Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 675
  • 6 490
  •   3
Отговори
# 3 975
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
cia_maritima, много трудно ти се четат писанията, като не слагаш запетайки...

# 3 976
  • Мнения: 3 611
cia_maritima, много трудно ти се четат писанията, като не слагаш запетайки...
За което се извинявам.Няма да се повтори.

# 3 977
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И ние прасета купуваме от познати. А мъжа ми все повтаря думите на баща си, който беше добър зоотехник и гледаше животни - аз едно животно първо трябва да го видя живо, после като се заколи да му огледам черния дроб какъв е на цвят, има ли изменения и т.н., и т.н. Така и правим по възможност.

# 3 978
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, ако има пазаруващи от фармхопинг - имам код за безплатна доставка, който изтича след 10 дена, ако някой го иска да ми пише на лични.

# 3 979
  • Мнения: 557
От къде онлайн хубав сусамов тахан?

# 3 980
  • Мнения: 1 953
https://www.susamovtahan.bg/ - този е хубав, но последния път беше рядък.

# 3 981
  • Мнения: 311
От къде онлайн хубав сусамов тахан?

Theia's Tahini

Омайно Слаадко (за София има възможност и за лично предаване)

Напоследък предпочитам да си го приготвям сама, затова не знам какво е качеството към днешна дата, но не помня да съм имала забележки и оплаквания преди. Качеството винаги е било добро, без съществени разлики при отделните поръчки.

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 13:33 от tidaflyr

# 3 982
  • Мнения: 9 197
https://www.susamovtahan.bg/ - този е хубав, но последния път беше рядък.

Да подкрепям последните 2 пъти е доста покръстен ..нищо общо с предишни години #Cussing out
"Побългариха се"

# 3 983
  • Мнения: 19 087
Това с покръстването на тахана е също толкова абсурдно, колкото и приготвянето на натурален ябълков, винен или от друг плод оцет без захар, мед или плодове, съдържащи достатъчно висок процент плодова захар, че да може да протече процес на ферментация.

# 3 984
  • Мнения: 9 197
Добре де кукумицинка...последните 5 год. купувам само!!техния тахан ...и "пари слагам зад думите си" .
Тахана ИМ е с гъстота на рядка боза, преди винаги е бил с гъстота на полу захаросан мед!
Каква е причината, от Септември насам да стане така воднист?

# 3 985
  • Мнения: 3 373
По принцип съвсем пресния тахан е доста по-рядък, но не знам дали при вас е от това.

# 3 986
  • Мнения: 19 087
Да, почти съм сигурна, че е заради това, че е пресен. Пресен тахан с консистенция на полузахаросан мед няма. При добавянето на малко количество течност таханът всъщност се сгъстява, не става по-рядък (пробвах, след като последния път се повдигна въпросът), освен това би се развалил много бързо. Освен това таханът, приготвен по традиционен начин, ако няма примеси и не е обезмаслен, има доста голяма трайност - случвало се е в мазето да намеря някой забравен буркан с тахан отпреди 2-3 години и не е развален и е с отличен вкус - само е станал по-гъст, по-тъмен и олиото, което фактически помага за съхранението, е избило над повърхността на тахана. Напълно е възможно да си купувала не съвсем пресен тахан предишните пъти, а ти самата да си се зареждала с повече количество - таханът, както и медът, не губят вкусовите и другите си качества от това. Нямаш ли някой останал буркан от редкия тахан, да е престоял няколко месеца, и после да го видиш?

# 3 987
  • Мнения: 9 197
Имам от Септември и е течен имам и от преди 2 седмици купен, все от същата фирма. Предишни години винаги е бил мнооого гъст буквално със голяма сила го разбърквам в началото за да падне олиото надолу само една трета е рядка-горната , а долните 2/3 са като туткал, а аз купувам по 2 до 3 пъти в годината по 7-8 големи буркана и за сефте последните 2 пъти е такъв рядък  newsm78 , затова и отбелязвам , че съм разочарована.
Поради тази причина си мисля, че дори да е бил пресен Септемврийската ми партида вече са минали 6 месеца...а не се е сгъстил, пазя 2 буркана за сравнение и сега Април купих и е същия редкаж.

# 3 988
  • Мнения: 19 087
Пробвала ли си да ги питаш защо е по-рядък от предишни години? Не съм сигурна за колко време се сгъстява таханът, а може и наистина друга да е причината. И на мен ще ми е интересно защо е рядък, ако причината не е в преснотата му.

# 3 989
  • София
  • Мнения: 5 712
Имам от Септември и е течен имам и от преди 2 седмици купен, все от същата фирма. Предишни години винаги е бил мнооого гъст буквално със голяма сила го разбърквам в началото за да падне олиото надолу само една трета е рядка-горната , а долните 2/3 са като туткал, а аз купувам по 2 до 3 пъти в годината по 7-8 големи буркана и за сефте последните 2 пъти е такъв рядък  newsm78 , затова и отбелязвам , че съм разочарована.
Поради тази причина си мисля, че дори да е бил пресен Септемврийската ми партида вече са минали 6 месеца...а не се е сгъстил, пазя 2 буркана за сравнение и сега Април купих и е същия редкаж.
Олиото е по-евтино от сусама... Stuck Out Tongue Winking Eye
Напълно си права, няма нищо общо с отлежаването!

Общи условия

Активация на акаунт