Четвъртокласници/тема № 30/

  • 38 559
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Браво на каратиста! Сигурно сте много горди  Laughing  Hug.

Списък с книги класната (вече бивша, уви  Cry) обеща да ни изпрати по мейлите. Ще го постна тук като го получа.

# 736
  • София
  • Мнения: 17 349
При нас има списък с книги, от който не знаех да зацвиля от смях или да завия от рев. Старогръцки легедни и митове е единственото смислено нещо, следват: Приказки от този, приказки от онзи, приказки от не знам какви народи .... Shocked Имам чувството, че им го е диктувал някой олигофрен, който не е наясно на колко големи деца говори.
Аз му казах да го разкара и че аз ще му направя списък  Mr. Green Сега чете книгите на Юлка, екстра му идват.

# 737
  • Мнения: 266
При нас има списък с книги, от който не знаех да зацвиля от смях или да завия от рев. Старогръцки легедни и митове е единственото смислено нещо, следват: Приказки от този, приказки от онзи, приказки от не знам какви народи .... Shocked Имам чувството, че им го е диктувал някой олигофрен, който не е наясно на колко големи деца говори.
Аз му казах да го разкара и че аз ще му направя списък  Mr. Green Сега чете книгите на Юлка, екстра му идват.

При дъщеря ми положението е същото - френски , турски и не знам си какви приказки,  Shockedскандинавска митология и т.н Shocked когато споделих с една колежка / дъщеря й е 8 кл./ тя ме успокой, че в 5кл. ще учат преразказ и затова им трябвали по-леки текстове  Whistling

# 738
  • София
  • Мнения: 17 349
Митологиите как да е, ама да карат почти пъпчасали тийнове да ми четат приказки ...  hahaha

# 739
  • Мнения: 266
Митологиите как да е, ама да карат почти пъпчасали тийнове да ми четат приказки ...  hahaha

и аз реагирах като теб , нооо #Crazy програма ...

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И при нас няма списък с книги. Къде ти! Уж много държеше да се чете, но явно не принципно да се чете, а само първите 3 години.  Laughing Наталия имаше чудесен списък след 4-ти клас. Аз обикновено пазя и списъците, и читателските дневници и ще се възползвам от на Наталка списъка.

# 741
  • Карлово
  • Мнения: 4 683
Наталия имаше чудесен списък след 4-ти клас. Аз обикновено пазя и списъците, и читателските дневници и ще се възползвам от на Наталка списъка.
Ако не те затруднява може да го споделиш.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
През уикенда като го намеря ще го постна.

# 743
  • София
  • Мнения: 17 349
О, Дара, би било чудесно!
 Hug

# 744
  • Мнения: 685
Майтап не майтап в Vти клас учат приказки - Грозното пате, Митовете и легендите за пореден път (вероятно са решили, че в ІV не им е стигнало...според мен да ги бяха изместили направо в V, ама...), Котаракът в чизми, също да си прочетат, Бълг народни вече сте ги писали Wink
Не се чудете, ами вземете от Vти клас една литература и вижте какво има там  Peace

Някой да даде инфо как е минал изпита в Математическата в Пловдив  Rolling Eyes

Браво на момчето на Сиси 76, все така напред и нагоре да върви!

п.п.
Дани, благодаря!

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 16:00 от anny_

# 745
  • Мнения: 266
Някой да даде инфо как е минал изпита в Математическата в Пловдив  Rolling Eyes

Дъщеря ми беше, според нея задачите били трудни и даже не й стигнало времето , но си предала и работния лист и не няма как да й проверя резултата  Sad ще чакаме класирането от училището  Wink

# 746
  • Мнения: 2 037
Явно затова на нашите са казали да четат приказки и старогръцките митове и легенди.

# 747
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 242
и списъка на Радо е с митологии и приказки....
лошото е, че хич не му се чете.

# 748
  • Мнения: 7 162
Ето го нашият списък:

1. Български приказки.
2. Български митове и легенди.
3. Старогръцки митове и легенди.
4. Скандинавски митове.
5. Митове и легенди на народите.
6. М. Енде "Приказка без край"
7. О. Уайлд "Щастливият принц".

Хубавото е, че всички книжки от списъка ги имаме и няма да се налага да ги купуваме.

Май е време за нова тема. Авторите на последните теми не са се появявали отдавна.
Нека някой желаещ да пусне нова тема. Hug

# 749
  • София
  • Мнения: 6 210
Моя хубостник в момента чете Пипи, а да не ви разправям, че още се зазяпва по стари книжки за костенурката Франклин  ooooh!.
От Панаира на книгата му взех един от романите на Юлка, че и с автограф.
Имах едно издание на Старогръцки легенди и митове (от моето детство), но не мога да го намеря и много ме е яд...

Общи условия

Активация на акаунт