Четвъртокласници/тема № 30/

  • 38 544
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 206
аз все си мислех, че Кръстьо на Юлка ще го накара да зачете, ама не би ooooh!
и ние ги имаме повечето книги.

# 751
  • Мнения: 69
Освен митовете и приказките при нас е включена и "Библия за деца". При вас фигурира ли?

# 752
  • Мнения: 69
С удоволствие прочете "Джордж торси съкровища в космоса" от Луси-Стивън Хокинг, също и първата част, а после и "Ние децата от село Шумотевица"-Астрид Л.
Май ще правим паралелен списък....

# 753
  • Мнения: 8 999
Оф, даже мислех да пускам отделна тема за задължителната литература за пети клас. Направо онемях. То бива библейски митове, то старогръцки, ама ромските, еврейските и арменските ми идват малко в повече. Интеграция, интеграция, ама такова блюдолизане, което да е застъпено и в учебната програма, надхвърля жестоко чувството ми за хумор.
Списъкът, който получи дъщеря ми, съдържа точно 23 произведения. Някои са стихотворения, а други са повествование, което не надхвърля една страница. Тази сутрин детето преполови списъка, а после?
Само я дебна да привърши задължителните тъпотии и тогава идва списъкът на мама. А той е качествен и занимателен, със сигурност.

# 754
  • Мнения: 143
Какво имаш против арменците? много ще съм благодарна ако ми кажеш  - също така по какъв начин арменска или еврейска приказка са по-лоши от българска, гръцка или пък Котарака в чизми? Кого точно те карат да интегрираш с тези приказки?

# 755
  • София
  • Мнения: 17 319
аз все си мислех, че Кръстьо на Юлка ще го накара да зачете, ама не би ooooh!


Точно тази го запали  Grinning

# 756
  • Мнения: 2 037
Моят е твърд фен на Роалд Дал.
Но аз мой списък няма да му правя, нека си реши той какво да чете и в каква последователност.
Избор има и у нас, и в библиотеката на читалището.
Отдавна разбрах, че някои книги, по които аз съм се прехласвала на неговата възраст не му грабват вниманието. Понякога се връща към тях на по-късен етап.
Важното е, че чете.

За долната земя чете преди година и нещо, много му хареса.

# 757
  • Мнения: 315
Кръстьо на Юлка ще го накара да зачете
извинете за тъпия въпрос, но какво е това "Кръстьо на Юлка "?ние четем "стар кроф", или нещо подобно, чели сме "старогръцки легенди и митове" заради една друга електронна игра - "Богът на войната"; четохме и поредицата "39-те ключа", но за Юлка и Кръстьо чувам за първи път Embarassed

# 758
# 759
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 206
Извинявай, milsim1  Simple Smile
Бърди е отговорила.

Последното, което Радо чете и още не е довършил, ама поне напредва, е една книга за вампири, върколаци и зомбита. Подариха му я за рождения ден. Даже чел на брат си, ама него го дострашало и дойде да ми се оплаква Crazy

# 760
  • Мнения: 984
Ние четем Маговетри с автор Татяна Леванова, тя е от няколко тома. Също сме фенове на всички книжки на Роалд Дал. И при нас списъка е с много разкази и митове и легенди. За мен е важно да чете книги с любов и интерес, а не по задължение.

# 761
  • Мнения: 2 401
Лелеее, голем смех с тоя списък.  Макар и да не съм съвсем сигурна за смех ли е или за  ooooh!  Моя син няма да прочете нито една от тях,  и аз никак няма да настоявам.

Освен митовете и приказките при нас е включена и "Библия за деца". При вас фигурира ли?

В нашия има "Библейски мит за сътворението" , не знам за какво точно става въпрос.   Да не са пуснали от министерството пробно тез препоръки?  Mr. Green

# 762
  • Мнения: 1 103
Ние вчера бяхме на изпит в ПМГ Хасково решили сме всички задачи ,обаче половината са грешни  като ги изкараха на сайта .Нямаше много кандидати около 50 деца , а паралелката е 29.Сега се моля да дойде по бързо 13 че да разбера резултатите.Дано  след седмица да има с какво да се похваля Praynig Praynig Praynig. Иначе задачките не бяха трудни ,но Митко е направил елементарни грешки от бързане.За каратето тренираме от 4 години  баща му ,като малък е ходил, но такива постижения не е имал.
Относно книгите и нашият списък около 20 ,но едва ли всички ще ги прочетем.

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 13:49 от sisil76

# 763
  • Мнения: 315
няма ли да има вече тема "бъдещи петокласници"? Laughing

# 764
  • София
  • Мнения: 6 210
Заповядайте, позволих си да пусна НОВА ТЕМА   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт