Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 871
  • 705
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Какво значи много химия? Нормален състав на маска си е...виж, ако е рекламирана като БИО марка и си я взела с тази идея, тогава да, но си е стандартен състав. Млякото е само млечен протеин, и то в доста малки количества, кайсията е всъщност масло от кайсиеви ядки, непонятно ми е защо са го избрали, има други по-ефективни и евтини масла...Има данни да е омекотяваща и хидратираща.
Благодаря за бързия отговор  Hug Може би съм почнала да се вманиачавам на тема химия-козметика... Grinning

# 691
  • Мнения: 1 892
Здравейте, пиша ви съставките на маска за коса: aqua, cetearyl alcohol, cocamide dea, cetrimonium chloride, cyclomethicone, dimethiconol, amodimethicone, hydroxypropil trimonium hydrolyzed colagen, trideceth - 10, dimethicone, panthenol, citric acid, parfum, methyl chloroisothiazolinone, methyl isothiazolinone, benzyl alcohol, benzyl salicylate, linalool, hexyl cinnamal, limonene, ci 42051. Силиконова или протеинова е? Има ли " опасни" съставки в нея? За каква коса е и какъв ефект се очаква след ползването и? Благодаря.

# 692
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
в повечето има силикон, което не е чак токова страшно - все пак се влагат с опр. роля

иначе съдържа и протеин за повишаване еластичността

коя е маската?

# 693
  • Мнения: 1 892
Ето тази е маската: http://www.farcom.gr/888/888%20maska.htm. Добра ли е или да не очаквам чудеса?

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Въпрос към тези които пият добавки за коса, сещате се, Фитолор, Ревалид, Мерц...Привършвам първа опаковка на Maxihair да правя ли почивка или да почвам втората? Косата капе по-малко, но категорично не е спрял косопада Rolling Eyes, иначе има поразителен ефект върху лицето. В момента правя и хим.пилинг и резултата е много бързо възстановяване на кожата.

# 695
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Ето тази е маската: http://www.farcom.gr/888/888%20maska.htm. Добра ли е или да не очаквам чудеса?

аз от никой продукт не очаквам чудеса, но бих опитала тази маска  - в момента се оглеждам за колагенов продукт

първо я пробвай на кожата (малко), за да си сигурна, че ще ти понесе

# 696
  • Мнения: 293
Здравейте, за първи път пиша в тази тема, от 2 часа чета от началото, но ми е много невъзможно да изчета всичко. И за това предварително се извинявам за това което ще напиша - ако мястото му не е тук.
Та на въпроса: преди 2 седмици моята свекърва ми даде едно мазило (което е за животни - при тях е за пиене) и ми каза, че ставало за мазане на косата за по-бърз растеж. Та тва мазило се казва Megadrem  на фирма Virbac (или нещо такова). Аз  в момента съм се намазала с него и ще седя 2 часа, искам да попитам някой ползвал ли го е и какви са впечатленията от него.

p.s. искам максимално бързо да ми порасне косата, тъй като реших да се подстрижа по-късо, но не се харесах особено.


Колко максимално бързо? Ако ти е генетично заложено косата ти да расте  примерно по 17 мм на месец, но поради различни причини - слабо храненен или неправилна грижа и досега ти е растяла с 14 мм на месец, според мен с витамини, ампули и добра грижа можеш да накараш косата си да расте до 17 мм на месец. Нищо повече.

Не става така да си решите косата да расте по-бързо и да намерите нещо вълшебно, още по-малко разни такива животински лекарства, които могат да докарат проблеми.

a.l.e.n.a, животински колаген ли имаш предвид?

# 697
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
започнах да разглеждам продукти за коса с колаген и да събирам инфо за действието му, как се извлича и т.н.

общо взето съм под първото стъпало, започнах преди дни и не съм се хвърлила на луд лов за информация Wink))) т.е. не бързам, не ми е критично, за да се случи веднага и преболедувах онзи начален плам - да вземам всичко с щедри обещания и отзиви  Hug

може да се спра на нещо след 1 месец - като тогава да съм набрала достатъчно инфо - за да направя избора - не бързам - общо взето, но яко някой е запознат - ще се радвам да сподели информация

# 698
  • Мнения: 293
За колагена в маските за коса не съм запозната. Знам само за действието върху кожата  Grinning
Действието му върху нея е обикновено влагозадържащо и нищо повече. Тоест не добавя колаген и не подобрява еластичността на кожата. Молекулите на колагена са твърде големи и не могат да проникнат в кожата.

Много се шумеше за полски колаген от не знам какви си акули, но пак нищо не мога да кажа. За косата предполагам, че действието ще е отново задържане на влага, доколкото въобще ще се закрепи нещо върху косата, и нищо, нищо протеиново ...   bouquet

Колагенът се извлича от хрущялите на животните, те са съставени от точно това. Пиша по памет ...


# 699
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
мисля, че именно за това трябва да е хидролизиран - за да е раздробен така, че да е проникващ  Peace т.е. големите молекули да са мънички  Peace

# 700
  • Мнения: 75
Ето тази е маската: http://www.farcom.gr/888/888%20maska.htm. Добра ли е или да не очаквам чудеса?

аз от никой продукт не очаквам чудеса, но бих опитала тази маска  - в момента се оглеждам за колагенов продукт

първо я пробвай на кожата (малко), за да си сигурна, че ще ти понесе

a.l.e.n.a , какво имаш впредвид да я пробва на кожата , нали маската е за коса? Thinking

Това , което аз съм чела е ,че когато  колагена е хидролизиран молекулите са достатъчно малки за да проникнат дълбоко в косъма /или пропускам нещо ? Simple Smile/
http://www.ahdintl.com/HydrolyzedCollagen-HydrolyzedCollagenTypeII.html

##bvlgari## , пиши за впечатления .

П.П. a.l.e.n.a , писали сме заедно. Hug

Люляковa , колагена нали е  протеин ? newsm78

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 11:27 от dachita

# 701
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
имам предвид, че едното от активните вещества е алерген и може да причини алергичен дерматит - който е рекция на кожата - маската нали ще контактува със скалпа

за целта да мацне малко някъде по кожата (не на главата) - за да е сигурна, че няма да има реакция  Peace

# 702
  • Мнения: 75
ok , разбрах  Peace

# 703
  • Мнения: 293
dachita, да протеин е. Не знам какво значи хидролизиран. Аз съм си взимала на прах и после смесвах с вода, може би този е хидролизиран, нямам идея наистина.

Всъщност желатинът е хидролизирания колаген, доколкото чета тук - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD

Аз не бих разчитала много на тази съставка. Мисля си, че по евтините марки биха го вложили  Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: 0
Моми4еат,малко тъп и досаден въпрос,ама силиконите вредни ли са или не в крайна сметка????И ако не се измият с дълбоко по4иствщ шампоан какво може да стане на косата ми??дас е омазни пове4е ли ,да се сплеска ли??? Малко съм невежа  по отношение на космените въпроси

Общи условия

Активация на акаунт