90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани - тема №117

  • 23 815
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
Я отвори книгата и виж в кой ден от диетата е предвиден кашкавал за обяд или вечеря. Сирене има само в една рецепта - гръцка салата, общо 200 грама за обяда и вечерята. Кашкавалът и сиренето са супер калорични, мазни и солени продукти и като такива не са подходящи за нито един диетичен режим.
Ами ако на обяд изядеш една купичка, а на вечеря половин няма да имаш голям плюс. Ама ти си ядеш всичко с хляб, не пиеш вода. Пък после се оплакваш, че минуса ти бил малко.  newsm48
Дисциплина и малко лишения трябват, за да работи режима. Да се стягаш, че ... box

# 706
  • Мнения: 306
Здравейте , като чета резултатите ви , с нетърпение чакам да стигна поне първия воден  ден 
А днес ми е едва втори ден – за сега съм стриктна , ще се тегля след плодовия да видя дали е мръднал поне мъъъничко надолу кантара , макар че е доста раничко!

# 707
  • София
  • Мнения: 12 562
Е, хайде стига де.

100 грама кашкавал съдържа 350 калории и то ако е произведен наистина от пълноценно краве прясно мляко. При положение, че се яде със салата изобщо не виждам никакъв проблем в него.

Никой тук не изяжда по една пита кашкавал.

# 708
  • Мнения: 1 718
Взеха ми най-свидното, 50-те грама кашкавал от устата! Cry  Joy И филийката хляб, дето и без това е предвидена за обяд на първа страница. Cry

# 709
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
Е, хайде стига де.

100 грама кашкавал съдържа 350 калории и то ако е произведен наистина от пълноценно краве прясно мляко. При положение, че се яде със салата изобщо не виждам никакъв проблем в него.
Така е, със салата е ок, и то 100 гр, но тя го хапва като сандвич с колбас или кренвирш. Без дори едно листо марулка Laughing
А и не преувеличавам, все пак. Никъде не пише, че е препоръчително да се яде кашкавал.  Wink

# 710
  • София
  • Мнения: 12 562
Е, хайде стига де.

100 грама кашкавал съдържа 350 калории и то ако е произведен наистина от пълноценно краве прясно мляко. При положение, че се яде със салата изобщо не виждам никакъв проблем в него.
Така е, със салата е ок, и то 100 гр, но тя го хапва като сандвич с колбас или кренвирш. Без дори едно листо марулка Laughing
А и не преувеличавам, все пак. Никъде не пише, че е препоръчително да се яде кашкавал.  Wink

Никъде обаче и не пише, че не може да се яде. Така че малко преувеличаваш.

Кашкавалът и сиренето са млечни продукти със сходни калории. Една свинска пържола има 260 калории, а в 100 грама пилешко печено - 150 калории. А никой не яде само 100 грама пилешко.

Една жена с нормално тегло трябва да изяжда по 2000 калории на ден.
Една жена с наднормено тегло, за да отслабне трябва да изяжда под тези калории, но не под 1000 калории на ден, за да не се разболее от анорексия.
Следователно не виждам никакъв проблем да се изяде и 300 грама кашкавал със зелена салата или домати и краставици - които в 100 грама имат едва 15-17 калории.

Режимът тук не е създаден за крайно ограничаване както редица други. Затова е и толкова успешен.

# 711
  • Мнения: 1 718
Накрая марулката го отнесе! Joy Аз ям на принципа "каквото има в хладилника" и ако няма листо марулка, хич няма да хукна да търся на магазина. Crossing Arms

# 712
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
Цитат
Месото може да замените с пилешко, месни продукти или риба. Ако не обичате месо или сте вегетарианци пак имате широко поле на избор. Избирайте си продукти, които са екологично чисти и с минимално съдържание на мазнини.

Цитатът е от преведения увод на книгата.  В 100 грама кашкавал белтъчините са 20 грама срещу 30 грама мазнини. Аз за себе си съм решила какво да ям. Просто се опитвам да покажа на Хари къде са й грешките. Без отказ от любими неща няма да стане. Успешна е диетата, спор няма. Ако спазва стриктно резултатите са повече от прекрасни Peace

# 713
  • Мнения: 1 545
То е ясно, че всеки организъм реагира различно. Аз кашкавал и сирене не ям пък минуси някви голями няма. Салати ям в първия и втория ден. Така като гледам сте отворили темата за количества и калории. Някои от вас броят ли калориите в някои от дните? Знам, че режима не го изисква, но ми е интересно някой дали ги брои и до колко се ограничавате?

# 714
  • София
  • Мнения: 12 562
Цитат
Месото може да замените с пилешко, месни продукти или риба. Ако не обичате месо или сте вегетарианци пак имате широко поле на избор. Избирайте си продукти, които са екологично чисти и с минимално съдържание на мазнини.

Цитатът е от преведения увод на книгата.  В 100 грама кашкавал белтъчините са 20 грама срещу 30 грама мазнини. Аз за себе си съм решила какво да ям. Просто се опитвам да покажа на Хари къде са й грешките. Без отказ от любими неща няма да стане. Успешна е диетата, спор няма. Ако спазва стриктно резултатите са повече от прекрасни Peace


Яденето на кашкавал не е грешка.
Грешка е, че не пие достатъчно вода. Или че яде хляб и на вечеря.
Но тя е достатъчно опитна, за да знае тези неща.

# 715
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
За мен кашкавалът е грешка. Мазен и солен. Също и непиенето на вода, също и неяденето за пресни зеленчуци. Опитна е спор няма, ама не ги спазва правилата в повечето случаи. Спирам вече.
Хари, казвам от страни аз къде виждам проблема, ти ако искаш се съобразявай.

# 716
  • Мнения: 1 718
Ужасийке, нямам намерение да си гледам крава пред блока, да доя, да подсирвам кашкавала и да си режа 50 грама, за да ми е мирна главата, че е екологично чист кашкавала.Пък и в Бургас, такава екология ни гони, че думи нямам...За мен всичко опира до вкусови предпочитания.Правя си изводите, че не мога без млечни продукти и затова наблягам на тях, естествено в малки количества от порядъка на резенче или 2.

Бимбе, броих калории до едно време, докато видях, че няма никакъв смисъл. Mr. Green

Спирам кашкавалената тема. Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 12 562
За мен кашкавалът е грешка. Мазен и солен. Също и непиенето на вода, също и неяденето за пресни зеленчуци. Опитна е спор няма, ама не ги спазва правилата в повечето случаи. Спирам вече.
Хари, казвам от страни аз къде виждам проблема, ти ако искаш се съобразявай.

За теб може.
За измислилите режима - щом го има в млечните продукти - не е.
Грешка е всичко, което го няма на първа страница.

# 718
  • Мнения: 0
Момичета, не се карайте! В крайна сметка всеки си преценява как точно ще прави режима - някои са по - стриктни, други - не толкова. В крайна сметка важен е резултатът. Ако и с някои малки прегрешения, той е налице, всичко е ок.
Все пак ще кажа, че според мен кашкавалът би следвало да е разрешен, защото се включва в групата на млечните продукти. Ако пък някой толкова държи да не е мазен, може да си купува Light  Wink А относно солеността на кашкавала не знам какъв е проблемът, защото аз рядко съм попадала на солен кашкавал. Този проблем обикновено се среща при сиренето. Мисля, че дори при консумацията на сирене и кашкавал (а аз си позволявам също малко топено и синьо сирене  Embarassed), режимът работи - кг. се свалят, но големият въпрос е после да се задържат  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 1 718
Диви, в спора се ражда истината, не смятам това за кавга, а просто си обсъждаме.Далеч не се смятам за безгрешна, ако го мислех нямаше да пиша тук и да се съветвам с всички.

Сега специално погледнах руската книга и там е записано, че в белтъчен може да се яде 2 яйца или кашкавал.На първа страница е написано сирене, но е преведено грешно.

брынза-сирене
сыр-кашкавал

Всеки, който знае руски и има книгата ще види, че съм права.

Общи условия

Активация на акаунт