Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 865
  • 705
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 642
a.l.e.n.a с нищо не третирам косата си, не я боядисвам, не ползвам преса, само шампоан и балсам, обаче през зимата я суша, повече в корените, не по дължината и затова се чудя от колко процедури и през колко време имам нужда и дали всъщност имам нужда от подобна маска  newsm78

Маската ми я направиха за 15 лв, беше на промоция иначе е 30 лв.
Косата ми я минаха 4 пъти с пресата. Като времетраене не мога да кажа точно, но може би около час отне всичко с измиването, преса, изплакване и изсушаване.

# 661
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
до колкото си спомням милк шейк продуктите са основно протеинови, а ти не изглежда да имаш нужда точно от това

с този уред - могат да бъдат прилагани и други маски

затова се учудвам малко  newsm78

от сушенето, излагането на слънце, море ....вероятно имаш нужда от грижи и е хубаво, че е с този уред - само да се подбере правилния продукт

все пак - аз не ти виждам косата, а фризьорът я е видял на живо, надявам се да е преценил правилно, а не просто да направи процедура, за да продава продукт  Peace

мисля, че с описанието, което даваш - веднъж месечно няма да ти е излишно, но с правилната маска/продукт  Peace

# 662
  • Мнения: 6 627
anbibian щом нямаш проблем с косата наистина нямаш нужда от тази процедура ,харчи си парите за друго  Laughing

# 663
  • Мнения: 3 642
anbibian щом нямаш проблем с косата наистина нямаш нужда от тази процедура ,харчи си парите за друго  Laughing

това е чудесна идея  Laughing
но все пак ме гложди да направя още една процедура, за да видя дали наистина има разлика  Mr. Green
a.l.e.n.a благодаря за съветите  Hug

# 664
  • Мнения: 1 073
 След последната маска, която си правих- масло от кокос, шеа и рициново, след като ги отмих на мокра коса сложих масло от шеа. Казвам ви момичета с чупливи коси.- няма такова оформяне на къдриците. Слагах арган вместо кристали, но сега съм на вълна шеа / за лице, за коса, за всичко го ползвам/ и съм много доволна Wink

# 665
  • Мнения: 3 642
аз сега почнах да се чудя дали се предлагат такива инфрачервени преси с ултразувк за домашна употреба
рових по сайтовете, но нищо не открих
вие имате ли информация?

# 666
  • Мнения: 522
клик

ето преса

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 08:55 от bubanka

# 667
  • Мнения: 3 642
мерси   bouquet
а тази преса дали става точно за терапия с маска за коса, защото останах с впечатление, че пресата която ползваха в салона не беше за изправяне, а само за терапия и освен, че беше инфрачервена имаше и ултразвук

Коригирам си поста - от този сайт намерих тази преса
клик
много прилича на пресата, която използваха при мен

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 08:55 от bubanka

# 668
  • Мнения: 1
Момичета, здравейте! Преди известно време редовно следях темичките ви и правех всякакви маски на косата си, но честно казано не порастна особено (а ги правех основно с тази цел). Винаги до сега косата ми е достигала 1 дължина, която не съм минавала, а това е до сутиена. Та това ме наведе на мисълта дали е вярна теорията, че косата има определена заложена дължина, която не може да надмине, дори години да не я подстригваш... Тъй като темата ви ми е любимата във форума и имам огромно доверие в съветите, които давате, много бих желала да чуя мнението ви по въпроса Simple Smile

# 669
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
аз не мисля

колко расте - зависи от генетичен фактор, метаболизъм/обмяна на веществата (внос на вещества, обработка и т.н.) и не си представям, че има физиолгичен "датчик", който улавя ниво на дължината и спира растежа  newsm78

# 670
  • Мнения: 1
аз не мисля

колко расте - зависи от генетичен фактор, метаболизъм/обмяна на веществата (внос на вещества, обработка и т.н.) и не си представям, че има физиолгичен "датчик", който улавя ниво на дължината и спира растежа  newsm78

Аз точно това имах впредвид - дали е генетично заложена някаква максимална дължина на косата  Thinking

# 671
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
аз не си го представям, мога да допусна, че има генетична предразположеност колко бързо да расте (по принцип и при някакви условия - защото както и да си предразположен, ако спреш да внасяш важни вещества - едва ли ще расте, както ако ги внасяш  Hug), но не и да спира в някакъв момент  newsm78

# 672
  • Мнения: 422
 А тая процедура със специалната преса,помня,че се писа за нея,но точно за какво е? Хидратация ли,уплътняване ли? Ако може с 2-3 изречения.  Hug

# 673
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
един вид - веществата в маската проникват по-лесно, когато се прилагат с инфраред и ултразвук и ефектът е по-голям  Peace

# 674
  • Мнения: 422
Мерси.Значи не ми трябва такъв тип процедури.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт