Ryanair Travel

  • 115 806
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 119
Най-важното  , което гледат е да го пъхнеш в кошарата и височината е най-безпроблемното нещо.
Ако влиза свободно никой няма да вади сантиметър , така че не се шашкай...
На теория обаче в тия 50 см  влизат и колелцата и дръжката !

В повечето случаи изобщо и не проверяват , но много зависи от служителя който е на смяна.
Разбира се може да прехвърлиш багажа в друг сак  , но ще трябва да изхвърлиш куфара.
То не че е проблем ако е по-евтин от тия 35 евро , както е в моя случай.

# 46
  • Мнения: 728

искам да попитам нещо за размера на багажа-50/40/20.


В тези 50 см височина на каретата и колелцата на куфара и дръжката в сгънато състояние ли трябва да влязат?

Защото колелцата ми добавят още 5 см и дръжката 2,5 см.Тялото на куфара отговаря.
Относно размера на английското летище правят ли проблем при връщането?
Можеш ли там на място ако размера не отговаря на куфара да го смениш със сак,/да прехвърлиш багажа/?

Заяждат ли се да извадиш 35 евро ако надвишаваш с 3-4 см?

http://www.youtube.com/watch?v=Jq7T63cLPMw&feature=related

Обаче вижте и това: http://www.youtube.com/watch?v=4SJ8bCbVoNw

# 47
  • Мнения: 119
Мисля , че може би има друга причина , защото във видеото не се вижда началото на историята.
Трябва да има някаква причина да поискат плащане.
Никога не съм виждала нещо подобно.

# 48
  • Мнения: 2 241
С Ryan не съм пътувала, но с Wizz доста и в последно време ми прави впечатление, че много изискват от пътниците да се вместват в тези рамки.
Ставала съм свидетел на всякакви безумия. Хората се опитват да натъпчат буквално куфар, но е очевидно, че няма как да стане. И това, само и само да се спестят 30 лв. Не го разбирам...
По-добре не експериментирайте с тези неща  Peace

# 49
  • Мнения: 914
 И аз не разбирам - при положение, че ясно са обявени размерите и килограмите, хората с какви куфари се появяват на летището, аз винаги се чудя как това може да бъде ръчен багаж!!!

# 50
  • Мнения: 119
Лошото е , че правилата невинаги  и навсякъде се съблюдават от служителите и това дава кураж на шмекерите.
Редовно за тези които се качват последни няма място за ръчния багаж и са принудени да го държат под седалките.
На летището в Истанбул млада туркиня от най-забрадените беше понесла цели 5 обемисти найлонови чанти !!! и oще две в съпруга и три у майка му която беше на инвалиден стол. На всичкото отгоре бяха нагли и вдигнаха скандал . Като се почна после  едно бясно разгащаване и тъпкане навсякъде където може. Голям цирк стана  , но се качих и не видях крайния резултат  Laughing
Това е при всички нискотарифни , но при  Wizz като че ли е най-лошо.

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 13:08 от mallkata

# 51
  • Мнения: 914
Малко се отклонихме от темата, но много се подразних при последното ми пътуване! Ние обикновено пътуваме с ръчен багаж, който е видимо под обявените размери, качихме се едни от първите и си слагаме чантите отгоре и идва стюардесата и ни казва, че полетът е пълен и нямало да има евенуално място за всичкият багаж на пътниците и понеже са ни по-малки чантите да си ги сложим в краката. Аз се съгласих и тръгнах да си я свалям, но мъжът ми се ядоса и ми казва: "Значи ние които си спазваме всички правила, трябва да пътуваме некомфортно за сметка на тези, които са помъкнали големи куфари!" и ми я върна обратно горе  Simple Smile. Това между другото беше полет на Ryan air.

# 52
  • Мнения: 4 784
Еми то си е дразнещо това. И аз като мъжа ти бих се възпалила по същия начин.

# 53
  • Мнения: 11 927
Аз  не толкова, но мъжът ми  би  как би подпалил....дори не искам да си го представям.Ами всеки е прав да се ядосва  в подобна ситуация.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 206
Имам въпрос, понеже тези дни трябва да резервирам полет до Милано и дилемата ми е дали това да е с ryanair или wizz, ние сме от Пловдив и естетвенно ми е по-удобно да излетим от тук, но ме притеснява това, че ако няма достатъчно закупени билети полета може да бъде отменен, знаете ли какъв е минималния брой за пътници  Rolling Eyes и колко по-рано предупреждават за отмяна на полет при такава причина?

# 55
  • Мнения: 119
Няма минимален брой.  Аз съм летяла с Ryan при само  11 човека ...макар и при малко странни обстоятелства.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 206
Няма минимален брой.  Аз съм летяла с Ryan при само  11 човека ...макар и при малко странни обстоятелства.


Благодаря за отговора, ами ще рискувам тогава и ще се надявам да има поне 11 пътника Mr. Green

# 57
# 58
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Много недейте да вярвате на писаници, докато не стане факт.

Но по принцип има такава идея. Такива полети биха били далеч по-затоварени. В момента няма такъв интерес относно полетите до Милано, което е съвсем естествено, де.
С пуснатия полет / и впоследствие отменен/ до Барселона почти бяха запълнили самолета.

Иначе, дай Боже, да стане.

# 59
  • Мнения: 914
Щом преговарят - има някакви надежди. Иначе лично аз предпочитам следващата им дестинация да е до някъде за където нямаме в момента директен полет - например Лисабон...

Общи условия

Активация на акаунт