Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 870
  • 705
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 162
Помогнете със съвет, аз съм с чуплива коса до раменете, като до сега я боядисвах в черно, естественият ми цвят е доста тъмен и съм решила да се боядисам в кафяво, тъмно кестеняво или нещо шоколадово. Просто искам да е по-естествен цвят, черното не стои много естествено, но как да махна черното което е в момента върху косата ми? Искам да е един, два тона по-светло отчерното, но просто ако сложа кафяво сега просто няма да има никакъв ефект? Препоръчайте ми нещо или направо при фризьор, който да се оправя със  задачата?

# 676
  • Мнения: 1 073
 sofii4eto, в никакъв случай обезцветяване с блондор... Naughty
 Иди при фризьор, добър фризьор. Има римулвъри, разни масла... ще ти предложат вариант. Но повярвай ми, колкото и да ти обясняват, че има ново поколение и супер щадящи блондори, просто искат да ти вземат парите Wink
  Иначе натурален начин може да прочетеш в блога на Хенафокс. Изпиши в Google " изсветляване на косата с мед " и ще ти излезе, но ефекта не е поразяващ. Трябва се постоянство, честота и търпение, защото ефекта не е мигновен и не е голям. Прави маски с масла, жълтък... те също свалят боята.
  Най- добрия вариант /ако си с къса коса/ е да израсте и през това време да правиш изброените маски, за да се слива разликата   Wink

# 677
  • Мнения: 0
Здравейте, за първи път пиша в тази тема, от 2 часа чета от началото, но ми е много невъзможно да изчета всичко. И за това предварително се извинявам за това което ще напиша - ако мястото му не е тук.
Та на въпроса: преди 2 седмици моята свекърва ми даде едно мазило (което е за животни - при тях е за пиене) и ми каза, че ставало за мазане на косата за по-бърз растеж. Та тва мазило се казва Megadrem  на фирма Virbac (или нещо такова). Аз  в момента съм се намазала с него и ще седя 2 часа, искам да попитам някой ползвал ли го е и какви са впечатленията от него.

p.s. искам максимално бързо да ми порасне косата, тъй като реших да се подстрижа по-късо, но не се харесах особено.

# 678
  • Мнения: 372
Здравейте, за първи път пиша в тази тема, от 2 часа чета от началото, но ми е много невъзможно да изчета всичко. И за това предварително се извинявам за това което ще напиша - ако мястото му не е тук.
Та на въпроса: преди 2 седмици моята свекърва ми даде едно мазило (което е за животни - при тях е за пиене) и ми каза, че ставало за мазане на косата за по-бърз растеж. Та тва мазило се казва Megadrem  на фирма Virbac (или нещо такова). Аз  в момента съм се намазала с него и ще седя 2 часа, искам да попитам някой ползвал ли го е и какви са впечатленията от него.

p.s. искам максимално бързо да ми порасне косата, тъй като реших да се подстрижа по-късо, но не се харесах особено.


Ти не се ли разрови за мнения преди да го намажеш на косата си?  newsm78

# 679
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
 Shocked Shocked Shocked

погледнах му съдържанието преди малко  newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy Sick и не разбирам - при толкова много продукти за хора, предназначени за това, тествани и т.н. се ползват - все пак - продукти за животни

утре остава да ни сервират сено или мишки в ресторантите

по-добре се измий и се допитай - поне до някой дерматолог - преди да решиш да повториш Hug

# 680
  • Мнения: 0
 Ами разрових (ужким четох) и то даже в тази тема (но от първите теми), имаше мнения които гласяха "маже се рядко тъй като е много силно, бързо расте косата от него". Но мен ме интересуваше дали някой го е пробвал.
А и до колкото знам тривитаминола също е за животни, но масово го използват хора. А колкото до дерматолог - повечето такива лекари само рекламират продуктите които изписват на пациентите си ( от 10 години ходя по мъките и се влача по дерматолози и резултат никакъв - е може и аз да не съм попаднала на правилните)

# 681
  • Мнения: 119
След последната маска, която си правих- масло от кокос, шеа и рициново, след като ги отмих на мокра коса сложих масло от шеа. Казвам ви момичета с чупливи коси.- няма такова оформяне на къдриците. Слагах арган вместо кристали, но сега съм на вълна шеа / за лице, за коса, за всичко го ползвам/ и съм много доволна Wink
Tonichka,  не ти ли се омазнява косата след като не измиваш маслото от шеа.И колко слагаш, и коя марка точно използваш?

# 682
  • Мнения: 1 073
 
Tonichka,  не ти ли се омазнява косата след като не измиваш маслото от шеа.И колко слагаш, и коя марка точно използваш?

  Ами слагам шеа колкото грахово зърно. Хубаво го затоплям в ръцете си и слагам на влажна коса предимно в краищата, по- малко на горе и изобщо в корените. Първия ден има лек мокър ефект, но след като си намачкам два пъти косата вече изсъхнала и мокрия ефект изчезва, остават само хубаво оформените къдрици. А и никога не съм имала проблеми с омазняване, тъй че категорично не ми омазнява нито шеата, нито аргана  Peace
  Ползвам това- http://www.vitaltouch.com/cgi-bin/vt.cgi?referrer=http://www.goo … mp;page=home.html
 Общо взето проба -грешка, но аз съм много доволна  Wink

# 683
  • Мнения: 119
Мерси за инфото, определено ще пробвам  newsm03

# 684
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Нещо напоследък хич не си харесвам косата,една такава суха и вяла ми седи.Боядисвах я на 26.12. и сега като я гледам трябва пак да се освежава цвета.Явно е станала вече като "наркоманка" и си иска боичката. Mr. GreenТрябва и малко вземане на краищата,но фризьорката ми е още по майчинство и направо незнам какво ще правя.Иначе днеска си направих една маслена терапия и сега я усещам по-добре,но утре климатика и сухият въздух в помещенията пак ще и разкажат играта.По-снимките като се гледам ще кажеш ,че имам супер здрава  коса  Grinning
http://img513.imageshack.us/img513/8115/picture008dv.jpg

# 685
  • Мнения: 0
tornadoto katrin  Не си само ти и моята е отвратителна -  Sick една заплетена, като ненарешена, сплесната, сякаш премита.... с една дума ужасна  Crossing Arms #Crazy  явно си е от зимата аз до това заключение достигнах  Close пазя я по всякакъв начин с всевъзможни продукти от студеното и не става  ooooh! явно ще чакаме пролетта за красиви коси  Laughing

# 686
  • Мнения: 0
Здравейте! Дали ще има някакав проблем ако си направя маската без "газ" ? Пробвали ли сте така?   Thinking

Извинявам се ако този въпрос е бил задаван вече.

# 687
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
няма да има проблем  Peace

# 688
  • Мнения: 0
Купих си от dm тази маска за коса  в малката триъгълна опаковка, пише че е маска за суха и изтощена коса мигновена терапия с мляко и кайсия - http://balea.de/cgi-bin/balea_hair.pl?id=feuchtigkeit&k=&hp=1295819839 . Състава и е следния: Aqua, cetearyl alcohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium nethosulfate, paraffinium liquidium, stearamidopropyl dimethylamine, cetearath 20 dimethicone, prunis armeniaca kernel oil, pantenol, lactic acid, potassium sorbate, cetrimonium chloride, prafum, amodimethicone, poly quaternium 10, niacinamide, methylparaben, glycine,  peg 12 dimethicone, hydrolized milk protein, trideceth 10, citric acid sodium chloride, sodium acetate isopropyl alcohol, tocopherol peg 12, ascorbyl palmitate, ascorbic acid.
На мене ми се вижда доста химия....някой ако разбира и ако му се занимава да чете, да каже за какво става въпрос..  :d  Hug

# 689
  • Мнения: 616
Какво значи много химия? Нормален състав на маска си е...виж, ако е рекламирана като БИО марка и си я взела с тази идея, тогава да, но си е стандартен състав. Млякото е само млечен протеин, и то в доста малки количества, кайсията е всъщност масло от кайсиеви ядки, непонятно ми е защо са го избрали, има други по-ефективни и евтини масла...Има данни да е омекотяваща и хидратираща.

Общи условия

Активация на акаунт