Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 762 329
  • 6 490
  •   2
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 438
karmelita_007,
може ли да споделиш повече впечатления и мнение?
Аз за последния месец правя трета поръчка от тях и за момента всичко изглежда ОК,
нямам забележки към продуктите...

# 346
  • София
  • Мнения: 208
Ходим редовно на фермерският пазар в петък, цените са нормални. Не е голямо разнообразието, но има домати, краставици, пипер, ябълки, картофи. Предлагат и сирене и кашкавал. Те са хубави, но доста по-скъпи.
Доматите, които вземаме от там са страхотни....

# 347
  • Мнения: 2 037
За този пазар получих съобщение, че поради сигнал е прекратен.
Имали са разговори с РЗИ.
Освен това и сезона на пресния зарзават е към своя край.
Интересно, но съобщението във ФБ е изтрито.

# 348
  • София
  • Мнения: 208
Ние до миналата седмица ходехме, но малкия се разболя и нямаше как. Продавачите бяха казали че ще продават, докато имат продукция, макар че си минава сезона. Единият даже ни даде телефон, тъй като идвал и вторник към София, така че може да му поръчваме. Аз съм им абонирана за събитието уж, но не съм виждала такова съобщение Sad

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 179
Доста интересно е това с лещата  newsm78 Някой беше писал за доводи "против". Мислите, че има нещо съмнително ли? newsm78

# 350
  • София
  • Мнения: 873
аз си взех от лещата и дори готвих. Много ми хареса. Бързо се свари и равномерно. Единственото е че трябва да се поизчисти преди това.

# 351
  • Мнения: 2 037
Доста интересно е това с лещата  newsm78 Някой беше писал за доводи "против". Мислите, че има нещо съмнително ли? newsm78

Приятели, Бихме искали да споделим с вас, че, благодарение на съвместните ни усилия, повече от 8 тона от чудесната биолеща на сем. Пенови е по трапезите на стотици хора в цялата страна!Искрено се надяваме, че сте останали доволни и сте оценили вкусовите й качества, дори и малко да ви е затруднила с почистването Wink И, за да няма разочаровани и да бъдем коректни с вас докрай, бихме искали да ви информираме, че количеството леща върви към своя закономерен завършек. В случай, че сред вас има такива, които поради някакви причини все още не са успели да стигнат до заявка и придобиване, или пък желаят да закупят повторно, могат да направят това в рамките на идната седмица, тъй като след датата 18 октомври преустановяваме раздаването.

Последните две дати за раздаване са:
11.10. четвъртък от 18:
00 до 20:00 часа
18.10. четвъртък от 18:00 до 20:00 часа

Безкрайно сме щастливи и искрено благодарим на всички онези хора, които се отзоваха и направиха всичко това възможно – българската биолеща на Таня и Стефан Пенови да бъде на трапезата на толкова много хора из страната.

Поздрави,
Екипът на ХранКооп
www.hrankoop.com

******************

Ако ще взимаш, действай.
Хубава е лещата, но в моята имаше 3 гъгрици.
Мина поетапно през фризера, сега е в стъклени буркани, дано гадините не се развият. Praynig

# 352
  • София
  • Мнения: 455
 И аз съм доволна от лещата. Сдобих се с 10кг и вече готвих 2-3пъти от нея - няма много за чистене, но не е и като пакетираните. Вкусна е.

# 353
  • Мнения: 4 370
Аз също искам да си закупя от лещата, но не разбрах , възможно ли е и за хора от провинцията?! Сега като прочетох, че лещата е по трапезите на хора от цялата страна, възниква въпроса къде трябва да заявя и как да я получа?

# 354
# 355
  • Мнения: 4 370
Благодаря, направих поръчка!

# 356
  • София
  • Мнения: 547
вече поръчвам втори път десет килограма, че много ни хареса Simple Smile
Свеки хич не беше във възторг от нея в началото. Първия път като я чистила, й се сторило, че е миналогодишна, че е китайска или турска и какви ли не още щуротии. И това ми го разправи като излизах, а лещата още къкреше на котлона. "Прецакали са те" ми вика, "това дето бяхме говорили, да поръчаш и за нас - отказвам се".
Прибирам се, а те обядват. Още не съм си събула обувките, а тя идва да ми разправи колко била вкусна, колко бързо увряла.. Crazy "аз си промених мнението - поръчай още 5 кила за нас" Mr. Green

# 357
  • Sofia
  • Мнения: 179
И аз направих поръчка, сега ще чакаме доставката. Май бях прочела някъде, че последната е на 17ти, но не мога да намеря къде - нито във фейсбуук, нито на сайта  newsm78

Да ви попитам за съхранението:
Аз по съвет на баба ми съм съхранявала боб в пластмасови шишета и стъклени буркани, но не бих казала, че се опазваха от гъгрици. За фризер не ми беше хрумвало. Предполагам преди това се чисти, прави се на порции, но мие ли се например? Може ли малко разяснения....   bouquet

# 358
  • София
  • Мнения: 455
 Нищо не мия. Слагам целия пакет /ако има място/ и го вадя когато се сетя. Трябва добре да замръзне. После оставям въпросното вариво на сухо, ако има влага да се изпари. В повечето случаи след това го държа в платнена торба, но за мен бурканите са по-добрият избор.  Свекърва ми слага, боб, леща и пр, в платнена торба и вътре оставя скилидки чесън. Но винаги го държи на хладно място, а аз не разполагам с такова.

# 359
  • Мнения: 2 037
Ето последно инфо за пазара в петък. Който както иска да го тълкува.
**************************

Здравейте приятели!
За да бъдем коректни трябва да уточним, че Пазара в Петък не е място за търговия. Както е написано в заглавието, това е една среща на местни земеделци и приятели на органичното земеделие. Срещите са с цел изложение на продукция, запознанства и дегустация, при което вие можете да влезете в личен контакт с производителя и ако се харесате да си обмените контакти и да правите лични уговорки с него. Вие можете да дарите средства за подпомагане на биологичното отглеждане на пресни плодове и зеленчуци, които ще бъдат оползотворени лично от производителя, който изберете. Организаторите не събират средства и не очакват заплащане за събитието.

С поздрав и пожелание за хубава златна есен!

Общи условия

Активация на акаунт