Процедиране при детско самоопипване

  • 4 017
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 420
На тази възраст реагирах по същия начин, както реагирах, когато посегне да пъха мръсни ръце в устата- "Мръсни са ти ръцете мамче, недей!"
Сега /на почти 4/ вече знае, че с мръсни ръце не се пипа или че не се търка в разни чаршавчета и завивки. Научи го по доста болезнен начин за съжаление.
Иначе заиграва се от време на време, уведомява ме че е станала голяма пацата и трябва да я понамести и това е.

# 31
  • Мнения: 489
Най-малкото са ме притеснявали мръсни ръце. Все пак на вън където ръцете му се измърсяват винаги е бил облечен и не се е случвало да се пипа и разглежда. А в къщи ръцете се мият и не мога да си представя с колко мръсни ръце би могъл да се пипне.
 

И аз се чудя на тези "мръсни ръце", а се срещат във всеки втори пост.

# 32
  • Мнения: 503
И аз се чудя на тези "мръсни ръце", а се срещат във всеки втори пост.
Е не че ръцете са му мръсни, но нали трябва да му дадем някакво обяснение защо не искаме да се пипа... Близко до акъла.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 803
И аз се чудя на тези "мръсни ръце", а се срещат във всеки втори пост.
Е не че ръцете са му мръсни, но нали трябва да му дадем някакво обяснение защо не искаме да се пипа... Близко до акъла.
А защо не искаме да се пипа?

# 34
  • Мнения: 1 569
Мисля, че мнооого задълбахте в последните постове и има риск от подесетване.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 473
Не знам от какво има риск, думата нещо не я разбирам, но ако Бърборанка темата ти е неудобна и вече си си решила проблема, помоли да се заключи.

Лъжата с мръсните ръце не я одобрявам и изобщо не ми е близко до акъла.
Ако на 1г и 3 месеца почна да си лъжа детето, кога се предполага да спра?

Съжалявам, но подобна стратегия и отношение към детето си не бих допуснала.

# 36
  • Мнения: 1 569
Това вече са крайности тип 'ала бала да съм контра на всичко и отгоре на всички'. Сори, но подобни изказвания как лъжем децата си и и им вредим със съвсем нормални неща от сорта да им говорим за нещата от живота вече лично на мен са ми безинтересни. Всеки сам си преценява и наистина темата вече се изчерпа. Peace Иначе Ана, успех с нелъженето за абсолютно нищо цял живот.  Grinning Я моля ти се, нека сме реалисти.  Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 12 803
Това вече са крайности тип 'ала бала да съм контра на всичко и отгоре на всички'.
Не са крайности- това е тъжната истина. Лъжем ги, а искаме да не лъжат, бием ги, а искаме да не бият, не казваме как стоят нещата, а искаме те да се научат как стоят нещата. И най- вече, искаме да решим проблема си днес, в тази минута без да мислим това решение какво ще донесе на детето като зряла личност, дали ще се чувства омърсен, когато маструбира, дали ще се чувства заразен, когато прави секс, дали ще приема добре пола си. Крайности? Крайност е нежеланието човек да гледа по- далеч от носа си, дори когато се отнася до най- скъпото му.

# 38
  • Мнения: 1 569
Не ми се спори. Истината за теб не е истината за света. Наистина тотааааааааааално вече темата се изкриви.  ooooh! Крайност е ти да ми казваш аз какво правя и какво мисля сега и какво не мисля за напред.  Shocked Гледайте си собствените деца и без да познавате даден човек не си позволявайте да давате преценки за хората, да заклеймявате и пр. Най-малкото е страшно невъзпитано и крайно недопустимо.

# 39
  • София
  • Мнения: 12 803
Не ми се спори. Истината за теб не е истината за света. Наистина тотааааааааааално вече темата се изкриви.  ooooh!
Няма абсолютни истини, но няма полза да бягаме и от въпросите. Нали за това са тези теми, за да се видят гледни точки, а не да се плюем и обиждаме. Понякога чуждото мнение може да наведе на полезни лични изводи. Толкоз.

# 40
  • Мнения: 1 569
О да, виж с последното съм абсолютно съгласна, спор няма!  Peace Но там е работата, че човек дори да е на 123456% съгласен с теб (говоря фигуративно в момента, не е лично) ти пак ще напишеш, че аз не съм съгласна и правя еди си какво. Истината за мен пък е, че е лесно да се избиват комплекси по форуми на чужд гръб.  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 12 803
Истината за мен пък е, че е лесно да се избиват комплекси по форуми на чужд гръб.  Peace
Права си и извън форума е същото. Исках да уточня, че не налагам мнението си, а ако споря е, за да се обогатя с чужда гледна точка. Ясно ми е какво правят хората, но мотивите на всеки са различни, а често нещата стават и по инерция /при всички/.  Peace Съжалявам за спама.

# 42
  • Мнения: 1 569
Е споко, в спора се ражда истината! Наистина, да не спамим повече.  Hug

# 43
  • Мнения: 503
А защо не искаме да се пипа?
Защото не му е времето на 3 години да прави разни сексуални неща. Ще има време да се пипа цял живот. Защо не искаме и други неща да прави? Не искам да обяснявам, че е грозно. Хайде сега да не се връщаме на елементарното ниво.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 803
А защо не искаме да се пипа?
Защото не му е времето на 3 години да прави разни сексуални неща.
Joy hahaha Joy И ти говореше в една друга тема за нуждата от елементарни познания по психология?  Joy Joy Joy Ако не искаш малко дете да прави "сексуални неща", то е най- добре от бебе да не го кърмиш, да не му даваш биберон, да не слага нищо в устата си през оралната фаза, т.е. първите 18- 20 месеца, защото за бебето това е сексуално. И това е само пример. Дърпането на пениса е нищо в сравнение със смукането на биберон и дори изхождането. Прочети малко за детската сексуалност преди да "обясняваш" каквото и да е.

Общи условия

Активация на акаунт