Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 127
  • 6 448
  •   6
Отговори
# 5 790
  • Мнения: 10 210
Направо се стресирах, четейки последните страници, колко упорито фокусиране върху млечните храни има. Не съм склонна да анатемосвам никоя храна, но е факт, че някои храни имат по-възпалителен ефект върху тялото, независимо колко са ни вкусни и колко са "чисти".

# 5 791
  • Мнения: 7 856
Всеки решава какво да яде. А защо японци а вече май и китайци са фенове на българското кисело мляко? Странно защо дълголетниците у нас масово са по планинските села, където основни храни са млечните продукти...
И преди много години с антибиотик трябваше да се яде кисело мляко, а не да се пият скъпи пробиотици с неизвестни бактерии.
Отдавна е доказано, че естествено ферментиралите храни са много полезни, а такива са истинското кисело мляко и истинското ферментирало саламурено сирене. А и тези бактерии са най-полезни за нас, защото хилядолетия живеем в симбиоза.
Други пък си харесват джънк храните и боклуците от хипермаркетите. Въпрос на вкус и мироглед.
Опитайте се да обясните колко са вредни млечните продукти на някой дядо от планинско село, който се храни с хляб, високомаслени ферментирали млечни продукти, зимата с тлъсто свинско и сланина, пийва си джанкова шльокавица, защото грозде не вирее, и зеленчуците са картофи и зрял фасул. И е здрав дори и на преклонна възраст.

# 5 792
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Не са вредни млечните храни, освен за хора с алергия към лактоза. Псевдо диетолози като, Емилова, са за съд.

# 5 793
  • Мнения: 7 856
Емилова (нали беше тази откачалка, която ни убеждаване как трябва да ядем основно плодове и сокове от тях) наистина е за съд. Особено в последните години, когато инсулиновата резистентност и диабет тип 2  вилнеят между нас. Но всеки сам си преценЯ как да се храни.
Преди месец бяхме в малка къща за гости в Родопите. Там беше и жена с три деца, българка, живееща в Унгария. Без да съм любопитна, се ужасих от начина им на хранене. Сутрин - закуска от плодове. Обяд - картофи, сладки картофи или моркови с още някой треволяк, сготвени. Вечеря няма... Всичко био, заедно със зехтин, буркан чета треволяци и верото (при малка обща кухня и хладилник бие на очи). Голямата дъщеря очевидно имаше проблеми, според половинката не само тя.
При разговор с майката я попитах вегани ли са, тя отрече. Педиатърката казала, че млечните предизвиквали алергия! Ядяли рядко риба. На въпроса ми за яйца - децата не ги харесвали...
Деца растат без животински продукти и незаменими аминокиселини, на практика на въглехидрати и без  протеини. И това се води много здравословно...

# 5 794
  • Мнения: 7 856
Темата изобщо не е профилирана. А защо основно въпросите са за млечни продукти - защото основно при тях ни пробутват абсолютни ментета. Като си купиш месо, основата съставка е месо. Е, може да е пълно с хормони и антибиотици, да е шприцвано с нещо за увеличаване на теглото, но преобладаващо е месото.
Докато при млечните аз не веднъж съм съм се сблъсквала челно с продукти, които са абсолютно менте, без грам мляко,  само палма и химии.
Ям всякакво месо, българско, но искам истинско кисело мляко и сирене, а те станаха изчезващ продукт.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 00:33 от Недоволна

# 5 795
  • Мнения: 10 210
Аз трудно намирам хубаво пилешко, все на нещо ми мирише, много вода пуска и т.н.

# 5 796
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Нормално да се обсъждат млечните храни, намираме се в България все пак, където млякото е сред основните хранителни продукти. Мен млечните не ме натоварват, а без сирене не сядам на масата.

Не е виновна Емилова, че народа се бъгяса. Но в крайна сметка всеки е свободен да яде/ не яде, каквото си иска. Ако може обаче да не се стресира от предпочитанията на ближния.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 03:49 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 5 797
  • Мнения: 10 210
Всеки е свободен да се стресира от каквото си иска. Стресът не е заразен. 😂

# 5 798
  • Мнения: 1 204
Искам да похваля месото на  https://goliamo-vranovo.com/
Много стегнато, много вкусно, без добавена вода, не пуска гадости като това от веригите. Купувала съм директно от кланницата им.

# 5 799
  • София
  • Мнения: 200
Каква е цената ?

# 5 800
  • Мнения: 1 204
Беше около 5лв за кг за половинка белено. Това през декември и март. Сега нямам представа.

# 5 801
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Не са вредни млечните храни, освен за хора с алергия към лактоза. Псевдо диетолози като, Емилова, са за съд.
Преди да стане диетолог,тя е кардиолог и не отрича нито млечни,нито месо,а да са отгледани свободно и без химии и добавки.Тя самата не е веган,яде месо,но препоръчва домашно отгледаните и произведени продукти.

# 5 802
  • София
  • Мнения: 19 249
Дядото, който се споменава по-назад, явно е с добри гени, освен другото.
Единият ми дядо, както беше живял предимно в града и ял каквото има да се купи, си отиде на 93.

# 5 803
  • Мнения: 1 204
Минавам да похваля кравето сирене на Зоров по БДС. Отдавна не бях купувала толкова стегнато и вкусно сирене.

# 5 804
  • Мнения: 41
Здравейте, може ли някой компетентен да каже дали натриев бензоат като консервант в този продукт https://www.adonis.bg/abo-pharma-%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B5-%D0%B2 … %D0%BC%D0%BB/8184 е толкова вреден, понеже прочетох, че в комбинация с с витамин ц не е ок. Благодаря предварително! .

Общи условия

Активация на акаунт