Противозачатъчни(2-ра тема)

  • 57 016
  • 218
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 503
Първите вече ги направих,сега чакам да ми дойде цикъла и ще направя и вторите,ще пиша какво са ми изписали,но според моя доктор най-добрият вариант е противозачатъчни хапчета.

Това отново да ти изписват хапчета,след като проблема ти е дошъл от тях ме очудва.Защо не потърсиш и друго мнение?
 Аз като пиех Жанин също ми закъсняваше в продължение на 3-4 месеца след спирането им,но после всичко си дойде на мястото.Доколкото знам до 6 месеца организма трябва да се е изчистил от хапчетата.

# 106
  • Мнения: 4 569
Преди години ми изписаха противозачатъчни заради кисти.
Пила съм Диане 35, Мергулон, а най - много време Линданет 30, последно Линданет 20. Спрях ги за почивка за почивка и чакам от февруари да ми дойде.
От нито едни не съм качвала кг.
Уж имах кисти, изчистих ги, уж кг ми бяха малко, качих до 50 кг. Доста лекари смених, никой не пуска изследвания.
Мога да отида и да ми изпише Примолут нор за предизвикване и пак да ги почна, но нещо не искам.
Защо го няма, мамка му?
Бременност като евентуална причина е тотално изключена.
Вече не знам какво да правя.  Confused

# 107
  • София
  • Мнения: 5 503
Доста лекари смених, никой не пуска изследвания.
Мога да отида и да ми изпише Примолут нор за предизвикване и пак да ги почна, но нещо не искам.
Защо го няма, мамка му?
Бременност като евентуална причина е тотално изключена.
Вече не знам какво да правя.  Confused
А какво ти казват лекарите?

# 108
  • София
  • Мнения: 44 230
Естел - аз изобщо не бих чакала, бих го предизвикала и то  не знам след толкова време как е, но когато не е голямо закъснение може и с дуфастон, което е по-леко все пак.
И задължително отдавна да съм направила изследванията..просто не мога да си представя половин година да стоя и да чакам...

# 109
  • Мнения: 4 569
Бабъл, първо причината били кистите, изчистих ги, после кг - то, качих. Сега не знам какво ще каже. 47 кг малко ли са?


Ейнджъл, нали някой лекар трябва да ми каже какво точно да изследвам.
Доколкото съм чула 17 - 25 лв е един хормон. В момента не мога.  Confused

# 110
  • София
  • Мнения: 44 230
да скъпи са... и да, лекар трябва и ако до сега не се е сетил, не знам, може би трябва друг специалист...
Не знам, аз от 4 юли чакам, днес ходих, на единият е тръгнала работата към киста, ще пия дуфастон...после не знам, ще чета за хомеопатия нещо ако има шанс, с белият равнец нещо нямам резултати...

Ти пробвала ли си билки, хомеопатия, нещо в това време докато чакаш?

# 111
  • Мнения: 4 569
Не съм, защото ме е страх да не се обърка нещо.

На сегашната таксата ѝ на частно е 20 лева. Едвам отделям тях. Затова не съм търсила друг осми поред лекар.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 230
те какво казват всъщност има ли на къде още повече да се объркат нещата ако ти предизвикат цикъла...

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 20:47 от Angel_Dust

# 113
  • Мнения: 4 569
Никой нищо не казва.

При сегашната - нямам цикъл от февруари - чакай да ти дойде и почвай хапчетата.  ooooh! Tired
Ако отида и ѝ искам да ми изпише хапчета за предизвикване, ще го направи. В момента обаче не мога да отида. Confused

# 114
  • София
  • Мнения: 44 230
 Hug дано се намери решение...

# 115
  • Мнения: 37
Естел, аз съм пила Примолут Нор и имам цяла опаковка от него в срок на годност. Ако ти го изпишат и искаш да си спестиш разходи, можеш да разчиташ на мен! Желая ти успех!

# 116
  • Мнения: 4 569
Когато все някога отида, ще пиша тук какво е станало.
Ще те имам впредвид, Принцес Звездичка, благодаря ти!   bouquet

# 117
  • Мнения: 55
Аз съм пила Ясмин,около 3 години.Не съм имала проблеми никакви.Изписаха ми ги заради кисти на яйчниците,след операция на една спукана киста и анемия,поради много обилен и болезнен цикъл.Като ходих на един профилактичен казах на лекаря че искам да ги спирам и той каза -ми добре ,но не помня след колко време ми е дошъл цикъл.Нямала съм никакви кръвоизливи или болки по време на приема им и след това.И след няколко месеца забременях.Единственото от което се притеснявах след като ми се възобнови цикъла след раждане което се случи след 1г2м,тъй като все още кърмя,е дали пак ще бъде толкова болезнен и обилен.Въпреки уверенията на гинеколога ми че няма да е,е пак си е така. smile3503

# 118
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Миналия месец ми се наложи да сменя ОК - от Линдинет 20 (които приемам от над 10 години и съм изключително доволна - никакви странични ефекти  Peace) минах на Ясмин. За месец качих 3-4кг и се надух като балон.  ooooh! Явно не са "моите" хапчета... Върнах се към стария изпитан Линдинет от понеделник, но ме притеснява връщането на килограмите.  newsm78 Коремът ми е като на бременната в 7-мия месец колежка след приемането на каквато и да е течност/храна   #Crazy
Това ми е и питанката: някоя от вас има ли опит с подобни ситуации (напълняване след смяна на ОК) и колко време е необходимо за  влизането в старата форма? Режимът ми на хранене не е променян от години - километричен е списъкът със "забранени" вредни храни и няма накъде да изключвам повече  Laughing

# 119
  • Мнения: 431
Хммм, скоро може да ти кажа, защото ми предстои евентуална обратна смяна -- от Жанги (които са със същия състав като Ясмин) към Линдинет. Simple Smile Дано не бъркам, но двете съдържат естрадиол и се различават само в другия хормон. Може би при твоя организъм реагира със задържане на течности от... дроспиренон? newsm78 Предполагам за месец (или след още един цикъл) ще се върнеш към старата форма Peace

Между другото (вече Embarassed) изобщо не искам да сменям моите -- изключително доволна съм, организма ми ги понася добре... с изключение на един страничен ефект, за който съм писала по-горе (=болка в гърдите) и поради който пропищях на гинеколожката да ми ги смени. Но пък сега и той буквално отшумя! и съм в чуденка какво да правя...

Общи условия

Активация на акаунт