Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 951
  • 6 455
  •   2
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 438
За меда е много трудно да се познае. От пчелари в пчеларския съюз знам, че няма метод за анализ(включително лабораторен), който да доказва дали меда е истински или разреден плодови захари примерно... Предполагам се дължи на различията му поради факта, че е натурален продукт.
Трябва да се намери производител на когото имате доверие. Аз лично съм фен на планинския букет - такъв аромат има...  Laughing Миналата пролет приятели ми донесоха една тенекия, взет от техни познати в северна България... Явно заради насажденията рапица в района, но нямаше никакъв аромат... Ползвам го за сладкиши и за сиропа от бъз, който правих. Но за чай не ми върви никак...

Някой от вас да знае рецепта за домашна дъвка/бонбони с прополис, сакъз, восък и евентуално мед?
В чудо се видяхме вече с тия вируси Sad

# 646
  • София
  • Мнения: 84


Някой от вас да знае рецепта за домашна дъвка/бонбони с прополис, сакъз, восък и евентуално мед?
В чудо се видяхме вече с тия вируси Sad



В тази връзка и аз да попитам - наскоро тук се написа, че на Цветна градина ще продават дъвка от восък - някой опитвал ли я е и ако вече не се предлага там, от друго място може ли да се купи?

# 647
  • София
  • Мнения: 313
За меда - не ми се вярва, да няма подходящ лабораторен анализ. Казвам го и поради факта, че работех във фирма, която пакетираше мед и продаваше във верига кеш енд кери и други търговски вериги, магазин, кафенета. Медът, се смесваше с изосуит, за да не се захаросва, а вероятно и за по-ниска цена. От въпросната кеш енд кери верига го спряха от продажба след анализ, който е показал наличие на примеси.
За жалост и натуралния мед може да не е с най-подходящите качества, тъй като пък познавам човек, който продава такъв, но го разтопява в микровълновата фурна, а там смятам, че се губят част от качествата му.

# 648
  • София
  • Мнения: 438
В случая ставаше дума, че има натурални съставки (беше преди години, ако представлява интерес ще питам за какво точно ставаше дума), които аз съм запомнила кто плодови захари, които имат същите характеристики като натуралния мед - захаросват се и т.н. И понеже меда няма стандартизиран състав - предвид, че зависи от толкова различни фактори - сезон, цветя и т.н., та те самите са потвърдили, че при подходящото смесване няма как да се разбере, лабораторния анализ открива въпросните типични за меда захари...

Това, както казах е мнението на хора от пчеларския съюз, на моето питане има ли как да разбера аз като потребител, дали меда е чист или не... Simple Smile Не мисля, че са имали интерес да ме подвеждат с инфо.
За изосуита, там е друго, той е друго наименование на  глюкозо-фруктозен сироп (доколкото съм запозната) и съотношенията фруктоза/глюкоза са различни и може да се установи вероятно (затрова и има проблем при метаболизирането му и вреди на здравето). Не съм химик а любител на натуралната храна, затова и терминологията не е най-силната ми страна, но мога да се поровя за конкретните статии, които съм чела по темата Wink

# 649
  • Мнения: X
Ще се възползвам от това, че дискусията се върти около меда и ще попитам - според вас възможно ли е мед да не се захароса? Имам акациев мед, който .. хм, не е мръднал повече от година.

# 650
  • София
  • Мнения: 1 289
Аз за акациевия точно съм чувала, че по-трудно кристализира.

# 651
  • Мнения: 687
Ще се възползвам от това, че дискусията се върти около меда и ще попитам - според вас възможно ли е мед да не се захароса? Имам акациев мед, който .. хм, не е мръднал повече от година.
Да, възможно е. Имам в момента няколко буркана акациев и си е течен. Освен това е по-светъл и по-рядък от други видове мед (примерно от букет). Сигурна съм, че не е разреждан, тъй като е от баща ми.

При определени условия може и да кристализира, не съм експериментирала, но при съхранение на стайна температура - не.

# 652
  • София
  • Мнения: 438
Ще се възползвам от това, че дискусията се върти около меда и ще попитам - според вас възможно ли е мед да не се захароса? Имам акациев мед, който .. хм, не е мръднал повече от година.
да, акациевият с това е характерен, че не се захаросва обикновено. бях взела есента акация с нещо друго, смес, и даже ми се разслои и се захароса частично  Simple Smile

# 653
  • Мнения: X
Ох, благодаря ви, много ме успокоихте.

# 654
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Относно грешното пакетиране на Амитица - Моравско село
Да, малката грешцица за мен е от значение. Няколко човека са ми казвали , че имат малко декари , а голям асортимент и големи количества, проверявали са  лично, като са били клиенти или са искали да бъдат клиенти. Независимо един от друг.
Аз подкрепям самотния коментиращ под статията в Органично
http://www.organichno.com/index.php/bio-i-eco/obshta-biokultura/ … 13-03-17-08-58-11
Прочетете какво пише под статията!
Поредната машина за пари,печелеща на гърба на доверчивия българин. Rolling Eyes

# 655
  • София
  • Мнения: 5 190
Няколко страници назад питах за български моркови и тук някой каза , че на сергия 28 на Женския пазар са такива.
Потвърждавам Simple Smile

# 656
  • Мнения: 3
Извинявам се на всички,но тъй като "abel" е била последно активна в тази тема,използвам възможността да се обърна към нея.Писала съм Ви лично съобщение .Моля,отговорете ми!
Благодаря!

# 657
  • София
  • Мнения: 455
 Днес имах работа на Иван Асен и Светослав Тертер и видях магазинче, наречено От манастира, за екологично чисти продукти. Не помня дали сме го обсъждали, но на някой може да му е удобно местоположението му. Имаше мед, мляко, сирене, няколко вида сухари и сладки и др.

# 658
  • София
  • Мнения: 5 190
аз пък имах работа в Пловдив и така се надявах да посетя ресторанта , в който готви Мер Simple Smile
но се оказа, че като току-що открит, работи само от понеделник до петък

затова пък посетих заведението Карото в Кючук Париж - йеее!

пълен кеф - от пиле мляко Simple Smile  смути за всички (блендирани в стъклена кана Simple Smile : банан, фурми, киви, целина, вода ... получихме нещото с плътна консистенция, напълно еднородно , )
горещ шоколад  - с овесено мляко за веганите, с обикновено мляко за останалите Simple Smile - пълно щастие!
домашни соленки със сирене
джинджифилови  сладки
фреш
(на изброеното казаха "че всичко е свършило"  Joy )

сандъче с материали за рисуване
весели деца,  свободни
прекрасна съдържателка - скромна, усмихната, очарователна и много открита

щастлива постоянна клиантела Simple Smile
и ние ако бяхме от Пловдив, и ние щяхме да сме постоянни Simple Smile

# 659
  • софия
  • Мнения: 25 459
Днес имах работа на Иван Асен и Светослав Тертер и видях магазинче, наречено От манастира, за екологично чисти продукти. Не помня дали сме го обсъждали, но на някой може да му е удобно местоположението му. Имаше мед, мляко, сирене, няколко вида сухари и сладки и др.
Купувам от там картофи, праз, круши, кашкавал. Общо взето, каквото има. И прекрасна пастърва. Всеки четвъртък им я носят. За нея се записваме. Монасите наистина разчитат на парите от продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт