Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 389
  • 6 489
  •   3
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 2 037
Купих био моркови на "Гимел" (произход Италия) от Била и с абсолютно сигурност мога да кажа, че по-гадни моркови никога не съм пробвала. Взех ги свежи, за да ги настържа на салата. За готвене си имам за щастие от личното производство.



 

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 13:26 от Tatti

# 1 306
  • София
  • Мнения: 455
 Люлин, опитай краставиците им и няма да се ядосваш за морковите Laughing

# 1 307
  • Мнения: 251
И аз потвърждавам за морковите и краставиците на Гимел. Няма такава гадост. Подобна миризма на химия и не-био производителите не могат да постигнат.

# 1 308
  • София
  • Мнения: 864
То въобще в момента от къде човек може да си купи читави краставици?
Попадам все на меки, които очевидно са замръзвали преди да ги подредят по рафтовете.
Чудя се как им дава съвест да продават такива боклуци......

# 1 309
  • Мнения: 2 037
Нямам големи очаквания от краставиците през зимата и не се сещам да купувам.
Авокадото в Била е гръцко и струва 1.19 за брой.

Ани Иванова от темата ни е направила страхотно сладко от борови връхчета, можете да й пишете.

# 1 310
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
И аз потвърждавам за морковите и краставиците на Гимел. Няма такава гадост. Подобна миризма на химия и не-био производителите не могат да постигнат.
Не, не, не, на Гимел са най-гадни тиквите  Peace

# 1 311
  • Мнения: 115
Нямам големи очаквания от краставиците през зимата и не се сещам да купувам.
Авокадото в Била е гръцко и струва 1.19 за брой.

Ани Иванова от темата ни е направила страхотно сладко от борови връхчета, можете да й пишете.

Подкрепям сладкото от борови връхчета newsm10 страхотно е, ние го пробвахме Simple Smile

# 1 312
  • София
  • Мнения: 5 192
И аз потвърждавам за морковите и краставиците на Гимел. Няма такава гадост. Подобна миризма на химия и не-био производителите не могат да постигнат.
Не, не, не, на Гимел са най-гадни тиквите  Peace

За мен най-гадни са чушките на Гимел, винаги отдолу в тарелката имаше разложени участъци (не знам дали ги продават още, бяха вносни).
Но какво са някакви гадни краставици, тикви, моркови....
Прочетете това или напишете с търсачката името на собственика:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2006/02/15/189841_parlamentut_pit … urzana_s_jena_mu/

ПП сега проверих линка и иска регистрация
аз го намерих като в търсачката написах "собственик гимел" - излиза на пето (или трето) място и се отваря без проблем директно

# 1 313
  • софия
  • Мнения: 25 483
Авокадото в Била е гръцко и струва 1.19 за брой.

А в Промаркет е 9-и-няколко ст.  Simple Smile

# 1 314
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
но е много дребно

# 1 315
  • София
  • Мнения: 802
Лелееей! Не бях влизала скоро да почета в темата, та вчера взех 3 ябълки за бебето. На Гимел  #2gunfire
Направо няма да му ги давам. Съмнявам се, че и аз ще ги опитам. Да не стане вкъщи някоя приказка за Снежанка...

# 1 316
  • София
  • Мнения: 802
Извинявайте, идеи от къде по настоящем био месо на дребно - кокошка, свинско, заек, евентуално телешко? Ама да е качествено. Трябва ми да намеря някой "къс" или птица, за да замразя на порции за детето. Знам за Ливади, ама там малко сложно, пиле няма, другите неща не знам къде да ги търся. За София идеи. Мерси!
Ох... болна е темата май...
Ако не ти се свиди 50-100 лв за килограм, ето в Балев - воаля:
http://www.balevbiomarket.com/mesni-produkti.html

При Ливадите предполагам, че скоро ще тръгне и месото, и пилетата. Но аз лично бих се поуплашила да дам на детето несертифицирано месо, не знам. Както и от някой, който продава случайно.
Съветът ми е да разпиташ сред твои приятели - възможно е нечии родители да отглеждат нещо на село и да ти продадат. По-сигурен вариант, според мен.  Peace

Може би и пилетата Дюк да са вариант? (Аз вяра им нямам, такива едни тлъстички ми изглеждат, ама пишат хората по опаковките разни неща...)

# 1 317
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
От моя приятелка  в хранителния бранш зная, че в България няма масово пилешко, което да не е хранено с ГМО. Дюк вероятнот изпълняват онова, което пише на етикета, но пък там никъде не е посочено, че фуражните смески не съдържат ГМО Sad

# 1 318
  • Мнения: 758
Да, и баба ми гледа пилета и кокошки, ползваме яйца и месо от тях, но ги храни със смески, та не знам колко са еко.

# 1 319
  • Мнения: 2 037
За телешко месо знам ферма Линбул, но не съм пазарувала от тях.

Общи условия

Активация на акаунт