Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 678
  • 6 442
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 961
Аз днес минах от там и ме потресе цената на маслото - 35лв за кг.
Приемливи ми се сториха цените на яйцата 0.60лв / бр. и пъстърва чистена за 16лв. кг. - те са с предварителна поръчка.

# 676
  • София
  • Мнения: 455
 Точно днес купих домашни яйца за 30ст. Какви са тези цени, просто думи нямам.
п.п На църковни служители и църквата като институция не съчувствам. Казвам го най отговорно като човек, в чието семейство имаше човек от това съсловие. Политиците  ни са дилетанти в сравнение с  "божите" наместници и хич не радувам на чисти чувства да им оказвам помощ, дори индиректна.

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 15:00 от Слънчев ден с превалявания

# 677
  • Мнения: 1 788
Във Фейсбук пише, че са старостилци и са извън синода.
Маслото иска доста суровина и материал като цяло, но пък 35 лв. за килограм, на мен също ми се вижда много.

Купих оттам лютеница, малко бурканче, наистина хубава, цена 7лв.
В Младост монасите продават същата за 3.50лв. Rolling Eyes

 Shocked
Т.е. на половина. Т.е. заради наема на магазина в центъра, цената е двойна... Тъпо, много тъпо...

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Аз днес минах от там и ме потресе цената на маслото - 35лв за кг.
Приемливи ми се сториха цените на яйцата 0.60лв / бр. и пъстърва чистена за 16лв. кг. - те са с предварителна поръчка.

Моля, уточни какво значи "оттам" - магазина или Младост.
Магазинът не е на монасите, просто продава техни неща, естествено с надценка.

# 679
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Добре де, казвате сирене, кашкавал, масло на пазара в Младост, предполагам на щанд без хладилник? newsm78, и лятото ли..

# 680
  • Мнения: 961
Аз днес минах от там и ме потресе цената на маслото - 35лв за кг.
Приемливи ми се сториха цените на яйцата 0.60лв / бр. и пъстърва чистена за 16лв. кг. - те са с предварителна поръчка.

Моля, уточни какво значи "оттам" - магазина или Младост.
Магазинът не е на монасите, просто продава техни неща, естествено с надценка.

магазина на Иван Асен

# 681
  • софия
  • Мнения: 25 446
Аз днес минах от там и ме потресе цената на маслото - 35лв за кг.
Приемливи ми се сториха цените на яйцата 0.60лв / бр. и пъстърва чистена за 16лв. кг. - те са с предварителна поръчка.

Моля, уточни какво значи "оттам" - магазина или Младост.
Магазинът не е на монасите, просто продава техни неща, естествено с надценка.

магазина на Иван Асен
Монасите вече не продавали на пазара в Младост.
И има разлика във вкуса - тази седмица нямаше кой да ходи да вземе от тяхната пастърва. Купих от Лидл. Не е същото. Тази от магазина е гигантска в сравнение с тяхната и има доста тежък вкус. Следващи пъти няма да си правя експеримент. Или от тях, или без пастърва.

# 682
  • Мнения: X
Откога не продават, преди 2 седмици бяха там?

# 683
  • софия
  • Мнения: 25 446
Откога не продават, преди 2 седмици бяха там?
Не знам. На нас Младост не ни е район. Така са казали момичето и майка ѝ, които продават в магазина на "Иван Асен". Peace Но, ако продължават да продават в "Младост", бих пратила майка (пенсионерка е, обича да пазарува, да се пазари, има време, карта за ГТ, спирка на метрото на близо Mr. Green) да купи масло, стига да е на по-ниска цена.

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 14:54 от zvanche

# 684
  • София
  • Мнения: 455
 Аз купих замразена скумрия от Лидл и ми допадна това, че на опаковката е описано място на улова/ беше океанска, а не от развъдник/, както и партиден номер, което срещам за първи път. Дребна е, но за мен не е проблем. Когато купувам риба, предпочитам да е от по-мазните, заради омегите.
 
Цитат
Добре де, казвате сирене, кашкавал, масло на пазара в Младост, предполагам на щанд без хладилник? newsm78, и лятото ли..
Разбирам гледната ти точка, но как стопаните,например, които произвеждат някаква храна, а им остава да я предложат? Например яйца? Чисто риторичен въпрос, не е нужно да влизаме в полемики, но до някъде ги разбирам.

# 685
  • Мнения: X
Аз обаче там масло не съм виждала (в "Младост").  Rolling Eyes Трябва да огледам следващия път.

# 686
  • софия
  • Мнения: 25 446
Избягвам да купувам замразени храни, с изключение на някой и друг зеленчук.  Peace

Аз обаче там масло не съм виждала (в "Младост").  Rolling Eyes Трябва да огледам следващия път.
Ще бъда много благодарна  bouquet. Тъкмо и ядки ще купи от там. Много са хубави. Стига да има масло. Че за другото не си струва да се разкарва. Разликата ще отиде в отнетото за стигане време.

И другото - от рибата от монасите, след обработка, не ми миришат ръцете. Сега, от другата, не мога да се отърва от миризма. Ще ходя да се мажа с лимон.

# 687
  • Мнения: X
Ще пиша, като мина оттам, на път ми е за работа.

# 688
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Пъстърва взимам охладена от Карфур и нямам никакви проблеми-няма миризма и по нищо не се различава от тази,която мъжът ми носи след риболов.Винаги е била прясна.Последно взех преди 2 дни. Peace

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Така са казали момичето и майка ѝ, които продават в магазина на "Иван Асен". Peace

Излъгали са.
Преди няколко дни си купих кашкавал и мляко от монасите в Младост, след злополучния ми опит с магазина. Имаше и пъстърва и опашка за нея.
Вчера също бяха там, не съм пазарувала, но видях киселото мляко, помня че помислих дали имам достатъчно вкъщи, че да купя, в крайна сметка не взех.

Общи условия

Активация на акаунт