Пиете ли фолиева киселина без бременност - 3 част.

  • 77 682
  • 487
  •   1
Отговори
# 1
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Хераааааааа, извинявам се за спама, но линийката в подписа ти .....  Heart Eyes
Честито мила - желая ти най-слънчевата пролетна приказка!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Благодаря Hug

# 3
  • Мнения: 1 849
Хера, и от мен честито  bouquet !

Момичета, не знам защо всички се заяждат като напиша какво пия... Laughing Пия ето това, изписано ми е от лекар
http://www.femibion.de/asset/common/pdf/RZ_Fem_S1_Beileger_155x2 … JMGrdzz-d%2Cjv0ua
То съдържа
One tablet contains:
Folates 800 μg
• Folic acid 400 μg
• L-Methylfolate 416 μg
и др. съставки, които няма да изброявам...
Препаратът е Фемибион 1.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 092
Яна Ина не се заяждаме, а питаме защото не сме чували за този препарат до сега. Повечето момичета тук четат и се информират за всичко свързано с бременноста, но информацията  за такъв препарат май повечето чуваме от теб. За това и питаме

Хера   bouquet най-прекрасните 9 месеца ти пожелавам и едно здраво хубаво бебченце на финала

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 644
Записче.
Яна, може ли да кажеш какви са причините да ти изпишат точно това или няма такива. Избирателно ли ти го предписаха. Сигурно си отговорила вече, но аз не успях да дочета предишната тема  Embarassed ако може да кажеш пак...

# 6
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
 Simple Smile

# 7
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Момичета аз пия неофолик мета,но като ми свърши опаковката понеже от времена време пия бирена мая видях,че във нея има ФК 1 μg(малко ли е пия 2 хапчета на ден) и не си купих нова опаковка от неофолика.Мислите ли че има разлика?Имам още 2хапчета от бирената,но да си знам друг път дали да си купувам и неофолик когато пия бирената мая или само тя е достатъчна?

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 13:57 от Questo sono io!!

# 8
  • Мнения: 1 849
Аз с удоволствие отговарям  Wink , просто така изтълкувах отговорите, защото и в една друга тема ми писаха, че е безсмислено да пия и двете. Толкова за това!  Hug
Този препарат ми го изписа гинеколожката. Каза, че е по-добре да се пие или такъв, или само метафолик, защото той много по-добре се усвоява на клетъчно ниво, а нормалната фолиева киселина се усвоява около 20%, а дори има жени, които изобщо не могат да я усвоят. Това е някаква нова теория. За това в този препарат има и двата вида... Peace
Иначе това са витамини+фолиева киселина, които се пият от жени, които скоро искат да имат бебе до края на 3тия месец. След това има друг препарат - Фемибион 2, който се пие до края на бременността и по време на кърменето, ако не се лъжа.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 644
Благодарско, Яна. Утре съм на гинеколог и ще питам за тези витамини  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 10 698
Този препарат ми го изписа гинеколожката. Каза, че е по-добре да се пие или такъв, или само метафолик, защото той много по-добре се усвоява на клетъчно ниво, а нормалната фолиева киселина се усвоява около 20%, а дори има жени, които изобщо не могат да я усвоят. Това е някаква нова теория. За това в този препарат има и двата вида... Peace

Само да вметна,че е Неофолик и още, че при жени НЯМА неусвояване изобщо, а е процентно, прави се изследване наречено MTHFR или МЕТИЛЕНТЕТРАХИДРОФОЛАТРЕДУКТАЗЕН ДЕФИЦИТ .
При жени  с недоказан дефицит , 1 хапче на ден Неофолик мета е предостатъчно Peace
Освен това през първия триместър от бременността комбинираните витамини не са особено уместни.

# 11
  • Мнения: 1 849
Ами аз думата "L-Methylfolate" си я превеждам като метафолик или метилфолат.  Wink Може и нео да има, ама не са го сложили моя препарат, който пия.  Laughing Това за комбинираните витамини докитата го дъвчат от години. Но според мен още никой не знае какво, защо и колко. Иначе нямаше да има витамини за бременни с 400, 600 и 800 фолиева киселина...Един казва, че не ти трябват Wink, друг, че ти трябват. Един пие тия за 8 лева, защото били по-така, друг предпочита тези за 28 лева, защото свързва цената с качеството. Един пие омега, друг не. И това всичко зависи от това какво ни е казал док. Аз не съм лекар и пиша това, което мойта доки ми казва. Peace 

# 12
  • София
  • Мнения: 10 698
Ами аз думата "L-Methylfolate" си я превеждам като метафолик или метилфолат.  Wink
Jana Ina  как се казва тоя препарат който ти пиеш точно,че ми стана много интересно?
...От листовката на Неофолик Мета:

Всяка таблетка съдържа 0.4 мг L-метилфолат. L-метилфолатът е активната форма на фолиевата киселина, която участва като коензим в биосинтезата на аминокиселините и базите на нуклеиновите киселини.
Фолиевата киселина в организма изпълнява своите функции, едва след като се превърне в L-метилфолат. Дотогава тя не е активна и няма биологично действие. Превръщането на фолиевата киселина в L-метилфолат е сложен и многостепенен процес, който при 12% от бременните жени не може да се осъществи поради генетичен дефект.

Съпоставка на метаболизма на Неофолик Мета спрямо фолиевата киселина:

Фолиева киселина   Дихидрофолат  Тетрахидрофолат  5,10 Метилен THF  L-метилфолат, като генетичният ефект е в стъпката от предпоследната до последната форма;

Неофолик Мета  директно L-метилфолат.

Ето защо при тези жени съществува риск от раждане на дете със спина бифида, въпреки приема на фолиева киселина, докато при прием на Неофолик Мета този риск се елиминира.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 14:02 от magnet_for_happiness

# 13
  • Мнения: 1 849
magnet_for_happinessLaughing не четеш ти май!  Wink Писах още в началото...Фемибион 1. Ето пак линкчето с инфо на английски:
http://www.femibion.de/asset/common/pdf/RZ_Fem_S1_Beileger_155x2 … JMGrdzz-d%2Cjv0ua
 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet_for_happinessLaughing не четеш ти май!  Wink Писах още в началото...Фемибион 1. Ето пак линкчето с инфо на английски:
http://www.femibion.de/asset/common/pdf/RZ_Fem_S1_Beileger_155x2 … JMGrdzz-d%2Cjv0ua
 Peace
ок, да пропуснала съм този твок пост,както и да е.
Не смятам, че това е по-добро от неофолик мета-та, аз съм с генетично неусвояване на фолиева 35%, ходя в една от най-добрите клиники и специалиситите по проблемно забременяване,рискова бременност както и генетици казват да пия Неофолик мета,иначе предполгам щяха да кажат да пия това твоето Simple Smile тук има едни витамини в плюс, които си ги набавяме така или иначе...но няма лошо, пий си го това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт