Коледно настроение! - 2

  • 115 213
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 22 867

На Наталина ябълковите кожухчета са страшно вкусни, пробвани са! Peace Heart Eyes Ето още едно ябълково предложение и от мен:

ЯБЪЛКОВИ СЛАДКИ «РУМЕНИ БУЗКИ»

# 391
  • Русе
  • Мнения: 410
Най-после и в нашия град да се сетят, че съществуват хартиени формички за мъфини и да заредят, че на всичкото отгоре и с коледни мотиви - звездички - зелени, червени и сини. Естествено купих си веднага, но как да ги чакам да отлежават чак до Коледа  newsm78 Нямам търпение аз, и веднага спретнах набързо любимите ни мъфинчета по рецепта на Слака хапка за шоколадов сладкиш  с майонеза. Отгоре намазах с ганаш от черен шоколад и гарнирах със сметана, за да омекоти малко горчивия вкус, че на нас май много не ни се нрави Thinking Идва ни в повечко горчивото.



а ето тук се виждат и самите формички, ако някоя мама от Русе се интересува, ще й кажа къде да ги намери. То сигурно освен нас никой друг няма да ги купува  Laughing


# 392
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мама 1+2, супер са станали мъфините Peace.
И аз си купих същите, цели 5 опаковки, да имам, че са и много изгодни като цена. А на касата ме погледнаха така  Shocked  hahaha
Обаче са доста тънички и като се опекат звездичките не се виждат - ще слагам вече по 2 наведнъж.

# 393
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Хей моми4ета благодаря много Hug.Много сте бьрзи Hug.
Venetta, то4но при теб ги бях гледала  Embarassed, но сьм забравила.....
Ммммм, предложенията на вси4ки ви са супер, мисля да ги изпробвам вси4ките до Коледа Mr. Green, 4е и без това си имам гости ,които Ще останат и до Коледа, така Ще имаме десерт постоянно Joy.

В момента правя меденките на Джули, оба4е стигнах до момента, в който трябва да смесвам, анасон,джинджифил  и канела и се спря творенето ooooh!.По колко се слага от всяко едно?Какво коли4ество?
И после пиШе,4е за да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао. Ако ги намажа сега Thinking, няма ли да им стане неЩо до коледа?
Украсяват се няколко дни преди Коледа нали?

# 394
  • софия
  • Мнения: 100
http://media.snimka.bg/7665/021584600.jpg
Тази къщичка я намерих от някакво списание направена е с нуга халва.По късно ще напиша и рецептата

Някоя мама искаше рецептата за влакчето,снощи я видях в кул.журнал и веднага я качвам
http://media.snimka.bg/7665/021584630.jpg

И един снежен човек,ако някой иска рецептата да казва
http://media.snimka.bg/7665/021584602.jpg

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 17:35 от сисак

# 395
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Хей моми4ета благодаря много Hug.Много сте бьрзи Hug.
Venetta, то4но при теб ги бях гледала  Embarassed, но сьм забравила.....
Ммммм, предложенията на вси4ки ви са супер, мисля да ги изпробвам вси4ките до Коледа Mr. Green, 4е и без това си имам гости ,които Ще останат и до Коледа, така Ще имаме десерт постоянно Joy.

В момента правя меденките на Джули, оба4е стигнах до момента, в който трябва да смесвам, анасон,джинджифил  и канела и се спря творенето ooooh!.По колко се слага от всяко едно?Какво коли4ество?
И после пиШе,4е за да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао. Ако ги намажа сега Thinking, няма ли да им стане неЩо до коледа?
Украсяват се няколко дни преди Коледа нали?

Вал, по напред в темата бях давала съотношението на подправката за меденки( подправка за коледни сладки).  SZA слага всички рецепти пуснати в темата в първия линк, погледни там. Също бях пускала една друга глазура  - Черна медена глазура за намазване на меденките след изпичане и тя е там - в нея няма яйца ако те притеснява.  Hug
Аз си ги правя с яйцето и нищо им няма - все пак се намазват тънко на още горещите меденки...

ПС. Преди да започнеш да месиш (ако не си започнала) прочети в първия пост и съветите ми за приготвяне на коледни сладки - това ще ти помогне!

ПСС. Аз също започвам след малко меденките:)

# 396
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Наталина, мерси много отново за помоЩта Hug.
Не сьм по4нала да меся  Mr. Green,само сложих браШното и захарта и до там стигнах ooooh!.
Тькмо гледах 4ерната глазура Hug.
Мерси,мерси Hug

# 397
  • Мнения: 4 350
чудесни неща сте сътворили ,момичета!  bouquet
ще черпя идеи от вас!  bouquet Hug  bouquet

# 398
  • Мнения: 6 472
Елспет страхотни снежковци!

А за снимането и аз искам, ама само с искане не ставало.... Crossing Arms

Момичета, не си спомням точно коя, дали Лулу или Lois, беше описала точно как се снима. Моля който си спомня, да ми подскаже.

Венета и двете с Лоиза сме пускали подобни неща. Аз съм пускала две публикациите - първата е с по- общи указания, а втората е за осветление при снимане

Пускам и нещо коледно, което правих тези дни - джинджифилово - медени сладки под формата на коледни прасенца:)



Още снимки и рецептата - ТУК

# 399
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Лулу!, нали няма да ги ядете Grinning...прелестни са Peace!

# 400
  • Мнения: 6 472
Точно се опитвах да ги спася от голямата ми дъщеря Mr. Green

# 401
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, не си спомням точно коя, дали Лулу или Lois, беше описала точно как се снима. Моля който си спомня, да ми подскаже.
Венета и двете с Лоиза сме пускали подобни неща. Аз съм пускала две публикациите - първата е с по- общи указания, а втората е за осветление при снимане
Още снимки и рецептата - ТУК

Лулу, благодаря ти.   bouquet

# 402
  • Мнения: 755
И един снежен човек,ако някой иска рецептата да казва
http://media.snimka.bg/7665/021584602.jpg
Аз, аз! Ако не те затруднява, разбира се. Благодаря  Simple Smile

# 403
  • Мнения: 1 461
И в купешките опаковки има два вида пудра захар съм забелязала - едната си наистина гладка като талк - истинска пудра захар, а другата си проблясва на кристали - явно си е смляна кристална.
Може ли да препоръчате хубава пудра захар.На Биосет съм взимала ме е лоша,ама пак някак едра не е така като пудра.Някой ако е попадал на качествена моля да сподели.
аз съм си купувала от кауфланд пудра захар в тъмно зелено опаковка от 500 грама на цена около 1,50 лева ,не си спомням какво пишеше на нея но беше хубава

# 404
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Ле-ле Лулу, страшна красота!   bouquet Имах неблагоразумието да разгледам и другите ти красоти. Аааа, не, отивам да си лягам, такаво слюноотделяне ми провокираха, че няма спасение. Heart Eyes Hug
Иначе аз днес направих за сефте английския коледен кейк. В две форми. Едната вече е преполовена. Crazy Невероятна вкуснотия, и тук да похваля рецептата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт