених, изобщо не ми понасяха добре.
 След 2 месеца на противозачатъчни си пуснах някои хормони и ТСХ се оказа леко висок, според ендокринолога не е от тях, и не могат да ми кажат от какво е, понеже само 1 хормон е леко завишен. В понеделник съм при друг ендокринолог и на ехограф.
Въпросът ми е наистина ли не е от противозачатъчните, според ЛЛ може да има леко отклонение на хормоните но пък само на 1  newsm78 което не е диагноза за нищо.

# 123
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
На мен също не ми понесе добре Джаз...пиех го когато нямаше внос на Линдинет.Иначе от Линдинет 20 нямах никакви оплаквания или странични ефекти.Дори ми убиваха апетита за сладко...

# 124
  • София
  • Мнения: 44 148
за почивките според единият е хубаво на 6м или година по 1 м почивка, според другият ми  може и без защото били ниско дозирани... обаче аз правех, защото  почвах да не се чувствам добре, т.е. мн ми се засилваше мигрената и си имах нужда и си правех на 6м.

# 125
  • Мнения: 4 569
Пак съм аз ....

По - нагоре съм си описала проблемите. Сега и продължението.  Simple Smile

Разрових се да търся кога ми е бил последния цикъл. Не е било февруари, както погрешно си мислех, а април. Досега пет месеца без цикъл.
Дойде ми вчера - много тъмно кафява кръв, нормално като количество.
При последния преглед гинеколожката реши да смени Линдинет 20 с Ясмин. Купих си Ясмин и го почнах вчера.
Много ме е страх от смяната на хапчетата. Знам че всичко е индивидуално, но сърцето ми е свито. Не пия за първи път ОК и доскоро не се замислях много - много. Обаче сега не знам какво ми става.

# 126
  • Мнения: 0
Естел, мила, докато не опиташ, няма как да разбереш кои са "твоите" хапчета. След всичко, което описваш, Линдинетът явно не е за теб - не ти помага  Naughty 
Има много доволни от Ясмин. Дано и ти да си от тях Laughing Стискам палци всичко да е наред  Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 5 487
Естел,извинявай ако си споменавала,просто не помня,пускала ли си си хормонални изследвания и правен ли ти е преглед с ехограф?
 А докато си пила Линдинета как ти е бил цикъла?Защо ги сменихте?

# 128
  • Мнения: 4 569
пускала ли си си хормонални изследвания - не. Смених седем - осем гинеколога, но никой не предложи да ги пуснем. В момента не мога да си ги позволя. Ще отидат около 150 - 200  лв.

и правен ли ти е преглед с ехограф? - за последно миналата година. Каза ми че нямам кисти на яйчниците.

А докато си пила Линдинета как ти е бил цикъла? - нормален. Те го предизвикваха и беше по часовник. Спрях ги април за един месец почивка след шест месеца пиене. И от тогава ни вест, ни кост до вчера.

Защо ги сменихте? - Последно ходих при нея края на май. Казах ѝ че не ми е дошло. Тя попита дали искам да ги сменим защото дълго време ги пия - година и нещо с почивките. Казах ѝ "да"и тя изписа Ясмин.

# 129
  • София
  • Мнения: 5 487
пускала ли си си хормонални изследвания - не. Смених седем - осем гинеколога, но никой не предложи да ги пуснем. В момента не мога да си ги позволя. Ще отидат около 150 - 200  лв.


А защо не пробваш да попиеш и малко вечерна иглика,дори и да не помогне,няма да ти навреди.
http://apteka.framar.bg/30017871/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%BE … 0-%D0%BC%D0%B3-60

 Поговори с лекар по отношение на хормоналните изследвания,според мен в това е проблема,а че са скъпи,така си е,но все пак за здравето ти се отнася,когато намерите къде точно е проблема,той по-лесно ще има решение

# 130
  • София
  • Мнения: 44 148
година и нещо дълго? и ако понасят добре за чии да ги сменяш??? а това, че преди година не е имало кисти нищо не значи, сега при закъснението ако не си правила ехограф не е ясно.
иначе честито...то си е за честито направо след такава почивка... ти нещо прави ли за предизвикване?

иначе за иследванията по сегашни цени, това, което на мен ми бяха пускали в момента е около 90 лв в цибалаб, а има и по-евтини лаборатории, пък може нещо и касата да покрива...

Последна редакция: нд, 23 сеп 2012, 22:28 от Angel_Dust

# 131
  • Мнения: 4 569
 Rolling Eyes И аз не знам за чий.

Нищо не съм правила за предизвикване. Чаках и се тресях от нерви защо го няма. Пазим се И с презервативи. Чудех се къде е.

Пет месеца го нямаше - от април до септември.

Най ми е тегаво самонаблюдението, защото психясвам.

# 132
  • София
  • Мнения: 44 148
дано не ти се налага да го изживяваш пак... и ти понесат добре ясмина, щом си ги подхванала сега тях... и все пак ако на някоя почивка пак почне да ти закъснява, по-добре  лекар, ехограф, дуфастон, още  веднага, вместо такова чакане според мен... аз лично бих изкрейзила  сигурно за толкова месеци.

# 133
  • Мнения: 4 569
Благодаря ти!  Hug

# 134
  • Мнения: 2 865
Естел, заради хапчетата си нямала, среща се такъв "ефект":
http://media.framar.bg/любопитно/какви-могат-да-са-причините-за-липсата-на-месечен-цикъл

Защо ги пиеш хапчетата по принцип?
И аз не мисля, че има основателна причина за смяна, лекарката ти не е коректна.

# 135
  • Мнения: 4 569
За да имам цикъл. Иначе го няма.

И аз се замислям за смяна на лекарката, но накъде? Всички са печалбари, не че някой наистина е загрижен.

# 136
  • Мнения: 2 865
Е как го няма, нали сама казваш че ти се е появил сега, без лекарства. Не беше ли по-добре да изчакаш да видиш как ще бъде положението няколко месеца. С хапчетата отново си "приспиваш" жлезите, точно когато са се задействали след употребата и спирането на хапчетата...
Потърси някой добър специалист има и гинеколози-ендокринолози.

# 137
  • Мнения: 4 569
Когато не пиех хапчета беше два - три пъти годишно.

Предпочитам да го има всеки месец изкуствено предизвикан от колкото никакъв.

# 138
  • Мнения: 2 865
Щом те устройва така, това е твое решение, доверила си се на поредния гинеколог, който подхвърля таблетки и отчита че си е свършил работата. За мен това не е начина да се действа, по-добре да се установи има ли мед. проблем, и да се реши ако може, а не да се замаже ситуацията.

# 139
  • Мнения: 4 569
Знам.  Peace Но ... Confused

# 140
  • Мнения: 89
Здравейте.
Аз пия Линдинет 20 от около 4 години.Изписаха ми заради кисти,които причиняваха закъснението на цикъла ми ,а и като предпазно средство.Действат ми много добре,но може би единствения минус е ,че желанието ми за секс е по -малко,даже мога и без секс. Когато бяха спрели производството на Линдинет,започнах да пия Логест. Определно това не бяха моите хапчета. Имах чувството ,че съм бременна.Сутрешно гадене,дори и повръщане,не понасях много миризми.
Искам да попитам има ли други дами ,които да нямат желание за секс?  Rolling Eyes

# 141
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте.
Аз пия Линдинет 20 от около 4 години.Изписаха ми заради кисти,които причиняваха закъснението на цикъла ми ,а и като предпазно средство.Действат ми много добре,но може би единствения минус е ,че желанието ми за секс е по -малко,даже мога и без секс. Когато бяха спрели производството на Линдинет,започнах да пия Логест. Определно това не бяха моите хапчета. Имах чувството ,че съм бременна.Сутрешно гадене,дори и повръщане,не понасях много миризми.
Искам да попитам има ли други дами ,които да нямат желание за секс?  Rolling Eyes

На мен ми действаха по-скоро обратно  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 89
pantera666,ти си голяма късметлийка значи  Mr. Green При мен заради това не желание,големи проблеми имам,но не мисля да сменям хапчето,все пак нямам други не желани ефекти  Flutter

# 143
  • Мнения: 702
Аз съм от 5 дни на Джаз и само се ослушвам за някакво странично действие Mr. Green,знам,че все още е много рано за каквото и да било,като свърша блистерчето ще пиша как вървят нещата при мен.

# 144
  • Мнения: 4 569
pantera666,ти си голяма късметлийка значи  Mr. Green При мен заради това не желание,големи проблеми имам,но не мисля да сменям хапчето,все пак нямам други не желани ефекти  Flutter
Сигурна ли си че хапчето е виновно за пониженото ти желание за секс?  Grinning Тоест нищо друго около теб и мъжа ти не се е променило - всичко си е както преди с разликата че пиеш противозачатъчни.
И аз изпаднах в такова чудене, но се оказа че проблема ни е другаде.  Wink Simple Smile

# 145
  • Мнения: 334
Здравейте.
Аз пия Линдинет 20 от около 4 години.Изписаха ми заради кисти,които причиняваха закъснението на цикъла ми ,а и като предпазно средство.Действат ми много добре,но може би единствения минус е ,че желанието ми за секс е по -малко,даже мога и без секс. Когато бяха спрели производството на Линдинет,започнах да пия Логест. Определно това не бяха моите хапчета. Имах чувството ,че съм бременна.Сутрешно гадене,дори и повръщане,не понасях много миризми.
Искам да попитам има ли други дами ,които да нямат желание за секс?  Rolling Eyes

Аз от 3 месеца пия противозачатъчни, като съм сменила 2 вида и определено мога и без секс  Rolling Eyes Чела съм, че това може да е от хапчетата, радвай се, че нямаш други странични ефекти.
Пък и апетита идва с яденето  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 431
Намаленото либидо е прословут страничен ефект при всички противозачатъчни хапчета. Peace Пише го в листовки, интернет, навсякъде, и се проявява особено при по-продължителна употреба.

# 147
  • Мнения: 89
Аз си знам ,че пониженото либидо е от хапчето.С приятелят ми сме заедно от почти година и би трябвало да имам голямо желание ,но уви   Rolling Eyes  Както казах няма да сменям хапчетата,защото други странични ефекти нямам,а и по-добре  да ми е спокойно,че няма да стане някой гаф. Но определено на него не му е много приятно това ми нежелание,но аз се старая да го прикривам  Peace

# 148
  • Мнения: 2 286
Здравейте.
Аз пия Линдинет 20 от около 4 години.Изписаха ми заради кисти,които причиняваха закъснението на цикъла ми ,а и като предпазно средство.Действат ми много добре,но може би единствения минус е ,че желанието ми за секс е по -малко,даже мога и без секс. Когато бяха спрели производството на Линдинет,започнах да пия Логест. Определно това не бяха моите хапчета. Имах чувството ,че съм бременна.Сутрешно гадене,дори и повръщане,не понасях много миризми.
Искам да попитам има ли други дами ,които да нямат желание за секс?  Rolling Eyes

Аз бях на Линдинет 30, цяла година Shocked - преди това ужасно много ми се правеше, след първия блистер Линдинет нямах грам никакво желание.
Сега, 3ти месец вече, пия Джаз и пак съм във вихъра си Laughing , но пък сега няма толкова време и възможности...
Определено говори с доктора си, не е добре да го имаш този страничен ефект, то сега му е времето да ти се иска!

Аз съм много доволна от Джаз, започнах ги заради мнооогоо тежки ПМС Sick - гадене, виене на свят, болки в корема, кръста, главата, проблеми със стомаха, и това всичко накуп поне 10 дни преди да ми дойде, после много обилна и продължителна М. ooooh! Сега съм "пей сърце", че и милото се облажи Laughing

# 149
  • Мнения: 89
hailie,иска ми се да пробвам с друго хапче,но като видях колко зле ми влияят Логест и ме е страх да не е и с другите,които пробвам да е така.Честно казано,само и единствено ,заради това не съм искала да пробвам други хапчета.  Tired На следващия преглед при лекаря ще поговорим да видим какво ще измислим.  Peace

# 150
  • Мнения: 2 286
hailie,иска ми се да пробвам с друго хапче,но като видях колко зле ми влияят Логест и ме е страх да не е и с другите,които пробвам да е така.Честно казано,само и единствено ,заради това не съм искала да пробвам други хапчета.  Tired На следващия преглед при лекаря ще поговорим да видим какво ще измислим.  Peace

От скромния опит, който имам и малкото информация, която съм изчела, моят съвет е да видиш съдържанието на хапчетата, от които не се чувстваш добре, да обсъдите с доктора от коя съставка е този страничен ефект и да ти изпише хапчета, които са без нея. Има доста голяма разлика и в съдържанието, и в дозировката на различните ПЗ хапчета, за това смятам, че ще можеш да си намериш правилното хапче с правилния доктор. Успех!

# 151
  • Мнения: 1 163
От днес почнах ясмин,дано нямам странични ефекти.След ескапел мц не се появи 47 дни,лекарят ми ме прегледа и каза,че нищо ми няма,предписа ми 3 дни утрогестан.На 2 ден  след тях ми дойде.Дано  сега с ясмина всичко си дойде на мястото.

# 152
  • Мнения: 89
Здравейте ,дами.Пуснах въпроса си в темата за Линдинет 20,но там никои не ми отговори, за това ще пусна питането си и в тази тема.

Аз съм на Линдинет 20 от около 4 години.Пия хапчетата всяка вечер в 20:00 часа.През първата година на приема,цикълът ми идваше сутринта,след време се измести и започна да ми идва на обет.Миналата година за първи път ми дойде късно вечерта и аз каквато съм паника си помислих,че аз съм от този 1 процент жени,на които хапчетата не са подействали и е станала белята.След това отново започна да ми идва по обет,но от известно време отново ми идва много късно вечерта.  Страшно се изнервям да го чакам цял ден,защото както казах съм голяма паника.Според вас на какво се дължи това,едва ли има връзка с часа в ,който приемам хапчетата?

# 153
  • София
  • Мнения: 5 487
Diamante,един,дори и два дни не е повод за притеснение!Всичко е наред идва ли ти в рамките на 7 дневната пауза Wink

# 154
  • Мнения: 89
*Bubble*,много благодаря за бързият отговор.Една аптекарка ме наплаши ,като споделих за това си притеснение,че щом ми идва примерно на четвъртия ден през деня,не било нормално това да ми дойде късно вечерта.  Rolling Eyes

# 155
  • София
  • Мнения: 5 487
*Bubble*,много благодаря за бързият отговор.Една аптекарка ме наплаши ,като споделих за това си притеснение,че щом ми идва примерно на четвъртия ден през деня,не било нормално това да ми дойде късно вечерта.  Rolling Eyes
Глупости Laughing Няколко часа разлика не са нищо.
 Ходи си редовно на профилактични прегледи при гинеколог и спокойно Simple Smile

# 156
  • Мнения: 89
Прегледите при мен са задължителни,особено с моята паника.Даже ще кажа на лекарката си какви ми ги е наговорила аптекарката,която  ме обърка и паникьоса  Crossing Arms
Значи да бъда спокойна ,ако случайно започне да ми идва вечерта на четвъртият срещу петия ден  Blush

# 157
  • Мнения: 61
Не се тревожи, те аптекарите често за правят на по-велики от лекарите Hug
Аз също смятам, че няколко часа не са проблем. Честно казано за пръв път чувам, че трябва да ти идва по едно и също време на денонощието всеки път.

# 158
  • Мнения: 7
*Bubble*,много благодаря за бързият отговор.Една аптекарка ме наплаши ,като споделих за това си притеснение,че щом ми идва примерно на четвъртия ден през деня,не било нормално това да ми дойде късно вечерта.  Rolling Eyes
Глупости Laughing Няколко часа разлика не са нищо.
 Ходи си редовно на профилактични прегледи при гинеколог и спокойно Simple Smile
ами да не се притеснявай важното е да ти дойде по време на паузата,а това че идва 2-3ри часа по късно не е проблем...

# 159
  • Мнения: 89
Здравейте момичета.Благодаря ви за отговорите.Цикъла ми беше закъснял с 2 дни и лекарката искаше да ме види.Оказа се ,че за дето не съм правила почивка веднъж годишно и хормоните нещо са се объркали.Лекарката ми се скара за дето не съм почивала,но просто предишния ми лекар ми каза ,че нямало нужда.Хапчетата можело да доведат до закъснение или да ми дойде по време на приема им и за това трябва да направя почивка. Тези лекари само объркват пациентите си.  ooooh!

# 160
  • София
  • Мнения: 5 487
Тези лекари само объркват пациентите си.  ooooh!
Това с почивките на противозачатъчните е много спорен въпрос,моят доктор също ми каза че мога да ги пия без да почивам.На мои приятелки са им казали да почиват на 6 месеца,на други на година,на трети на две години и така.

# 161
  • Мнения: 702
И според моя доктор почивки не трябва да се правят,въпреки това аз за себе си съм решила да почивам по 1 месец на година.

# 162
  • Мнения: 1 163
Моят лекар ми каза,че се пие 9 месеца и 1 се почива.

# 163
  • Мнения: 0
Здравейте. Моят проблем е такъв, че съм със съмнения за ендометриоза, лекарят ми ми изписа Ясмин за известно време да види как ще съм (за да се справим без лапароскопия за сега). Проблемът е, че изобщо не ми понася Ясмин, освен че ме болят адски гърдите, повръщам и ми се гади нон стоп, не мога да се храня. Казах му и сега ми изписа Жанги, виждам, че пишете, че били същите като Ясмин, в такъв случай има ли смисъл да ги започвам, да очаквам ли нещо различно??? Предварително благодаря!

# 164
  • Мнения: 2 286
Всички противозачатъчни, въпреки близкия си състав, влияят различно на всяка жена.

Успех и дано се справиш със заболяването!

# 165
  • Мнения: 7
И при мен С Ясмин имаше повръщане и гадене постоянно,смених ги с Жанин сега всичко е ок.

# 166
  • Мнения: 0
Благодаря ти за бързия отговор  Wink

# 167
  • Мнения: 89
Здравейте,момичета!По назад в темата бях писала ,че имах проблеми с цикъла ,защото от 4 години не бях правила почивка.Сега от януари месец не пия Линдинет 20 ,защото лекарката ми иска да види дали яйчниците ми функционират добре.Но за мой ужас установих ,че ми е излязъл мустак над горната устна  Shocked Shocked Shocked ,отделно челото ми е в пъпки (преди приема на ОК никога не съм имала пъпки) и даже напълнях,но това не ми пречи. Rolling Eyes Забелязали ли сте някакво по -силно окосмяване след спирането на ОК. Аз направо съм в шок.  smile3511

# 168
  • Мнения: 2 286
Нормално е - получава се хормонален дисбаланс. Изчакай 2-3м и нещата би трябвало да се оправят.

# 169
  • Мнения: 0
Момичета, дали мога да намеря Optilova 20 в България?

# 170
  • Мнения: 0
Здравейте, пих жанги в продължение на 1 година, защото имах кистички в левия яйчиник. Спрях ги преди 1 месец след преглед, защото кистите бяха изчезнали. Трябваше да получа менструация някъде към 20 април, но днес сме 23 все още нямам и се много се притеснявам..От какво може да е това, ако някой има мнение, моля да пише на форума. Sad Sad

# 171
  • София
  • Мнения: 5 487
Нормално е първите няколко цикъла да са нередовни,след спиране на противозачатъчните.Но ако се притесняваш направи си тест.

# 172
  • Мнения: 0
Нормално е първите няколко цикъла да са нередовни,след спиране на противозачатъчните.Но ако се притесняваш направи си тест.

Благодаря Ви много за отговора.

# 173
  • Мнения: 18
Първите вече ги направих,сега чакам да ми дойде цикъла и ще направя и вторите,ще пиша какво са ми изписали,но според моя доктор най-добрият вариант е противозачатъчни хапчета.

Това отново да ти изписват хапчета,след като проблема ти е дошъл от тях ме очудва.Защо не потърсиш и друго мнение?
 Аз като пиех Жанин също ми закъсняваше в продължение на 3-4 месеца след спирането им,но после всичко си дойде на мястото.Доколкото знам до 6 месеца организма трябва да се е изчистил от хапчетата.


Искам да попитам , аз за първи път пия в живота си противозачатъчни -Жанин ми изписаха , но в деня в който ми дойде и взех първата таблетка вече на втория ден имах много по-малко кръъв , по принцип не ми е обилно , но този път на третия ден почти се изчистих и спря , а обикновено това се случва на 4-тия ден - 5тия вече е чист . Исках да попитам възможно ли е да е от хапчетата още от първия прием и да подействат на цикъла ?

# 174
  • София
  • Мнения: 5 487
На мен от Жанин ми беше значително по-слаб цикъла,но не знам може ли толкова бързо да подейства ... възможно е първия месец от приема да имаш зацапване.

# 175
  • Мнения: 18
На мен от Жанин ми беше значително по-слаб цикъла,но не знам може ли толкова бързо да подейства ... възможно е първия месец от приема да имаш зацапване.

Току що отивам до тоалетната и установих,че имам леко кафеникаво зацапване ... 8 ден след приема на първата таблетка, болки в гърдите ( напрегнати ) умора и главоболие .... Но продължавам да се чудя мпоже ли веднага да подействат на цикъла и той да стане по-оскъден и кратък ... ако има някой който има наблюдения ,моля нека да каже Sad

# 176
  • София
  • Мнения: 44 148
Това горното не го разбрах. Противозачатъчни нали се почват в първия ден на цикъла. Ти как си ги почнала?
Първите месеци докато се настрои организма може да има междинно кървене или зацапване в чистите дни.
Аха сега погледнах нагоре...ами да - може, онова да си ти е било цикъла, а това сега да е  междинното.

# 177
  • Мнения: 18
Това горното не го разбрах. Противозачатъчни нали се почват в първия ден на цикъла. Ти как си ги почнала?
Първите месеци докато се настрои организма може да има междинно кървене или зацапване в чистите дни.
Аха сега погледнах нагоре...ами да - може, онова да си ти е било цикъла, а това сега да е  междинното.

Да, той  си ми дойде цикъла , първия ден ,когато ми дойде взех първата таблетка и така.Само че още на втория ден цикълът стана по оскъден , и приключи по -рано от обикновено .Вместо 5 дни 3и си мислех може ли веднага да повлиаят на цикъла толкова бързо ,а сега просто едно леко и бледо  кафеникаво течение забелязох.Дори не зацапване , а просто течение някакво много слабо .

# 178
  • София
  • Мнения: 44 148
Нищо притеснително не виждам,  може и да ти се засили зацапването, аз при започване и подновяване на приема имах по 7-10 дни зацапване, на моменти не съвсем оскъдно, но за щастие само първия месец и после се оправяха нещата. И да, може да влиае от началото още.
Естествено може и други причини да има.

# 179
  • Мнения: 91
Здравейте. Утре започвам втора опаковка Жанин. Искам да попитам две неща:
1. Да продължа приема на таблетките в часовото време както досега ли?
2. Предпазена ли ще бъда след приема на първата таблетка от първата опаковка?

# 180
  • София
  • Мнения: 44 148
Нали е втора опаковка ? Вторият ти въпрос не ми е ясен, инач да, може да продължиш в същото време да ги приемаш.

# 181
  • Мнения: 91
Да, втора опаковка е. Миналия месец пиех хапчетата в 20 часа вечерта, значи и сега трябва така, нали? И тъй като утре я започвам, след като изпия първата таблетка от втората опаковка - защитена ли съм веднага след приема й?

# 182
  • София
  • Мнения: 44 148
Ако прекъсването е било 7 дни и утре е 8-мият, в който следва да почнеш нова опаковка, приема се, че приема не е прекъснат и си защитена.
За часа не е толкова стриктно, можеш да ги почнеш и приемаш и в друг час ако ти е по-удобно, но е хубаво в рамките на една опаковка да не се отклоняваш много от този час, но ако 20 часа ти е удобно и сега - така ги приемай.

# 183
  • Мнения: 91
Горе долу и часа спазвам, само веднъж закъснях с 2 часа. Миналия понеделник вечерта изпих 21-та таблетка, и от вторник до днес 7 дни почивка. За първи път пия ОК, гинеколога ми го няма и ми е доста объркано. Това ме интересуваше - утре след като започна 2-ра опаковка и си изпия таблетката в 20 часа както преди, веднага съм защитена, нали?

# 184
  • София
  • Мнения: 44 148
Не само, че веднага си защитена, а би трябвало и през тези 7 дни "почивка"  между опаковките също да си защитена.
Поне при ясмин е така, предполагам всичките са на един принцип, а в листовката не пише нищо по-различно, въпреки, че я прегледах само отгоре-отгоре. Ти предполагам като заинтересована, можеш и по-подробно да я  прочетеш от край до край.

2 часа закъснение за хапчето също не е притеснително.

# 185
  • Мнения: 91
Чета я непрекъснато но за тези въпроси отговори не откривам. И затова реших да попитам някой който приема ОК. Благодаря за отговора

# 186
  • Мнения: 91
Снощи приех Жанин в обичайния час, но обърках чашите и го изпих с много малко бира, веднага след това пийнах малко вода. Хапчето е от втора седмица, чудя се дали е подействало или да взема друго все едно е пропусната таблетка?

# 187
  • София
  • Мнения: 44 148
Че си го пийнала с бира ли те притеснява, аз проблем не виждам.

# 188
  • Мнения: 91
Ами да. И аз съм един шемет. Но беше много малко бира.

# 189
  • София
  • Мнения: 44 148
ако ще и две шишета бира да са били - все тая.

# 190
  • Мнения: 91
Благодаря за отговора. По принцип нали с вода се приема та за това питам

# 191
  • Мнения: 91
След втора изпита опаковка жанин искам да спра приема им. Очаквам менструацията си около 2-3 март. Следващия цикъл след предстоящия кога да го очаквам?

# 192
  • Мнения: 1
Искам да попитам дали има някакъв проблем. Пила съм пртивозачатъчни ясмин 1 г и 4 месеца качила съм 10 кила но това е защото си похапвамм.Но мисля че е нормално пише рязко напълняване и т.н. спрях ги на 31 януари и така както смятах да ми доиде както попринцип ми идва тр ваше на 23 или 24 вечерта винаги е било така, като ги спрях днес сме 26 и още нямам нищо и съм много притиснена. Дали има някакъв проблем ... Sad Close

# 193
  • София
  • Мнения: 44 148
Нищо не разбрах, от 31 не ти е идвало (предполагам все пак декември имаш предвид, не януари)? Т.е. на 31-ви спираш хапчетата и какво... нали в срок от 7 дни трябва да ти дойде? Пропуснало ли е?
Иначе - взимаш си тест и правиш, по принцип докато се стабилизира след хормоните може да има промени няколко месеца, може и по принцип да се измени цикъла ти, да стане на малко по-различен интервал, с друга продължителност, сила и  т.н., но може и да си бременна.

# 194
  • Мнения: 1 130
Здравейте, дами! Имам въпрос.. Пия Жанги 0,2мг от декември и по принцип приемам хапчета в един и същи час - 17ч. Скоро ще пътувам до Англия за няколко дни и се чудя заради часовата разлика как да ги пия... Sad

# 195
  • Мнения: 2 286
Здравейте, дами! Имам въпрос.. Пия Жанги 0,2мг от декември и по принцип приемам хапчета в един и същи час - 17ч. Скоро ще пътувам до Англия за няколко дни и се чудя заради часовата разлика как да ги пия... Sad

За +/- 2 часа разлика не е проблем, пий ги , когато ти е удобно.

# 196
  • Мнения: 301
Здравейте, пия противозачатъчни Жанин вече 10ти месец, препоръчани са ми като лечение след операция при ендометриоза. Ако ги спра трябва веднага да забременявам, а не съм готова. Ако ги спра и не правя опити за бебе ендотометриозата може да се върне, а тя води до безполодие. Не знам дали сте запознати с нея. Та въпросът ми е има ли някакви странични последствия от дълъг прием при противозачатъячни. Освен това тсх-то ми е високо, ендокриноложката каза, че нямало общо с тях.
Страх ме е да ги пия толкова дълго да не би нещо да ми стане, да ми се обърках хормоните, изписаха ми ги така без хормонални изследвания на естроген, прогестерон и тн. Както знам на никой не правят такива изследвания ами направо ти ги изписват.
Та не знам. Ако ги спра или направя почивка не е препоръчително в моя случай, освен ако не забременявам Sad

# 197
  • Мнения: 2 286
Аз пих 2 г. преди да реша за бебе, без почивка. След нормална бременност и дълго кърмене започнах пак противозачатъчни и ги пих много време, докато реших за второ, да не те излъжа, но май 3 г. ги пих.
А и почивките се правят по 1 година, така че мисля, в твоя случай, по-добре ги пий по-дълго без почивка, отколкото да рискуваш да си върнеш заболяването. Страничните ефекти са много субективно нещо.

Не можеш ли да говориш с АГ за това? Двама - трима различни ако трябва?

# 198
  • Мнения: 5
Здравейте, скоро започнах да пия противозачатъчни (преди 10 дни). Някъде на около 5тия ден закъснях с приема с около 8 часа... Вчера правихме секс с приятеля ми и той свърши в мен и сега започвам леко да се тревожа. Според вас има ли смисъл от притеснения?

# 199
  • Мнения: 20
Здравейте! От месец пия Диане 35 заради поликистозни яйчници. Бих искала да попитам- възможно ли и след като пия тези хапчета да ми се появи голяма киста?

# 200
  • Мнения: 301
Здравейте! От месец пия Диане 35 заради поликистозни яйчници. Бих искала да попитам- възможно ли и след като пия тези хапчета да ми се появи голяма киста?


Не би трябвало. Те именно затова се пият, за да не се образуват нови кисти.

# 201
  • Мнения: 20
Здравейте! От месец пия Диане 35 заради поликистозни яйчници. Бих искала да попитам- възможно ли и след като пия тези хапчета да ми се появи голяма киста?


Не би трябвало. Те именно затова се пият, за да не се образуват нови кисти.


Именно, поради тази причина се притеснявам, тъй като ме боли в лявата част (яйчника) и усещам  едно придърпване.

# 202
  • Мнения: 9
Здравейте, днес е първият ден от менструацията ми и приема на таблетки "Джаз", досега не съм приемала противозачатъчни. В листовката пише, че ако хапчетата се почнат 2-5 ден от менструацията седем дни след приема съм защитена, а ако се започнат първият ден от менструацията директно съм защитена, което ме съмнява, но щом така е написано. Та въпросът ми е дали може приятелят ми да свършва в мен след седмия ден както е оказано или да изчакаме поне 1 месец, уж пише, че е сигурно но все пак.. Thinking Също така ако може, който ги приема да сподели мнение общо за тях. Благодаря!

# 203
  • Мнения: 2 286
Здравейте, днес е първият ден от менструацията ми и приема на таблетки "Джаз", досега не съм приемала противозачатъчни. В листовката пише, че ако хапчетата се почнат 2-5 ден от менструацията седем дни след приема съм защитена, а ако се започнат първият ден от менструацията директно съм защитена, което ме съмнява, но щом така е написано. Та въпросът ми е дали може приятелят ми да свършва в мен след седмия ден както е оказано или да изчакаме поне 1 месец, уж пише, че е сигурно но все пак.. Thinking Също така ако може, който ги приема да сподели мнение общо за тях. Благодаря!
Аз не съм чакала. Почнах ги на първи ден и след свършване на М не сме се пазили.

# 204
  • Мнения: 9
Здравейте, днес е първият ден от менструацията ми и приема на таблетки "Джаз", досега не съм приемала противозачатъчни. В листовката пише, че ако хапчетата се почнат 2-5 ден от менструацията седем дни след приема съм защитена, а ако се започнат първият ден от менструацията директно съм защитена, което ме съмнява, но щом така е написано. Та въпросът ми е дали може приятелят ми да свършва в мен след седмия ден както е оказано или да изчакаме поне 1 месец, уж пише, че е сигурно но все пак.. Thinking Също така ако може, който ги приема да сподели мнение общо за тях. Благодаря!
Аз не съм чакала. Почнах ги на първи ден и след свършване на М не сме се пазили.
А някакви странични ефекти от тях?

# 205
  • Мнения: 2 286
Здравейте, днес е първият ден от менструацията ми и приема на таблетки "Джаз", досега не съм приемала противозачатъчни. В листовката пише, че ако хапчетата се почнат 2-5 ден от менструацията седем дни след приема съм защитена, а ако се започнат първият ден от менструацията директно съм защитена, което ме съмнява, но щом така е написано. Та въпросът ми е дали може приятелят ми да свършва в мен след седмия ден както е оказано или да изчакаме поне 1 месец, уж пише, че е сигурно но все пак.. Thinking Също така ако може, който ги приема да сподели мнение общо за тях. Благодаря!
Аз не съм чакала. Почнах ги на първи ден и след свършване на М не сме се пазили.
А някакви странични ефекти от тях?
Аз не съм имала. Почти без М, само леко зацапване, никакви болки, никакви притеснения.
Сега пия Жанин, пак на Байър, доста по - евтини, но пак съм доволна.

# 206
  • Мнения: 9
Здравейте, днес е първият ден от менструацията ми и приема на таблетки "Джаз", досега не съм приемала противозачатъчни. В листовката пише, че ако хапчетата се почнат 2-5 ден от менструацията седем дни след приема съм защитена, а ако се започнат първият ден от менструацията директно съм защитена, което ме съмнява, но щом така е написано. Та въпросът ми е дали може приятелят ми да свършва в мен след седмия ден както е оказано или да изчакаме поне 1 месец, уж пише, че е сигурно но все пак.. Thinking Също така ако може, който ги приема да сподели мнение общо за тях. Благодаря!
Аз не съм чакала. Почнах ги на първи ден и след свършване на М не сме се пазили.
А някакви странични ефекти от тях?
Аз не съм имала. Почти без М, само леко зацапване, никакви болки, никакви притеснения.
Сега пия Жанин, пак на Байър, доста по - евтини, но пак съм доволна.
Аз съм само на третото хапче и ми се гади доста. Confused

# 207
  • Мнения: 2 286
Аз съм само на третото хапче и ми се гади доста. Confused

Моята докторка каза, че до 3 месеца е нормално да има аномалии, тъй като организма ти привиква към препарата. Но се обади на лекаря, който ти ги е предписал и питай дали да продължаваш или да спреш/смениш хапчетата.

# 208
  • Мнения: 9
Аз съм само на третото хапче и ми се гади доста. Confused

Моята докторка каза, че до 3 месеца е нормално да има аномалии, тъй като организма ти привиква към препарата. Но се обади на лекаря, който ти ги е предписал и питай дали да продължаваш или да спреш/смениш хапчетата.
Благодаря за отговора.

# 209
  • Мнения: 59
Здравейте! Пия противозачатъчни Мидиана от 6 месеца, по принцип нямам никакви оплаквания, но вчера ми дойде и менструацията ми е с почти черен цвят и леко оранжавее понякога. В началото на октомври ще отида на преглед, но искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е?

# 210
  • Мнения: 301
Здравейте! Пия противозачатъчни Мидиана от 6 месеца, по принцип нямам никакви оплаквания, но вчера ми дойде и менструацията ми е с почти черен цвят и леко оранжавее понякога. В началото на октомври ще отида на преглед, но искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е?

Черен доста често, но да оранжавее не ми се е случвало.
Даже откакто пия противозачатъчни всеки месец е една никаква менстуация по 1 ден. Дори ми беше спрял цикъла напълно за 6 месеца. Изобщо всичко е нормално според мен

# 211
  • Мнения: 59
Здравейте! Пия противозачатъчни Мидиана от 6 месеца, по принцип нямам никакви оплаквания, но вчера ми дойде и менструацията ми е с почти черен цвят и леко оранжавее понякога. В началото на октомври ще отида на преглед, но искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е?

Черен доста често, но да оранжавее не ми се е случвало.
Даже откакто пия противозачатъчни всеки месец е една никаква менстуация по 1 ден. Дори ми беше спрял цикъла напълно за 6 месеца. Изобщо всичко е нормално според мен


Благодаря за отговора! Днес вече менструацията е с червен цвят!

# 212
  • Мнения: 878
Пила дм противозачатъчни в продължение на няколко години (спирала съм ги, когото съм планирала бременност). Действаха ми много добре, не съм имала проблеми, само ползи. Вече 3 години след второто раждане цикълът ми е много нередовен, с неприятно зацапване 10 дни преди да ми дойде и по тази причина ги започнах отново. Този път ми изписаха Ясмин. Първото хапче изпих в първия ден от цикъла и вече 15 дни кървенето не спира, като последните дни и много обилно, бих го сравнила с кръвоизлив. Започнах доста да се притеснявам - нямам връзка с лекарката, извън цивилизацията съм и се чудя какво да правя. Да ги спирам ли по средата на опаковката или въпреки всичко да си я довърша? Някой да е минал през такъв проблем?

# 213
  • Мнения: 112
Здравейте, бях на преглед при АГ и след преглед на видеозон ми казаха, че имам ПКЯ. Изписани са ми противозачатъчни Мидиана 28. Притеснявам се да ги пия заради страничните ефекти/кървенето / и т. н. И страничните ефекти след спирането им. Преди 2 години имах много болезнен и обилен цикъл, но и много нередовен. От преди година и половина се регулира стана редовен, но също така и много кратък и осъден. Откакто се регулира имам постоянно подут корем. Ходила съм на гастроентеролог, пила съм хапчета за газове в корема, ефект никакъв. Според АГ причината за подутия корем е в кистите. Някоя имала ли е подобен проблем? Разкажете как ви се отразяваха контрацептивите, по време на приема им и след спирането им. Някоя пила ли е конкретно Мидиана 28. АГ ми каза да ги започна от първия ден на менструацията, и да ги приемам без почивки най - малко 3 месеца. Благодаря предварително

# 214
  • Мнения: 379
Темата е стара, но се надявам някой да ми отговори.
Изписаха ми противозачатъчни Милигест. Пия ги от 23 дни. Нямам странични реакции, като кървене, но съм с почти постоянни болки ниско в корема /като менструални/. В листовката го няма, като странична реакция и вече започна да ме притеснява. Може ли да е от противозачатъчните и нормално ли е?

# 215
  • Мнения: 1 211
Здравейте дами, някоя пила ли е Жанги 0.03мг.

Гинеколожката ми ги изписа заради кисти на яйчниците, обилна и болезнена менструация .

Страничните ефекти ме притесняват, защото вземам контрацептиви за първи път.
Как стои въпросът с килограмите при Жангите? Аз съм много-слаба и ме е страх да не загубя още килограми.

Също ме интересува как стои въпросът с контрацептивите и вагиналната сухота?

# 216
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
Бих искала да се допитам с Вас за едно нещо. Пия противозачатъчни Линдинет 20 от 1 месец вече, а преди 4 месеца пиех Ясмин. През това време в което съм пила тези хапчета генеколожката ми обясни, че трябва да почна да ги пия началото на цикъла ми 21 дена, и след това да имам 7-дневна почивка, и че на 8-мия ми ден трябва да ми дойде, да но при мен въобще не е така. По календар на мен ни идва цикъла с допълнителни 2 дена. И не знам какво да правя. Дали трябва да почна да ги пия на 8-мия ми ден от края на почивката ми, или просто с течение на времето това нещо ще се оправи, моля за съвет! 🙁

# 217
  • Мнения: 647
По календар на мен ни идва цикъла с допълнителни 2 дена. И не знам какво да правя. Дали трябва да почна да ги пия на 8-мия ми ден от края на почивката ми, или просто с течение на времето това нещо ще се оправи, моля за съвет! 🙁
Пий си ги точно както си им е схемата.

# 218
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!Моля ви за съвет,година и половина пих Ясмин,,спрях го месец май 2021г и от тогава започна ходене по мъките.Първо ми идваше през 10-15 дни,после го нямаше околоко 40 дни дойде ми началото на август 2021г слез това около 24 август пак,ходих по лекари оказа се че FSH хормо ми е завишен около 80 ми бяха стойностите .Един от лекарите ми каза че това е хормон за импотентносга и щом имам едно дете да не обръщам внимание кога ми е дошло и кога не,и така от 24.08.2021 цикъл ми дойде след това на 01.01.2022г и от тогава до ден днешен го няма никакъв .юВъпроса ми е какво да правя има ли шанс без цикъл да забременея или незнам какъв е проблема

Общи условия

Активация на акаунт