Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 944
  • 6 455
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 848
Прехвалените кисели млека на Хармоника не ме впечатлиха особено, затова си купувам от пазара домашно 2 Х по-евтино и по-вкусно .

# 931
  • Мнения: 1 173
Вече магазинът "От манастира" на Иван Асен 2 има и онлайн магазин http://www.otmanastira.com/

# 932
  • Мнения: 3 786
Вчера от сергията на манастира на пазара в Младост си купих три килограма ужасни зелени домати от някоя борса вероятно.
Досега всички продукти купени от тях са били хубави,но сега ужасно ме разочероваха.
От Натуралното прясно мляко пък ми доставиха за извара нещо ужасно вкиснато и странно на вид за над 4 лв.
Останаха ли някъде почтенни търговци изобщо?

# 933
  • софия
  • Мнения: 25 459
Аз също се разочаровах от манастира последния път. Пазарувах от магазина на "Иван Асен" и ми измериха свежото сирене заедно със саламурата. Това до сега никой не го беше правил. Да не говорим, че вътре сиренето не се беше заквасило. Сериозно ще обмислям какво да купувам отново от там.

# 934
  • Мнения: 1 274
Аз накрая вдигнах ръце с млечните продукти - купувам прясно и кисело мляко на Хармоника, но за кашкавал купувам гръцки от Лидл - има едни кръгли цели пити по 1 кг., което е без калциев хлорид, и сирене Софра пак там, също гръцко, и то без калциев хлорид. Това сирене Софра го има и в кутии със саламура и тогава е с калциев хлорид, според етикета. Има там и едно друго гръцко сирене и за него пише на етикета че е без калциев хлорид, но не съм го пробвала.
По отношение на маслото продължавам с Кериголд и Маджаров.
Намерих обяснение защо маслото на Кериголд е меко и ме задоволява
http://www.kitchenstewardship.com/2012/07/11/new-naturally-softe … as-beware-unfair/

# 935
  • София
  • Мнения: 455
 Влизам да похваля солени гевречета"Тарали" на фирма "АЕА", български, пълнозърнести, само с грахам, бяло вино, зехтин и сол. Не знам за тази тема ли са или за белия списък на продуктите, но ще ги пусна и там.

# 936
  • София
  • Мнения: 84
Влизам да похваля солени гевречета"Тарали" на фирма "АЕА", български, пълнозърнести, само с грахам, бяло вино, зехтин и сол. Не знам за тази тема ли са или за белия списък на продуктите, но ще ги пусна и там.


В кои магазини се продават?

# 937
  • Мнения: 4 370
За тази тема са!
Аз ги купувам само от Карфур, другаде не съм ги виждала.

# 938
  • софия
  • Мнения: 25 459
За тази тема са!
Аз ги купувам само от Карфур, другаде не съм ги виждала.
На доста места ги има. В Пикадили,345.

# 939
  • Мнения: 5 713
В Карфур-Бургас само ги видях.

# 940
  • Мнения: 1 274
Не им бях обърнала внимание, ето тук има снимки, за тези които като мен не са ги виждали
http://www.aeabulgaria.com/?href=solenki

# 941
  • Мнения: 11 818
Купувам Тарали от около 2 г., има ги на все повече места, включително и в по-малки магазинчета. Пълнозърнестите ги пуснаха по-късно. Чудесна алтернатива са и са ме спасявали в много ситуации.

# 942
  • София
  • Мнения: 84
От 16 до 21 септември в градинката срещу Халите в София се провежда традиционния Есенен софийски фестивал на меда. Над 40 пчелари от страната представят мед и пчелни продукти

# 943
  • София
  • Мнения: 455
 Днес си взехме лещата от Пенови, но си я купихме от хората, от които и миналата година. 3,60лв за кг. Това е човекът, възможно е да прави и нова доставка https://www.facebook.com/marin.vasilev.31, защото наличното му количество е изчерпано. Тази година взех повече и мисля да я замразя. Сега ще я варя, но не вярвам да има проблем.

# 944
  • Мнения: 53
Радвам се ,че попаднах на хора ценящи чистата и екологична храна .
Купихме си малка къща с двор в едно Пловдивско село и сами започнахме да си произвеждаме еко продукция,без никакви торове и химии.
От 2 години садим батати- сладки картофи .Много са вкусни и полезни .Раздавахме на близки ,роднини и приятели ,но миналата година засадихме повече.
Моя приятелка ,която е вече фенка на бататите ни даде идеята да продадем  излишъка от произведеното.
Проверихме в 'Кауфланд '' и 'Карфур' ги продават за 5 лева кг.,но на нас ни се стори доста скъпо и ги разпродадоме набързо за 2 лв кг.
В края на септември  до средата на октомври ще  вадим новата реколта.
Бататите са за нас деликатес.,Някои ми споделят, че имат вкус на кестени.
Стават за пържене ,варене,печене и за детски пюрета.
Има рецепти с тях в нета .
Ако някой иска да ги опита, може да се свърже с нас за координати в темата или на лични

 newsm10



Общи условия

Активация на акаунт