Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 697
  • 6 461
  •   2
Отговори
# 3 690
  • Мнения: 3 610
С различен вкус.

# 3 691
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Пропуснах да ви питам – от пушената Кохо сьомга има ли също в Billa-та на "България"? И ако "да", къде точно седи и какво пише на опаковката, че да я разпознае ММ, като отиде?

# 3 692
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Да ви попитам, този зехтин качествен ли е:



Имаме 2 бутилки от него, купени преди време от "Метро", но ММ твърди, че му дразни на стомаха, а това не би трябвало да се случва от хубав зехтин май? newsm78

# 3 693
  • Мнения: X
Ако има чувствителен стомах мъжа ти, може и да го дразни студено пресован зехтин - рафинираните масла са по-щадящи за стомаха.

# 3 694
  • Мнения: 9 533
добре е захтинът, пробвали сме го.

# 3 695
  • Мнения: 5 018
преди 2 седмици направих голяма поръчка от Съни Фарм, както обещах, долу публикувам общо впечатление за обслужването им, както и поотделно за всеки продукт. В скрит текст, че е много дълго.

Скрит текст:
Цялостно впечатление - в деня преди доставка звъннаха за уточняване на час за доставка, който после спазиха. Спазването на часа за доставка за мен е много важно, защото доставките им са само в работен ден. Лесно поръчване от сайта им. Всички продукти бяха във вакуумирана опаковка с дата на производство, срок на годност и производител - ферма Абланица. Вакуумираната опаковка ми е много удобна за съхранение на нещата във фризера. Да, знам, че замразяването се отразява на вкусовите им качества, но нямам време да обикалям и търся през ден продукти за готвене, така че поръчваме наведнъж, когато мъжът ми работи от вкъщи, и пълним фризера за идния месец. Отзиви за конкретните продукти:

- Котлет от пасищно прасе - хубави бяха, нямам забележки

- Свинска пържола от плешка - същото като за котлетите, одобриха се и не бяха твърде мазни

- Шоково замразено пиле - от всички поръчани продукти, към пилето имам най-големи резерви. Както отбеляза потребителка по-горе, имаше доста тънички кости за пиле от 1850 грама. Освен това месото много бяло, а не, както съм свикнала от DUC и Le Poulet, леко жълтеникаво. Признавам си, нямам представа как трябва да изглежда месото на пасищно пиле, просто отбелязвам разликата. Иначе беше вкусно, нямаше дъх на лекарства, какъвто имат масовите супермаркетски пилета. Към него има плик със сърце, дроб, воденичка и шийка.

- Шоково замразено младо петле - това беше първото нещо, което приготвихме, по простата причина, че нямах достатъчно място за него във фризера. Петлето беше доста голямо, също като пилето имаше пакет с вътрешности за супа. Не съм го мерила, но по моя преценка беше над 2 кг, костите бяха пропорционално големи. Поради големината, реших, че вероятно е по-възрастно и че трябва да го сваря първо в тенджера под налягане, като за целта го нарязах на парчета.  Май нямаше нужда от упражнението, защото след 30 минути варене на ниска степен, месото отпадаше от костите. Нямаше миризма на антибиотици, само на пилешко.

- Пуешки крила - ОК са, но предпочитам бут, който за момента се е изчерпал. Ще изчакам за следващата партида пуешко. Нищо против, освен това от костите става хубав костен бульон, но по принцип не обичаме крила, взех ги само да добия впечатление колко са големи и съответно какъв е размерът на продаваните от тях пуйки.

- Бут с кост от млечно теле 2 мес възраст - Доста малко месо и доста кост, но месото беше много крехко и хубаво. Обезкостих месото, след като го сготвих, и от костта после направих костен бульон, който също стана твърде добре - гъсто желиран, лепкав и ароматен. Ще поръчвам бут с кост обаче само ако планирам да правя бульон, иначе не си струва цената на килограм за огромния кокал.

- Сърца от млечно теле - Станаха добре, не виждам разлика със свински сърца, така че вероятно ще купувам свински. Иначе бяха хубави.

# 3 696
  • Мнения: 3 610
Колко струваше цялото удоволствие ако не е тайна?

# 3 697
  • Мнения: 7 160
И моята пратка от Съни Фарм дойде онзи ден.
Споделям впечатленията написани от Макарон.
Много съм доволна. От пилето стана много вкусна супа. В найлонова торбичка бяха добавили вътршности за супа-дробче, воденичка и сърце. Добавка, което бях позабравила при закупуване на пилета от магазина.
Другите ми три продукта са телешко, свински джолан и пушена сланина.
Телешкото и свинското не съм още готвила, но пушената сланинка е идеална!

Ще се поръчва пак.

# 3 698
  • Мнения: 5 018
Колко струваше цялото удоволствие ако не е тайна?

Цените им са публикувани на сайта им, но щом има толкова конкретен интерес, ето и конкретен отговор
Скрит текст:

# 3 699
  • Мнения: 7 160
Явно има увеличение на цените, защото моето шоково замразено пиле е с цена 12.90 за1кг.

# 3 700
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Sunny Farm имат ли партньорски магазин в София? Или само онлайн може да се поръча?

Ще дам отзив за Кохо сьомгата утре.

# 3 701
  • Мнения: 5 018
Явно има увеличение на цените, защото моето шоково замразено пиле е с цена 12.90 за1кг.
Когато поръчвах, пишеше че е някаква седмична промоция, затова е по-ниска цената. Ще видя кога мъжът ми е хоум офис и ще поръчам и от Амброзия да сравня.

# 3 702
  • Мнения: X
аз също ползвам Съни Фарм отскоро и имам добри впечатления засега. Преди това дълго ползвахме Фармхопинг, но след пристигането на няколко продукта, които не бяха съхранявани по правилния начин при транспортиране , спряхме всякакви поръчки оттам

# 3 703
  • Мнения: 30
Да се доверя ли на топлата витрина в "Да хапна"? Пише, че пилешкото филе е Дюк, а и изглежда чисто... Но пък изпитвам ужас от топли витрини ... И стомаха ми също...

# 3 704
  • София
  • Мнения: 1 082
Храната е ужасно скъпа. Днес от Римската Стена си купих моркови-3,50лв., чесън- не видях точно, но една шепа беше 5лв., туршия- буркан 5лв., сладко-5лв. Леща 12лв. кг.
Ние сме двама възрастни с двама подрастващи.
И двамата с мъжа ми имаме над средните доходи и всеки месец едвам свързваме двата края.
А като гледам цените на месото.....
Днес един познат ми даде телефон на една жена, която продава месо в буркани - пиле, свинско и джолан, 8,50лв.,9,50лв. и 10,50лв. Цените ми се видяха толкова приемливи, че не питах, колко са големи бурканите. Ще споделя после. Каза, че не използва готови смески..

Общи условия

Активация на акаунт