Коледно настроение! - 2

  • 115 077
  • 755
  •   1
Отговори
# 510
# 511
  • Варна
  • Мнения: 58
Фантазия, рецептата е на първа страница, миналата година "се подвизаваха" Simple Smile като ванилени рохлички.
Марципан купих от Карфур, същия като в Метро, имаше и бои и шрифтове на същата марка - Швартау. В Кауфланд и аз не открих.
Микра, аз миналата година ги събрах на едно място сладките и не мисля, че нещо им стана. Нямах хубава голяма кутия и ползвах ... стерилизатора.  Simple Smile  Като вид - меденки, джинджифилови, кравайчета и звездите.

Хм, с риск да ми се смеете вече, но колко точно време му трябва на този щолен да втаса?  newsm78  

# 512
  • Мнения: X

Довечера мисля да ги замеся,но да попитам може ли маслото да се замени с твърд маргарин.

# 513
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте!
Аз имам следния въпрос дали ако на щолена не му сложа коричките - лимонови и портокалови, ще се получи /не всички у дома харесват вкуса им/,? А ако ги заменя с още стафиди дали ще се получи?
Вие на какво мнение сте?

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 16 209
боички има в Mетро, аз съм си купувала. Изглеждат така:




Колко струват?

# 515
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Към 4 лв, но лявото е шрифт за надписи и украса, а дясното са боичките -бледи и пастелни цветове.Не очаквайте да станат ярки и наситени.

# 516
  • Мнения: 255
summer, i.elena, бухта, благодаря ви! Аз съм голяма овца, питах точно, защото не можах да ги намеря на първа страничка, но те били в рецептите от  минали година, пък аз търсих в новите  ooooh!
Ще чакам някой да се включи за щолените...
Аз съм замесила моя (рецептата на Джема), но не втасва  Sad Ще го видим какъв ще стане.
svetly_, аз си мисля,че няма проблем да е без коричките, но нямам опит, просто предполагам  Peace

# 517
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Към 4 лв, но лявото е шрифт за надписи и украса, а дясното са боичките -бледи и пастелни цветове.Не очаквайте да станат ярки и наситени.

 Naughty
Не съм съгласна - работя с тях, стават си ярки и хубави цветове, ето тази торта например е с тях:

# 518
  • София
  • Мнения: 2 658

Хм, с риск да ми се смеете вече, но колко точно време му трябва на този щолен да втаса?  newsm78  

аз бях казвала, че при условие, че този път го правих с турската прясна мая, която според мен е по-силна, за първо втасане ми бяха нужни 2,30 часа, за второ 1,30 някъде. Гледай да се удвои обема, не по-малко.

# 519
  • Мнения: 1 122
Здравейте! Аз започвам следващата седмица да правя коледни сладки. Днес реших да пробвам една рецепта на сладки с тиква, която си копирах мисля от тук, но не съм записала от кого е, за което се извинявам. Станаха невероятно вкусни и ги препоръчвам на тези които обичат тиква. А ето и резултата:


А  ТУК който иска може да погледне миналогодишните ми сладки.

# 520
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Миналата година оцветявах с тях айсинг за декорация на меденки и не ми се получиха наситени цветове, а по-скоро бебешки при положение ,че сложих доста от тубичката. Може грешката да е в мен, нека момичетата си пробват, не са скъпи.  mari_eta ,а тортата е прекрасна както и другите ти кулинарни творби   bouquet

# 521
  • Мнения: 427
Момичета ,имам бързо питане относно меденките на Джули.В рецептата пише ,че трябват 2 яйца и 2 жълтъка.Въпроса ми е целите яйца в тестото ли се слагат или са предвидени за намазване след изпичане?Т.е колко яйца да метна в хлебопекарната ,та да почва да бърка? Simple Smile

# 522
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, благодаря ви, сигурно не гледам където трябва, но специално във Фантастико -Надежда 2 част, не са и чували за такъв марципан  Rolling Eyes
Продължавам с търсенето, някой правил ли ги е звездичките с капучино, да знам поне заслужават ли си  Hug

# 523
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, благодаря ви, сигурно не гледам където трябва, но специално във Фантастико -Надежда 2 част, не са и чували за такъв марципан  Rolling Eyes
Продължавам с търсенето, някой правил ли ги е звездичките с капучино, да знам поне заслужават ли си  Hug
за мен са най-хубавите от всички. Особено, ако обичаш вкуса на бадемов марципан.  Wink

# 524
  • Мнения: 74
Марципана, както и боичките, както и комплект различни големини разноцветни топчета за украса могат да се намерят в ХИТ (за София). Намират се на щанда с нишестетата, точно над бакпулвер, ванилия и тем подобни (лично проверено преди 2 часа)  Flutter А за любителките на мъфините все още има от новогодишните хартийки в 3 цвята - за 60бр. 0.99лв. Намират се точно преди касите, до отворените фризери  Peace

Общи условия

Активация на акаунт