Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 844
  • 722
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 254
The girl with the dragon tattoo Бях подготвена за много кофти филм по книга, но не бях разочарована. Е, попроменили са по нещо, поорязали сa друго, но то и няма как да обхванат всичко.
 Чакам 2то ДВД сега. Чакам и третата книга, а филмът ме боде от плакатите в киното, едва ме свърта да го изгледам.  Laughing

Блажка, не помня дали ти благодарих за "Oscar et la dame rose". Изгледах го най-сетне. Много хубав!

Despicable Me, свежо, препоръчвам! А благодарение на сина ми, който само това гледа тези дни, го знаем наизуст вече... Grinning  Миньоните са... чак ти се приискава да си имаш 2-3 такива у дома. Laughing

# 541
  • Мнения: 1 063
... Джони Деп... творчеството му, което бе станало напоследък книжка с картинки по Тим Бъртън ...
Все има нещо, което съм изпуснала и добавям впоследствие. Чудно определение! Още повече, че гледах Шоколадовата фабрика, сега си спомням близък план на Джони Деп следван от групата, която му 'гостуваше' - все едно е изскочил от книжка, както си го писала.

# 542
  • София
  • Мнения: 3 880
Ив, а "Стая в Рим" мен ми допадна много, заради простотата на историята, но пък поднесена с такъв заряд и еротичност, какъвто рядко виждам вече в романтичните филми. усещането беше все едно съм на театър, уютно, топло, хубаво. хареса ми светлината, хареса ми играта на актрисите, много ми изглеждаше истинско всичко, някак без грим, пудра и захаросани муцки, а много семпло и красиво. краят му много ме зарадва и странно, но този път не се усмихнах снизходително вътре в себе си, както често правя на романтичните филми, където естествено краят е така предвидимия хепиенд.
изживях флирта им заедно с героините, пък и някои спомени ми навя, може би и това има значение. за мен е много хубав филм.

подвела съм се, че Tsugumi го е препоръчала, стори ми се, че мернах някой да споменава филма и затова го дръпнах, та който и да е бил му благодаря, защото ми донесе приятни мигове Peace

# 543
  • Мнения: 1 925
Здравейте!
Честита Коледа!


Ние с половинката си направихме един филмов маратон с филми, които препоръчахте.

Неуместния човек - http://www.imdb.com/title/tt0808185/ Всичко, което четох за този филм го изживях, гледайки го. Шокиращ, неуместен, запомнящ се, различен - определено ни хареса.
Mother and child - http://www.imdb.com/title/tt1121977/ Много ни хареса също и на двамата. Определено ми допадат филми с няколко сюжетни линии, пък и актьорите Анет Бенинг Самюел Джаксън и Наоми Уотс, определено правят страхотни роли.
Black swan http://www.imdb.com/title/tt1121977/ - имах големи надежди за фима, тъй като харесвам много Натали Портман и Венсан Касел  Heart Eyes но се оказа повечко фантазмагория, отколкото очаквах. Хареса ми играта на Натали, но до там... Половинката не го издържа и заспа Tired Венсан Касен според мен не направи добра роля, да не кажа, че беше доста слаба ролята му, въпреки че трябваше да е му е мъжкарска и силна, нещо според мен не му се е получило...
Breach http://www.imdb.com/title/tt0401997/ - хареса ни и на двамата крими/драма историята. Въпреки че малко трудно възприех Раян Филипе в сериозна/неромантична роля  Peace
Американецът http://www.imdb.com/title/tt1440728/ - Единакът, безкомпромисният убиец и в същото време дълбоко в себе си, човек, който иска да сподели живота си с някой... Животът му минава в дебнене и подозиране на всеки около него, което прави невъзможно да има нормални отношения с някой. Меланхолията е завладяваща. Хареса ми, усетих европейското кино  Peace

Свалила съм http://www.imdb.com/title/tt0896529/ Cairo time

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 18:50 от Stra4iatela

# 544
  • Мнения: 1 063
"Стая в Рим" ...подвела съм се, че Tsugumi го е препоръчала, стори ми се, че мернах някой да споменава филма и затова го дръпнах, та който и да е бил му благодаря, защото ми донесе приятни мигове Peace


Препоръка на Tsugumi е, благодарих й, т.к. ме насочи да го потърся. Имам и този навик, преди да гледам филм.

Когато гледах Стая в Рим си спомних една реплика на Кл. Льоса по повод фестивал - няма втори шанс за първи впечатления.

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 11:33 от Ив

# 545
  • Мнения: 1 925
Гледах Последно танго в Париж - http://www.imdb.com/title/tt0070849/   Бях обещала да споделя впечатление, макар че вече не помня на кого, тъй като доста време отлагах филма и чаках подходящо настроение. И си беше нужно - идиотски е филма. Разбирам защо е смятан за скандален за времето си и сега не ми изглежда по- малко скандален. Според мен е по- скоро екстравагантен, отколкото характерен за духовната безпътица на 70- те. На моменти ми носеше неприятна пре-  долнопробна атмосфера, в други ми беше интересен и чаках с нетърпение да видя какво ще се случи. Радвам се, че го изгледах, от обща култура да имам представа за тази класика. Филма ме развълнува, щом ме накара да ровя в нета и да чета допълнителна информация, но любим няма да ми стане - категорично!
Абсолютно се припокрива мнението с твоето  Peace Аз също отлагах дълго време този филм, но му дойде явно момента. Нямах търпение да свърши и да изчета какво има за него като информация, за да се опитам да с обесня нещата, ако въобще може да се обеснят някои неща за времето тогава. Определено бях леко потресена.

# 546
  • Мнения: 2 353
  Ни в клин, ни в ръкав да ви обадя за Stranger Than Paradise. История за двама унгарски емигранти и техен приятел, абсолютни неудачници и паразити.Не е романтична комедия и ако не си падате по мудното действие и филмите без положителен герой няма смисъл да го теглите Simple Smile На мен ми беше любопитно да видя нечий почерк, но не бих повторила.
   

# 547
  • Мнения: 2 660
Гледах The King's Speech. Хареса ми. Препоръчвам го.
  Нека поразмятаме и малко крале сред туристите и черните лебеди...  ooooh! 

От къде го гледа? Можеш ли да дадеш линк?

@Bluevelvet Мерси за предложенията, единият го намерих и го изтеглих. Но този филм, който имам предвид аз, не беше мисля с участието на самата мадона. Само си спомням, че започваше с това как тя кара кънки по улицата като младо момиче и по някакъв начин успя да пробута касета със свои записи на някакъв продуцент.

# 548
  • Мнения: 2 529
The girl with the dragon tattoo Бях подготвена за много кофти филм по книга, но не бях разочарована. Е, попроменили са по нещо, поорязали сa друго, но то и няма как да обхванат всичко.
 Чакам 2то ДВД сега. Чакам и третата книга, а филмът ме боде от плакатите в киното, едва ме свърта да го изгледам.  Laughing

Неочаквано добър филм и за мен (чела съм и трите книги), каня се да гледам 2-рата и 3-тата серия (то май докато се наканя ще излезнат и американските версии  Mr. Green ) Толкова дълъг филм, но ми задържа вниманието през цялото време и ме накара да си легна след 2:00 ч. , за мен  означава доста  Peace


П.П. Моят голям син много хареса "Рапунцел и разбойникът", пя и танцува на всички песни (много приятна класическа анимация на Дисни), но малкият беше за първи път на кино в живота си на този филм и доста се изплаши, а и поплака  Sad (да не споменавам, че 3 пъти обиколихме залата и т.н.  Sick )

# 549
  • Мнения: 2 254
От къде го гледа? Можеш ли да дадеш линк?
В киното.

kiki29, не бях погледнала времетраенете. Докато го гледах, просто си следях действието.. "а сега това става, да..о, това е както в книгата-да..", и не съм усетила, че е дълъг дори.  Grinning

# 550
  • Мнения: 2 617
@Bluevelvet Мерси за предложенията, единият го намерих и го изтеглих. Но този филм, който имам предвид аз, не беше мисля с участието на самата мадона. Само си спомням, че започваше с това как тя кара кънки по улицата като младо момиче и по някакъв начин успя да пробута касета със свои записи на някакъв продуцент.

По кината преди десетилетия даваха тези двата:
http://www.imdb.com/title/tt0094321/
http://www.imdb.com/title/tt0089017/.
Интуицията ми (която невинаги не ме лъже) ме кара да предположа, че имаш предвид точно тях, но там тя участва, почти непрекъснато бягайки и скачайки от сцена в сцена.
Не вярвам изобщо да си мислиш за "В легло с Мадона", където пък не излязоха от съблекалните и хотелските й стаи.

По последния филм на Медем няма какво да коментирам, защото, извадя ли го от връзката му с всички негови предишни филми, значи да не му дам друг шанс за мен самата. А аз много го обичам и мога да му позволя да ме разочарова един път Simple Smile

Някой пита за http://www.imdb.com/title/tt0411118/. Гледала съм го през различни периоди и по различни поводи. Много добро европейско изпълнение за такъв сюжет.

# 551
  • Toronto
  • Мнения: 683
Тази вечер измъкнахме два позабравени, но хубави филма - 36 Quai des Orfèvres и MR 73, и двата с Даниел Отьой, когото много харесвам. Полицейски филми, режисьор и на двата е Оливие Маршал, който е режисирал и някои серии на "Инспектор Мулен", ако някой си спомня този крими сериал от миналото Simple Smile С две думи - препоръчвам и двата. 36 Quai des Orfèvres не се намира вече по българските торенти, аз поне не можах да го намеря. Но си го свалих от IsoHunt а субтитри намерих в някой от бг сайтовете за субтитри.

# 552
  • Мнения: 2 529
36 Quai des Orfèvres не се намира вече по българските торенти, аз поне не можах да го намеря. Но си го свалих от IsoHunt а субтитри намерих в някой от бг сайтовете за субтитри.

Намира се на DVD -

# 553
  • Мнения: 1 063
По последния филм на Медем ... А аз много го обичам и мога да му позволя да ме разочарова един път Simple Smile
Peace Още повече, че го преоткрих покрай теб! Sunglasses

# 554
  • Мнения: 2 617
По последния филм на Медем ... А аз много го обичам и мога да му позволя да ме разочарова един път Simple Smile
Peace Още повече, че го преоткрих покрай теб! Sunglasses
О, така ли  Grinning
Аз пък бях запленена от хубавите му очи  Sunglasses

Аурора, позволявам си да вмъкна, че точно този филм за мен пък е образец на търсена липса на каквата и да било естественост. Най-явна е тя в това, че Медем използва две героини, които говорят с акцент на език, който не им е роден; сценографията е чисто постановъчна, а осветлението изкуствено, гримът съвсем не ми се коментира, както и постановката на телата. Но това е мое впечатление. Изобщо, моите наблюдения са, че Медем е много далеч от това да търси простота и естественост, въпреки че понякога не се отказва от тях, но по-скоро ако те се случат, а не че го е искал.

Общи условия

Активация на акаунт