Отговори
# 45
  • Мнения: 398
Привет момичета.

Честит рожден ден на всички малки и големи сладури.Здраве, щастие, късмет и всичко най-хубаво.

Илка как мина рождения ден на малката сладурка?

Валето ще взема да я преслушам утре с един смс, че липсва бая време.Шопче не сте ли се чували бре?

Юле нищо не казваш.Борко как му се видя БГ, баби, хора, нови места.Ходихте ли на зъболекар?

Свате как си, как е гърба?
Брей много народ липсва newsm78

Я да ви разправям какъв съм сапък.Днес ще излизаме с Анита и аз се щурам да събера-водата, мокри кърпи, солети...... и така яко сритах касата на вратата, че май си счупих малкото пръстче на крака.Сега е син посинял и надут, и много ме боли-едвам стъпвам  newsm45 В петък така и така имам час за цицоните та ще си покажа и крачето.Да видим  newsm78

Обаче пък моя мъж е решил да ме води на екскурзия в Дубай  Blush И тъкмо купих билетите и резервирах хотела.Стискайте палци да не ни мине котка път.И ако всичко е наред края на януари летим за там.Тойй всъщност ще ходи на стоматологична изложба там, а аз няма как да пропусна подобно пътуване. Mr. Green
Мислех да ходим цялото семейство, демек с Анита.Обаче пътя натам е 6 часа и половина на отиване и 7 часа и половина на връщане  Crazy И май няма да издържи толкоз детето.Пък ще сме с група и така ще трябва да се съобразяват и с нас.Та решихме да я оставим при майка.За първи път отиваме някъде без нея  Sad

Айде оплаках се, похвалих се, да взема и да си лягам, че при вас почти време за ставане  Joy

Лека нощ сладурчета  Hug

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 03:12 от Елица-сестрица

# 46
  • София
  • Мнения: 167
Уффф! Днес ми е много притеснено. Йоси нещо прокашля от снощи, сега ще звъня на педиатърката и може би ще се разходим до там, че  не ми се рискува!  ooooh!

Иначе вчера рождения ден в градина го пропуснах   Tired малко криво ми стана, но нямаше как. не исках после да реве след мен. Баща й и баба й бяха обаче там, за което им завиждам. Гледах разни клипчета, много весело е било. Танци, песни, прегръдки и накрая тортата. След градината "партито" продължи у нас. Дойдоха свекърите. Бях направила тирамису, стана супер (аз не съм му фен, но го харесаха). На Ида й бях взела бая подаръци - ного, но евтини. Коплект за готвене, един такъв и за чай, един пъзел с цветове и причина-следствие картинки и една рокличка. Отделно разни други подаръци, които ни дадоха за нея през деня ги опаковах заедно с нашите и Ида като се прибра от градина завари една купчина от 7-8 подаръка. Много се зарадва, падна страшно разопаковане, късане на хартии, пищене от радост  Mr. Green Най-много си хареса обаче куклата ала-барби, която са й подарили в детската градина. Дори си легна с нея, а днес си я помъкна със себе си.  Party
Голямото парти ще е в неделя и тогава ще има и снимки.

Ели, супер е това за Дубай! Наистина може би ще е по-добре да сте без Анитка. Не толкова заради полета, колкото малко да си вземете въздуха и да се ансладите на почивката. Щом има на кой да я оставите - супер!
По този повод ще споделя една смешка, поне на мен ми беше много смешно. Майка ми и баща ми минаха през София, за рождения ден на Ида и по този повод едната ми баба ми предложи, най-сериозно, да съм пратела Ида във Варна с тях за малко. Аз й обясних, че това няма как да стане, най-малкото, защото не го познава, виждала ги е 4-5 пъти за по 3-4 дни, според мен за нея са си непознати, нищо, че се чуват по телефона от време на време. Това не е познанство. Те не я познават, не знаят нищо за навиците й, за нуждите й, за това как заспива, какво обича да яде, какви игри обича да играе ... Ама те сериозно искаха да я вземат със себе си. Издразних се, но и ми стана смешно. ТИя хора как я мислят! Сериозно ли си мислеха, че ще им я оставя????  newsm78 Направо  не може да ми го побере ума! При положение, че преди месец се скарахме доста сериозно с майка ми и тя си тръгна два дни след като ни бяха изписали с малкия от болницата, а уж беше дошла да ми помага  #Cussing out но не ми се разправя за това. стиг а ви толкова  Mr. Green

лек ден!

# 47
  • Мнения: 8 951


Здравете, момичета!

Почерпете се за рожденния ден на Симона! Да ми е жива и здрава, все така остроумна и мааалко по-послушна!

Ние предиобед имахме две дечица на гости. Голяма игра падна. Снимах много. Надявам се, че все някоя сносна снимка ще да е станала. Довечера ще чакаме бабите и дядовците.

Валпург, честит ви рожден ден! Да ви е жива и здрава малката голяма кака!!!
Юле, добре дошла на родна земя! Колко време ще останете? В Плевен ли каза, че ще пребивавате?  newsm78
илка, чудесно те разбирам за бабите. И ние сме така. Само че сме в един град, колкото и да е абсурдно. Като чужди хора са за Симона. Даже сега тя нарича баба жената, която я гледа.

Приятен ден на всички!  Heart Eyes 

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 14:22 от utro77

# 48
  • софия
  • Мнения: 118
  bouquet  bouquet nbirthday  party023

# 49
  • Мнения: 398
Честит рожден ден на Йоана и Симона.Да са много здравички, много щастливо детство и много подаръци днес

# 50
  • Мнения: 34
Честит рожден ден на празнуващите днес!   bouquet

Борко от вчера е болен  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Ели, Утро,  Hug
Бяхме 2 седмици в България. Голямо скитане падна и Борко беше постоянно с нас т.к. не познава бабите. Те така искаха да му се радват, но той все за нас се оглеждаше.  Rolling Eyes За Борко това пътуване беше голям стрес. Програмата беше много натоварена и почти всеки ден се събуждаше на ново място.  Crazy
Борко го водихме на зъболекар, но не направиха зъбите т.к. хемоглобина му е много нисък и не посмяха да му сложат упойка. Водихме го и на хематолог, обясниха ни пак че е с тежка анемия и да му намаля кърмата  Tired Whistling
Ходихме в София и Пловдив.  Party

# 51
  • Мнения: 433
Честито на порасналите деца!!

Чета по диагонал, че Мая днес е зла, сърдита и неиздрискала се  Tired цял ден й пускам звуци на прахосмукачка, помагат, но за кратко...вчера правихме погача, чакам някой от гостите да ми даде снимки, че аз нямам нито една.

Ели, ако ще ходите Дубай, да почвам да отслабвам, че да се шмугна в някой ваш куфар  Mr. Green

Юле, давай му манджа на човека, че анемията не е шега работа  Naughty а и зъби имате да оправяте  Hug

# 52
  • На топло...
  • Мнения: 584
Хай Hug!

На всички прекрасни чаровни рожденици - да им е Честито  bouquet!
Наздраве на майките!
На децата здраве, усмивки, щастливо детство!

Илче, я не се таковатай-ядосвай! Мойта майка мила искаше да и оставя Йоши преди да родя, за да ми е леко... В България! На детска градина да го пуснели Joy... Тъй де, не се таковатай  Laughing!

Я вижте каква хубава темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534354.0  Wink! Обмислям сега кък-мък да га направя тая работа newsm78...

Юле, доживя Борко да види родината и роднината newsm44!
Ама с тая тежка анемия как ще я карате, не знам...
Само за успокоение, тук не ни проверяват никакви хемоглобини и железа, явно им стига, че децата са жизнени и щастливи. Да не говорим, че е абсолютно незадължително всички хора да сме с еднакви стойности на каквото и да било. Ако за един кръвно 120/80 е перфектно, за други е високо, а пък за трети припадъчно ниско... По същия начин е и с хемоглобина. Що искат всички под един знаменател да нацвъкат? Какви са им другите наблюдения и съображенията, та непременно да трябва да го качва?  newsm78

Да ви кажа само, че тръгнахме на спорт с Йошката, демек ходим в един салон с разни тепихи, пейки с куки за закачане на катерещи стени, топки, пръчки... Пеят се песнички, децата пляскат, играят, скачат, бягат. Всяко с по родител. А Йоши и с братче в ръцете на майка му... Много весело Laughing!

 Hug

# 53
  • Мнения: 21
Минавам на бързо за една малка почерпка и за нащия РД

Да ми е живо и здраво детенце, с едно щастливо и безгрижно дество Hug

Утро, Честит Рожден ден на Симонка. Да расте щастлива и много обичана  Hug
ЧРД на патеричка и на малката Ида Hug

# 54
# 55
# 56
  • Мнения: 22
Честит рожден ден на малки и големи, които празнуваха тези дни!

Нас ни нямаше тези дни, защото ходихме по болници. В четвъртък вечерта около 22ч тъкмо щяхме да си лягаме, и Рая започна да повръща на фонтан. През около десетина минути. В 23ч бяхме в спешното, от там се почна мерене на Т (няма), гърло- нормално, разстройство- няма, само позиви за повръщане. Правиха и снимка на корема- нищо не е глътнала. Извикаха от дома му коремен хирург да я види- отхвърли апендицит, още там какво... Вързаха я за леглото и и пуснаха система- голям ужас, едва сварвах да я вдигна да не се задави като се закашля. Посред нощ и се появи и разстройство и сутринта ни изпратиха към инфекциозна клиника. Там пак системи (добре, че беше изтощена и поспа, че иначе трудно я удържах легнала) и гентамицин. Пълен ужас. И ни известиха, че ще стоим 5 дни. А на следващия ден татко ни беше рожденник- голям късмет. Като и изтекоха банките, Рая започна да щурее- нямаше удържане- голямо бягане по коридорите, катерене в стаята и скачане от легло на легло, по кошарите, по масичките- голяма диващина. И няма помен от повръщане и разстройство. В събота- РД на тати поизлязохме в двора на болницата да поиграем, а вечерта като дойдоха да ни видят на визитация, лекарката ни завари в коридора и чак ни пита какво изобщо правим в болницата. И аз я питах същото и и казах, че там най-вероятно може да лепнем нещо друго. И тя ни пусна, с уговорката да ходим сутрин за антибиотика (който не разбрах точно за какво го слагат) и да изчакаме резултатите от изследванията. Вчера ни изписаха неофициално, а като са ни готови резултатите- и официално с епикриза. Добре, че вече няма да ходим, че детето не искаше да си сваля якето даже, да не говорим да си даде ръчичката с абоката... Лудница!
В интерес на истината, Рая се разболя (ако мога да го нарека така) в четвъртък вечерта. В петък бях намислила да отдам деня си на една болка, която ми е от преди година (свързана с неродено детенце), но като че ли Господ ми показа, че важното е да съм до дъщеричката си, и вместо да страдам по нещо изгубено, да се радвам на това, което имам...
Хайде, споделих си...

Пожелавам на всички- дечица и родители, да са много здрави, защото това е най-важното

# 57
  • Мнения: 34
Да почерпя за празника на Борко!  smile3508 bdbaloni  bigdance2



Честит празник на наборчетата с които делим дата! Да са живи, здрави и много щастливи!   bouquet

Диди, дано вече всичко е наред.  Hug
Борко кара същия вирус.  Close Само не разбрах от БГ ли си го носим или тук го лепнахме.  ooooh! Ние не ходихме на преглед т.к. казаха (познати) че нищо не помага и за 2 дена минава. Само повече течности да приема за да не се обезводни. Имах толкова идеи за днес ... а ще си дремем у нас.  #Cussing out Добре поне че сме планували тържеството за неделя и не се налага да променям   Tired

Диди, за анемията знам, но ако е анемичен  Mr. Green Лекарите не смеят да ми кажат че е анемичен ами ми обясняват че според изследванията има анемия.  Tired Аз опитвам да пробутам твърда храна, но човека си има мнение  Crazy ooooh!

Нана, ти мисля че ми беше писала за Германия и преди.  Hug После аз търсих за други страни и ако не се лъжа Франция и Канада също не следят хемоглобин.  newsm78 За съжаление тук и в БГ искат да ме вкарат в таблица  #Cussing out #Cussing out #Cussing out от което лично аз не виждам смисъл при едно нормално развиващо се дете. Heart Eyes

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Юле, честит ти рожденик! newsm59 Да ти е живо и здраво момченцето!

Голям кошмар сте преживели, Диде Sad Hug Дано всичко да е зад гърба ви вече Praynig

Да ви разкажа Стефи как ме изненада днес, ама голяма маймунка е станала Heart Eyes Отивам в кухнята за малко, а тя е в хола. По едно време чувам забързани стъпчици, открехва се вратата на кухнята, подава си тя главицата и ми вика забързано - Мамо, аку, аку! Затваря и хуква да бяга, а аз след нея, като се оглеждам за гърнето. Мяркам го и тъкмо ще посягам към него и същевременно се опитвам да я докопам и нея, нали все пак е спешно, тя ми вика - Мамо, не пиш. Добре де, не пиш, нали ако има и вече поглеждам към нея - тя със свалени гащи  Shocked Гледам гърнето - пълно с пиш. Брей, викам си, как не съм го изхвърлила последния път Shocked, но веднага се усетих, че я свърших тая работа, добре си спомням. В същия момент маймуната започна да се смее и ми стана ясно какво е направила - като съм тръгнала към кухнята си е свалила панталончето, разкопчала си е бодито, свалила е гащичките си, изпишкала се е и е дошла да ме преметне, че има ако Joy Joy И това за няма и минута Joy Катоя похвалих, че се справила сама щеше да се пръсне направо, хилеше се като пача буквално.

Освен това е станала голяма артистка, понеже след всяко пишкане иска "кемка на допеце" - кремче на дупенцето Joy, още като седне да върши каквото ще върши, се почва едно пъшкане, едно уфкане - боляло я и иска въпросната кемка на допеце Joy Първите няколко пъти сериозно се бях ошашкала какво точно я боли, но ми стана ясно  Laughing

Лек ден от нас, отивам да сложа Стефи да спи, че и аз малко с нея да дремна, че снощи бях нощна и вече така гледам Tired

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Хайде и ние с Мирелка да почерпим виртуално. Да ми е живо и здраво на мама слънчицето, все така усмихната по-малко палава и повечко послушна и пожелавам Heart Eyes



Честита 2-ра годинка и на Борко на Юлето, да е здрав и послушен и много щастлив   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт