Процедиране при детско самоопипване

  • 4 010
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 940
 ooooh!Даже не е смешно, направо е плачевно... Абсурдно.
 

# 46
  • Мнения: 503
Тогава от темата няма смисъл. Щом дали ще се опипва или ще прави нещо друго - все тая, за какво е темата? А да, някой болен мозък като мен, дето не иска детето му да се опипва на 3 години, се е притеснил от това поведение и се чуди какво да направи. Според мен точно обратното не е нормално - да го оставиш да се пипа без нищо да кажеш/направиш.

# 47
  • Мнения: 9 814
Правиш ли разлика между пипа, защото го сърби например и пипа, щото му е кеф да си държи пениса в ръка?

# 48
  • Мнения: 1 054
Ъм, Виктори, не мислиш ли че колкото повече забраняваш "срамотията" ще се случва по-често? Дори все по-скришно и повече?

# 49
  • София
  • Мнения: 12 792
Прочети малко повече, има предостатъчно литература по въпроса или попитай някой детски психолог и ще разбереш кое е нормално и кое не. Детската представа за сексуалност няма нищо общо с тази на възрастните- децата изпитват физическо удоволствие от много неща без те да се отнасят към нашата представа за секс. Нали детето не пипа някой друг, а изучава тялото си- какво ненормално има в това. И честно казано, не съм срещала деца, които да се занимават с това непрекъснато, най- често е период, през който се минава бързо. Едни го преживяват на 3 месечна възраст, други на 3 годишна, но в 21- ви век има достатъчно голям достъп до информация, за да сме наясно какви са мотивите им и коя е границата на нормалното.

Гос`жа Мафани И да приемем, че няма разлика децата изобщо нямат нашите представи и мотиви да си доставят удоволствие. При тях нещата са първични. Същото удоволствие могат да изпитат, когато се изхождат или ги кърмят /като бебета/.

# 50
  • Мнения: 9 814
И Бояна, приела съм го и писала, че е така. Както и приемам, че последният абзац е насочен индиректно към Виктори.

Всъщност във всеки що-годе сносен учебник по психология са описани фазите на развитие на сексуалността.

Ох, и да, изниква ми въпросът към Виктори, какво възбужда 12-месечния дангалак с еректирал пенис?

# 51
  • Мнения: 503
Правиш ли разлика между пипа, защото го сърби например и пипа, щото му е кеф да си държи пениса в ръка?
Да, ако го сърби, ще спре да го пипа като се почеше.

Ъм, Виктори, не мислиш ли че колкото повече забраняваш "срамотията" ще се случва по-често? Дори все по-скришно и повече?
Не мисля. Детето ще разбере, че има някакъв проблем да се пипа там и след време ще му се изясни защо пипането там е по-различно от пипането по ръцете, по косата и т.н. Не искам да остава с идеята, че може да се хване и да се държи там колкото дълго време иска. Днес го прави пред мен, утре ще го прави пред всички и ще си мисли, че всичко е наред. Нищо специално не казвам, за да не го "травмирам" (съвсем с добро отношение му казвам да остави... и като пита защо, "защото там не е хубаво да се пипа с мръсни ръчички"... ала-бала разбира, че не е все едно дали ще се пипне там или другаде) и гарантирам че неодобрението ми към пипането сега няма да повлияе негативно на пипането след 10 години.

Ох, и да, изниква ми въпросът към Виктори, какво възбужда 12-месечния дангалак с еректирал пенис?
Сутринта го "възбужда" това, че мозъкът проверява дали системите функционират правилно. Това би следвало да е причината и в останалите случаи. Далеч съм от мисълта, че през главата на детето минават каквито и да са интимни помисли, не заради това ми е притеснението.

# 52
  • Мнения: 12 031
. Нали детето не пипа някой друг, а изучава тялото си- какво ненормално има в това.

Става неприятно когато започват "да изучават" и др.деца, които по някаква причина са още далече от тази мисъл.Имам много близки приятелки, детски учителки.И аз като една ССФ/без да съм такава Simple Smile/ да кажа, че в нашата ДГ няма такива случки, но още преди години мои приятелки са ми споделяли.Едната беше пред уволнение, защото след като се оказала безсилна с "насилника"/каквото и да му е било в главата на 4-5г./накрая го беше ошамарила, по този повод е споделяла.

# 53
  • Мнения: 420
Има деца, които пипат други, има такива, които пипат с мръсни ръце. С доста гадни последици и от двете постъпки съм виждала. Едното е моето. Едни чаршафчета в градината, прани с по-различен прах и търкането на пениса му в тях му докараха гадно възпаление. На една приятелка малката с още едно хлапе така се "изучавали", че се стига до някакво течение.
Та нормалния интерес е едно, но все пак трябва да се дадат и поносимите граници на същия.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 792
Та нормалния интерес е едно, но все пак трябва да се дадат и поносимите граници на същия.
Естествено, че трябва. Освен това и в началото казах, че когато детето е в социална възраст, т.е. посещава детско заведение и тн е редно да знае, че тези неща се правят насаме, защото са интимни. Същото се отнася и до докосването на други и позволяването на други да те докосват. Педагозите обичайно съветват детето да знае, че половите му органи са част от неговата интимност и не е редно друг да ги докосва, освен лекаря, когато го преглежда и родителите, когато го къпят. Дори за родителите и къпането се препоръчва детето да бъде поощрено максимално рано да мие интимните си части само. Та ако знае тези неща не следва да налита да опипва другите деца или да позволява да го опипват. За мен това е разумната граница на намеса и ненамеса. Мисля, че сме съгласни, че всяка крайност само може да навреди.

Светкавица Знам за тези неща, ужасни са, но и те са плод на разни родителски и други грешки. Ако детето го направи веднъж би било любопитство и незнаие, но ако го направи повече пъти е ясно, че някой от възрастните около него бърка в подхода си към тези въпроси.

# 55
  • Мнения: 1 569
Та нормалния интерес е едно, но все пак трябва да се дадат и поносимите граници на същия.
Естествено, че трябва. Освен това и в началото казах, че когато детето е в социална възраст, т.е. посещава детско заведение и тн е редно да знае, че тези неща се правят насаме, защото са интимни.

И аз точно това казвам още с пускането на темичката. Wink И напълно разбирам и приемам както мнението на Виктори, така и на Бояна, просто защото вие и всички ние всъщност сме общо взето на едно мнение. Просто всеки го изразява по различен начин и съответно от там идва разликата в разибането кой какво мисли и казва.  Hug

# 56
  • Мнения: 15 379
Никак не процедирам.
Тялото е негово, напълно нормално е да се самоизследва.
Нямам никакво намерение да забранявам и табуизирам.

# 57
  • Мнения: 931
Аз също не съм забранявала, нито съм привличала вниманието към това Нито пък моята дъщеря е проявявала силен интерес към половите си органи. На малката изобщо не и минава през акъла, че е срамно или лошо да се пипа там и знам, че ако и привлека вниманието ще започне да го прави скришом. Номерът е да научим децата, че не бива да си пипат гениталиите с мръсни ръце и най-важното да не позволяват на друг да ги докосва.

Общи условия

Активация на акаунт