Есента изпращаме с усмивка, Юнчето палува без почивка! - Тема №9

  • 20 798
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Сега се завърнахме от целодневна раходка с Крис и баба. В 90% от времето той пищеше и то забележете "пищеше"! Не реве, не мрънка, ами пищи. Хората ме гледаха странно, едва ли не какво ли го правя това дете, че крещи като настъпано ooooh! В 10% от останалото време се кърмим и приспиваме, евентуално спим. Не знам вече какво да си мисля. Все пак ми се струва, че са зъбки, защото лапа всичко наред и то с голямо освирепение и се дразни ако не може да захапи нещо. Венецът е леко подут и са заформени 2 издутинки отпред долу...Нощем не знам дали се буди от глад или зъби, но си давам Дентокинд и сутрин и вечер, а през деня мажа венците с Пансорал гел.
Пищенето, обаче, леко ми "намирисва" на вид манипулация....забелязах, че като пищи дълго и понечиш да го вземеш на ръце, млъква и чака да го вземеш. А като е на ръце си мълчи и се оглежда любопитно във всички посоки. ooooh!

Диди, честита месечинка и нов дом!          bouquet

# 61
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
 [/quote]

За заранването- вчера дадох от моето домашно пюре, мислех си че е добре стрито, но явно трябва да го минавам на цедка, че се намериха парченца и малката правеше интересни муцунки, а да повърне чак.
аз пък нарочно го оставям с парченца, за да се учи да ги стрива, че после ще има да се задавя като свикнат с тези кашести "композиции"  Mr. Green
Слава богу, досега не ми се е давила.
Някой пробвал ли е  да дава пресни плодове? Аз давах ябълка и круша, също и банан - приеха се със смесени чувства  Grinning

# 62
  • Мнения: 82
*Eliza*  една позната видя голям зор със растенето на зъбчетата на малкия и.
Беше пробвала всички мазила които съществуват на пазара и то без ефект.
На детето растяха 4 зъбчета едновременно и можем да си представим през какъв ужас е минала.Та единственото нещо което е облекчавало мъничето е МАСТИКА(мазала му е венците с нея като е виждала зор).Аз съм малко със смесени чувства да давам алкохол на малко дете,но дано да не ми идва до главата.

Днес наистина е много пусто във форума.И ние се шматкахме цял ден на вън,времето беше разкошно.
Лека вечер от нас.

# 63
  • Мнения: 67
Момичета, на Рая червата й още къркорят. Дали е нормално?  newsm78

# 64
  • Мнения: 19
Аз съм чувала за изстудено бяло вино, с което се мажат венците  Thinking Дано на никой не му се налага да стига до там, но било доста ефикасно  Crazy
Диди, честита месечинка  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 8
Наистина се надявам да не се налагат такива мерки. Praynig

# 66
  • Мнения: 50
Елиза,все едно описваш моето дете,едно към едно.Аз днес направих опит да пътуваме по-надалеч с колата ,беше кошмар.Мислех си  как зле ми действат рева и писъците на детето,ставам супер раздразнителна и неспокойна и по принцип не му давам да плаче, дори и на челна стойка да ме принуждава да стоя няма да се уморя така както ме уморява това.

# 67
  • Мнения: 781
Момичета, на Рая червата й още къркорят. Дали е нормално?  newsm78
И на Никола му къркорят . Не съм се замисляла дали не е нормално...те и моите къркорят  Laughing
Не се шашкай за глупости  Wink

# 68
  • Мнения: 8
Мислех си  как зле ми действат рева и писъците на детето,ставам супер раздразнителна и неспокойна и по принцип не му давам да плаче, дори и на челна стойка да ме принуждава да стоя няма да се уморя така както ме уморява това.

Да. И на мен ми мина през ума, че и като се прибави и недоспиването.... ooooh!
Но и аз съм готова на всичко, за да е добре детето! Peace

Момичета, на Рая червата й още къркорят. Дали е нормално?  newsm78

И на Крис му къркорят, даже днес си мислех да не го боли коремчето и за това да се криви толкоз.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 276
Вчера и на  мен ми дадоха идея да му мажа венците с ракия  ooooh! ,което да не се заричам ,но никога не бих направила на бебе.

А Xlora е много права , че е добре някак си да не свикват всичко да им е идеално пасирано и в по късен етап надробено яденето. Трябва да се научат да дъвчат , макар и с по 2 зъба. Разбира се всичко трябва да става плавно, просто етапа с пюретата да не е много дълъг .

# 70
  • Мнения: 67
И аз си мислих да не са колики ли, знам ли...

# 71
  • Мнения: 96
Аз да ви се оплача лекарката на малката беше ми казала да почна да и давам пюренце от ябълка първо каза ми как да го направя,и сега резултата беше разтройство  bash.Аз мислех да почна с кафтофено пюренце но утре такова ще и дам или да изчакам малко какво ще кажете?

# 72
  • Мнения: 33
AnGeLcHeTyYy, аз бих изчакала.

# 73
  • Мнения: 96
AnGeLcHeTyYy, аз бих изчакала.

Благодаря ти много.  bouquet

# 74
  • Мнения: 105

Къде изчезнаха всички? Много е пусто тук. Първоначално си помислих, че не съм попаднала на правилното място. Ето какво направи хубавото време и уикенда с чудния ни форум. Laughing
didi24, честита месечинка и нов дом!


Сега да споделя. По цял ден се шматкаме навън и се радваме на хубавото време, а и баба е на гости и не можем да й се нарадваме.
Проблемът със запека беше временно решен вчера, но днес отново сме на сухо. Налага се поправителен и повторение на приложените тактики за изход от ситуацията.  
Окончателно се убедих, че настоящия педиатър на бебо не е удачен избор и ще бъда благодарна, ако мамита от Варна споделят впечатления и ми препоръчат добър такъв, че и там сме на поправка Декември месец.
Бебо от вчера е горд собственик на Chipolino Бънджи Пого Blue и е в екстаз. Покупката е удачна не само поради факта, че много го забавлява и тонизира, но и поради цената на уреда: само 89 BGN.  Колко е хубаво да хванеш промоция.   Laughing
А и малко шопинг инфо за варненските мамита: Накупихме си от FOX baby страхотни ватирани блузка с дълъг ръкав и панталонки  на Disney за по 20 BGN комплекта.

Момичета, на Рая червата й още къркорят. Дали е нормално?  newsm78
И при Светльо това е обичайно явление.

Аз да ви се оплача лекарката на малката беше ми казала да почна да и давам пюренце от ябълка първо каза ми как да го направя,и сега резултата беше разтройство  bash.Аз мислех да почна с кафтофено пюренце но утре такова ще и дам или да изчакам малко какво ще кажете?
AnGeLcHeTyYy, на твое място бих изчакала да мине разстройството, като междувременно бих давала повечко вода на бебка за да не се дехидратира.

*Eliza*, на мен тези методи с алкохолните напитки са ми, меко казано, странни. Пробва ли с гризалка с течност за изстудяване? Има и специални чешещи биберони за успокояване на раздразнените венци на бебчо.

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 23:19 от _BLUE BIRD_

Общи условия

Активация на акаунт