Мама шишкавее а МАЙ-чето лудее - 6 тема

  • 18 894
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Velingrad
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен:) да се запиша в новата темичка. Хера ни разръчка и се разписахме пак като луди  bouquet
Аз вчера закупих едни дънки:) започват да ми харесват все повече newsm68 днес ще ги изпера и ще се снимам да ви ги покажа:)
За хомеопатичните една бременна в ЖК пита доки дали може да взима Хомеовокс за гърло тя каза, че може но мацката беше в 3-ти триместър. Мисля, че има значение в кой триместър си и какви лекарства може да се вземат.
Деси, тъкмо прочетох Hug спокойно природата си знае работата всичко е наред. Много странно другите лекари как не са видели.

# 61
  • Мнения: 1 328
Деси, при мен беше същото положение и при ранен преглед се вижда обикновено. Ако не си била на ранен, чак при раждането на плацентата се виждал този сак. Не знам как така не са го видели предишните лекари.. но не се притеснявай изобщо. Важното е, че всичко е наред с бебенцето Simple Smile
А БХС при развиващи се два плода не дава реални резултати (доколкото статистическите данни могат да са достоверни Simple Smile ). Така че спокойно можеш да си го направиш това изследване, знаейки че е само информативно..
Момичета, някой ще ходи ли на ехокардиография?

# 62
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен.

Как така не качвате, а даже сваляте - незнам. Аз вече съм почти 9кг отгоре. Не ми се мисли до края на какво ще приличам. А иначе не ям много, но за съжаление винаги присъства хляба, а аз от него пълния откакто се помня (е не и в тийнейджърските ми години, тогава ядях по един хляб на ядене и не бях дебела  Mr. Green)

princess SHE пуснах ти запитване за приятелство във ФБ! Ако са те аднали към групата, моля включи ме  Praynig

Не е скийнинг, а е screening - букв. прожектиране Въпреки, че сме взели чуждицата и я използваме с (естествено) малко видоизменен смисъл. Биохимичният скрийнинг (БХС) не се прави на двуплодна бременност, хоромоните вече са в разл. концентрация, която явно не дава даже и приблизителни вероятностни резултати.

desi_shisha не се притеснявай излишно. Нали бебчо е добре. А това с двата плодни сака, знам, че често се случва и някак тялото почти абсорбира вторият и за това докторите  го разбират чак след раждането.

Момичета, някой ще ходи ли на ехокардиография?
Аз се чуда дали да не отида, но нали съм на втора ФМ в седмица в която ще гледат и за такива малформации  newsm78. След нея ще реша. А с Яни ходих при док. Велковски (преглежда в 3та градска и в АГ Св. София), който е пренатален кардиолог и на прегледа провери всяка една част (и във всеки орган) на Яни дали е развита нормално. Накрая ми даде една голям вестник със снимки от УЗ апарата, на които нищо не разбирах, и ми каза да го дам на педиатъра след раждането.

# 63
  • Мнения: 31
И аз не съм качила кг досега. Но то е поради липса на апетит...
Записах се за ФМ при Марков ..чак за 10 януари догодина, казаха в 20- та седмица и слушам.. 
Трябва и за БХС да се запиша, ама никой не вдига в МД..
Иначе гаденето е по-рядко, но на моменти по-силно. Дано да размине скоро..
Хубав ден майчета! Hug

# 64
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте, дами!
След сутрешния дъжд сега напече и е много приятно Grinning
jenny_b, бих отишла при такъв специалист, ако се наложи и то след като мина втората ФМ през декември. Досега не съм ходила /при предните ми бременности/ и всичко е било наред. Ако док прецени, че има нужда от такъв консулт ще отида.
Деси, мисля си, че това е често срещано. Важното е, че бебо е добре Hug
За кашлица на мен и на децата много ми помага сокът от издълбана черна ряпа. Ряпата се издълбава и се пълни с мед или захар. Сокът, който се образува се пие  - по 3-4 лъжички на ден. А и правя един чай - 500 мл. вода с 5-6 ореха, счупени с черупките се слагат да поврат 10-15 минути. Като се снемат от котлона към тях се прибавят по 1 лъжица босилек и андрише. Това се запарва 10 минути, прецежда се и се подслажда с мед - да стане като сироп.
Пожелавам на болните бъздро оздравяване!
Усмихнат ден и от нас! Hug

# 65
  • Мнения: 13
Някой знае ли във Варна правят ли фетална ехокардиогрaфия?

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 13:09 от Samisi

# 66
  • Мнения: 1 152
Здравейте, МАЙчета  Hug
Гледам, че си говорите за килограми  ooooh! Аз засега съм качила около 1.5кг. Надявам се да не хвръкнат скорострелно нагоре, че и без това съм си пухкавелка  Whistling С първата бременност качих 7/12кг. Забременях 76 и до 4-ти месец свалих 5 килограма. Връщах почти всичко, което хапна  Sick Отидох да раждам 83, а като излязох от болницата бях 73-74кг. Сега забременях на същите килограми, но не съм сваляла. Дано не се олея, ама ми се струва, че при това лежане... Rolling Eyes Най-важното е всичко с бебчо да е наред, пък бавно, бързо- килограмите се свалят  Wink
Болничките мами- пазете се много. Особено да не лепнете някоя кашлица, че при мен именно тя ми докара такъв кошмар. Кашлях цяла седмица и въпреки сиропчета (между другото ряпата с мед наистина много помага) си докарах контракции и болки.  Аз пиех вечер чаша топло мляко с лъжичка мед в него. Много ме успокояваше и нощем почти не кашлях.  Така че- пазете се много  Hug

Milly, доколкото знам на телефоните в МД може да ти отговори някой между 9-11 предиобед, но пак не е много сигурно. Иначе за БХС съм чувала, че просто отиваш и чакаш, докато ти дойде реда. Записване не се прави предварително. Това ми каза една от мамите, с която се засякохме на ЖК. Поне при нея е било така, защото и тя не е могла да се свърже с никого по телефона.
Дано имаш късмет и минеш бързичко  Grinning

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 13:09 от dudence

# 67
  • Мнения: 60
Здравейте маминки,
да се включа и аз в новата тема, признавам си много рядко пиша но пък ви чета редовно Simple Smile
Момичета дай те ми съвет, вчера ходих да си взема изследванията от повторна стерилна урина, която пуснахме заради появили се бактерии, оказа се че трябва да взимам Неоренал, това се преживява но за капак от понеделник съм с ужасно главоболие и вчера споделих с доктора, който като ми измери кръвното каза че нещата не са добре 135/95 Hg, което за мен си е много високо, до сега беше около 90/70 Hg, даде ми срок до понеделник да съм го овладяла иначе ще започваме с лекарства Cry. Та моля ви ако някой от вас знае бабини рецепти за сваляне на кръвното, да сподели Praynig

За БХС в Майчин дом, аз също не знам да става със записване, отиваш и чакаш да платиш след което ти вземат кръв


# 68
  • на североизток
  • Мнения: 285
Льони 77 , чесънът сваля кръвно, доколкото си спомням. Пък и е добро противогрипно и противовирусно средство. Чувала съм още за канела /лъжичка две се разбъркват примерно в кисело мляко/, чубрица - като чай и пак така разбъркана с мляко.
Дано бързо се оправиш и не стигнеш до лекарства Hug

# 69
  • Мнения: 237
момичета ,кажете какво приемате при болки в главата,едвам издържам вече,а съм на работа,не е кръвно,просто си ме боли днес но е нетърпимо...  Sad

# 70
  • Мнения: 60
благодаря ти zazka Hug, това за чубрицата не го знах, носега порверих и намерих как точно се прави отварата и как се пие , още от довечера започвам, че сега съм на работа Close, ядосвам се на себе си все едно някой ще ми даде тиквен медал че стоя на работа, нооооооооо това е друг въпрос.

На всички болнички маминки пожелавам бързо оздравяване! Hug

# 71
  • Мнения: 23
Привет и от мене Simple Smile
Днес си взех направление за хематолог и утре ще се обадя да си запиша час.
Да се похваля снощи мисля, че със сигурност усетих бебето Simple SmileSimple SmileSimple Smile както си говорихме с таткото по отношение на плаването  smile3548и .. усетих нещо преплъзване от вътре малко под пъпа леко в дясно.. много приятно и много нежно Simple Smile Страхотно е!
Льони това кръвно е високо, наистина трябва  да предприемеш мерки... избягвай всичко, което би го повишавало. Знам че чесъна смъква доста умело. Но за друго в момента не се сещам...
Кика знам за парацетамол, въпреки че аз не го одобрявам, прави си ободряващи напитки .. мляко с какао, мляко с нес, мляко меланж..
По отношение на млякото с нес ... какво ще кажете мами ?

# 72
  • Мнения: 22
Здравейте маменца, и аз да се запиша в новата темичка - Хера благодарско   newsm20

Нали ви споделих, че вчера имах ужасно главболие - и с една дума, денят премина ужасно. По обяд малко ме поотпусна, после бях на йога, с идеята ако е нещо схванато да се поотпусне, ако си пораздвижа вратлето. Нямах голям успех. Прибрах се, и трябваше да се подготвя за гостите... Но главата си беше зле, че ми донесоха да пия Панадол. Пих една таблетка вместо 2, и ме облекчи за около 2 цхаса някъде. После пак главоболие........ и така докато не дойде момента да изпращам гостите и след това  Sick Тогава вече главата ми беше на път да гръмне, ужасна болка. Пих няколко глътки вода с лимон и легнах, с идеята, че вече ми е олекнало и ща заспя. Нищо подобно - след малко пак  Sick Легнах си още по-размазана с малката надежда поне да заспя. Разбрах, че дори и да пия нещо, то няма  да се задържи в мен.
Днес, благодарение на   umbrella поспах. Събудих се, все едно имам тежък махморлук....... а трябваше да  newsm79 wash hang 1dishes

Сега след като разтребих наоколо, смятам да се излегна с книжка и да си почина, дано след това да ми е нормално всичко!

Желая ви лек и спорен ден! Аз ще го прекарам вкъщи, лежерно  tv

# 73
  • Мнения: 31
Благодаря dudence  и Льони 77. Не съм разбрала. Понеже за ФМ е от рано записването и явно съм се заблудила ...Благодаря ви много. Почнах да се уплитам от толкова много изследвания...а и с тази бремелинска разсеяност...съвсем ме няма.. Hug

# 74
  • Мнения: 325
  За високото кръвно-чесън, и канела може , но трябва да се внимава!Рецепта:сутрин и вечер по една чаша 200мл топла вода с една лъжичка мед и щипка канела-много е вкусно, но съм го правила само една сутрин.
  Мамки с главобол-мерете кръвното!Може да се вземем парацетамол. Аз често съм с подобен проблем и си пия . Е не прекалявам, но в събота например пих два през 3 ч защото вече не можех и да говоря от болка.
  Осцилокопциум-моя доки каза, че може-все пак той се дава и на кърмачета.
  За килцата:Висока съм 169см и 1-та бременност започнах с 56кг-родих 80, излязох от болницата 72.След това имах щастието да видя кантара да покаже 58,600кг, но беше с голямо усилие,много диети и спорт.
 Сега започвам с 62кг и съм 69кг да видим до къде ще стигна....

Общи условия

Активация на акаунт