Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 452
  • 6 451
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 235
Lurdes , ти не беше ли нейде в чужбинско?

Не е фирма , а идея, организаия....и не съм сигурна че имат места за нови членове, ще запитам Wink

# 91
  • Мнения: 6 713
Lurdes , ти не беше ли нейде в чужбинско?

Не е фирма , а идея, организаия....и не съм сигурна че имат места за нови членове, ще запитам Wink

От време на време се прибираме. Simple Smile Щом е така сложно, няма проблеми, не се притеснявай. Peace

# 92
  • Мнения: 235
Масълцето от био ферма Елата е много вкусно.
Друго не съм опитала, млечни почти не хапвам.Но други девойки взеха сиренце и го похвалиха.

# 93
  • Мнения: 19 296
Момичета, имам питане коя от всичките ферми е най-близо до София, до около 150-200км, където човек лично може да иде да разгледа и да напазарува?
Знам, че е писано някъде, но излизам и нямам време да прочета. Иска  ми се утре да отскочим до някъде.

# 94
  • Мнения: 658
Soleil*, ако под "напазарува" разбираш да си купиш разнообразие от био зеленчуци, то избора ти се свежда до 2 ферми - Моравско село на Предела и фирмения магазин на Гимел в Звъничево, където продукцията е много по-добра в сравнение с тази по магазините. Иначе малките семейни биоферми в момента могат да ти предложат най-много две култури - тиквички, марули и зелен лук. Confused Същинския сезон за зеленчуците започва след 15 юли, когато ще има повече разнообразие.
Виж тук - http://www.organichno.com/club/biofermi

# 95
  • София
  • Мнения: 5 188
Soleil*, ето на такова разстояние:), макар и  да не е  био сертифицирано
 
Посетих благородно и плодородно място- Копиловския манастир. Преписвам от тяхната визитка.

Манастирът произвежда и предлага в различните сезони:
череши
картофи
ябълки
круши
сливи
кайсии
праскови
пчелен мед
жито
риба(пъстърва)
сирене
кисело мляко
дървен материал и др.артикули (аз допълвам МАРУЛИ )

ЗА контакти: blagavest@windowslive.com   -0885 698460 и  0885 698464

Благодарим Ви! С покупката си  помогнахте за построяването на православен манастир "Благовещение"
Продуктите са произведени  от монасите и са екологично чисти.



Ние се натоварихме с марули и кисело мляко, но опитахме от техния хляб (с квас доколкото разбрахме Simple Smile ) и други неща. Малко паработихме в градината, символично, но тази нощ  с тези спомени в главата ще заспя Simple Smile

Има няколко начина да се сдобиете с техни продукти
1.  на техния щанд в Младост, на посл спирка на метрото, всеки ден о т 9 до 18 ч(дано правилно съм запомнила)
2 от магазините на Слънце- Луна
3 от магазина на Граф Игнатиев (но не помня къде беше)
4 като направите своята поръчка директно и  ако е в приемливо количество ще ви я доставят
5 ако организирате приятелите си и си правите регулярна групова доставка (аз така направих още днес, обадих се по тел на приятели и  взехме и за тях марули и мляко)


Продуктите се отглеждат без химия и само с оборска тор и с ""купешки" био препарати

За вкуса и вида им няма да говоря,  от детството си помня омагьосващото КЮСТЕНДИЛСКИ ЧЕРЕШИ, КЮСТЕНДИЛСКИ ЯБЪЛКИ....  Обясниха ни, че всичко там става много вкусно, заради големите температурни разлики ден-нощ, освен заради почви и т.н.

   ...Видях  как монасите работят. Те беряха марули и така нежно ги отрязваха, като че  това са скъпи и нежни цветя, отиващи на изложба Simple Smile

Ще предлагат след около 2-3 седмици пресни картофи.

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 00:15 от търся си ник

# 96
  • София
  • Мнения: 5 188
Кабив, знаеш ли работното време на магазина в Звъничево? Някакви телефони? Възможно ли е да се пита предварително какво има?

# 97
  • Мнения: 658
Това е телефона - 034/260 27, но имайте предвид че са доста нелюбезни Confused До колкото ми е известно работят от понеделник до събота от 9:00 до 19:00 часа

# 98
  • Мнения: 19 296
Благодаря на Търся си ник за идеята за манастира Grinning Ходихме уикенда и си купихме супер вкусни 4ере6и, картофи, смесено ов4е мляко и риба. Манастирът о6те не е готов. Разбрах, 4е има служба и много хора всяка неделя, но ние бяхме твърде късно там и вси4ки бяха тръгнали. Единият отец ни разказа много интересни не6та как отглеждат продукцията. Ако отидем втори път, обе6та да ни заведе до реката, където се гледа рибата. Имат 6танд на пазара в Младост 1.

Кабив, следва6тата дестинация 6те е Моравско село Grinning

# 99
  • Мнения: 2 652
Днес на пазара се натъкнах на някакви "еко" домати от Гърция. Питам аз какво им е екото и ми се дръпна едно пространствено обяснение, че са гледани без хормони  Joy, без торове и т.н. Защото в Америка царевицата я поливали с хормони, за да ставала буйна, и това било много вредно  Joy На мъжете в щатите от ядене на такава царевица им течало мляко от гърдите  Mr. Green

На щайгичката имаше знак една пчеличка. Обясниха ми, че това бил знакът в Европа за екологично чисто  Joy И надпис "natural pollinating", който означавал натурално отглеждане. А то, всъщност, е естествено опрашване  Mr. Green

# 100
  • София
  • Мнения: 5 188
Аз пък днес се натъкнах два пъти на продуктите на Копиловския (и Жабленския Simple Smile ) манастир - в магазин Слънце-Луна на Венелин:
мляко , череши 2.50 лв,  превъзходни, току-що откъснати тиквички 0.80, зеле -забравих цената

и в едно здравословно магазинче до Женския пазар, на Самуил, откъм Пиротска

Много ми стана приятно, при условие че цените на пазара бяха подобни (черешите бяха 2.30)
Значи продуктите им са достъпни като разпространение и цена!

# 101
  • Мнения: 502
От това здравословно магазинче пазарувам и аз и съм мноого доволна. Даже като за редовен клиент продавачката ми се обажда да ми казва какво е пристигнало от манастира:)
Препоръчвам го с две ръце и три очи:)

# 102
  • Мнения: 3 869
I see you  Joy Страхотно преживяване  Grinning

Кротичко ви завиждам за близостта до разни добре заредени здравословни магазинчета и "Слънце и Луна... За мен засега остава едниствено варианта да плащам за доставки без да съм видяла продукцията...

# 103
  • Мнения: 1 010
Имате ли представа къде в Пловдив мога да намеря евтини годжи берис?

# 104
  • Мнения: 658
В здравословните магазини има едни китайски годжита, които са на ниска цена. Аз съм взимала такива от новия магазин "ДЕя", който е на гърба на Градската градина, с/у Библиотеката, но мисля че такива има и в този на Главната (срещу Бар Каменица)

Общи условия

Активация на акаунт