Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 743 336
  • 6 408
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 782
Масло съхранявам във фризера - не съм проверявала дали е редно и безвредно , но тава е моя метод да го опазя  Simple Smile

# 256
  • Мнения: 6 214
течността, която остава след избиване на маслото, се нарича "айран", а не разреденото кисело мляко Simple Smile

# 257
  • Мнения: 19 272
Масло и аз държа във фризера. Нищо му няма.

Баба ми също прави сирене и трае по цяла година в специална марината от сол и лимонтузу. Обаче се иска малко свикване, за да го ядеш. Има специфичен вкус, не като в магазина и  мен лично не ми харесва много. Тя го прави от овче мляко.
Ако някой може да даде рецепта за сирене, по която сиренето се доближава до купеното на вкус, ще е супер.

# 258
  • София
  • Мнения: 5 170
Солей, овчето кисело мняко на Елата е 5.50 голям буркан (около 800мл)
Цената е.....
Кашкавалът на Смилян също мухлясва за 1 седмица в хладилник ако не се извади от полиетиленовата опаковка. Затова бързаме да го изядем и то държейки го в чиния , на открито.
А вие как съхранявате кашкавала?

# 259
  • Мнения: 782
Как така ще ви мухлясва кашкавала  Confused При домашния това никога не ми се е случвало, жалко че вече няма. Ей за това не вярвам на надписи био, еко и т.н .... просто даваш повече пари за нищо  Peace


Soleil*,овчето сирене е с по-натрапчив вкус, козето също. Пробвай краве, но пак няма как да се доближава до купеното на вкус  Wink

# 260
  • Мнения: 19 272
ЗаСлон, 600мл е буркана, мерих го.

Шада, и аз предполагам, че е заради това, че е овче, но детето е алергично към краве. Може да поръчам поне за нас да направи Simple Smile

# 261
  • Мнения: 1 274
Soleil*,овчето сирене е с по-натрапчив вкус, козето също. Пробвай краве, но пак няма как да се доближава до купеното на вкус  Wink
Например овчето сирене от сурово мляко внос от Испания (има го в Карфур) изобщо няма натрапчив вкус. Всичко е до хигиена. Тези сирена отлежават минимум 2 месеца. Да вземат нашите производители да отидат в Ла Манча, Испания, там правят прочутите сирена Манчего.

Малко ще сменя темата. Купувате ли еко продукти от Карфур? Много съм доволна от този магазин в това отношение! Асортиментът е доста богат, а цените са много по-добри отколкото където и да било другаде. Също в София срещу Карфур е Балев био маркет - магазинът е скъп, но се намират и някои много интересни неща на добра цена.

# 262
  • Мнения: 19 272
Аз не мисля, че има някаква връзка с хигиената. Ние купуваме редовно най-различни марки български овче сирена. Не миришат. Предполагам си имат някаква технология на обезмирисяване. Всъщност и домашното не мирише, но вкусът е точно по-остър и натрапчив. Малко е въпрос на свикване, но детето не го иска.

Кои са тези еко продукти от Карфур? От там купувам био соево мляко, киноа, сьомга.
Мен не ми е любим магазин. Колкото пъти съм купувала зеленчуци и плодове от там и все са с много лошо качество. Освен това ме изнервят опашките на кантарите.

# 263
  • Мнения: 1 274
Ами био продукти - то е цяла част от магазина, отделно има био ориз, био зехтин на други места. А в този био отдел има върджин кокосово масло, ядки, ядкови масла, ленено олио, кокосови стърготини, шоколади и какво ли още не. Отделно са добре застъпени всички продукти на Хармоника, като цената им е по-ниска отколкото в другите магазини. Имат всички възможни разфасовки на яйцата на Ангелов от свободни кокошки. Имат и био зеленчуци - вярно е че са старички. Веднъж взех за 5 лв. кашонче с 1,5 кг. био краставици на Гимел. Има доста видове гъби на един от хладилните щандове - и сурови и сушени. Суровите са различни всеки път - обикновено има кладница. Но там купих и челядинка, видях и пачи крак, както и съм виждала от азиатските гъби, сурови, но напоследък не ги улучвам. Има и кълнове на същото място. Има и китайски раздел със сушени водорасли, черен сусам и пр.
Отделно има място с био препарати за дома - веро, препарати за почистване, таблетки за съдомиялна и пр. И при това много от тях на изключително добра цена!

# 264
  • Мнения: 19 272
Някои био неща и аз купувам. Цените са наистина добри. Но означението "еко" значи друго и затова питах, защото не съм се заглеждала дали на някои пише "еко".

# 265
  • Мнения: 1 274
Грешка на езика, но пак стана добре че споменах еко препаратите.  bowuu

# 266
  • София
  • Мнения: 5 170
Адриана, и ние пазаруваме там успешно.... общо 5 -6 пъти досега Simple Smile
Каквото няма в карфурските био артикули, отсреща в Балев допълваме. Много е удобно. Винаги има продукти с по-ниска цена по всякакви причини. Оттам си купувахме промишлени количества пълнозърнести био спагети на цената на обиконвените пълнозърнести от Метро.
Има едни уникални нудели (плоските азиатски спагети) в Балев  от елда. Жестоки са! Красота и удобство на сваряване Simple Smile Без тежкия вкус на елда .

# 267
  • Мнения: 782
Soleil*,овчето сирене е с по-натрапчив вкус, козето също. Пробвай краве, но пак няма как да се доближава до купеното на вкус  Wink
Например овчето сирене от сурово мляко внос от Испания (има го в Карфур) изобщо няма натрапчив вкус. Всичко е до хигиена. Тези сирена отлежават минимум 2 месеца. Да вземат нашите производители да отидат в Ла Манча, Испания, там правят прочутите сирена Манчего.

Няма как да пратя баба в Ла Манча или Испания ... едва ли ще иска, едва ли ще могат да я научат на нещо, едва ли спазват по-добра хигиена от нея. Принципно мириса при овчето и козето мляко има връзка с породата на животното, това ако се спазва хигиената  Wink Такива нашите не задържат, а директно продават или ликвидират. Ако нямам домашно сирене, предпочитам да купувам промишлено, но не и от някоя ферма, където не знам какви ги вършат  Sick

Благодаря за споделеното инфо за Карфур  Simple Smile

# 268
  • Мнения: 2 037
Това, че в черешите няма червеи, не означава 100%, че са третирани с пестициди. Опазването им може да бъде много успешно и с екологични методи и без препарати. Това важи и за ябълките, сливите, прасковите. Само че, за земеделските стопани най-лесното е да напълнят пръскачките с отрови и така да си решават проблемите.
Вярно е и обратното - дори и да има червеи, няма гаранция, че не са третирани плодовете.

Записвам се тук в очакване на отговора, защото ние тези въпроси ги бистрим в 17 градинарски теми.  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 6 214
Това, че в черешите няма червеи, не означава 100%, че са третирани с пестициди. Опазването им може да бъде много успешно и с екологични методи и без препарати. Това важи и за ябълките, сливите, прасковите. Само че, за земеделските стопани най-лесното е да напълнят пръскачките с отрови и така да си решават проблемите.
Вярно е и обратното - дори и да има червеи, няма гаранция, че не са третирани плодовете.

Записвам се тук в очакване на отговора, защото ние тези въпроси ги бистрим в 17 градинарски теми.  Simple Smile
Това не те ли навява на мисълта, че БИО и ЕКО е по-скоро стремеж ( да не кажа лаладжийство) отколкото реалност  Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт