Любители на котки - тема 44

  • 42 914
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • България
  • Мнения: 490
Имаме си сиамец на 7год.за жалост остана в старата ни кьща.при нас си идва в годината ведньж-по Коледа.изминава пьт 20мин човешко ходене.сега обмисляме да си вземем малко котенце.живеем в етаж от кьща,не ползваме двор и това малко ме спира...

# 76
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Отдавна не съм писала, но чета редовно.

Хайде и от Джеси малко снимки:

Мога да спя и права, ммммм...


А пък как ми отива дивана.. все едно аз съм го избирала!

Ох, душинката ни тя. Колко е пораснала. Тари, намачкайте я хубаво от нас.

# 77
  • Мнения: 3 405
Tari Tasartir, твоята Джеси ми напомня на моята Кета. Имах я преди 13-14 години. Първото ми коте.
Цингарела е страхотна, Fiama.

Ние с гоемия ми син си мечтаем за една черна котка и един бял котарак. Ще ги кръстим Ин и Ян  Laughing Но сега си имаме Криса  Grinning

# 78
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Ние с големия ми син си мечтаем за една черна котка и един бял котарак. Ще ги кръстим Ин и Ян  Laughing Но сега си имаме Криса  Grinning

Съседите пос нас са точно така - черна женска и след това взеха и бял мъжки.

# 79
  • Мнения: 241
Момичета, благодаряви за предупрежденията по отношение на този ми пост
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534703.msg16901028#msg16901028
поразпитах тук таме и май не му е читава работата на търговеца, а и както сте писали, ако наистина го пренасят през куриер би било ужасно за котето

За сметка на това намерих моето коте и то е от София, вчера го видях и гушнах и в сряда ще го взема. Влюбена съм в него - тримесечно персийче http://rubirose-persiancattery.free.bg/For%20sale.htm второто от линка Fabio Rubirose.

Сега ще му купя закрита тоалетна със силика гел и храна за малки персийки на Роял Канин. И някое и друго топче. СЪщо чух че е добре да проверя кои от домашните ми растения може да са вредни за него. Е, не че имам много- палма, елхичка и магданоз, ама знае ли човек  Mr. Green
все едно бебе ще си взимам, много се вълнувам

да го пускам ли да спи при нас в леглото или от самото начало да му отделя собствено кътче?

# 80
  • София
  • Мнения: 13 270
Шарена сол, Фабио е като плюшена играчка! Много да ви радва! Друго е да си го видяла на живо и да си го харесала  Laughing.

За палмите - много обичат да ядат от тях и после повръщат. Не знам дали са отровни, но на мен няма да ми харесва да е вечно изядена, а килима - повърнат  Laughing. Същото е и с карамфилите. Навремето бяха най-разпространените цветя за подаряване. Привличат котките като наркотик. Колко счупени вази имам заради тях  ooooh!! На елхичката едва ли ще обърне внимание(ние имаме борче). За магданоза не знам - моите обичат да си играят със стръкчета, но май не ги ядат.

За спането - ако смяташ да го възпитаваш - сега му е времето. В това отношение моите съм ги оставила сами да си изберат и познай с кого деля легло?  Mr. Green  Досега не съм имала котка, която да има избор между топлите ми завивки и собствено легло и да не хареса завивките ми  hahaha.

Цингарелчето колко е щастлива! Добре, че някоя камериерка не е изхвърлила боклука  hahaha. Все така жизнерадостна да е и да не ни плаши никога повече!  Hug

 Hug и за шареното коремче на порасналата Джесика!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 326
Цитат
да го пускам ли да спи при нас в леглото

Че как иначе, защо сте си го взели, ако няма да ви мърка на ухо Laughing Кетя спи на възглавницата ми, върху корема ми, върху краката, под ръката, къде ли не Grinning Без нея просто не мога да заспя.

# 82
  • Мнения: 360
АЗ вчера си поръчах за мен и майка ми храна,но ще влезна и във вашата поръчка.Те моите двамата пукат по 1 кило на седмица,така че си ми трябва.
Още не са ми се обадили да м икажат кога ще ми  я доставят newsm78,а не си и ползвах отстъпката,много съм глупавичка.

На мен не ми отваря снимката на персийчето Sad

Ох как чакам да остарея,да спим с мъжо на различни кревати за да мога да си спя с котките Mr. Greenче той не дава да ни спят в леглото...

# 83
  • Мнения: 360
Имам въпрос...

Оказа се ,че двамата са с бълхи Confusedвъв входа ни има 3-4 котки и явно са прихванали,сутринта им сложих Фронтлайн и Томас е добре,но малкия не спира да се дръгне и се ядосва много,фучи като луд.Дали не е някаква алргична реакция,не знам какво да правя.В 15часа сме при доктора,че сме на кастрация,да чакам ли до тогава или да го изкъпя.Ох да не му направя нещо Sad

# 84
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
alximika - не го къпи, иначе каква е ползата от това скъпо лекарство. Според мен се дръгне и фучи, щото ония гадини като умират и хапят, пък и сигурно му е неприятно студената мокра струйка да се стича по месцето му. И моите са неспокойни, когато са прясно накапани. Пада едно мъчене да се докопат и оближат, едно чесане, едно дръгнене, не се спират няколко часа, но аз си мисля , че е за добро и като се гътнат до една бълхоците и се успокояват.

# 85
  • Мнения: 360
alximika - не го къпи, иначе каква е ползата от това скъпо лекарство. Според мен се дръгне и фучи, щото ония гадини като умират и хапят, пък и сигурно му е неприятно студената мокра струйка да се стича по месцето му. И моите са неспокойни, когато са прясно накапани. Пада едно мъчене да се докопат и оближат, едно чесане, едно дръгнене, не се спират няколко часа, но аз си мисля , че е за добро и като се гътнат до една бълхоците и се успокояват.

мерси,мен ме притеснява,че с лапата успява да се почеше и после се ближе...

# 86
  • София
  • Мнения: 13 270
алхимика, и алергична реакция е възможно да има. При на брат ми кучетата е така. По-точно при едното, което е с много чувствителна кожа. Дори на моменти и ранички получава. Въпреки това ги капе, защото е най-ефикасно, а и реакцията не е най-страшната. Според мен преди операцията предупреди ветеринаря - ако има алергии, може и към упойки да има Sad. Стискам палци ИКСИ да е права и да ви мине леко операцията!  Hug
Не вярвам да са толкова отровни, че да му стане нещо. Все пак всяка котка се ближе и има вероятност да погълне и от препарата  newsm78.

# 87
  • Мнения: 359
На мен най-близо ми е тази :Денонощна лечебница, която се намира на Опълченска, някъде зад ХЕИ. но къде точно да я търся? 
Деси, клиниката се казва "Свети Антим", виж точния адрес в интернет. Ул."Враня", ама кой номер беше... newsm78 Моите хубосници там ги кастрираха. И едно куче имам оперирано при тях. Не съм недоволна, но всичко, слава богу, мина без усложнения, така че не мога да преценя в по-тежки случаи как се оправят. А и скъпичко ми се видя. В Байвет май беше по-евтино, ама не съм много сигурна, де... Освен това аз си обичам Байвет. Няма специална причина, просто по-са ми на сърце. Laughing

Хайде де, нямали други кандидати за храна? А как става поръчката, къде я носят? Моля ви, пуснете пак линка, че онзи предишния не мога да го отворя!

# 88
  • София
  • Мнения: 1
ето линка:
http://www.zoomagazin.eu/index.php?more=1&start=170&clea … 116&start=170

аз ще правя другата седмица поръчка за сак и разни неща като и това
http://www.zoomagazin.eu/index.php?more=1&start=30&clear … 5104&start=30
http://www.zoomagazin.eu/index.php?more=1&start=30&clear … 0438&start=30
някой има ли мнение за тези гребени? newsm78
та ако се съберм да поръчаме и от храната, какво ще кажете newsm78 newsm78 newsm78
 

# 89
  • Мнения: 431
...От тази храна Orijen и аз съм й взела да я опита, заедно с още няколко вида, но още не съм я отворила. Щом й е кратък срокът на годност, обаче, ще започна да й я давам.

Не знам аз ли не случих нещо/метнаха ли ме/стара ли им е храната или просто си е така по принцип (като нашето прясно мляко, което трябва да се изпие до няколко дни, примерно)  newsm78... но на нашата пишеше: 23ти декември  Rolling Eyes та аз лично ще се старая да я дам до месец максимум...

А как става поръчката, къде я носят? Моля ви, пуснете пак линка, че онзи предишния не мога да го отворя!
Aко искаш, ти я носят на следващия ден на посочен от теб при регистрацията адрес -- цените са дадени отстрани. Ако предпочиташ, можеш да я вземеш от магазина в удобно за теб време, така е безплатно, но става по-бавно.

Забравих да попитам Месечинката дали е от София, защото пише Варна в профила й... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт