Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 249
  • 6 449
  •   6
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 19 296
Със сигурност преминава в млякото, ако пият хормони. В ЩАтите нали дават този bovine growth hormone. Нямам представа обаче дали в България го дават.

Може ли накратко да кажеш какви химии слагат в мандрите?

# 1 456
  • София
  • Мнения: 84
Ще се опитам да ги намеря и препиша.

# 1 457
  • Мнения: 86
позволявам си да се изкажа за млякото на българските дребни производители и хормоните  Mr. Green-имам непосредствени виждания-дори следващите два дни ще съм на пасището поради почивните дни на пастира  Laughing
Родното краварство е толкова натикано в ъгъла, че малките-с 1,2...15 крави едва оцеляват до зелено.Масово лятно време животните са основно на паша, а зиме сенце, сламица и по някоя прашинка мляно зърно.Силажи, сенажи и заводски смески- hahaha Joy-това е лукс от който говедата са лишени.А именно от там влизат хормоните при интензивното краварство по западен модел.
С една дума-кризата в Родината ни по странен начин съхрани почти първобитното изхранване на животните и от там млякото е автентично.Ако имаха от къде да инвестират краварите и малко повече в доилна и хладилна техника, за да ограничат соматичните клетки в млякото  Whistling Whistling Whistling-щяхме да имаме масов евтин био продукт....

# 1 458
  • Мнения: 45
Здравейте, знам че не е пазар тук, но все пак искам да ви предложа картофи, домашно производство от Родопите. Свекърва ми ги гледа, но са останали около 300кг. имам бойната задача да намеря купувачи. Реших да предложа тук, защото са 100% екологично гледани. Тази седмица ще си ходим  и ако някой желае може да му докараме. Ние се намираме до зала Триадица и ще се разберем къде да се видим другата седмица. Цената е 0,70ст./кг.

Хубав ден! Може да ми пишете на л.с. и ще ви дам номера си!
 Peace

# 1 459
  • София
  • Мнения: 84
Белруби, наистина се радвам да го прочета!  bouquet

# 1 460
  • София
  • Мнения: 5 188
Insatiable Love, как да не е пазар тук Simple Smile
Предполагам, че ще има желаещи, но за мен най-важният въпрос е - как са съхранявани досега?
Домашното производство също ако можеш да конкретизираш - торене, пръскане, местоположение - близост на нивата до път, градове и тн.
Успех!

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 23:32 от ЗаСлон

# 1 461
  • Мнения: 45
Insatiable Love, как да не е пазар тук Simple Smile
Предполагам, че ще има желаещи, но за мен най-важният въпрос е - как са съхранявани досега?
Домашното производство също ако можеш да конкретизираш - торене, пръскане, местоположение - близост на нивата до път, градове и тн.
Успех!


 Гледани са на тъмно в мазето на къщата. Отглеждани са в Рило-Родопите на 1200м надморска височина. За пръскане и торене не съм много на ясно (живея в София  Mr. Green), но са предназначени за домашна употреба, не за пазар, което е гарант, че не са наблъскани с химикали. Както вече се уговорих с няколко други момичета, взимам поръчки днес и утре, и ще ги докарам неделя като се приберем.

# 1 462
  • Мнения: 2 037
В момента по един френски канал тече нещо като филм на ужасите.
Много са добри в разследванията!
В Италия, в района на Неапол, под земеделските земи лежат тонове незаконно закопани опасни отпадъци.

Линкът е в следващия ми пост.

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 14:41 от Люлин

# 1 463
  • Мнения: 4 370
Добре де, а тези държавни органи, дето се съгласяват, те на друга планета ли живеят? Тези отрови не стигат ли до тях и до близките им?
То ясно че вземат пари или други облаги от цялата работа, но после с тях ако не могат да си купят здраве.....?!

# 1 464
  • Мнения: 2 037
Ани, въпросите са много повече от отговорите.

Съкращавам поста, защото пуснаха линк към самото предаване.

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 14:36 от Люлин

# 1 465
  • Мнения: 19 296
Какви органи? Боклукът там се държи от италианската мафия. Преди време бях гледала предаване  за неимоверно учеличаване на случаите на рак в Сомалия и по-специално жителите, които живеели по някакво крайбрежие. Някакви журналисти започват разследване, единият умира. Откриват, че в Сомалия са изхвърляни токсични и радиоактивни отпадъци. Една от дъжавите беше Италия, но имаше и други европейски.

# 1 466
  • Мнения: 9 991
Пари  , пари , пари , какъв свят си създаваме от комплексарщина  Sad , какво ще оставим на идните поколения  #Cussing out

# 1 467
  • София
  • Мнения: 5 188
Днес за пръв път видях на някаква храна да пише , че съдържа ГМО соя.
Харната е за кокошки носачки, а произовдителят е във Врана .
Скоро имаше крайни мнения за смеските, та затова аз откъснах един етикет от чувал и скоро ще препиша цялото съдържание. Имаше около 20-25 позиции.

# 1 468
  • Мнения: 9 991
Днес за пръв път видях на някаква храна да пише , че съдържа ГМО соя.
Харната е за кокошки носачки, а произовдителят е във Врана .
Скоро имаше крайни мнения за смеските, та затова аз откъснах един етикет от чувал и скоро ще препиша цялото съдържание. Имаше около 20-25 позиции.

Ще чакам с интерес . То и не само кокошките..

# 1 469
  • София
  • Мнения: 5 188
Забравила съм да препиша етикета, влязох да споделя това:

Участници във фермерския пазар "Римската стена"  29.03.2014:

Зеленчуци, билки, подправки:
- Биоферма Софина, с пресни зеленчуци
- Катя и Еко Хербал, с пресни зеленини и червен пипер
- Димитра Василева, с лапад, коприва и магданоз, пащърнак, сушени билки и подправки
- Цветана Димитрова, с родопски картофи, винен оцет, сиропи и сокове

От плодове:
- Био Дио, с ябълков оцет и сок
- Мита Кирацова, със сладка и конфитюри от малини, касис, боровинки и бели череши
- Mr. Marmalade, с шипков мармалад - натурален и такъв с кафява и виенска био захар

Мед и пчелни продукти:
- Дарис, Природен парк Русенски Лом
- Амброзия, Ботевградски регион
- Медената къща, Врачански Балкан

Млечни:
- Ферма Елата, Плана планина, с кисело мляко, кашкавал, сирене и пастърма

Хляб и зърнени:
- Ели Илиева, ферма Житолюб, с лимец от Лакатник
- Ели представя и бяло брашно от био пшеница, произведено от Албена Симеонова, Никопол
- Кулинарно ателие Ананда, с няколко вида хляб
- Еко реколта, с брашно, юфка, бял и типов хляб, както и сладко, компот и нектар от киви

Вино:
- Албена Симеонова, Никопол, с био вино, представено от Ели Илиева
- Иван Григоров, домашно вино каберне от Перущица, Пловдивско
- Атанас Атанасов, нефилтрирано вино от изба Братя Даскалови
- Трастеная, Лакатник, с вино от малини и мерло, малини и арония, представени от Ферма Елата

Кухня:
- кухня Вега, със сладкиши, кюфтенца и чеснов сос, шоколадови фурми с пълнеж, и поредно ново изобретение - вегански дюнери
- Bake Studio - бисквити, мъфини, домашна лимонада

Общи условия

Активация на акаунт