Процедиране при детско самоопипване

  • 4 014
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
Изцяло съм съгласна с Бояна (Боже, какво доживях Simple Smile, почитаема).
Реакцията, считам, че трябва е никаква. Абсолютно никаква. Няма
никакъв сексуален елемент за детето на тази възраст.

# 16
  • Мнения: 1 488
И аз не реагирам. Не казвам нищо. Нека се опознава детето. На тази възраст това е нормално!

# 17
  • Мнения: 9 814
Не може да няма никаква реакция, когато детето буквално издевателства над себе си.
Племенникът ми дърпаше пениса си до кръв. Пищеше, но продължаваше. Бил е около 18-месечен.
Водиха го на лекар, пускаха стерилна урина, за да се види, дали не е следствие на инфекция- не, не беше.
Не може и без реакция и когато детето, не е вече сладкото бебче, а поотраснало 2-годишно и ръката му е постоянно в гащите, за да пипа и чеше. Реакция, не защото има сексуален елемент, а защото е невъзпитано на публични места, а и не само, ръката ти, да се прави така.
Все пак да, авторката е права, трябва да има граница.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 666
Не се карам, спокойно обяснявам, че там не се пипа, че мама там не се пипа, значи и тя не трябва, ей такива ми ви работи.  Grinning

Тук бъркаш според мен, защо да не се пипа? Така само ще й съдадеш усещането, че там има нещо скрито-покрито, срамно и странно. И интересът й от нормален ще стане нездрав. Детето е малко, с времето ще се научи, че това не се прави пред хора, а повече не ти трябва. Все пак трябва да познаваме телата си!

# 19
  • Мнения: 4 806
Не останах с впечатление, че деянието на чавето е придобило такава форма -
че да е до кръв, че да е постоянно. По-моему става дума за обичайното, което
правят повечето дечица - я краче ще засмуче, я по онези места да се пипне.

# 20
  • Мнения: 1 569
Нещо май не ме разбирате, защото ми се струва, че всъщност повечето тук всъщност сме на абсолютно еднакво мнение. Wink Разбира се, че не се карам, не забранявам и т.н. защото знам, че е съвсем нромалнен опознавателен процес. Казах, че на този етап се притеснявам единствено да не се замърси с ръчичките, тъй като при момиченцата половите органи са по-оголени и лесно възпалими. Не мисля, че говоренето и обясняването от каквато и да евъзраст и на каквото и да било е грешно, и в частност обясняването, че разни неща се правят, но на саме или пък с чисти ръчички. Но благодаря за отговорите ви, защото всъщност ме ориентираха, че кой както и да нарича нещата, всъщност споделяме едно мнение и общо взето правим едно и също.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 12 803
Не мисля, че говоренето и обясняването от каквато и да евъзраст и на каквото и да било е грешно, и в частност обясняването, че разни неща се правят, но на саме или пък с чисти ръчички.
Такова обяснение не би било вредно, но ако не е многократно. В ранна възраст децата много лесно усещат кое дразни родителите и имат склонност да се фиксират в това действие, да го правят непрестанно, за да предизвикат някаква реакция. По тази причина казах, че е най- удачно да не се казва нищо, за да не се фиксира детето. Естествено не говоря за случаи като цитирания от Мафани- при такава ситуация е добре да се види дали детето няма някакъв здравословен проблем свързан с половите органи, дали действията не са предизвикани от сърбеж, болка или друг дискомфорт.

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ами пипат се и двете, единствената ми реакция да ги спра е когато са с току що свален наакан памперс преди да ги измия. Но това си е нормално де. Общо взето не реагирам, като смятам че така е по-добре. Сменяли сме памперс в присъствието на бабите и съм виждала реакцията им, затова и рядко го правя. За мен е крайно неприемливо да ги дърпат и крещят как там не се пипа защото е срамно и нечисто  #Crazy

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 836
Ами аз точно така и казвам-че ще се замърси ако ръцете не са измити.След баня ако се случи то е съвсем бегло опипване и се правя,че това си е съвсем нормално,т.е.с чисти ръце може колкото си иска.Но уточнявам- случва се рядко и е съвсем невинно погалване.

# 24
  • Мнения: 489
Абсолютно никак не реагирам.
 Единствено, ако е наакана, казвам "Не пипай сега, чакай мама да изтрие акото, да не изцапаш ръчичките с ако".
Често провеждаме следния разговор при смяна на памперса :
Тя: Чоча (не много ясно, де) - и сочи или пипа
Аз: да, чоча
Тя: мама
аз: и мама има, да
тя: тати
Аз: тати няма чоча
тя: пъпа - и пипа пъпа
аз: да, пъпа
и т.н.  Laughing

Смятам, че на този етап не би трябвало да се реагира по никакъв начин, дори и без особени обяснения, за да не се насочва вниманието прекалено.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Единият от моите го правеше лятото на плажа. Когато е с гащи не го прави. И то според мен не с цел опознаване, а съвсем целенасочено. Получаваше ерекция (поне отстрани така изглеждаше) и ставаше отнесен. Продължаваше около 3 до 5 мин. Не съм реагирала никак, не му обръщах внимание (освен дето ми беше адски смешно  Mr. Green ) и скоро загуби интерес. От тогава не го е правил.

# 26
  • Мнения: 1 473
Нищо не казвам. Нека се опознава.
До сега не съм имала повод за притеснение в това отношение и не се е налагало да казвам нищо, още по-малко да си съчинявам обяснения какво правя аз или не правя.

Най-малкото са ме притеснявали мръсни ръце. Все пак на вън където ръцете му се измърсяват винаги е бил облечен и не се е случвало да се пипа и разглежда. А в къщи ръцете се мият и не мога да си представя с колко мръсни ръце би могъл да се пипне.
 

# 27
  • Мнения: 1 804
Та дете на година и 3 месеца си е направо бебе. Какво толкова сте се зашашкали, че и да му се прави забележка. Дори като се прави забележка се фиксира вниманието на детето/ако е по големичко/ Виждам. че вече са го написали.

# 28
  • Мнения: 1 569
Абсолютно никак не реагирам.
 Единствено, ако е наакана, казвам "Не пипай сега, чакай мама да изтрие акото, да не изцапаш ръчичките с ако".
Често провеждаме следния разговор при смяна на памперса :
Тя: Чоча (не много ясно, де) - и сочи или пипа
Аз: да, чоча
Тя: мама
аз: и мама има, да
тя: тати
Аз: тати няма чоча
тя: пъпа - и пипа пъпа
аз: да, пъпа
и т.н.  Laughing

Смятам, че на този етап не би трябвало да се реагира по никакъв начин, дори и без особени обяснения, за да не се насочва вниманието прекалено.

Много сладко  Grinning , пък и добре казано!  Peace

Morphea, тук 'ошашкали' се и правещи 'забележки' няма. Има дискутиращи една интересна и важна тема. Wink

Последна редакция: пт, 12 ное 2010, 21:46 от Бърборанка

# 29
  • София
  • Мнения: 6 221
И нашият само чака да му разпаша памперса, и почва да си дърпа пишката. Нищо не му казвам и не съм се замисляла, само му бутам ръцете, когато ми пречи да сложа новия памперс. Но не знам как би било след време, ако го прави осъзнато и на публични места, та ще чета отговорите на по-напредналите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт