Коледно настроение! - 2

  • 114 943
  • 755
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 58
Джемма, златна си, благодаря за светкавичната реакция   bouquet
Петя, и на теб!

# 496
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
привет момичета
аз опекох една доза -от ванилените кравайчета-сега пека джинджифиловите сладки и исках да ви попитам мога ли да си забъркам тестото за меденките а утре да ги изпека - че май много ще ми дойде за днес-а снимчици утре  Laughing

# 497
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Имам едно питане,някой знае ли от къде мога да си купя сладкарска боя в различни цветове,дали в Метро ще има или в някой от другите хипермаркети. newsm78

# 498
  • Мнения: 1 352
Леле момичета, не мога да не споделя с вас. Тези меденки, които направих преди 3 дни, сега са направо божествени! Не мога да се спра да ги ям, толкова са мекички и се топят в устата  Blush. Мислех да ги оставя за Коледа, но те почти свършиха. Задължилно ще направя пак.
Припомням за тези, които не се сещат, че правих меденките на Джема, но пълнени с крем и слепени с мармалад. Специални благодарности на авторката   bouquet!

# 499
  • Мнения: 389
Привет
да се включа малко късно в коледната темичка...
По колко вида сладки правите за Коледа?
Моя списък е: линцерови сладки,ванилени кравайчета,шоколадови звезди с капучино ,б-ти подходящи за греано вино,бадемови б-ти на Дядо Коледа,Меденките на Мари ета и Меломакарон.

Арвена,бои има на ул.Три уши. Магазинчето продават билки,подправки сладккарски бои на прах и течни ... Също и на ул. Кадемлия ,но там са надули яко цените

# 500
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234

Арвена,бои има на ул.Три уши. Магазинчето продават билки,подправки сладккарски бои на прах и течни ... Също и на ул. Кадемлия ,но там са надули яко цените

Забравих да пиша,че не съм от София, Hug

# 501
  • София
  • Мнения: 135
всеки вид сладки в отделна кутия ли трябва да се съхранява или мога да сложа няколко различни вида в една голяма кутия ?

# 502
  • София
  • Мнения: 164
Може ли точен адрес на този магазин на ул.Кадемлия. Някъде до нас се намира, но никога не съм го виждала. Много искам да пробвам това покритие, което се слага върху тортите. Пълните ми очите с така украсени меденки Heart Eyes и искам и аз.  Никъде ли няма по-малки разфасовки, 7 кг. е много  Laughing

# 503
  • София
  • Мнения: 436
 zvet81 адреса на магазина е Кадемлия 6
Арвена боички има в Mетро, аз съм си купувала. Изглеждат така:



petia_tag  благодаря ти мно-о-о-го!   bouquet  bouquet  bouquet

# 504
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
anisunshine HugБлагодаря,много ми помогна  bouquet

# 505
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, не мога да си намеря марципан за коледните звезди, моля ако някоя от вас е виждала наскоро, да ми каже магазина .... Hug и евентуално как изглежда. Ходих във Фантастико, Кауфланд, но не са и чували за това  newsm78

# 506
  • София
  • Мнения: 6 268
Момичета, не мога да си намеря марципан за коледните звезди, моля ако някоя от вас е виждала наскоро, да ми каже магазина .... Hug и евентуално как изглежда. Ходих във Фантастико, Кауфланд, но не са и чували за това  newsm78

Във Фантастико със сигурност съм го виждала, има го и в Метро, води се бадемов марципан, в опаковка по 200 гр., червена, на същата фирма като на боичките, показани по-горе.

# 507
  • Мнения: 255
Направих едни коледни сладки от миналата година, но разбира се ги позагорих  Sad
Омесила съм джинджифиловите и си чакат реда. Мисля да украсявам след седмица може би...
Имам 2 въпроса:
1. Как съхранявате щолена?
2. Къде да намеря рецептата за ваниловите кравайчета? (мисля, дали не се подвизаваха под друго наименование  newsm78 )

# 508
  • Мнения: 909
В Кауфланд също има някакъв марципан,точно където са другите неща за торти.Но какъв е точно не знам,защото не пише на бг.

# 509
  • Мнения: 109
emy_emy , бях го пускала преди, ето така изглежда:

Търсиш го при разните подправки, кремчета, шоколадови пръчици и т.н. - аз съм го виждала и в Карфур, и във Фантастико.

Fantasia , виж първия пост, там са всички рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт