Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 185
  • 6 448
  •   2
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 455
  Ааа, добре, аз нямам този стаж Simple Smile.
  След Кирков пазара, на Кирил и Методий, преди Ботев има магазин на производители. Но не знам дали дават да се дегустира Simple Smile

# 631
  • София
  • Мнения: 5 188
Аз познавам изключително почтен пчелар, от научната асоциация (или подобно) на пчеларите, книги е писал. Не е сертифициран био, но е с такива убеждения, човек, на когото много дължим в  защитата на България от сеенето на ГМО. Той беше пчеларя, заради когото има ограничение , мисля 10 км радиус, да не се сади ГМО , ако има регистриран пчелин.

Ако има мед, ще пиша и който иска ще дам телефона му.

# 632
  • Мнения: 3 786
 Hug точно такъв производител търся!

# 633
  • София
  • Мнения: 5 188
Медът сега е свършил, но ако някой иска от новата реколта, ето телефона му 0895 064012 Илия Цонев.


Потърсете биопроизводител на мед Марина от региона на Странджа, тя също е абсолютен професионалист, а медът й много вкусен, опитвала съм го на дегустациите на Хранкооп. Има я в списъка  на биопроизводителите в интернет
http://www.bgbio.org/node/5

Марина Павлова

гр. Бургас, к-с "Меден рудник", бл.411, вх.2, ет.3, ап.6

e-mail : marina@biohoneybulgaria.com, тел. 0888-203812

Произвежда биологичен мед.

# 634
  • София
  • Мнения: 501
Откъде могат да се купят свежи био зеленчуци в София .

Поръчах  от моравско село , но няма да повторя .Дайте други идеи.

# 635
  • Мнения: 2 037
В момента зеленчуци няма, извън салата, репи, лук Simple Smile

# 636
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Моята свекърва произвежда мед - наследила е занаята от баща си - свещеник. Има около 15-ина кошера в близост до река Янтра, захранва ги само с мед, стреми се да го дели. Не съм сигурна обаче дали има останал миналогодишен.

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 255
Медът сега е свършил, но ако някой иска от новата реколта, ето телефона му 0895 064012 Илия Цонев.


Потърсете биопроизводител на мед Марина от региона на Странджа, тя също е абсолютен професионалист, а медът й много вкусен, опитвала съм го на дегустациите на Хранкооп. Има я в списъка  на биопроизводителите в интернет
http://www.bgbio.org/node/5

Марина Павлова

гр. Бургас, к-с "Меден рудник", бл.411, вх.2, ет.3, ап.6

e-mail : marina@biohoneybulgaria.com, тел. 0888-203812

Произвежда биологичен мед.

мерси

# 638
  • София
  • Мнения: 864
Ето това бях намерила за това, как да провериш дали медът е истински:

Как да познаете качеството на меда?Текстът е от Уикипедия...
Разтрийте малко мед между пръстите си - ако лепне, в него има захар или изкуствен подсладител.
Натопете главичката на кибритена клечка в меда и я драснете на драскалото на кибрита. Ако медът е чист, медът и клечката ще изгорят. Ако клечката избухне и веднага загасне, медът съдържа вода.
Капнете малко мед до мравуняк. Ако мравките го докосват, медът е фалшив. Пчелите защищават меда си с естествени репеленти, поради което мравките не нападат истинския мед.
Размесете с вилица мед и жълтък. Ако медът е истински, жълтъкът започва да изглежда като сварен.
Пуснете в чаша вода лъжичка мед. Истинският мед се скупчва на дъното, докато обработеният или изкуствен мед започва да се разтваря.
Намажете къшей хляб. За няколко минути истинският мед ще втвърди хляба, докато изкуственият или фалшив мед ще го размекнат поради наличието на вода.
Сипете няколко лъжички върху дъното на чист и сух съд и го нагрейте. Истинският мед бързо карамелизира и не се пени поради липсата на вода в него, докато фалшивият мед образува мехури и трудно карамелизира.

# 639
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Наскоро някакъв учЕн говореше и как да разпознаем дали в меда има нишесте - впрочем това важи и за други храни -, обясни това: капва се йодна тинктура върху малко мед, ако йодът си промени цвета и стане тъмно син, значи има нишесте. Пробвала съм това но с кисело мляко  Peace

# 640
  • Мнения: 4 370
Откъде могат да се купят свежи био зеленчуци в София .

Поръчах  от моравско село , но няма да повторя .Дайте други идеи.

Какво не ти хареса? Аз днес си купих картофи, зеле, авокадо и портокал. Само портокала опитах и ми хареса.

# 641
  • София
  • Мнения: 455
 Ани, тези са пълни мошеници. Толкова пъти пазарувах от тях, докарваха ми ги до нас и съпругът ми се смееше, че са ги купили от борсата и са им сложили етикети пред входа, а аз давам луди пари Grinning.
 Писала съм и тук, и в други теми преди много време за впечатленията ми и онзи ден, когато са ги изловили, че пакетират не био стока окончателно скъсах с надеждата, че българският нюх за далаверки може да устиска на изкушението за поредната.

# 642
  • Мнения: 2 037
Да, те портокалите на Предела растат ...

Един познат беше правил експеримент, разредил меда 1:10 с глюкоза, изглеждал съвсем като чист.

# 643
  • София
  • Мнения: 4 412
За скандала с портокалите аз разбрах, че проблема е това, пишело "Произведено в България", но не разбрах стоката дали е била био или не.

За Моравско село мога да кажа хубави неща - от няколко години ядем техни моркови и ми приличат на морковите от градината на майка ми, гимелските нямат аромат. И в момента имам моркови и от двата производителя и тези дни пак пробвах вкуса. Две години ядяхме само салати от Моравско село, защото от другите имахме проблеми. Заради салатите бях научила в кои дни доставят и ходех в тези дни. Покрай зелените продукти съм опитвала и други неща, когато са били сравнително добри на вид. Сещам се, че най-ароматното цвекло и райски ябълки съм купувала от там.  Купувам от един от магазините Био Маг. Не винаги външния вид е бил най-добър, но за вкуса нямам забележки. Най-важното е, че всичко ми е напомняло като произведеното от нашата градина.

Мед е най-добре да си намерите от познат, предполагам, че и в специализираните пчеларски магазини е добър. Баща ми гледа от 30 години малко кошери, не продавам в интернет, но всички харесват меда му. Гледа пчелите по най-стандартен начин - през пролетта дава подбуда , не им дава никакви лекарства, ядат каквито цветя има.
Според мен добър тест е като си купите пресен мед  и като отворите буркана има много хубав аромат на билки. Вече към края на зимата го няма аромата.

# 644
  • София
  • Мнения: 5 188
Относно грешното пакетиране на Амитица - Моравско село
Да, малката грешцица за мен е от значение. Няколко човека са ми казвали , че имат малко декари , а голям асортимент и големи количества, проверявали са  лично, като са били клиенти или са искали да бъдат клиенти. Независимо един от друг.
Аз подкрепям самотния коментиращ под статията в Органично
http://www.organichno.com/index.php/bio-i-eco/obshta-biokultura/ … 13-03-17-08-58-11
Прочетете какво пише под статията!

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 01:14 от ЗаСлон

Общи условия

Активация на акаунт