Коледно настроение! - 2

  • 114 936
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 106
stasi76    , много апетитно изглеждат, би ли метнала рецептата  Hug.

# 526
  • софия
  • Мнения: 100
Може ли точен адрес на този магазин на ул.Кадемлия. Някъде до нас се намира, но никога не съм го виждала. Много искам да пробвам това покритие, което се слага върху тортите. Пълните ми очите с така украсени меденки Heart Eyes и искам и аз.  Никъде ли няма по-малки разфасовки, 7 кг. е много  Laughing

Днес купих моделираща маса от маг. на ул.Кадемлия-3кг. са 26.00лв.,купих си и айсинг на прах 1 кг. 7.60

# 527
  • софия
  • Мнения: 100
slastna,заповядай рецептата за  снежния човек,съжалявам,че чак сега отговарям
http://media.snimka.bg/7681/021617249.jpg
http://media.snimka.bg/7665/021584602.jpg а ето и самия снежен човек Laughing
 може много да се импровизира с пълнежа,че този нещо много "посен" ми се вижда,
ето и една торта звезда
http://media.snimka.bg/7681/021617253.jpg снимка
http://media.snimka.bg/7681/021617252.jpg рецепта

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 22:03 от сисак

# 528
# 529
  • Мнения: 35
Момичета, шоколадовите сладки трюфел кога е по-добре да се направят - сега или преди Коледа? Благодаря!   bouquet

# 530
  • София
  • Мнения: 2 671
Само преди няколко страници обсъждахме този въпрос!

# 531
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Днес, с помощта на дъщеря ми направих бадемовите сладки на Дядо Коледа. Мммм, страшни са!  Peace Просто се топят в устата. Единственият ми проблем в момента е дали ще устискат до Коледа. Май не... Mr. Green
Между другото от този марципан, на който сте пуснали картинка има във Фантастико в Скай сити. Инфо отпреди 3-4 часа. Марципан купувах, но преди около месец и от малкото магазинче на пазара "Ситняково".
Следващите сладки в списъка са ванилените кравайчета - пак с детска помощ. Няма начин, обещала съм. Grinning На бадемовите мааалко промених рецептата - просто ми се скапа кафемелачката и не успях да си направя бадемово брашно, та сложих сравнително ситно смлени бадеми. Получиха се леко хрупкави. Но много вкусни бе... Heart Eyes
  

# 532
  • Варна
  • Мнения: 58
emy emy, аз миналата година правих звездите с капучино - разкошни са! Аз тогава така и не намерих марципан и накрая си го направих сама. Нещо консистенцията не стана и накрая по-скоро го мазах по звездичките, защото като го разточих се раздърпваха. Но си бяха супер и обраха овациите.
Петя, пак благодаря. При мен минаха и 3 часа, затова питах, в крайна сметка след 4 го извадих, оформих, но второто втасване хич не се и получи. Накрая го метнах във фурната, малката направи някаква кошмарна истерия и едвам го изключих преди да се овъгли. Пекох 15 мин. на 220 и 30 мин. на 170 градуса.  С две думи, май ще излезе провал, но то спокойствие трябва за тия неща Sad  Утре ще резна по-малкия, да видя поне вътре що за чудо е, ще опитам да споделя и снимки.

# 533
  • Мнения: 294
  chef много сте добри!

# 534
  • София
  • Мнения: 263
И аз поизпекох малко сладки:

С ръжено брашно и виенска кафява захар ги правих, нямам идея какво се е получило. Човечетата са меденки  с орехи по тази рецепта. Доста брашно поеха обаче.
Искам да попитам мислите ли, че мога да дам от тях на детенце, защото имат 1лъжица ром на около 600 гр. брашно?
gushanka, ще ми изддеш ли малко за коледната ти къщичка? Това на което си я положила е пудра захар само ли или има и нещо под нея? Покривчето как го натъкми така, като 3Д е  Laughing
Джемма, меденките на Джули съм ги замесила, но ще си постоят така в хладилника- на тесто, няколко дни- нали няма да се прецакат- или погрешно съм запомнила?

И последно- пудрата захар- голяма проблемация- ще търся където ми е възможно такава синя, както някой каза. До сега 2 вида съм пробвала- все е с кристалчета. Сега украсявах едни сладки за елхата- ами 4 пъти съм я пресявала и в поша усещах кристалчетата Sad
 Бухте fingerscrossed

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 00:47 от oki4

# 535
  • България
  • Мнения: 490
добре ви открих че съм в голяма чуденка за Коледните сладки.ще падне голямо четене,но знам че си заслужава.

# 536
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета,

Аз не съм се включвала до сега в темичката, но си чета и се вдъхновявам.

Снощи направих Английски коледен кекс, поне на вид стана чудесен, мирише невероятно, НО нямах ром и след като го извадих от фурната го напръсках с коняк. То станалото, станало, но сега до Коледа, има ли смисъл да си купувам Ром специално, за да го пръскам, или като съм почнала с коняк, мога да си продължа...

Мисля тези дни да направя и меденки и още се чудя по коя от всичките рецепти... Simple Smile

# 537
  • под тепетата
  • Мнения: 9 289
oki4 , хубавата пудра захар ,която споменаваш е на Прима (написано на латиница, но компа нещо...) и я има в Кауфланд - двойно рафинирана.

# 538
  • София
  • Мнения: 2 658
Бухта, на мен така ми стана миналата и по-миналата година с последното втасване. Аз и затова препоръчах турската мая, защото с нея за първи път "тръгнаха да ме търсят".  Laughing

Ето от мен още малко меденки. Направих 8 такива и за повече време нямам, много туткава е тази декорация на снежковците. Останалите ще ги направя с по-семпла украса. :


# 539
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Вчера направих и Панфорте. Абе...нещо ме съмнява да се хареса от домочадието. На вид е твърде шоколадов, та чак ми нагарча. Много ми е натрапчив вкуса му, а и да изядеш 2 парченца и ще ти натежи  Rolling Eyes И щях да си счупя ножа, докато го отлепя от тавичката....която е по-принцип незалепваща  Joy Ще го снимам по-късно, че вече е опакован и прибран. Моите запаси лееееко почнаха да се увеличават. И се чудя освен Рафаелото, които ще направя преди Коледа, какво друго да творя до тогава  Mr. Green
petia_tag, прекрасни снежковци  Mr. Green  И на oki4 много ми харесаха сладките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт